BASEN CZY MUZEUM? SPÓR RADNYCH I BURMISTRZA

107

Ostatnie dwa posiedzenia gminnych organów obfitowały w spór burmistrza i radnych o pieniądze, które gmina Nowa Dęba może pozyskać w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Mowa o 7 milionach złotych które mogą zasilić budżet gminy. Burmistrz Wiesław Ordon proponuje by finanse przeznaczyć na budowę gminnego muzeum. Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko i większość radnych  są temu pomysłowi przeciwni. Diektiarenko chce aby te  środki trafiły na remont zamkniętego za rządów burmistrza Ordona basenu odkrytego. 

Burmistrz Wiesław Ordon przedstawił radzie miejskiej uchwałę na podstawie której mógłby rozpocząć proces formowania regionalnego muzeum. Jego siedziba miałaby się mieścić w willi pułkownika Szypowskiego (potocznie paulusówka). Koszt inwestycji miałby wynieść ponad 8 milionów złotych przy czym aż 7 milionów miałoby pochodzić ze środków zewnętrznych.

Propozycja ta wywołała wśród radnych wiele kontrowersji. Podczas poniedziałkowej komisji gospodarki przestrzennej i inwestycji obecni na posiedzeniu radni wyrazili swoją dezaprobatę dla takiego sposobu wydawania publicznych pieniędzy. Jak podkreśla Damian Diektiarenko, w gminie jest wiele innych potrzeb i oczekiwań społecznych. Jedną z nich jest reaktywacja wybudowanego jeszcze przed wojną, a zamkniętego za urzędowania burmistrza Ordona basenu odkrytego.

Nowodębski basen powstał przed II wojną światową za czasów COP-u

Burmistrz bronił jednak propozycji budowy muzeum. Argumentował, że budynek willi Szypowskiego również wymaga remontu, a samo muzeum nie będzie kolidowało z zajęciami świetlicowymi gdyż będzie czynne… od godziny 16:00. Ponadto burmistrz Wiesław Ordon zaznaczał, że środki z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego o które ubiega się Nowa Dęba, mogą być przeznaczone jedynie na turystykę i kulturę a nie wydatki związane ze sportem. Podkreślał również, że na muzeum zgodzili się radni podejmując uchwałę budżetową. Ci oponowali, twierdząc że w budżecie nad którym pracowali takiej propozycji nie było.

I rzeczywiście. W projekcie budżetu z 14 listopada 2022 roku na próżno szukać takiego wydatku. To właśnie ten dokument stanowił podstawę pracy radnych i to do tej wersji dokumentu radni wnosili swoje uwagi i zastrzeżenia oraz nanosili poprawki. Z kolei na sesji budżetowej obradowano nad inną wersją dokumentu w której rzeczywiście pojawiła się wzmianka o muzeum. Jednak jak twierdzą radni, nikt ich o tym nie informował. Nawet będący w opozycji do większości rajców Marek Kopeć przyznał na dzisiejszej sesji, że o żadnym muzeum nigdy nie słyszał. – Kłóciliśmy się wówczas o każdą złotówkę. Jest tyle potrzeb w sołectwach i osiedlach, czy to place zabaw czy oświetlenie i zawsze na to brakuje środków, a burmistrz wrzuca muzeum. Gdyby ktoś wyłapał, że burmistrz zachomikował fundusze na projekt techniczny budowy muzeum to szybko te środki byłyby wykreślone – mówi radny Tomasz Wolan.

Finalnie radni przekreślili zakusy burmistrza o budowie muzeum za niebagatelna kwotę 8 milionów złotych. Chcą aby pieniądze te przeznaczyć na modernizację basenu odkrytego – Burmistrz na komisji twierdził, że nie można tych pieniędzy przeznaczyć na remont basenu. Tymczasem podlegli mu urzędnicy mówią że jest możliwość zmieszczenia akwenów w tym projekcie. Dlatego domagamy się aby ten basen w końcu zmodernizować bo mieszkańcy tego oczekują. Tarnobrzeg przeznacza pieniądze z tego samego źródła na jezioro. Dlaczego więc Nowa Dęba nie mogłaby przeznaczyć ich na park wodny z basenem? – dopytuje Damian Diektiarenko.

