Konsultacje z mieszkańcami w sprawie podziału gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze

121
Zdjęcie autorstwa Element5 Digital z Pexels

31-10-2012

OGŁOSZENIE
o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami w sprawie zmian z podziale gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba podaje do wiadomości informację o ogłoszeniu konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Nowej Dębie w sprawie podziału gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

Zgodnie z art. 13 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku Przepisy wprowadzające ustawę – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 113 z późn. zm.), rada gminy na wniosek wójta, burmistrza, prezydenta zobowiązana jest do dokonania podziału gminy na okręgi wyborcze w wyborach do rady gminy, w terminie 15 m-cy od dnia wejścia w życie ustawy – tj. 1 listopada 2012 r. Liczba okręgów wyborczych uzależniona jest od liczby radnych wybieranych w danej gminie. Stosownie do art. 17 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), w gminach do 20.000 mieszkańców, do rady gminy wybieranych jest 15 radnych.

Kodeks wyborczy stanowi, iż w każdym okręgu wyborczym tworzonym dla wyboru rady w gminie niebędącej miastem na prawach powiatu wybiera się 1 radnego. Skutkuje to, w przypadku gminy Nowa Dęba, zmianą dotychczasowych okręgów wyborczych z wielomandatowych na jednomandatowe. Uwzględniając powyższe, liczba stałych okręgów wyborczych (jednomandatowych) w Nowej Dębie wynosić będzie 15, w każdym z nich wybierany będzie 1 radny.

W związku z tym, że na sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie 29 października 2012 r. przygotowany projekt uchwały został przez radnych wycofany z porządku obrad i tym samym nie dojdzie do podjęcia uchwały w ustawowym terminie (do 1 listopada 2012 r.), w dniach 31 października 2012 r. – 08 listopada 2012 r. odbędą się konsultacje projektu uchwały.

Celem konsultacji jest zebranie opinii w sprawie projektu uchwały lub zgłoszenie innych propozycji dot. podziału gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

W tym celu Rada Miejska powołała Zespół ds. konsultacji, składający się z radnych w osobach:
1. Tomasz Gazda
2. Tomasz Licak
3. Janina Lubera
4. Maria Mroczek
5. Marek Ostapko

Z projektem uchwały można zapoznać się w Biurze Rady Miejskiej w Nowej Dębie (I piętro, pokój nr 112 w budynku nr 3 przy ul. Rzeszowskiej) w godzinach pracy Urzędu oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba (poniżej).
Konsultacje odbywają się w następujących formach:
– drogą elektroniczną na adresy: rada@nowadeba.pl lub organizacyjny@nowadeba.pl,
– drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba, ul. Rzeszowska 3, 39-460 Nowa Dęba,
– w Biurze Rady Miejskiej.
Uwagi należy składać na formularzu ankiety konsultacji.

Wiesław Ordon
Burmistrz

FORMULARZE KONSULTACYJNE: Link

—————————

PROPOZYCJA PODZIAŁU OKRĘGÓW PRZEDSTAWIONA PRZEZ BURMISTRZA WIESŁAWA ORDONA:

121 KOMENTARZE

 1. To teraz już radni z miasta będą mieli tyle do powiedzenia co NIC !!!!

  A teraz quiz – do wyboru jedna z trzech odpowiedzi a pytanie brzmi:

  Zgadnij z jakiego okręgu będzie tym razem startował radny Wojciech S. ?

  a) Miasto Nowa Dęba
  b ) Miasto Nowa Dęba – Osiedle Dęba
  c) Przyjdzie po rozum do głowy i nie będzie startował

  Do wygrania przejażdżka nowo zakupionym wozem drabiniastym którego fundatorem za pieniądze podatników był m.in. nasz kochany Wójcio.

