MARCIN WARCHOŁ WRĘCZYŁ PROMESY NA KWOTĘ 3,7 MLN ZŁOTYCH NA INWESTYCJE DROGOWE W NOWEJ DĘBIE

58

Dobiega końca budowa strategicznej dla miasta i gminy Nowa Dęba ulicy Śmiśniewicza. Łącząca ze sobą dwie drogi powiatowe (ul. Szypowskiego i ul. Sikorskiego) trasa utworzy alternatywny dojazd do specjalnej strefy ekonomicznej na terenie której działa szereg zakładów przemysłowych, w tym producent asortymentu wojskowego DEZAMET S. A. 

Na powstanie tej drogi mieszkańcy Nowej Dęby czekali od kilkudziesięciu lat. Ze względu na koszty zadania oraz wyzwania administracyjne (droga przebiega przez linie kolejową nr 71 oraz tereny leśne) władze lokalne nie były w stanie  samodzielnie zrealizować tego tematu.

MAŁO KTO WIERZYŁ ŻE SIĘ UDA

Sytuacja zmieniła się w 2019 roku kiedy to miejscowym radnym z przewodniczącym Damianem Diektiarenko udało się zaszczepić idee budowy tej drogi ministrowi Marcinowi Warchołowi. – Pamiętam, że gdy razem z radnym Pawłem Grzędą zapewnialiśmy, że ta droga w tej kadencji powstanie, wiele osób z niedowierzaniem pukało się w głowę. Jednak przy pomocy ministra Marcina Warchoła któremu udało się pozyskać środki zewnętrzne na budowę tej drogi, to co wówczas wydawało się niemożliwe dzisiaj staje się faktem – mówi przewodniczący Diektiarenko.

DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY

Na budowę ulicy Śmiśniewicza udało się pozyskać 5 milionów złotych, co jest kwotą imponującą zwłaszcza że wartość kontraktu po przetargu wyniosła 7 milionów.  2,5 miliona złotych pozyskano  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejne 2,5 miliona wsparcia przekazały Lasy Państwowe z Funduszu Leśnego – Nie ukrywam, że gdy wspólnie z nowodębskimi radnymi podejmowaliśmy to zadanie, wiele osób było wobec tego projektu nastawiona bardzo sceptycznie. Wątpiono, że nam się uda. Dzisiaj, na 3 miesiące przed końcem robót możemy wspólnie ogłosić sukces – mówi poseł Marcin Warchoł. – Gratuluję nowodębskim samorządowcom determinacji oraz umiejętności współpracy tak z parlamentarzystami jak również nadleśnictwem Nowa Dęba i Lasami Państwowymi. Dzięki tej kooperacji, stworzyliście nie tylko alternatywny dojazd do strefy ekonomicznej, ale również otworzyliście te część miasta na przyszły rozwój – dodaje minister.

STRATEGICZNA DROGA

Dotychczas ulica Śmiśniewicza była ciągiem pieszo-rowerowym, i do tego w złym stanie. Jej nawierzchnia pozostawała na poszczególnych odcinkach bitumiczna i gruntowa, a szerokość drogi nie przekraczała trzech metrów. Służyła ona głównie rowerzystom i spacerowiczom. W ramach inwestycji powstanie tam jezdnia o szerokości sześciu metrów, co pozwoli na ruch samochodów ciężarowych przez tę arterię. Projekt przewiduje również poprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni z kostki brukowej i budowa zatoki parkingowej na sześć miejsc postojowych (o której utworzenie apelowali użytkownicy pobliskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych), a także wykonanie wlotów do ronda na ulicy Sikorskiego. Ulica Śmiśniewicza oświetlona będzie na całej długości (tj. 1561 metrów bieżących). Utworzone zostanie połączenie ciągu pieszego z ulicą Leśną, której elementem będzie budowa przepustu, powstałego w miejscu dotychczasowej kładki.