Przewodniczący Rady Miejskiej zaznacza, że właśnie trwa kampania wyborcza do sejmu. W jego ocenie to dobry czas na to aby od kandydatów na posłów odebrać stosowne deklaracje, że gdy tylko wygrają pomogą nowodębskiemu samorządowi pozyskać pieniądze na ten cel.

A co Państwo sądzicie na ten temat? Czy popieracie państwo przeznaczenia kwoty 7 milionów złotych na budowę muzeum regionalnego czy też remont basenu odkrytego? Czekamy na państwa komentarze.


PRZYPOMINAMY:

Na InfoNowaDeba.pl jaki pierwsi bo już w 2021 roku informowaliśmy że z tych środków o których dzisiaj mowa będzie można starać się o odnowienie terenów nad basenem. Zobacz:

“Czwórmiasto pozwoli odremontować basen odkryty? Jest na to szansa”

107 KOMENTARZE

 1. Z panem Ordonem naprawdę coraz gorzej. 8 baniek na muzeum? Muzeum czego? Po co? Komu i na co? Chyba to miał być prezent dla drugiego wspaniałego polityka jakim jest starosta Jerzy Sudoł. Miałby chłop wreszcie na starość swoją siedzibę i to byle gdzie tylko w przed wojennym pałacyku. Żenada. Basenu zamkniętego za rządów pana Ordona wszyscy oczekują. Dlatego proponuje aby pana Ordona i Sudoła zatopić w formalinie i odstawić do jakiegoś muzeum jako eksponaty, a młodym dać szansę się wykazać bo inaczej miasto nie ruszy.

  • Sudoł będzie stawiał obeliski a Ordon budował muzeum w paulusówce. Super propozycje dla mieszkańców. Gratulacje dla obu panów za „świetne” pomysły. Dramat.

  • Proponuję kompromis. Muzeum z basenem. Po obowiązkowej wycieczce po eksponstach starożytnego grodu, moczenie ciała w basenie.

 2. Muzeum zamiast basenu? Serio? Panie Ordon, pan naprawdę się wypalił. Nie ma pan zupełne nic ciekawego do zaoferowania mieszkańców. Jeśli jakimś cudem kolejny raz zostanie pan burmistrzem to będzie tragedia dla tego miasta.

  • Niech sobie za swoje wybudujew tarnowskiej czas żeby opuścił nowa debe ,fontanny nie potrafi wyremontować a bierze.sie za muzeum.

  • Juz od pięciu lat topicie ale co najwyżej smutki po kątach na wsi
   P.S. a skąd wy tam macie w ogóle internet ?

  • Zatopicie i będziemy mieć kontynuację ordonowych przydupasów i pomysłów typy muzeum za 8 mln. Betonoza na plantach i ubikacje za kilkaset tyś. Powodzenia i nie popieram pomyslu

  • Pomnik z kamienia w kształcie kupy ludzkiej a’la Santander i postument żula z butelką wódki w dłoni

 3. Temat muzeum się u tego pana przewija juz od dobrych paru lat. Tylko garstka zorientowanych ludzi wie co ten miszcz zarządzania chce wykombinować

  • Uczciwy wykonawca i uczciwy inspektor nadzoru wraz z uczciwymi urzędnikami od inwestycji tylko czekają na ruch uczciwego burmistrza by przepalić 7 milionów w pseudo muzeum. Czy wykonanie będzie tak samo imponujące jak w przypadku bieżni na stadionie, kortów czy tez murków na plantach? A może ta ekipa przejdzie samych siebie? Szkoda że Zygmunta już nie ma. On by za ten hajs zrobił przepiękne muzeum.