 2. Jeżeli coś takiego jak na załączonym obrazku wejdzie w życie to Stal Nowa Dęba zamieni się w kolejną OSP, zawodnicy i działacze w strażaków, a stadion w plac manewrowy. Po prostu cofniemy się o kilkadziesiąt lat i znowu zostaniemy wioską. Przyjmując propozycje burmistrza oddajmy jednocześnie prawa miejskie i przestańmy się oszukiwać.

 3. [quote]Miasto straciło mandat i stajemy się powoli gmina wiejską[/quote]

  JESZCZE NICZEGO NIE STRACIŁO. PRAWIE STRACIŁO ALE PROJEKT ZDJĘTO Z SESJI. Teraz jest czas na konsultacje. Wyraź swoją opinie jako mieszkaniec na formularzu i zanieś ją do Urzędu. Sam wpis w internecie nie wystarczy!

 4. jak mozna tracic swoj czas i chodzic na glosowania? do roboty sie wezscie nieroby a nie liczycie ze jakis uczedas wam da pieniadze za darmo a potem narzekacie ze poczekalnie na pks zamkniete , phi ja na takich jak wy patrze z gory i nie glosuje bo nie mam czasu na glupoty nieroby

 5. jak mozna tracic swoj czas i chodzic na glosowania? do roboty sie wezscie nieroby a nie liczycie ze jakis uczedas wam da pieniadze za darmo a potem narzekacie ze poczekalnie na pks zamkniete , phi ja na takich jak wy patrze z gory i nie glosuje bo nie mam czasu na glupoty nieroby[b][i][u][/u][/i][/b]

 6. Pani Tlusta popadla w panike bo juz wie ze radna nie zostanie w tym ukladzie ROZALIN- TARNOWSKA WOLA ,dziwie sie pozostalym Radnym ze ten wniosek poparli ,i slusznie radny Ostapko jej utarl nosa :(

 7. I nareszcie nie decydować będą przy wyborze partyjniackie układy i ciągnięcie przez lidera PO=PiSowców na liście słabeuszy co mają BMW.Bierny ,Marny i Wierny.Ale będzie się działo .Oj będzie.;)

 8. Już jeden mandat z północy Nowej Dębie zabrał p. Wróbel i dał Cyganom. Teraz Wiesiu chce urwać kolejny.

  Obu Panom rodzina w młodości powinna była zapewnić "Grand Tour" – edukacyjną podróż po Europie ( najlepiej ) Zachodniej.

  _______

  "(…)
  domy które nigdy nie były w teatrze
  szczury domów przedmieścia
  zaprowadźcie je nad brzeg oceanu
  niech usiądą w gorącym piasku
  niech oglądają noc podzwrotnikową
  niech fala ich nagrodzi burzliwą owacją (…)"

 9. Dodać kilka ulic do osiedla "Pod Bramą jednostki" i będzie po kłopocie.Podział naszej Dęby nie jest prosty tak aby było wszędzie po równo mieszkańców.tak jest nasze miasteczko rozbudowane.Bardzo mądrze podzielono gminę.Jak by nie zrobiono to zawsze będzie niezadowolona grupa mieszkańców,ale chyba szczególnie grupa radnych co biorą diety i widza zagrożenie ,ze"korytko" wysycha!

 10. Miasto, zgodnie z propozycja burmistrza, straciło mandat w dawnym okręgu nr 1. Widać, że chce zapewnić sobie mandaty dla radnych z sołectw.
  Miasto się nie zgadza!!!

 11. [quote]Miasto, zgodnie z propozycja burmistrza, straciło mandat w dawnym okręgu nr 1. Widać, że chce zapewnić sobie mandaty dla radnych z sołectw.
  Miasto się nie zgadza!!![/quote]

  Zamierzasz jakoś protestować czy uważasz, że wpis w internecie wystarczy?

 12. Trzeba skorzystać z tych formularzy i wysłać czym prędzej do urzędu nawet mailem na podany adres. Piszcie co się wam nie podoba i jakie macie inne propozycje. To ważne!