Budowa tak istotnej drogi jaką jest ulica Tadeusza Śmiśniewicza jest bez wątpienia najważniejszą inwestycją gminy Nowa Dęba przeprowadzoną w tym roku budżetowym oraz jedną z najważniejszych inwestycji odrodzonego samorządu gminnego. Nie tylko udrożni komunikację z zakładami przemysłowymi, ale również otworzy rozwój miasta na niezagospodarowane dotąd tereny.Patronem ulicy jest Tadeusz Śmiśniewicz, pionier polskiego przemysłu zbrojeniowego i kierownik w Wytówrni Amunicji nr 3 która dała początek dzisiejszym Zakładom Metalowym DEZAMET S. A. zajmującą się produkcją wojskową.

DODATKOWE 1,2 MLN ZŁOTYCH DLA ALFREDÓWKI

Jednocześnie wiceminister Marcin Warchoł na ręce wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Wolana przekazał dofinansowanie na wsparcie remontu drogi powiatowej na kierunki Alfredówka-Stale. Kwota dotacji wyniosła aż 1,2 miliona złotych – Dziękujemy panu ministrowi Warchołowi za to olbrzymie wsparcie. Jest to droga z której korzystają mieszkańcy dwóch powiatów oraz mieszkańcy naszej gminy. Warto podkreślić, że poseł Marcin Warchoł oprócz rozwoju infrastruktury drogowej wspiera również organizacje pozarządowe z terenu naszej miejscowości: kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich i ochotnicze straże pożarne. Mam nadzieję panie ministrze, że ta dobra współpraca będzie kontynuowana w kolejnych latach – mówił Tomasz Wolan.

Gmina Majdan Królewski otrzymała wsparcie w wysokości 260 000 zł. Kwota ta wesprze przebudowę drogi gminnej 104096R, co przyczyni się do rozwoju infrastruktury w Komorowie i Brzostowej Górze. Promesę z rąk ministra Marcina Warchoła odebrał wójt gminy Majdan Królewski: Jerzy Wilk.

58 KOMENTARZE

 1. Elegancko chłopaki! Dobrze, że ciągniecie hajs do miasta! Pan Ordon buduje muzeum pan starosta stawia obeliski, a wy robicie konkretną robotę. W młodych siła! Ukłony w kierunku pana Marcina Warchoła bo widać, że się intensywnie stara o głosy nowodębskich wyborców. Zbyszek Chmielowiec nie ma Nowej Dębie nic ciekawego do zaproponowania. Powodzenia!

  • Święta trójca w osobach panów Chmielowca, Ordona i Sudoła powinna udać się na emeryturę. Młodym wilczkom i posłowi Warchołowi gratuluję kolejnych sukcesów! Alleluja i do przodu!

 2. A kiedy zajmiecie się drogą na Rozalin od ul.Ogrodowej w Dębie do Kapliczki w Rozalinie.
  Mieszkańcy Rozalina powinni Was pogonić.

  • Tak się składa że przewodniczący komisji budżetowej prawa ręka ordona był nijaki radny salek z rozalina i co zrobił drogę. ? Tak jak tomczyk z cygan był wiceprzewodniczacym rady z ekipy ordona i co utrzymał szkole?? Tak was pań mosciwie panujący burmistrzunio zrobił w bambuko.takze powodzenia przy obecnym Burmistrzu to można ale muzeum robić lub betonplatz

  • I tu właśnie widać różnicę pokoleniową. Ordon z poprzednimi swoimi radnymi robili betonoze plant, kible i trzymali wszystkie działki wstrzymując rozwój miasta. Teraz jak widać jest inwestowanie w zupełnie inne sprawy. Normalne sprawy na potrzeby moje. Wolę drogę za 7 milionów, która nareszcie odkorkuje miasto, jak muzeum, które zapewne sprowadziłoby tłumy turystów i jeszcze bardziej około 16:00 korkowalo miasto

 3. W grudniu gdy budowa się zakończy pan burmistrz będzie chciał sobie przypisać zasługi. Ja przypomnę jak sabotował budowę Śmiśniewicza, za co zresztą nie otrzymał wotum zaufania:

  „–Podam państwu pierwszy z brzegu przykład. Od lat mówi się o potrzebie zagwarantowania alternatywnego dojazdy do nowodębskiej strefy przemysłowej ale nikt nie podjął do tej pory żadnego działania żeby ten dojazd powstał. Dopiero my zagwarantowaliśmy pieniądze w budżecie aby wykonać projekt takiej drogi w miejscu dawnej alei Metalowca. I zadaniem pana burmistrz było tylko przygotowanie przetargu. I co się stało? Pan burmistrz w specyfikacji zapisał, że projektant musi uzyskać pozwolenie na budowę tej drogi a czas wykonania projektu to 5 miesięcy. Po prostu te założenia były nie realne ze względów proceduralnych ze względu na ilość uzgodnień i decyzji jakie ów projektant musiałby uzyskać. W efekcie nikt się nie zgłosił do przetargu. I nie jest to pierwszy raz gdy pan tak robi bo podobną historię miałem u siebie w Jadachach temacie rozbudowy remizy OSP. Zrobił pan to specjalnie. By tylko przedłużyć i odciągnąć cały proces w czasie. I w ten sposób, kosztem mieszkańców i kosztem rozwoju Nowej Dęby wojuje pan. Takich przykładów jest więcej. Szkoda, że tak się dzieje bo po to wszystkich nas wybrano abyśmy razem służyli mieszkańcom.- mówił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan.”

  Źródło: https://infonowadeba.pl/aktualnosci/burmistrz-wieslaw-ordon-bez-wotum-zaufania-i-bez-absolutorium

  Mimo to będzie próbował na otwarciu przedstawić się jako ojciec sukcesu. Weźmie i zrobi konferencję prasową z Sudołem a zaprzyjaźniona gazeta odtrąbi sukces pana Ordona. Przygotujcie się na to.

 4. Moze ślę wreszcze uda uszczknąć chocby parę tysięcy na położenie asfaltu na ulicy Zarzecze przy wylocie na ulice Kolejiwa to niecałe 100 metrów jak również na prztnajmniej jedną latarnie na ulicy ks. Wolanina.

  • No tam akurat by się przydał asfalt i lampa na tej nowej ulicy bo jak człowiek jedzie wieczorkiem do biedronki albo wraca z pracy to strach isć i jechać tą drogą. Trzeba gadać z wielkim radnym Mareczkiem i wielkim przedwoniczącym Osiedla żeby starali się o fundusze na tą drogę

 5. Starosta skupia się na celebracji obelisku i obchodach szpitala, a radny z Jadachów poszukuje kasę na powiatowe inwestycje. Ocenę pozostawiam mieszkańcom.

 6. Na pierwszy rzut oka wydawało się że młokosy szczekają na doświadczonego burmistrza i szybko polegną w tej walce. Co się okazało to jest bardzo zabawne. Burmistrz wraz ze starostą przedstawiając swoje pomysły sami wpadli w sidła. Ta rada idealna nie jest, ale pięknie obnażyła jeszcze bardziej nieudolnych burmistrza i starostę. Nigdy nie zrozumiem polityki.

  • Myślę, że nie tylko burmistrz a wszyscy tak uważali. Znajomy z bliskiego otoczenia burmistrza mówił, że Pan Wiesław w rok sobie poradzi z gówniarzami. Dokładnie cytując ” niedoświadczone młode wilczki”. Jak widać zlekceważył i mocno się przeliczył bo już prawie koniec kadencji. I teraz pytanie, czy faktycznie coś ogarniają ? Czy po prostu burmistrz się zużył.

 7. Od ponad dwóch lat proszę o spotkanie. Typowe zachowanie katolita. Dyskryminacja, pogarda, lekceważenie. warchoł marcinie, pamiętam. Korupcja polityczna to typwe dla polityków zjednoczonej prawcy. A gdzie prawa człowieka – warchoł?
  Obowiązki poselskie. Gdzie?

