Korzystne oferty na remont drogi wzdłuż „Bystrzyku”. Znamy wyniki przetargu!

21

Dzisiaj o godzinie 11:05 w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbyło się otwarcie ofert w sprawie przetargu na „Remont drogi prowadzącej wzdłuż potoku Bystrzyk na osiedlu ,,Północ” w Nowej Dębie wraz z poprawą odwodnienia„. Wygrała firma Molter z Głogowa Małopolskiego.

Do przetargu stanęły trzy firmy. Najtańsza oferta opiewała na kwotę ponad 413 tysięcy złotych brutto. Co ciekawe na sfinansowanie zamówienia zamawiający przeznaczył kwotę 600 tysięcy złotych brutto, tak więc rozstrzygnięcia przetargowe przyniosły prawie 200 tysięcy oszczędności, które będą mogły zostać wykorzystane na inny cel.

Od lat mieszkańcy Osiedla Północ prosili, zabiegali, wnioskowali o remont drogi nad „Bystrzykiem”. Tutaj ukłon w kierunku pana Romana Puzio, który poświęcił wiele swojego czasu na to aby ten temat zrealizować. I dziś z tego miejsca, mogę zapewnić pana Romana i mieszkańców Osiedla Północ, że nasze zabiegi przyniosły skutek i ta droga będzie realizowana. Dzięki poparciu rady miasta i o ile nie wydarzy się coś czego dzisiaj nie możemy przewidzieć, to mogą być państwo pewni , że ta droga w tym roku powstanie – zapowiadał na sesji budżetowej radny Tomasz Dziemianko. Jak widać nie było to słowa rzucone na wiatr. Zgodnie z zapisami specyfikacji istotnych warunków zamówienia budowa drogi ma się zakończyć 15 października 2019 roku.

21 KOMENTARZE

 1. Specyfikacja określa warunki techniczne wiążący termin jest określony w umowie drogi autorze. Droga nie powstanie bo już jest A zostanie wyremontowana. W jaki sposób Pan Roman przyczynił się do wyboru oferty? Czytając artykuł można wywnioskować, że to dzięki jego zasłudze cena jest tak niska. Czy w związku z tym zostały zapewnione warunki konkurencyjności firm zgodnie z PZP? Co jest ciekawego w tym że zgodnie z kosztorysem oszacowano wartość 600 tys zł brutto? W takim razie należy wyjść z wnioskiem o rażąco niska cene i wezwać Wykonawcę do złożenia wyjaśnień czemu cena jest tak niska, czyż nie?
  Drogi Panie autorze jeszcze jedno, czy aż tak trudno było zrobić aktualne zdjęcie terenu objętego remontem?

  • Integralną częścią umowy jest siwz określający termin wykonania zadania. Nie można dać jednego terminu w siwz i ogłoszeniu o zamówieniu a następnie w umowie zawrzeć zupełnie co innego. Termin wykonania wpływa w oczywisty sposób na cenę oferty. To tyle na temat pańskiej wiedzy z zakresu prawa zamówień publicznych. Do interpretacji tekstu nie będę się odnosił. pozdrawiam

  • @Kolololo „Czytając artykuł można wywnioskować, że to dzięki jego zasłudze cena jest tak niska.” – gratulacje interpretacji. Ja wywnioskowałem, że miał wpływ na to, że ulica zostanie wyremontowana W OGÓLE, natomiast wpływu na niską cenę kontrahenta nie miał, i nigdzie nie jest to wspomniane w tekście. Pozdrawiam serdecznie i ciepłej kawusi życzę.

 2. Od wielu wielu lat prosilismy i w końcu zaporowy wziął się do pracy! Brawo Roman! Popatrz ile butów trzeba było zedrzeć aby wychodzić ten kawałek drogi. Dzięki Ci za twój trud.

  • Wydaje mi się , że Roman postawił sobie za cel remont tej drogi już dawno temu , bo parkingi wzdłuż drogi wewnętrznej to powstały za czasów urzędowania jego syna Andrzeja (dzięki mu za to ). Tylko że hamulcowy wójt twierdził że temat trudny i czasochłonny więc realizował swoje parytety a miasto cierpiało i cierpi nadal, bo jak nazwać ten bałagan komunikacyjno-infrastrukturalny na osiedlu Północ (brak parkingów, ludzie parkują na boisku trawniku gdzie popadnie) ulice wewnątrz osiedla miały być przekazane miastu (tyle czasu to trwa a zajmuje się tym najznamienitszy manager Podkarpacia WO)? Są ważne sprawy i sprawy ważne ! A o tym decyduje wójt ! A nie radni ! No teraz to się pomału zmienia, i bardzo dobrze bo wójt jest od wykonywania zaleceń rady a nie odwrotnie!

 3. ufff….w końcu może się doczekam!??? pozostałe (nadwyżka) pieniążki proponuje również zainwestować w drogi – odcinek od wieży ciśnien do tzw „ruskich torów” to wstyd na sumieniach urzędników i aż się prosi o nową nawierzchnię – nawet w świętokrzyskim, które jest chyba najgorszym województwem pod względem infrastruktury drogowej nie ma takich baboli!!! pozdrawiam wszystkich mieszkańców

  • Ulica Sikorskiego to droga należąca do powiatu i powiat powinien o nią dbać, gmina niech robi swoje drogi i chodniki

  • Osoby mieszkające wzdłuż tych ulic mają swojego reprezentanta w radzie miasta,za tyłek gościa niech spełni szumnie zapowiadane obietnice przedwyborcze.Cóż,radny Chmielewski jak na razie skupił się na śmietnikach w tej okolicy zapominając o innych pilnych potrzebach mieszkańców.Panie radny Chmielewski,przed wyborami w tyłek ludziom wchodziłeś,teraz oganiasz się od nimi jak przed natrętną muchą,sam tego doświadczyłem,młodzieńcze.Wystawimy rachunek,wystawimy.

 4. sikorskiego jest akurat po remoncie
  natomaist 400m odcinek majdanskiej od tporów LHS do zakrętu przy wieży ciśneiń jest w fatalnym stanie
  Ale zdaje się że to ulica powiatowa
  Panie Zielak ……………… i inne Sudoły

  A co do radnego Chmielewskiego
  Przynajmniej cokolwiek robi w przeciwieństwie do poprzednich radnych

 5. Majdańska będzie robiona w przyszłym roku. Radny Chmielewski i starosta Sudoł tak zapewniali mieszkańców. Przez pół roku karencji nie da się wszystkiego na raz.

 6. Co do ulicy Majdańskiej będzie ona robiona w przyszłym roku. Remont będzie miał charakter kompleksowy w związku z czym i koszt jest niemały co powoduje, że musimy czekać na uruchomienie środków zewnętrznych.

  • to skąd wiecie że te środki zewnętrzne zostaną Wam przyznane jak będą dzielone w przyszłym roku… dlatego nie chwalił bym sie nimi puki umowa o dofinansowanie nie podpisana

  • T.Zieliński,z tym że nie napewno te środki zewnętrzne zostaną przyznane na remont tej drogi.Jak zwykle nasza pipidówka zostanie w y r u c h a n a.Cóż,trzeba jedna tak mówić,może się uda.A wtedy….sukces ma wielu ojców ,porażka jest zawsze sierotą .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here