 13. Choroba która drąży ND nazywa się chciwość – koniec z tym – lekiem niech będzie podział ze względu na wysokość odprowadzanych podatków do gminy. Nie za kasą idą ludzie z pieniędzmi, a nie "idealiści" oderwani od rzeczywistości lub co gorsze ludzie bez kasy i patrzą gdzie jeszcze uszczknąć trochę. Postuluj także zniesienie diet, lub jeśli to niezgodne z prawem to obniżenie ich do 1 grosza. Niech funkcja radnego i ich pochodne będzie społeczna. KONIEC Z WYZYSKIWANIEM I ŻYCIEM Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW.

 14. Boniek Zibi? Upraszczając -Idealizm jest ''wartością dodaną '' – gorsi są ''bezideowcy'' co chcą trampolinę do ''poważnych pieniędzy'' i w **** mają to co ''mają gadać'' aby pozyskać ''głos'' wyborcy.

 15. Wnioskuję z Twojego wpisu, że jesteś mieszkańcem okolicznych wsi, skoro nie boli Cię utrata mandatu przez miasto.
  Proponuję abyś startował tam na sołtysa, a miasto zostaw ludziom z miasta.
  Pozdrawiam!

 16. Pora zwrócic uwage na dane w tabeli szczególnie rubryke numer 4 gdzie jest podana tzw.Jednolita norma przedstawicielska ktora dla miasta i gminy Nowa Deba wynosi 1253,93 co jest miernikem podziału na okręgi wyborcze aby były one utworzone w miare sprawiedliwie.Nie da sie niestety tak podielić gminy aby była ona jednakowa ,ale zbliżona do ideału.Musze przyznac ,ze przedstawiona propozycja jest poprawna i nie powinna być zmieniona.Miasto Dęba na terenie gminy nie jest [color=#ff0000]PĘPKIEM ŚWIATA.[/color]

 17. Ale jest pępkiem tej gminy i nie zgadzamy się na to by miasto traciło. Dlaczego jednen okręg ma mieć 800 mieszkańców a inny 2 razy tyle a jeszcze inny o 1000 mieszkańców więcej? To chyba jakiś żart. Ordon ewidentnie podzielił gminę pod siebie a miasto na tym traci.

 18. jak Ty sobie "blamarz" wyobrażasz,że odlegle sołectwo będzie przydzielone do Dęby? Tylko zmiany kosmetyczne mogą być na terenie samego szumnie nazywanego Miasta Nowa Dęba.Po prostu trochę realizmu i spokoju.jak będziecie tak walczyć to tak małą gminę gminę podzielą na dwie części i wtedy dopiero będzie spokój.Zbyt duże mamy zapędu wielkomiasteczkowe. Trochę zimnej wody na gorące głowy nie zawadzi.

 19. Z poziomu wpisów widać nieznajomość przepisów. Podział na okręgi zaproponowany jest zgodnie z przepisami. Pan Ostapko może sobie jedynie pomieszać pomiędzy ulicami w mieście. Zobaczycie że zmiany będą tylko kosmetyczne i to na siłę żeby zaproponować coś innego niż Ordon. Ale nic nie wynoszące.

 20. Nic nowego nie wymyślą.Podzial jest dobry i uwzględnia wszystkie uwarunkowania społeczeństwa Nowa Dęba. Mieszają z zasady aby mieszać podobnie jak J.K….i!

 21. To że ten jest zgodny z przepisami nie oznacza, że nie może być INNEGO zgodnego z przepisami. Wszystko się da jeśli się chce. Zobaczymy czy radni poprą zmiany zaproponowane przez mieszkańców (te zgodne z przepisami oczywiście). Afredówkę można było połączyć z jakąś inną wioską poprzez podzielenie jej na pół… pół do Chmielowa pół do Cygan i mamy mandat do przodu. Więc nie piszcie, że sie nie da bo się da.