 4. Basen !!!! Tyle lat był funkcjonował to czemu teraz nie można zrobić ludzie by zchecia korzystali a nie jakieś muzeum komuś potrzebne muzeum niech zrobi z wierzy cisnien miejscówka jak się patrzy

 5. Ale on ma ten kunszt, ten zmysł wirtuozerii. Każdy jego pomysł aż pachnie nowoczesnością i kipi rozwojem….
  Trzeba być zaawansowanie nieudolny, żeby w mieście które nazywają domem starców i umieralnią ożywić… muzeum

 6. Ja tak całkowicie grzecznie. Co my takiego mamy nagromadzone? Gdzie ten muzealny gminny dobytek jest żeby można faktycznie zobaczyć ile tego jest i co to jest? Może wystarczy piwnica na Mickiewicza.

 7. Panie Wiesławie, myślę, że trzeba się pogodzić z szybkim upływem czasu i nieuniknioną zmianą pokoleniową. Może Pan kupić nowy garnitur, odmłodzić się na Facebooku dodając posty co godzinę i klikając serduszka wszystkim jak popadnie ale prawda jest taka, że to Pan się nadaje do tego muzeum.

 8. Zaproponowana godzina otwarcia muzeum tez jest genialna. Muzeum czynne od 16;00…Widzę te tłumy wycieczek szkolnych do muzeum otwieranego o 16. Co za poroniony pomysł to się w pale nie mieści.

 9. Śmiśniewicza, ważna droga dla miasta której ludzie Orodna nie chcieli to koszt 8 milionów. A sołtys Ordon taką kwotę chce wydać na muzeum. Wiesławie, nie da się tego obronić racjonalnie.

 10. Co tu się odJP2wla? Czytam i nie wierzę że Ordon miał taki zamysł aby otworzyć muzeum To jest po prostu skandal, że ten facet miał wogóle czelność myśleć o tym a co dopiero wprowadzić w życie ten po yebunny plan. Gdyby to nastąpiło to ten kamyczek który z sudołem postawili wylądował by na jego dom w owsikarni

 11. Wiesiek, nie zapomnij łyknąć leków. Pamiętaj o tym bo tylko one trzymają cię z dala od oddziału zamkniętego

  • Do Anonima
   A za Tuska było dobrze co robili??? Dawali coś?? Chyba zabierali obywatelom i dawali Niemcom i Ruskom. Więc nie pisz że nie będzie dobrze jak tacy ludzie są przy władzy tylko że tacy ludzie przynajmniej coś robią dla kraju i naszego miasta. Najlepiej siedzieć g… robić i krytykować

 12. A już wszyscy zapomnieliście, że w miejscu obecnego Lidla Ordon w podobnej cenie chciał budować ŚDS. Taki wiek, taka mentalność. Mam nadzieję że w kwietniu pan burmistrz zajmie się już wnukami a nie zarządzaniem czymkolwiek. Najwyższy czas na zmiany!

 13. Oczywiście że muzeum to świetny pomysł, zawsze warto przeznaczać pieniądze na kulturę, dzieki temu może miasto stanie się atrakcyjne turystycznie. Jeśli będzie miejsce na tematyczne wystawy tym lepiej… Z basenu korzysta garstka ludzi bo i tak każdy jedzie na jezioro tarnobrzeskie…

  • A pierwsze muzeum chciał budować z Sudołem w ruderze na osiedlu Dęba której już na szczęście nie ma bo radni mu to z głowy wybili.

  • Odradzam tarnobrzeski szczelny dołek . Zauważcie ile ludzi stoi przed toytoyami ?Przy prawie każdym kocu czy leżaku leżą puszki i butelki z piwem lub już wypite a ludziska wchodzą do wody po pępek i chwilę stoją z błogim wyrazem twarzy i wracają po kolejne łyki.To jest największa szczalnia w województwie.

 14. Czym Panie Ordon chcesz ściągnąć tu wojskowych z rodzinami przyszłych mieszkańców tego miasta?
  Czym chcesz zatrzymać odpływ młodych?
  Mieszkańcy nie potrzebują muzeum, czy kamienia z tablicą przy chodniku! Rozwoju i jeszcze raz rozwoju!
  To jakie macie pomysły to tylko dowód na to, że nie macie koncepcji jak tchnąć życie w to miasteczko.

