Miasto z Irlandii zrywa współpracę z Nową Dębą. Chodzi o ideologię LGBT

87

Na początku marca informowaliśmy na naszym portalu, że irlandzkie miasto Fermoy rozważa zakończenie współpracy z Komitetem Bliźniaczym z Nowej Dęby. Lokalny przedstawiciel partii socjalistycznej poinformował, że zerwanie współpracy staje się faktem.

Rzecz w tym, że gmina Nowa Dęba nigdy nie zawarła żadnej umowy partnerskiej z irlandzkim miastem Fermoy. Współpracę realizowano na poziomie apolitycznych i niezależnych stowarzyszeń. Polską stronę reprezentował  utworzony w 2004 roku Komitet Miast Bliźniaczych, który jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w KRS. Współpraca pomiędzy komitetami opierała się głównie na wzajemnych wizytach mających charakter kulturalny. Ostatnia wizyta irlandzkich partnerów w Nowej Dębie odbyła się 3 lata temu.

Od momentu przyjęcia przez część polskich samorządów deklaracji i uchwał sprzeciwiających się ideologii LGBT, lewicowi aktywiści podjęli akcję pisania „donosów” do miast partnerskich i bliźniaczych. Z uwagi na dominującą na zachodzie „poprawność polityczną”, samorządy te decydują się na zerwanie turystyczno-kulturalnej wymiany z polskimi gminami.

87 KOMENTARZE

 1. Szczyt nietolerancji. Zerwać umowę której nie było. Jak sie teraz czują mężczyźni, kobiety, inne osoby z 51 płci? Jak sie czują osoby z ND uważające sie za irlandczykow? Żal mi decyzji. Jakos Nowa Dęba po tak ciężkim ciosie musi sie podnieść !

 2. W Polsce nikt nigdy nie prześladował homoseksualistów. W polskim prawie nigdy nie było przepisów wprowadzających sankcję dla homoseksualistów. Co innego na zachodzie i w Irlandii. Kontakty homoseksualne zostały ZALEGALIZOWANE w Irlandii w 1993 roku !!! W Niemczech do 1994 roku homoseksualistów karano więzieniem!!!
  Dlatego niech te obłudniki nie uczą Polaków tolerancji. To że oni dzisiaj odreagowują swoje przewiny poprzez gloryfikacje LBGT to ich problem. U nas homo żyją sobie spokojnie. Natomiast uczenie dzieci ze jest 52 płcie to ideologia która ma swoich zwolenników i przeciwników.

 3. A tak naprawdę to czemu miała służyć ta uchwała o LGBT? Przecież szkoły w ND kształcą na podstawie wytycznych ME nie zaś organizacji pozarządowych.

 4. Wojna ze sztucznym wrogiem odcinek 2137. Nawet nie jest mi was żal, że tracicie czas i energię na coś takiego.

  Koszty życia rosną, dochodzą nowe podatki, panuje większy ścisk, a wy się przejmujcie przebierancami…i jak w tym kraju coś ma się zmienić na lepsze?

 5. Urodziłem się jako piąte dziecko w biednej azerskiej rodzinie. Wraz z matką, ojcem, babką i ośmiorgiem rodzeństwa na przełomie lat 90 osiedlilśmy się w Polsce i staliśmy się Polakami. Mimo, że urodziłem się jako chłopak to zawsze czułem że jestem dziewczynką. Nawet koledzy na podwórku mówili do mnie „ale z ciebie pi..da”. Gdy pewnego razu powiedziałem ojcu co czuje, ten swą turkijską dłonią wielką niczym bochen chleba uderzył mnie w twarz. Poprawił kablem od prodiża i wygnał z domu. W wieku 20 lat przeszedłam operację zmiany płci i stałam się pełnoprawną kobietą. Nie mogłam jednak zajść w ciążę, więc walczyłam o dofinansowanie zapłodnienia metoda in vitro. Gdy w końcu się udało, w 4 miesiącu ciąży uznałam że gary, kuchia i pieluchy to nie dla mnie więc zwróciłam się o dofinansowanie aborcji po której przeżyłam traumę i przestałam być kobietą a stałam się osobą niebinarną która od czasu do czasu przebiera się w męskie ciuszki. Generalnie dzisiaj uważam że się za obywatelkę USA ale nie wiem dlaczego mnie dyskryminują i wołają ode mnie wizy na granicy. Skandal!