  • Licznik Grodzkiego! 900 dni
   marszałek Grodzki chowa się za immunitetem. Brał łapówy od chorych pacjentów, to nie jest KOrupcja?

 8. A co tak mało na tej promesie? Doładuj promesę o drugie tyle, jak szaleć to szaleć! ku uciesze gawiedzi. Co wybory ten sam PiSi scenariusz czyli łapówki i rozdawnictwo na papierze i tępe obietnice jak dozorca Anioł w serialu Alternatywy 4. A ciemny lud to kupuje i się cieszy, nakręca i klaszcze. Polak głupi i po szkodzie, bo putin i łukaszenka kibicują tej psiej parti + aby było chwytliwiej solidarnej polsce. PiS i przybudówki jego przeciw demokracji, chcą Moskwę i Mińsk w Warszawie i w dalszym ciągu popierają po cichu w tej wojnie ruskich putina. Wystarczy poczytać komentarze a PiSich portalach i ichnich mediach. Zobaczycie co zrobią po wyborach a Wy się spuszczajcie z radości. Kaznodzieja ostrzega przed ruską V kolumną.

 9. Przed poprzednimi wyborami obiecali- jak będziecie na nas głosować i wygramy gmina Jeżowe dostanie nowy wóz strażacki a Policja nowy policyjny Bus. No i co ? Ludzie głosowali 98% tam głosowało na nich a nowego wozu strażackiego i policyjnego busa jak nie ma tak nie ma. Stary wóz strażacki jaki był taki jest a Policja w dalszym ciągu jeździ starym busem Volkswagen Transporter. Wójt coś ze 2 razy upominał się o te huczne obietnice. Dali mu do zrozumienia że ma się uspokoić, bo jak nie to na jego miejsce już przebiera nogami inny kandydat do jego zastąpienia. Jednym słowem siedzisz cicho albo Cię zdymisjujemy ot co!

  • Nikt ci tyle nie obieca co Wiesław Ordon. Jeszcze dwa dni temu nie dało się zrobić basenu odkrytego i chciał przewalić 8 milionów złotych w muzeum. Dostał w łeb od mieszkańców to wypisuje teraz że on zrobi i muzeum i basen. Basen zamknięto chwilę po tym jak Ordon został burmistrzem. Miał prawie 20 lat by go odremontować. Kończy mu się kadencja, grunt się wali pod nogami to obiecuje teraz wszystko wszystkim. Bredzi że zbuduje muzeum, zbuduje basen, zbuduje bloki dla potrzebujących. Co wybory te same obietnice i te same śpiewki. Tylko teraz ludzie się na kłamstewka i manipulacje pana Ordona nie nabiorą.

  • Ordon obiecywał bloki, a pierwsze co chciał wybudować w tej kadencji to SDŚ na porębach. SDŚ to taki dzienny dom pobytu który mieści się na kościuszki i który był odremontowany za duży hajs. Radni mu na to nie pozwolili i dzisiaj mamy lidla w tym miejscu. Sołtys tarnowskiej zwany burmistrzem przez najbliższe miesiące będzie się łasił do każdego, udawał dobrego dziadka który rozdaje prezenty. Po ty by wygrać i przez kolejne lata panował w tej mieścinie marazm.

 10. Majdan Królewski nie ma tak jak gmina Nowa Dęba tylu zakładów pracy , i tyle kasy z podatków co Nowa Dęba a potrafił bez pomocy promes , bez pomocy Warchoła wszystkie drogi wyasfaltować . A nam w Nowej Dębie potrzebny jakiś wygnaniec z Niska którego też pogonili w Rzeszowie . Co my tu w Nowej Dębie podatków nie płacimy , że musi nam niejaki Warchoł pieniądze przywozić , czy ten Warchoł to minister od budowy dróg ? Nie , To wiceminister sprawiedliwości – to co on ma do dróg , gminnych , powiatowych ??? Niech nam da na siedzibę sądu – wtedy to zrozumię. A nie minister sprawiedliwości a zajmuje się drogami , jakimiś garnkami dla KGW . Niech się zajmnie tym do czego został powołany

  • Bo wójt Majdanu przy sołtysie Ordonie to mistrz zarządzania. Ordon się nie nadaje i niech idzie już wnuki bawić. Razem z Sudołem z powiatu.