 22. [quote]Podzial jest dobry i uwzględnia wszystkie uwarunkowania społeczeństwa Nowa Dęba[/quote]

  Chyba uwarunkowania Wiesława Ordona. Zabrać miastu, dać wiosce, ułożyć pod siebie. Dlaczego najstarsza częśc miasta czyli od Miczkiewicza po Broniewskiego przez Jana Pawła i Rzeszowską traci jednego radnego? Nie ma zgody na to! Coś trzeba zrobić!

 23. Dla mnie już wcześniej skończyła się Nowa Deba i jej Cop- wskie tradycje….
  Przykład Stali… Jak trzeba pożyczyć kosiarkę, aby wystrzyc boisko przed meczem- to z LZS JADACHY , bo w MIEŚCIE takowej nie ma…Dzieki władzom Jadachów za pożyczenie sprzętu.Nas jeszcze długo nie będzie na to stać.

 24. [quote] Afredówkę można było połączyć z jakąś inną wioską poprzez podzielenie jej na pół… pół do Chmielowa pół do Cygan i mamy mandat do przodu[/quote]

  Oooo! Można? Można! Więc w czym problem? A no w braku woli politycznej. Łatwiej zabrać miastu, prawda panie burmistrzu?

 25. A dlaczego mieszkańcy Alfredówki mają być pokrzywdzeni.To może trochę Dęby do Rozalina i Tarnowskiej Woli .I gdzie tu sprawiedliwe spojrzenie.Po prostu koniunkturalizm.

 26. [quote]A dlaczego mieszkańcy Alfredówki mają być pokrzywdzeni.To może trochę Dęby do Rozalina i Tarnowskiej Woli .I gdzie tu sprawiedliwe spojrzenie.Po prostu koniunkturalizm.[/quote]

  A dlaczego mieszkańcy miasta mają być pokrzywdzeni? A dlaczego w Porębach ma być 1800 mieszkańców a w Alfredówce 800? Jak chodzi o wioskę to jakoś się dostrzega krzywdę, tak? Ale jak krzywdzone jest miasto albo Poręby to się macha ręką, że to nie ważne. Wyszło szydło z worka na czym polegało układanie tych okręgów!!!!!!!!!!

 27. Okręg nr 9 i okręg nr 7 są z dwóch końców Nowej Dęby. To tak jakby wymieszać Poręby z Chmielowem albo Dębę Wieś z Cyganami.

 28. [i]Nie ma co szczępić języków.Podzial jaki by nie był zrobiony,nawet przez wynajętą firmę specjalistyczna będzie zawsze zły dla malkontentów, pieniaczy i złośliwców.Obecni radni sa zadowoleni jak jest bita piana bo wielu nie widzi szans na wybór.A tak nawiasem mówiąc policzcie na kalkulatorze mieszkańców WIELKIEGO MIASTA DĘBA i sołectw i porównajcie stosunek mandatów. W skali Polski takich gmin miejsko-wiejskich jest wiele i tam nie ma problemów.TYLKO JAK ZWYKLE U NAS111[/i]

 29. Prosze o wykreslenie ul. Lesna i Krasickiego z okregu # 1,bo bede mial dylemat komu dac glos P Luberze czy P Ostapko ,chyba ze dostane fajnego dlugopisa:|

 30. Jak nie widzisz problemu w tym, że miasto traci mandat a okręgi są porobione tak że jedni mają nawet o 1000 więcej mieszkańców w okręgu to zastanawiam się czy ty tak serio czy po prostu bronisz swojego interesu? Każdy kto popatrzy na tą tabelkę u góry zobaczy że to jest niesprawiedliwe.

