Kolejna podwyżka stóp procentowych. Prezes NBP tłumaczy decyzję xvideo

19

Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 100 pb. Podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński tłumaczył decyzję Rady i kreślił scenariusze na najbliższe miesiące.

Adam Glapiński zaczął wystąpienie od podkreślenia, że zacieśnienie polityki pieniężnej „przyniesie oczekiwany efekt, choć nie od razu„. „Zawsze bowiem oddziaływanie polityki pieniężnej na inflację i gospodarkę zajmuje sporo czasu, zazwyczaj jest to co najmniej kilka kwartałów” – stwierdził. Z badań NBP wynika, że najsilniejszy wpływ widać po 5-7 kwartałach.

Nadal występuje bardzo silne ryzyko utrzymywania się inflacji powyżej celu NBP w horyzoncie oddziaływania polityki pieniężnej, w horyzoncie 2 lat” – ocenił Glapiński. Prezes NBP wskazał na ostatni wysoki odczyt inflacji i uporczywy wzrost cen jako uzasadnienie wczorajszej gwałtownej podwyżki stóp proc. „Na razie inflacja jest dwucyfrowa, wysoka i ma tendencję do wzrostu w kolejnych miesiącach tego roku, ze szczytem gdzieś w czerwcu” – powiedział.

19 KOMENTARZE

  • Sam jesteś nieudacznikiem, małym chłopcem z gminy, podczas gdy inni pracują dla Polski w ministerstwach.

  • kopertowy fetyszysto, nieudacznikami są twoi bogowie z pis…Ile oni już lat są u władzy? Siedem? Dobrze liczę? A nadal koperciarz bez wyroku, co za nieudacznicy :)

  • #pis = gówno, populizm i propaganda.
   Nie wiesz o tym głąbie, że oPOzycja ma większość w senacie?

  • rudy folksdojcz na białym koniu

   No i co z tego? Gość wziął te koperty 30 lat temu, pis jest u władzy już 7 lat, a typ dalej bez wyroku :) Większość PO w Senacie nie ma tutaj nic do rzeczy :)

  • #pis = gówno, popul…
   Jak widać ma, dzisiaj było głosowanie w Senacie. W myśl zasady: dopóki będziesz w platformie sądy będą cię bronić jak niepodległości.

  • pis = gówno, populizm i propaganda
   Zanim coś napiszesz to pomyśl, marszałek Senatu, drugi po prezydencie brał łapówki, i to nieważne kiedy, hańbi Polskę.

  • koperciarz fetyszysto,

   Przypominam, że to miało miejsce 30 lat temu…PiS był u władzy w latach 2005-2007 i nic z tym nie zrobili…PiS rządzi drugi raz od 2015 roku, a Grodzki marszałkiem Senatu jest 12 listopada 2019…PiS miał szmat czasu, by tę sprawę załatwić, ale pis jak to pis, tylko mówi i nic nie robi. Wina Tuska, wina Putina itp., a zero działania i konkretów.

 1. Stopy są zdecydowanie za niskie w stosunku do inflacji. Żeby zdławić inflację powinny być na takim samym poziomie albo większym niż inflacja. W przeciwnym razie mamy ujemne stopy procentowe. Dlatego ci co wzięli kredyt niech nie płączą bo i tak na tym zarabiają. Tracą ludzie pracowici, którzy mają oszczędności.

  • Lewica wyje, Po wyje, Konfederacja piszczy a Adas robi swoje i niech bedzie tak do drugiej kadencji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here