 15. Więc spełnia wszelkie warunki rzeczonego dofinansowania. I będzie użyteczne dla wszystkich. I tych spragnionych obcowania z historią, i tych , którzy będą chcieli skorzystać z walorów pływalni …

 16. Muzeum – belkot na maxa lepiej basem zrobic bo w tej debie to sie umieralnia robi i niema zadnych atrakcji.W taka pogode jak teraz to basen bylby super a kto by wogole chodzil do tego muzeum za 8 baniek?

 17. Miasto, które nie szanuje swojej historii a jego radni sprzeciwiają powołaniu muzeum będzie miastem
  ułomnym, bez przyszłości. Panowie radni co pokażecie młodym żołnierzom którzy przychodzą do Dęby jaka
  jest historia tej społeczności. Dotyczy to też młodzieży. Sąsiednie miasta mają muzea , niektóre więcej niż jedno. Szanujące się gminy mają izby pamięci, cieszą się wielkim poważaniem. To że Dęba nie szanuje historii były obchody powstania Solidarności, kompromitacja.

  • a żeś błysnął! co ty tam chcesz wstawić i pokazywać ? wiadra i łopaty ? Przykład z żołnierzami też ci nie wyszedł. Każdy z nich pierwsze co szuka i o co pyta to gdzie może zjeść kebaba a nie gdzie może obejrzeć jakieś starocie. Ponadto troche naginasz fakty. Nie wynika z tekstu, że ktoś nie szanuje historii i jest przeciwko powołaniu muzeum tylko są przeciwko wydawaniu w tym momencie na ten cel 8 milionów. Myśle, że każdy zdrowo myślący wie jakie są realia i to jedyna słuszna decyzja.

  • Niech ,robią muzeum, wystawę zewnętrzną przy wieży ciśnień. Rewitalizacja terenu ludzie by coś zrobił, i gmina miała by czym się chwalić wizytówka w końcu miasta Dezamet..

  • Historię zostawmy w spokoju, nie jest ona wesołą historią nie tylko całej Polski. Już jest tyle świąt i smutnych historycznie uroczystości oraz samowolnych marszów sekty kościoła katolickiego że już dość tego. Niech młodzież tylko pamięta o historii miasta ale nie musi się z tym obchodzić. Znają języki i rozmawiają o zupełnie różnych tematach wogóle nie związanych z historią i niech tak zostanie.

 18. Tylko basen!!! Największą atrakcją miasta był,tam wakacje spędzała cała nowodebska młodzież.Muzeów nam już dostatek i karmienia nas historią na każdym kroku.

  • mówisz tak jakbyś miał co najmniej 70 lat i masz w nosie wyrzyskich młodych i w średnim wieku ludzi tu mieszkających- i patrzysz jedynie na swój czubek nosa i chcesz zaspokoić swoje potrzeby patrzenie sie w żelazka . czy coś tam jeszcze . moim zdanie powinno być wyznaczone pomieszczenie np. w domu kultury i tam ewentualnie można zrobić taką izbę pamięci. a nie wywalać 8 mln. dla garstki pasjonatów którzy zbierają pamiątki na złomowiskach.

  • Kolego Obserwator#
   Muzeum Copu to był dobry może pomysł 20 lat temu!? Niestety taka placówka funkcjonuje już w Stalowej Woli! Pomysł mocno spóźniony! Poza tym Cop to nie tylko Nowa Dęba, ta była jego małą cząstka, piszę o ile nie wiesz!? Piszę jako historyk i pasjonat staroci, naprawdę mija się to z cele!? Był by to obiekt mocno niedochodowy, utrzymanie, etaty itp. No chyba że Ordon chce się tam zrobić dyrektorem i mieć ciepłą posadkę z wystawą żelazek i paroma skorupami z garnków okresu Przeworskiej kultury wypożyczonych z Kolbuszowej!?

  • Pamięć jest w głowie i książkach tych drukowanych nie cyfrowych które w każdej chwili można wszystko zmienić, a już dochodzi do tego.