 31. [b]Trzeba było zrobić tak że tam gdzie był okręg 4 mandatowy to podzielić go na 4 mniejsze. Tam gdzie był 3 mandatowy to na 3 mniejsze. Tam gdzie był 2 mandatowy to na 2 mniejsze a 1 mandatowe zostawić jak były i po sprawie.[/b]

 32. Jako wyjściowy można przyjąć podział na okręgi wyborcze biorąc pod uwagę liczbę uprawnionych do głosowania jaka będzie w dniu wyborów (a można to dosyć dokładnie przewidzieć) i odnieść to do liczby mieszkańców na danym obszarze – optymalnie byłoby gdyby te dwie wielkości (liczba mieszkańców i liczba uprawnionych do głosowania) wyznaczały te same okręgi. Cóż mi z podobnej liczby mieszkańców jak różnice w liczbie uprawnionych do udziału w głosowaniu w poszczególnych okręgach mogą być znaczące. Może się zdarzyć, że dany okręg ma niewielką liczbę mieszkańców ale znaczącą liczbę uprawnionych do głosowania (okręg z małą liczbą młodych małżeństw), i odwrotnie, okręg liczący wielu mieszkańców ma stosunkowa małą liczbę uprawnionych gdyż jest zamieszkały przez młode małżeństwa z dziećmi. To młode przyszłościowe pokolenie (pomimo, że będące obecnie dziećmi) musi mieć odpowiednią liczbę swoich przedstawicieli. A więc wydaje się zasadne podzielenie na okręgi z punktu widzenia równej liczby osób uprawnionych do głosowania a nie biorąc pod uwagę tylko liczbę mieszkańców.

 33. [b]Troszkę arytmetyki .Ogółem gminę zamieszkuje 18 808 wyborców.Z tego w mieście Dęba 11 599 tj. 61 %,a sołectwach 7210 tj.38%(koncóewk nie biorę pod uwagę!!Ogółem mandatów jest 15,a wiec na jeden mandat przypada na 6.66 procenta wyborców.Z prostego wyliczenia wynika ,ze ilość przypadających mandatow jest następująca:miasto nieco ponad 9 mandatów i sołectwa około 6 mandatow.Proszę spokojnie porownac wyliczenia z danymi w tabeli.Spoko,spoko!!!![/b]

 34. Twoja propozycja zmierza do czasowego przemeldowania się rodzin,znajomych i przyjaciól partyjnych potencjalnych kandydatów na radnych.To trąci Białorusią.Czyżby potrzebni byli w Dębie obserwatorzy?A chyba masz zamiar kandydować i boisz sie klęski wyborczej bez manipulacji!!!

 35. Ja myślę, że zachowanie liczby radnych w sołectwach i poprawiony tam podział na okręgi to status quo o jakie chodziło burmistrzowi.
  Miasto na tym traci.

 36. Do #51. Przeczytaj tekst ze zrozumieniem. Nikt nie mówi o łamaniu ordynacji. Ale skoro rozpiętość liczby ludności w poszczególnych okręgach jest taka duża (może taka być zgodnie z prawem) to należy tylko tak dobrać terytorialnie okręgi aby liczba uprawnionych była zbliżona. Jest to sprawa techniczna a nie ordynacji. A jak chcesz to się przemelduj, ewentualnie kandydat niech się przemelduje.

 37. Pani Lubera nie będzie kandydowała do rady, lecz na burmistrza więc tutaj radni od Wiesława Ordona nie mogą być spokojni. Okręgi owszem porobione pod radnych Wieśka i pod wieś. Szkoda miasta.

 38. Najbardziej na tym podziale mandatów zyska radny Jan z osiedla Dęba.
  Dęba jak z tego wynika będzie miała dwa mandaty i radny Jan już w tym wypadku nie jest zagrożony.Jeden mandat weźmie na 100% i nadal będzie kulą u nogi Ratuszowi.
  A patrząc dalej sołectwa razem z Dębą i Porębami będą stanowić większość w nowej radzie a miasto musi tak tańczyć jak im radni z sołectw zagrają.