  • Nawet Ci Radni do pasa Wójtowi Wilkowi nie do rastaja a już o Burmistrzu nie Wspomnę. Tam jest bez reklamacji wszystko oddane i w jaki sposób zrobione. Tu ciągle Nie Tak i Problemy

  • Ale w Majdanie nie ma nic na co byłoby te pieniądze przeznaczyć więc asfaltują drogi. My mamy większe wydatki i nie mówię tu o fontannie i tym kamyczku upamiętniający jakiegoś faceta bo za to powinni pójść nasi emeryci na stołkach na piechotę do Chmielowa.

  • Zdaję sobie, że wszystko trwa. Zrobienie planów, rozpoznanie i tak dalej, ale w Polsce za każdym razem czeki pojawiają się tuż przed wyborami. Za każdym razem. Skoro tak to wygląda to wszelkie kadencje trzeba skrócić do roku czasu, bo byłoby to efektywniejsze dla społeczeństwa.

 11. z kad te kase weznie jak rzad nie ma kasy na nic zadłużyli okradli kraj , warchoł che kupic ludzi i głosy na pis sie nie głosuje bo to zło najgorszy rzad

  • Oj, anonim już zaczyna czuć że Tusk wygra, i boi się że ten pozabiera te wszystkie 'pińćset plus'...

   No i nie może spać. Pewnie ze strachu że i jemu mu ten rozrzutnik zabiorą

  • Samo zło to Tusk I widzę Anonim że ty jesteś jego zwolennikiem ale jak dojdzie do władzy to zabierze 13 I 14 albo 500 plus ro zobaczymy czy będziesz taki cwany

 12. Miesiąc temu , czy z dwa miesiące temu też żeście pisali że Pan Warchoł przywiózł pieniądze . Teraz przed wyborami redaktor będzie chyba o tym przypominał co tydzień . Panie redaktorze strzel pan sobie baranka

 13. CZy może ktoś kupić 'senackiemu' butelkę "truskawki" czy innej"porzeczki", bo się chłopina przebudził i zaczyna bredzić te swoje żale ?

  Nie wiem który gorszy w swych lamentach. on czy anonim….

 14. Nie kumam tej przypierdolki do Warchoła. Jest politykiem, jest posłem i zabiega o głosy, więc naturalne że działa, że pracuje, że robi, że przywozi kasę. Nie mamy posła z Dęby, nawet porządnego kandydata nie mamy bo Ordon z Chmielowcem latami pilnowali by się nikt nowy i mocny nie pojawił. To lepiej mieć Warchoła który jednak coś robi i pomaga czy lepiej nie mieć nikogo i zagłosować na jakiegoś jopka co nigdy po wyborach dęby nie odwiedzi. Zastanówcie się.

  • Zastanowiłem się: Ściemaszenko na burmistrza ;-) Precz z tym całym gościem co nie lubi Blek Ejss Pissu..i jego ferajną i tą całą partią co według Newsweeka aż śmierdzi od układów opolskich zawłaszcza lasy i pierze lepiej niż Geobank w Ekstradycji….dlatego brata się tu ze złotą kurą i jej małymi nieopierzonymi żółtymi PISkającymi kurczaczkami..zawsze jest coś za coś…i facet jeden z drugim ma tu większy interes niż cała mieścina z tej drogi co jak ktoś słusznie zauważył w mądrze zarządzanym Majdanie to już dawno by powstała :-) bez tych wszystkich assów wymienionych tłustym drukiem…odciąć od koryta..

 15. Jedno z pytań referendalnych brzmi – „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską? ” – Łącznie podejrzenia może budzić aż 2 mln wiz. „Rzeczpospolita” zaś pisała o korupcyjnym charakterze wydawania zezwoleń na pracę tymczasową w Polsce.