 19. Jakby stary, poczciwy Zygfryd pełnił funkcję wiceburmistrza to takie museum w paulusówce za 8 baniek było opisane w opłaconych mediach jako 9 cud świata. Żygownik nadwiślański piałby z zachwytu. W takim muzeum doznalibyśmy okularów 8d od chinola, laserów z tego samego chińskiego kontenera, grającej podłogi uformowanej w klawiaturę pianina, wielu wystaw 3d za których wykonanie artyści zarobiliby ile trzeba (odliczając bułę), jak również wielu wspaniałych doznań lasowiackiej naturoterapi. W każdej sali waniałoby innym zielem, a to pokrzywą, a to porzeczką a to lasowiackim potem karyny zmieszanym z dezodorantem FA jabłkowym. To że by to wszystko działało tak długo jak światełka w podłodze na plantach to inna para kaloszy. Ważne że 8 baniek poszłoby z dymem.

  • A w zagajniku na górce, między butelkami po Józwie i kolegach, rozkwitałby park linowy – małpi gaj na którym możnabyloby pląsać tuż po zejściu ze słynnej ścianki wspinaczkowe którą burmistrz obiecywał na fasadzie domu chłopa.

 20. Wizjoner ale przewracasz kota ogonem i mącisz ludziom w głowach.To jesteś za budową muzeum? Ja się pytam dlaczego w Dębie nie ma funduszu obywatelskiego.Te 8 baniek przeznaczyć na ten fundusz i ludzie zadecydują a nie chore ambicje radnych.Nikt nie mówi o dalszych konsekwencjach z jakimi trzeba się liczyć w celu utrzymania tego czy innego obiektu.Aby tylko dziś zabłysnąć .

  • Święta prawda. Basen to tylko woda i miejsce gdzie można i zapalić i popić i poleżeć bez sensu. Muzem to świetny pomysł, dookoła pełno szkół, dzieckiem i młodzież mogli by korzystać z tego miejsca w celu urozmaicenia zajęć. Ale czego się spodziewać po Panu D. Ktory chciał usunąć szkołę i przerwac spokojną edukacje dzieci….zamiast na basen kasa na szkołę i kulturę.

  • Zaręczam Ci że poszedłbyś raz i nie wrócił tam za 5 lat, bo nie chciałbyś oglądać tej samej wystawy

 21. Pieniądze z MOF o które aplikuje gmina Nowa Dęba można wydać na obszary takie jak:
  -ochrona, rozwój i promowanie publicznych walorów turystycznych i usług turystycznych,
  -ochrona, rozwój i promowanie dziedzictwa kulturowego i usług w dziedzinie kultury,
  -ochrona, rozwój i promowanie dziedzictwa naturalnego i ekoturystyki poza obszarami Natura 2000,
  -fizyczna odnowa i bezpieczeństwo przestrzeni publicznych, − uzbrajanie terenów inwestycyjnych

  Niech mi żaden Ordon albo jego przydupas nie mówi, że PARK WODNY LASOVIA z wieloma atrakcjami takimi jak bicze wodne, zabytkową COP-owską trampoliną , ozdobiony pięknymi jakże ważnymi tabliczkami informacyjnymi nie mieści się w kategoriach turystycznych. W Tarnobrzegu gejzery nad wyrobiskiem się mieszczą, a w Nowej Dębie się nie mieszczą. W gminie Kamień jak chcieli zbudować mieszkańcom basen to nazwali to centrum lecznicze i rehabilitacji. Wzięli kasę z programów zdrowotnych a cała gmina korzysta z basenu. Tak to się robi panie Ordon, ale skoro nie nauczył się pan tego przez 30 lat pracy w urzędzie to już widocznie jest za późno. Czas na emeryturę.

  • Niech niecka będzie w lasowiackich wzorkach , a za prysznic służy lasowiacki gar z którego płynie woda. Po to w urzędzie jest 80 pracowników żeby tak dopasować koncepcję do wymogów projektu by ludziom zrobić to na co od lat czekają. Postawcie parę lasowiackich krasnali ogrodowych czy innych figurek i będzie atrakcja turystyczna że ho ho. Wiem, że trochę popłynąłem ale chce pokazać że wszystko się da jeśli się chce. Trzeba to tylko ładnie opisać w projekcie i mamy basen.