 39. jesteśmy jedną gminą.Nie dzielmy się na miasto i okoliczne wioski.Cel i zadania mamy tożsame.Bądzmy ponad podziałami.Więcej spokoju i rozwagi.Nie bierzmy przykładu z innych .Po co nam to wszystko!!!

 40. [quote]jesteśmy jedną gminą.Nie dzielmy się na miasto i okoliczne wioski.Cel i zadania mamy tożsame.Bądzmy ponad podziałami.Więcej spokoju i rozwagi.Nie bierzmy przykładu z innych .Po co nam to wszystko!!![/quote]

  Dokładnie! Dlatego niech ten utracony mandat wróci do miasta. Po co nas burmistrz podzielił takim projektem uchwały???

 41. Uczestniczenie w życiu " małej ojczyzny" to zainteresowanie się jej sprawami. Warto przeanalizować ta uchwałę o okręgach wyborczych. Miasto straciło w śródmieściu jeden mandat.
  Nie jest to przypadek.

 42. Podzial jest dobry a nawet bardzo dobry,utracony mandat? i tu was boli ratusiki i tu was boli ze wam nic nie przybedzie a nawet moze jeden mandat byc mniej:|

 43. Najsprawiedliwsze w tych całych konsultacjach jest to aby osiedlu Dęba przywrócić ponownie 2 mandaty jak było dawniej,po zmianach zabrano jeden mandat i w ten sposób ukarano wieś. Nareszcie przyszedł ktoś po rozum do głowy i próbuje naprawić ten błąd.

 44. A najbardziej krzywdzące, że najstarsza historycznie część miasta traci mandat bo cała ta uchwała została zrobiona tak by tylko nie zaszkodzić wioskom… Z miastem się nie liczą. Jeśli mieszkańcy miasta nie podniosą głowy to tak będzie cały czas.

 45. Uchwalony przez Sejm w 2011 r. nowy Kodeks wyborczy wprowadza we wszystkich gminach głosowanie w jednomandatowych okręgach. Wyjątkiem są miasta na prawach powiatu. Do końca października rady gminne muszą ustalić nowe granice okręgów wyborczych.

 46. Rada Gminy dokona podziału gminy na okręgi wyborcze, ustalając ich granice i numery według jednolitej normy przedstawicielstwa obliczonej przez podzielenie liczby mieszkańców gminy przez liczbę radnych wybieranych do danej rady, z uwzględnieniem zapisów art.417 w/w ustawy – Kodeks Wyborczy

 47. Dzielnica Porąb Dębskich też powinna mieć dwóch radnych w mieście wyborców ubywa nie buduje się nowych bloków ,za to w osiedlach przybywa coraz to nowy dom i nowy wyborca.

 48. Tobie te żarówki w d.. włożyć i nie tą gwintowaną stroną

  Choć z drugiej strony ty pewnie to lubisz Bloxersie ze spodniami w kroku ( tyle nasrane)

 49. [quote]W moim okręgu – w centrum miasta – zabrano jeden mandat.
  Panie burmistrzu dlaczego?[/quote]

  [b]Bo wy miastowe jeszcze leszczami. My na wsi potrafimy bronić swoich interesów. Coś pójdzie nie tak to autobusem cało wsio przyjedziemy do gminy i narobimy rabanu. A wy? Mandat się wam zabierze, coś tam postękata i na tym się skończy. A w następnych wyborach i tak zagłosujecie na Wieśka i na tych radnych którzy to wam zrobili. HAHHAHAHHAHHA[/b]

 50. Społeczeństwo musi byś "Silne,zwarte i gotowe"> W Dębie jest garstka krzykaczy,większa garstka piwoszy i reszcie wszystko wisi.O przepraszam jeszcze "kibole Stalowiacy";)
  manie mieszczuchy przechlapane i p…..e!

