Ruszają prace nad uwolnieniem działek zajętych pod starą obwodnicę

9

Gmina Nowa Dęba rozstrzygnęła postępowanie przetargowe na zadanie pod nazwą „Sporządzenie zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Nowa Dęba obejmującej obszar zarezerwowany pod projek-towaną obwodnicę miasta Nowa Dęba oraz zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Nowa Dęba obejmującej obszar zarezerwowany pod projektowaną obwodnicę drogi krajowej nr 9″.

Pod tym długim tytułem kryje się zmiana dokumentów planistycznych, która pozwoli na uwolnienie hekatrów działek zarezerwowanych pod zaprojektowaną w latach 70 obwodnicę. Dzięki temu właściciele tych nieruchomości będą mogli zmienić ich przeznaczenie np. na cele budowlane. O sprawie pisaliśmy w artykule pt. „Radni podjęli uchwałę! Grunty zarezerwowane pod obwodnicę zostaną uwolnione”. – Obiecaliśmy to mieszkańcom na początku naszej kadencji i dotrzymujemy słowa – komentuje przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. Zadanie wykona firma DAMKAR za kwotę 28 905 zł. Termin wykonania dokumentów: wrzesień 2022 rok, aczkolwiek możliwe jest, że długotrwała procedura określona w ustawach przebiegnie szybciej.

 

9 KOMENTARZE

  1. To dlaczego czekaliście tyle lat – trzeba było budować. A tak to nie będzie wcale. Bo jak się władza zmieni to zabierze i pozmienia plany.

    • Właśnie to też pod garaże myślicielu. Zadzwoń sobie do wójta który cię na Dudka (nomen omen) wystrychnął to ci potwierdzi.

  2. NA ZDJĘCIU POWYŻEJ CHŁOPY PO „UWOLNIENIU” PARU „DZIAŁEK” NA ZAPLECZU UMIGU

    GRZĘDOWCA Z KUCHARZEM JUŻ ŚCIEŁO, SERU ODJEŻDŻA, A DZIEMIAN JEST NA ETAPIE FAZY „ŻEEE COOOO? NA SSSSTAAATOILA IDEEE JESSSSZCZEEE ZZZEEEZKIIIIIMIINOO”

  3. Te Kłameusz – ja o tych planach na obwodnicę (wg. tej mapki) to już czytałem i oglądałem mapy na wycieczce ze szkoły w UMiG już w 1975 roku. A wtedy to w realizacji wyglądało nieco inaczej na ten przykład Tarnobrzeska wisłostrada powstała za kasę SIARKOPOLU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here