 22. Myślę, że oprócz kwadratowych butów starosty Jerzego Sudoła, w muzealnych gablotach powinien znaleźć się strój chochoła w który przebiera się pan burmistrz Ordon podczas różnych pikników i dożynek. Iluminację powinny tworzyć światełka z plant, a kwałki tynku z krzywych murków tworzyć radosną mozaikę.

 23. Rewitalizacja wspomnień tak wielu mieszkańców, którzy spędzali czas nad odkrytym basenem jest sensowniejszym rozwiązaniem. A jeśli nie to, to dajcie te pieniądze chłopu, który stawia bloki rękami firmy z Warszawki

 24. Cieszę się że wyprowadziłem się z tego „miasta”….ludzie tak przyzwyczaili się do tego co jest ze za nic nie chcą nic nowego. Standardowe rozrywki przecietnego nowodebianina – basen, planty, zalew. Dziwić się ze żaden nowy biznes nie ma prawa bytu…. na tle miast dookoła nas wypadamy najgorzej od lat.

 25. Tylko i wyłącznie basen, to też w pewnym sensie jest wizytówką miasta jak wieża ciśnień. Może ktoś by poruszył temat jej odbudowy lub rewitalizacji terenu obok przez np jakieś mini muzeum zewnętrze wystawę z COP-em?

 26. No i jakie i skąd zbiory do tego miuzeum aby było na tyle atrakcyjne aby do niego sie wybrać?

 27. Bardzo dobra decyzja burmistrza zresztą nie pierwsza Zamknąć wszystko szkoły baseny zalać betonem i jedynie zamiast muzeum proponuje postawić MAUZOLEUM dla tak wielkiej i zacnej postaci jakim jest nam miłościwie panujący pan Burmistrz . Gdyż nie godzien spoczywać na cmentarzu jak my zwykli śmiertelnicy za te zasługi dla gminy i mieszkańców . Lecz powinien spocząć w miejscu SOK dla tego należy już zamknąć i zburzyć ta instytucje.

 28. Wszystkie inwestycje tego człowieka piastującego od lat urząd burmistrza to jedna wielka porażka, począwszy od slawetnych słupków, a na plantach skończywszy. .Jedna wielka fuszerka za ciężkie pieniądze. Aż sie boję co on jeszcze może narozrabiać delikatnie rzecz ujmując. Nie ma człowiek za grosz wstydu ni honoru .

 29. Muzeum Bombki Choinkowej ma się świetnie, natomiast inne muzea na mapie gminy Nowa Dęba kończyły swój żywot szybko, choćby „Muzeum Opowieści” w Rozalinie, warto było odwiedzić, ale jednorazowo, jako dodatek do atrakcji w okolicy. Basen natomiast cieszył wszystkich mieszkańców, zarówno tych młodszych jak i starszych. Gdy żył Pan Andrzej Gerwatowski z powodzeniem odbywały się treningi ratowników, czy zawody pływackie. W okresie wakacyjnym, dzieci spędzały czas na zewnątrz, a nie przed ekranami telefonów, komputerów. Basen na wolnym powietrzu mógłby też ponownie stać się wizytówką miasta, a kolejne muzeum odniesie tylko i wyłącznie porażkę. Burmistrz wypalił się już zawodowo, widać to ewidentnie.

 30. Haaa Haaa, muzeum od 16 godziny!? Ale kabaret…haa haa! Urwał się koleś z choinki!? A muzeum mamy w mieście, bombki choinkowej

 31. Muzeum czego??? Miasta??? Odleciał Burmistrz w kosmos. Chyba że będzie wystawiał fotki zabytkowej trampoliny z basenu i wieży ciśnień? Jakaś paranoja! Miejsce wolne na psychiatrycznym się znajdzie zawsze dla tego Pana

 32. Czas pomachać Ordonowi białymi chusteczkami przy najbliższych wyborach. Nas mieszkańców Miasta i Gminy ma chyba za kretynów. Dość Waść – wstydu oszczędź

 33. Tak po chłopsku Panie Ordon, ludziom to trzeba robić dobrze, a nie uprzykrzać już dość niezrozumiałe życie dookoła nas a tym bardziej bombardować nas takimi pierdołami jak muzeum.
  Weź se pan na swoim podwórku postaw drewnianą szopę i nazwij ją pan Muzeum.