 6. Redaktorowi „gratuluję” doboru zdjęcia, ilustrującego nasze miasto partnerskie z Fermoy i mieszkańców Irlandii. Obrzydliwa manipulacja.

  Tu wcale nie chodzi o „ideologię LGBT” (wg prawicowych polityków – ponoć istnieje), a szacunek dla drugiego człowieka i uniwersalne wartości humanistyczne.

  Infonowadeba łże.

  • Aha o to , że te organizacje lbgt chcą uczyć dzieci masturbacji w szkołach to niby jest normalne chyba komuś się w głowach poprzewracalo.Nie ma zgody polskiego społeczeństwa na takie dewiacje niszczenia wartości chrześcijańskich i demoralizację dzieci.Niech sproboja sobie ci aktywiści z lbgt niszczyć symbole muzułmańskie to zobaczą Co po nich zostanie.Ta cała parodia z tym ruchem lbgt jest sponsorowana przez bardzo bogatych ludzi którzy chcą zniszczyć podstawowa komorke społeczna jaka jest rodzina

  • Co do zdjecia, masz racje. Onet pisze ze to przedstawiciele partii socjaldemokratycznej a nie socjalistycznej poinformowali o zakonczeniu umowy o partnerstwie, przez radnych miasta Fermoy, wspolpracy z Nowa Dębą. Pewnie bardzo „madrzy” radni z Nowej Deby tak ta wspolprace zrozumieli, jak rozumieja zagrozenie przez LGBT. A na sesji podczas uchwalania uchwaly, nawet nie wiedzieli co oznacza ten skrot. I gdzie LGBT panoszy sie i jakie stwarza zagrozenie w Nowej Debie ze trzeba bylo ja podejmowac? Pachnie obskurantyzmem…

  • Przecież na tym zdjęcia jest elita ruchu gender i prominentni działacze na rzecz rozpowszechniania ideologii LGBT? Wstydzicie się sami siebie?

  • Maciej a co ty masz do w…nia konia nigdy tego nie robiłeś :):) a może jakby ktoś Ci powiedział jak to może miałbyś z tego jeszcze większą frajdę :):)
   Kto się nie masturbował niech da buźkę w komentarzu :):):)

  • Infonowadęba nie łże. Powiem więcej, Infonowadęba bierze stare Irlandki w tany i wskakuje, stepując Charleston`a, na blaty stołów w Szypowskim. Sam widziałem

   Reszta się wstydziła dołączyć i wylewa teraz jad w postach. Tfee! Tfee! Tfee!

 7. Czyli na zdjęciu są ,, madrzy” i nowocześni ludzie? Cyrk. Zaluzcie lewacy posłusznie maski bo wam PiS rozkazuje I tak po podkarpacku wam powiem: zawrzyjcie japy ;) matoły.

 8. Widać przedmówczyni nie wiesz jak wyglądają osoby – przedstawiciele LGBT :-)
  Śmieszne, że tak piszesz nadając sobie samej taki nick a nie inny ;-D

  LGBT to nie ideologia, to ludzie. Trzymajcie się ciepło! Nie wszyscy z Nowej Dęby są tak ograniczeni jak się niestety wydaje :-)

  • Sama jesteś ograniczona jeśli nie rozróżniasz pojęć. Gej i lesbijka to człowiek. Ale wmawianie wszystkim, że istnieje ponad 50 płci, nauczacie dzieci w podstawówkach masturbacji, zmienianie definicji małżeństwa itp, to już są poglądy które składają się na ideologię.
   Stosując twoje rozumowanie można powiedzieć, że naziści to ludzie a nie ideologia. I oczywiście nazista jest człowiekiem, ale o popapranych poglądach. I to samo tyczy się ideologii gender czy ideologii LGBT. Ideolog zawsze jest człowiekiem. Ale niesiona przez niego ideologia zawsze jest ideologią. Czego nie rozumiesz?

 9. czy wieta ze startujacy do sejmu z list lewicy radny marian tomczyk z cyganów, podniósł swą złocistą rękę za przyjęciem tej uchwały, a dzisiaj na swoich kontach na facebook na których nie podpisuje sie z imienia i nazwiska tylko ukrywa pod pseudonimami typu „new nowa” atakuje kolegów i koleżanki radnych?