 51. Stanowczo domagam sie od Burmistrza zmiany granic w okregu # 1 ,tj. ul. Krasickiego przeniesienia tak aby tworzyla z ul. Lesna jeden okreg:(

 52. To tylko nasze strzępienie języka.Ono nic nie da bo i tak "czarni" w Dębie będą rozdawać karty przy ołtarzu i :D Naród wybranyB) Nowej Dęby zagłosuje zgodnie z ich wolą i sumieniem.To będzie kara za grzechy -za te wszystkie komentarze i chęć myślenia!!!

 53. Wyznawców judaizmu i innych religii w Dębie nie ma ,a jak są to w podziemiu .:|Tu jest tylko ta jedyna i słuszna,wiodąca do doskonałości oraz wiecznego szczęścia….!!!:Pi

 54. Można by tudzież zapytać pana O.M. ale raczej się nie przyzna, a nawet profilaktycznie rzuci coś przeciwko. Ale co to ma do okręgów wyborczych to nie pojmę. Chciałbym przeczytać jakąś kontrpropozycję lub uzasadnienie dlaczego ten projekt jest najlepszy z możliwych.

 55. Julka dziekuje.Tak ja też znam pojedyncze osoby i mam o nich jak najlepsze zdanie.lecz też wiem ,ze są w środowisku dyskryminowane przy akceptacji ,a może nawet inspiracji "konkurencji";) wiadomo jakiej .Szczegolnie na "górce"

 56. ^91
  [quote]Są również żydzi,kilku mahometan ,jeden protestant i też nic złego o nich nie można powiedzieć.Przynajmniej ja mam o nich dobre zdanie.Lepsze niż o wielu wierzących i praktykujących braciach Polakach[/quote]

  Brawo!
  Lecz – '' ldą brunatni,idą brunatni…'' :(:(
  Kukiz odstawił wódkę i nieco otrzeźwiał (vide – marsz 11.11) i zrezygnował ! ha!ha!ha!ha!:D:D:D:D – Ceniłem go jako muzyka Aya RL,Piersi … – później wóda sprasowała mózg i ''wir'' .
  Mod pewno to wywali bo OT. – się złościć nie będę ..
  ps. ''Wierzącym'' w LOTTO -Życzę kumulacji.:)

 57. Podobno ktoś w urzędzie wpadł na chory pomysł przyłączenia ul. Leśnej do okręgu Poręby Dębskie! Chyba już ich całkiem pogięło. Pewnie chcą wyeliminować Luberową. :( ja protestuję! :(

 58. ^94
  Oj nieszczęsna! nieszczęsna… jak marek poda ip, Twe -skrybom z Podwyższenia Krzyża Chrystusa Króla – oj nieszczęsna! Banicja,ostracyzm,klątwy … Trzymaj się dzielnie.
  ;)

 59. [quote]#90 | Gosc dnia 11/06/2012 19:10
  Można by tudzież zapytać pana O.M. ale raczej się nie przyzna, a nawet profilaktycznie rzuci coś przeciwko. Ale co to ma do okręgów wyborczych to nie pojmę. Chciałbym przeczytać jakąś kontrpropozycję lub uzasadnienie dlaczego ten projekt jest najlepszy z możliwych.

  Oczywiście że się nie przyzna,wiecie więc co można sądzić o takim zaprzańcu.[/quote]

  Zapytaj radnego O.M. i zrelacjonuj nam co Ci powiedział. Jesteśmy spragnieni tej wiedzy.

 60. do 99
  to wcale nie jest zły pomysł. Powstały w ten sposób okręg – Poręby + Leśna – zyskuje dodatkowy mandat i ma wtedy dwa.

  I wtedy traci mandat jedno z sołectw.

 61. Rozumiem,że miasto OTRZYMA ZABRANY mandat ( bo Poręby i Leśna są w granicach miasta i będą mieć dwa mandaty ), a traci Alfredówka?
  JEŚLI TAK, TO JESTEM ZAAAAA!