 34. Na wiejskich stadionach buduje się obiekty socjalne dla kilkunastu piłkarzy, rozbudowuje się część socjalną remiz strażackich dla wąskiej grupy strażaków ochotników, remontuje się chodniki , upiększa wygląd miasta itd. OK. Ale zapomina się o jednym temacie. Nasz cmentarz komunalny w stosunku do innych cmentarzy w gminie wygląda jak ubogi krewny. Te powykrzywiane krawężniki – bądż ich brak ,alejki główne to dramat . Notable miasta powinni się wstydzić za ten stan oglądany przez miejscowych i przyjezdnych..Radni i władze miasta miasta podejmijcie temat doprowadzenia stanu cmentarza do normalności. To także jest może dla was

 35. Muzeum można zrobić na początek spokojnie za 1,5 mln i przez dziesięciolecia powoli rozwijać. Żadnych etatów oprócz 1 osoby sprzątającej, która i tak się znajdzie w zasobach obecnie utrzymujących Paulusówkę. Pozostali na umowach czasowych w niepełnym wymiarze – żeby mogli sobie dorobić studenci zaoczni, młodzi nauczyciele po godzinach, itd. Opieka naukowa na odległość w dużych miastach wynajmowana spotowo do konkretnych zadań raz na jakiś czas. Tyle wystarczy

  Basen teraz jako priorytet dla nowych mieszkańców i jednostki.

  Muzeum zacząć za dwa lata od katalogowania depozytów i zaplecza techniczno-archiwistycznego z macierzą dyskową. Jeszcze bez ekspozycji, a nie zaczynać od wydatków na zabawki z projektu.

  Stare Dębiany łajzy, sami basen zapuścili, a teraz „Łola Boga”. Wielkie przebudzenie. Jełopy. Łącznie z tymi, co teraz drą ryja „odbudować!”

  Jak się nie możecie dogadać, kto gdzie wyborczo, żeby gmina oddziaływała na zewnątrz, lepiej oddajcie miasto pod komisaryczny zarząd pułkownikom z doświadczeniem w logistyce w Afganistanie, Czadzie, Kongo, Sudanie. Tacy sobie na 100% poradzą bez niepotrzebnych dyskusji. Dopóki nie zjadą technicznie wykształceni oficerowie po WATach, itp. którzy stworzą statystycznie ogarnięte środowisko, które się na czymś naprawdę zna. Tzn. nie to że „chce się poznać”, bo musi wykarmić dziatwę i panikuje, że musi coś w życiu zamotać. Tylko się już zna, i to zna jest kompatybilne ze „zna” 100 km stąd, 1000 km stąd i 10 000 km stąd

 36. muzeum COP otwarto w Stalowej Woli bylem na otwarciu i COOO ani o DEBIE aniNOWEJ DEBIE aninajmniejszej wzmianki Ciekawe gdzie byli dembscy urzednicy zeby o to zadbac

 37. Patrząc obiektywnie na ten spór stron między basenem a muzeum to szczerze można się nad tym zastanowić i stwierdzić, że jedno i drugie nie ma sensu na chwilę obecną jest to niepotrzebne bicie piany. Utrzymanie basenu otwartego i terenu do niego przylegającego będzie generowało koszty, o których wysokości się nie mówi jak i z drugiej strony patrząc muzeum. Basen otwarty w obecnym tutaj klimacie max 3 miesiące użytkowania zależne od pogody i co dalej?? Muzeum to nie czas na takie inwestycje na chwilę obecną również. Przede wszystkim w tym mieście brakuje mieszkań i tu powinny skupić się inwestycje bo trudno jest znaleźć coś wolnego nie wspominając o rozwijającej się jednostce i zainteresowaniu osób tam pracujących. A przede wszystkim to mieszkańcy powinni zdecydować w kierunku jakiej inwestycji pójść a nie grupka Panów uśmiechających się na zdjęciu… zapytajcie mieszkańców miasta i gminy na zebraniach lub w jakiejś sondzie jakich inwestycji oczekują a później postarajcie się to realizować tylko dajcie szanse na wolne wnioski a nie tylko basen czy muzeum wtedy nikt do was pretensji nie będzie miał ;)