  Za 4-5 tysięcy dolarów można było ominąć kolejkę i zakwalifikować się do systemu ułatwień wizowych. Mieszkańcy Bangladeszu i Pakistanu mieli musieć zapłacić jeszcze więcej. Radio Zet dotarło zaś do wysokiego rangą urzędnika MSZ, który powiedział, jak wyglądało to w jednej z ambasad.

  – Przed naszą ambasadą stały stoiska, gdzie można było kupić już podstemplowane dokumenty, wystarczyło wpisać nazwisko. Wysłaliśmy tam kontrolę i zdecydowaliśmy o wstrzymaniu wydawania wiz. (…) z MSZ prawie nie wychodził ambasador tego kraju. W końcu musieliśmy ustąpić – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami.

  • Sami ich ściągają na potęgę, a potem tłuszczy wciskają kit, że UE coś narzuca :) Śmiechu warte, ale jak to Morawiecki powiedział – LUDZIE SĄ AŻ TAK GŁUPI, ŻE TO DZIAŁA – więc się ślizgają na tym picu po dziś dzień. Wykorzystują niewiedzę tłuszczy.

 16. Ja się pytam jak to jest że budowę drogi rozpoczęto bez zabezpieczenia funduszy na realizację tego projektu i dopiero teraz niby załatwiane są pieniądze ?
  Pytam czy te fundusze są od lasów czy od Warchoła? Po co on tam się przykleił?
  Czy to te same pieniądze które od lasów zostały pozyskane już dawno o których pisze redaktorek ?
  Droga że Stalów do Alfredówki jest drogą powiatową więc 1,2mln. dostał powiat a nie Nowa Dęba.
  Redaktorku proszę o rzetelne info ,i tylko tyle.

 17. Sadzę że anonim wystarczy za wszystkich… reszty nie trzeba…

 18. Pieniądze już dawno są na realizację tej drogi , ale teraz trzeba Pana Warchoła pokazywać co tydzień z tym czekiem , żeby lud Nowodębski wiedzial kto te pieniądze załatwił . Jakby Pan Warchoł tak sprawnie załatwiał sprawy w ministerstwie sprawiedliwości jak załatwia pieniądze na drogi , na gary , na kiełbaski wyborcze to wtedy mielibyśmy już dawno reformę sądownictwa zakończoną . A tak to już nie długo w Trybunale Konstytucyjnym zaczną się zagryzać między sobą

 19. Pana Warchoła to już dawno ludzie w Nisku , Stalowej Woli i w Rzeszowie poznali , że ten Pan nawet tam nie jeżdzi ze swoją propagandą . Tu u nas znalazł swój ciemny lud i kity im wali a ci gęby otwierają i to łykają

 20. Majdan Królewski , Cmolas rozwijają się lepiej niż ta nasza mieścina a tam żaden poseł promes nie przywozi,. Dobrze rządzą i ze skromnych podatków się rozwijają . A do nas to jak nie Chmielowiec , to Warchoł przyjezdzają a te nasze wazeliniaże tylko wazeliną dupki smarują i w d… włażą . Weż się jeden z drugim , wystartuj w wyborach i być może i my będziemy w końcu mieli własnego posła a nie tylko po czyiś dupach bedziemy się wpychać . Wojtek Śmiech startuje , to i wy chłopcy z rady też możecie . I wolę głos oddać na Wojtka niż na kogoś z Niska lub Kolbuszowej . Wojtek masz mój głos

 21. Premiera „Zielonej granicy” odbyła się we wtorek 5 września podczas 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Pokaz zakończyła 15-minutowa owacja na stojąco, a w światowej prasie branżowej pojawiły się entuzjastyczne recenzje.
  „’Zielona granica’ to wielkie kino stworzone w wielkiej sprawie. Mocne, dosadne i chwytające za serce. Nie można wobec niego przejść obojętnie. To próba pogodzenia się z niesprawiedliwością. Poruszająca opowieść, która uderza w emocjonalne nuty bez nachalnego patosu i moralizatorskiego wydźwięku”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here