 10. Wiesław Ordon prekursorem walki z gender? Tak było kilka lat temu. Przycupnijcie minutkę żeby rzucić okiem na ten komentarz.
  Cytat z artykułu:
  ” Burmistrz Wiesław Ordon w wypowiedzi dla Tygodnika Nadwiślańskiego przyznał, że sprawami związanymi z „gender”, a więc kwestiami związanymi z ideologią LGBT zajmowano się w nowodębskim samorządzie już w latach 2010-2014.

  –Przedyskutowaliśmy w naszym samorządzie kwestie niepokojących rodziców kwestii genderowych, które ujawniły się w naszym kraju. Sprawą zajmowała się komisja oświaty, spotkaliśmy się z dyrektorami szkół. Uczuliliśmy by prowadzili wychowanie w oparciu o szacunek dla każdego człowieka, z wyraźnym oparciem się na tradycyjnych wartościach, takich jak rodzina i małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny – mówił w gazecie burmistrz Wiesław Ordon.”

  http://infonowadeba.pl/polityka/burmistrz-ordon-przedyskutowalismy-kwestie-gender-z-nauczycielami

  Wiesław się chyba tego wstydzi bo dzisiaj w Echu Dnia obiecał, że będzie się płaszczył czyli tłumaczył ludzikom z jakiejś irlandzkiej wioski. Oj Wiesiek. Irlandzkim chłopom będziesz wchodził w zad, bo „to ludzie z zachodu” i ty jaki wychowany w PRL czujesz przed takimi respekt? Polska to dumny kraj, dumni ludzie. Nie płaszcz się przed jakimiś irlandzkimi chłopami. Nawet angielskiego nie umiesz. Nie trać hajsu na tłumacza. Olej ciepłym moczem tych zawodników. Sejmik Województwa na czele którego stoi twój protektor marszałek Ortyl też był przeciwko uchwale LGBT. Do PiSu się ostatnio nawet zapisałeś bo uznałeś że to poprawi twoją tragiczną sytuację. Powiadam! Nie płaszcz się przed obcymi.

 11. Cześć. Z tej strony Mirek i Zbyszek. Ja mam 43 lata a Zbyszek 47. Kochamy się i do pełni szczęścia brakuje nam prawa do małżeństwa. Marzy nam się aby burmistrz Wiesław Ordon jako szef urzędu stanu cywilnego udzielił nam ślubu. Marzy nam się również prawo do adopcji dzieci. Chcielibyśmy mieć trójkę. Zbyszek robiłby im kolację, a ja uczył jogi. Chcemy być jak normalna rodzina. Wspólne wypady do kina, przytulaski. Nie widze nic zdrożnego w tym aby zapraszać transwestytów do szkół na wykłady i pogadanki. Niech mówią dzieciom jak wygląda świat bo ich homofobiczni podkarpaccy rodzice im tego nie powiedzą, a zamiast tego będą ich wychowywać w przekonaniu że świat to tylko dwie płcie a nie 89. Wmawianie dzieciom że są albo dziewczynką albo chłopcem to średniowiecze i zbrodnia. jak dorosną same zdecydują. dość tej ciemnoty. żadne pisy i rady miast nam tego nie zabronią. miłość pokona faszyzm i zaścianek. Bo my jesteśmy ludzmi a nie ideologią. I każdy ma prawo do miości. I trójkąty też powinny mieć prawo do małżeństw. Trójkąty są ok, a my ze Zbyszkiem lubimy czasem pofolgować.

 12. Stojacy w tych czasach w obronie mniejszości często atakują w Polsce ludzi z większości ( Chrześcijan, normalne małżeństwa, obrońców życia). Lewacy- jesteście za zabijaniem dzieci w łonach matek bo to ich ciało ich wybór. ( już tego nie wolno wam powiedzieć np w przypadku masek na twarzy. Wtedy to juz nie moje ciało i wybór tylko tak trzeba bo tak razem z pisem rozkazujecie). W Polsce stajecie w obronie kobiet ( kobiety nie są w Pl prześladowanie) a na kraje muzułmańskie już nie patrzycie i tam żadnych praw nie jedziecie bronić. Szykanujecie gminy które chronią tradycyjnych wartości i sa niby homofobiczne bo nie nauczaja masturbacji i nie szanują tego ze jakaś osoba z lgbt czuje sie dziś mężczyzna a jutro kobieta a pojutrze zwierzęciem. Komentujcie ze jakies irlandzkie miasto wkracza w samorząd Nowej Dęby i szantazuje ze jeśli nie wycofacie uchwały x czy y to zerwiemy jakąś współpracę! ( ciekawe jakby to gmina z Polski tak zwróciła sie do miasta z zachodu- pewnie od razu wojna bo jakim prawem Polska wtrąca sie w sprawy obcego państwa?) Lewacy nie reagujecie jak wasi posłowie domagają sie sankcji wobec swojej ojczyzny a przyklaskujecie im jeszcze. To nie jest normalne. Trzeba może powrotu średniowiecznego myślenia i zdrajców adekwatnie karać a nie pod nich zmieniać i robić prawa! Pozdrawiam normalnych. Reszta niech zrobi zdjęcie w masce i wrzuci na fejsa jak to jestem odpowiedzialny bo założyłem maskę i już jest bezpieczny