 38. Na tym forum znalazłem tylko 2 rozsądne głosy: Spostrzegawczy i ObiektywnY. Nie napiszę co pomyślałem o Nowodębianinach wyrażających tu swoje zdanie.

  • Rozumiemy żeś wiecznie naćpany od fetoru rozrzutnika i codziennej 'truskawki’, ale chopie, są granice…

  • To musi być już źle z jego kondycją, skoro tylko to kojarzy mu się z otaczającą rzeczywistością…

 39. Pan Ordon mówił że nie da się zrobić basenu, więc trzeba robić muzeum za 8 baniek. Po artykule na infonowadeba oraz komentarzach na fejsie stwierdził że jednak da się zrobić i basen i muzeum. Ten człowiek za każdym razem się kompromituje.

  • Pan Ordon miał 20 lat na to by zrobić basen, który za jego kadencji zamknięto. Skoro Dęba na to zasługuje to dlaczego przez 20 lat nie kiwnął palcem w tym kierunku? Teraz przed wyborami gdy mu to zostało wytknięte to udaje wielkiego budowniczego basenu. Panie Ordon, pańskie prymitywne manipulacje już nie działają. Ludzie nie dadzą się nabrać.

 40. No przecież musi sobie stołek zapewnić, bo wie, że nie wygra już wyborów na burmistrza, a że nauczyciel… to co się dziwicie że muzeum wymyślił…..

 41. Pan Burmistrz jak już zaczął obietnice to my w Cyganach też chcemy Muzeum i basen. A co niby gorsi jesteśmy? Ten Harnaś za sklepem już tak nie smakuje, jakby smakował za muzeum lub na basenie! Na zajęczym ługu proponuję lokalizacje.

 42. Muzeum to pieś panów S. i O. Proponuję aby wypowiedzieli się mieszkańcy i zdecydowali czy chcą muzeum. Nie sztuka utworzyć. Tylko po co? Kto je będzie odwiedzał? Jakiegoś pracownika trzeba utrzymać.

 43. Jak widać po komentarzach mieszkańców wiele do szczęścia nie potrzeba, współczuję….a Rada Miasta od jakiegoś czasu biję pianę na siłę.

 44. A po co nam jakieś muzeum , po co jakiś basen ???? Za 7 mln złotych można wybudować piękny pomnik na cześć i chwałę Pana Warchoła . On nam do Nowej Dęby tyle pieniążków w swojej małej walizeczce przywozi , że pomnik mu się nalezy jak psu buda . A jak postawimy mu pomnik to napewno Pan Marcin przywiezie nam pieniążki na muzeum i na basen . I dzięki Panu Marcinowi będziemy mieć muzeum , basen i przy okazji będzie on miał swój pomnik

 45. TYLKO BASEN!!!
  Po co komu muzeum, tym bardzie że mało kto o tym że Dęba była w COP-ie, mało kto poza Nową Dębą słyszał. No to i gości będzie niewielu w takowym muzeum. Dotychczas dla władz gminy – najważniejsze były imprezki folklorystyczne po okolicy, a nie pamięć historyczna o zakładach COP-u na naszym terenie.

 46. Za 7 czy 8 mln złotych budować basen który będzie dwa miesiące w roku czynny . Lepiej jakiś mały dworzec PKP w Nowej Dębie wybudować

 47. Zarówno basen jak i muzeum są potrzebne. Niestety muzeum i świetlica nie idą w parze. Ustawa o muzeach wyraźnie wskazuje zadania i funkcje które ma spełniać muzeum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here