 62. Podzial na okregi wyborcze powinien zrobiony byc tak, zeby nieproduktywni radni typu Gazda, Mroczek, Serafin, Flis,Tlusta nie mieli szans na wygraną:D

 63. Dlaczego podzielono ulicę Krasickiego i wsadzono do dwóch okregów wyborczych? to manipulacja pod Mroczkową czy Gazdę?

 64. Jak by nie zrobiono to zawsze będzie manipulacja i wielkie grono nie zadowolonych.Każde wybory sa podporządkowane określonym wyborcom(partii,ludzi czy religii)Tego niestety my szaraczki nie przeskoczymy.I cobyśmy nie proponowali to obecna ordynacja jednomandatowych wyborów jest mniejszym złem niż poprzednia,Teraz nie będzie tak łatwo wygrać niektórym radnym -bezradnym i partom .Zobaczycie jakie będą zmiany .Tylko trzeba głosować głowa i nogami.Głowa myśląc o tym na kogo oddajemy swój głos ,a nogami idąc obowiązkowo na wybory>Powodzenia Dębianie.Trzymam za Was kciuki.

 65. wieś-miasto-wieś-miasto. Znowu przepychanki N.Dęba to w gruncie rzeczy wiocha bo miasto to ludzie a tutaj mieszkają wszyscy bezdomni wieśniacy z okolicznych wiosek, to chyba Chmielów jest starszy od N.Dęby. I po co te przepychanki? To samo w polityce kłótnie i spory jakby to miało jakieś znaczenie dla mieszkańców kto jest u "żłobu" jeżeli trzeba ich tylko utrzymywać. Mentalność naszego narodu długo się nie zmieni to kwestia pokoleń. Jesteśmy jedynym Narodem który żyje dniem wczorajszym. A czy najesz się wczorajszym obiadem? Należy myśleć co jutro włożyć do gara i kim robić interesy żeby mieć za co żyć. A przeszłość zostawmy historykom i nich się jej uczą dzieci w szkole ,ale bez przesady.
  Pozdrawiam mieszczuchów i wieśniaków z Nowej Dęby.

 66. gosciowo nalezy zabrac zarcie grubym a dac chudym aby wyrownac proporcje a interesy nalezalo robic z amber gold aby teraz nie siedzial sam

 67. Wieś Chmielów jest najstarszą w Kotlinie sandomierskiej.Pierwsze ślady ludności to 700 l p.n.e.Do dzis zachowany na to jest dowód cmentarzysko z okresu 700-400 l.p.n.e.Wieś założona w XIII w.Największa stacja przeładunkowa podkarpacia.Bogata historia.tradycje i kultura -dwa mandaty to sprawiedliwie.:)Kudy Debie do Chmielowa!!!!

 68. Piękne jest nasze miasteczko.Trzeba je kochać i cieszyć ,ze jest spokojne,cche i radosne!!A najważniejsze,że mieszkają bardzo dobrzy ludzie.Kilku oszoł:)omow mnie nie przeszkadza.Oby ich ilość nie zwiększała sie tylko!

 69. Do "aqq" !Wiesz ,ze gdzieś dzwonili,ale nie wiesz gdzie i kto. Chmielów podczas najazdow tatarskich w 1241 roku i 1253 byla całkowicie zniszczona,zrabowana i splądrowana!!!

 70. Czy mowa o pomniku w lasku pomiędzy Chmielowem a Jadachami.Toż to pomnik "Grunwaldzki" Takich na ziemiach podkarpacia i małopolski jest bardzo dużo ,a szczególnie kopców.I tych dużych i tych małych.Trzeba brać przykład z naszych przodków dla których trzy słowa "Bóg,Honor,Ojczyzna" miały szczególną wymowę i znaczenie.Oby tak teraz było,a nie wojna Polsko-Polska i na poziomie lokalnym miasto -wieś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here