 13. Udawanie kobiety przestało być fajne. Od dzisiaj jako osoba bezrobotna poczułem, że jednak jestem mężczyzną a nie kobietą. Zrozumiałem również, że mam predyspozycję na burmistrza miasta Fermoy i właściwie już czuję że nim jestem. Dlatego proszę uszanować moją osobowość i moje uczucia i zwolnić gabinet mera w Fermoy i mnie tam ulokować. Numer konta na który ma wpływać wypłata podam na miejscu. Kto nie szanuje moich uczuć i tego że od teraz stałem się burmistrzem Fermoy ten jest homofob, faszysta, zaścianek i ciemongród.

 14. Popieram brodatego Mirka. Jakim prawem ktos mi bedzie wmawiać i uczyć mnie jakiejś religi czy o jakichś tfu malzenstwach. I tak większość sie rozwodzi. Dajcie nam lgbt normalnie żyć. Chodzcie z nami do tego naszego pięknego świata. I nas nie ma granic. Dzis czujesz sie francuzem i każdy za takiego Cię ma. Jutro możesz być amerykanem I tez to uszanujemy. Naprawdę jest pięknie. Swoje ciało w naszym swiecie poznasz już w wieku 5 lat. Sam bedziesz decydował co sprawia Ci przyjemność. Jeśli w wieku 10 lat bedziesz chciał spróbować tego co teraz tylko dorośli mogą oglądać na filmach to bedziesz mógł spróbować. Sam ocenisz czy jest dobre dla Ciebie czy złe. Z czasem zmienimy ten świat i bedzie pięknie. Żadnych granic żadnej homofobii niech bogaci płacą na biednych bedzie wreszcie dobrze. Obyśmy dozyli tych czasów! Cieplutko pozdrawiam

 15. Ja bym prosił Przewodniczącego Osiedla z Porab Dębskich niech się wypowie na ten temat. On zawsze mądrze doradzi. Nie za dobrze, a w sam raz. Tak samo pomógł nam z ulicą Drozdowską. Czyli w ogóle…

 16. Zachorowalem na Covid! Na szczęście uważam sie za ozdrowieńca więc Covid mnie opuścił :) mam penisa ale to nie znaczy ze jestem mężczyzną! Takie to trudne w tej gminie do zrozumienia?

 17. Pan Ordon jak już ma taką niewolniczą mentalność i za wszelką cenę chce się tłumaczyć irlandzkim chłopom, to powinien odpsiac krótko: Jesteśmy polskim, niezależnym samorządem. Wasze pismo traktujemy jako ingerencję w naszą niezależność i niezawisłość dlatego też to MY WYPOWIADAMY WSPÓŁPRACĘ WAM.

  Generalnie powinien odpowiedzieć jak Kozacy zaporowscy sułtanowi
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pismo_Kozak%C3%B3w_zaporoskich_do_su%C5%82tana_Mehmeda_IV

 18. Czy ktoś może pomoc naszemu przewodniczącemu RM zredagować pismo do Irlandczyków bo traz wyglada ze jednym który broni dobrego imienia ND jest burmistrz Ordon

 19. @pies na baby Wskaż mi taką osobę. Wskaż i proszę nie pomawiaj.

  Większe spustoszenie w naszej gminie robi alkoholizm i przyzwolenie na przemoc domową.

 20. Może byście tak w strasbugu Sasina podali pod sąd? Wiecie jak wygląda te miasto? A Pan admin i założyciel tej kiedyś fajnej strony te miasto zna. Zróbcie coś bo mamy jesień i ptaki srają na wasze od Gucci gajery

 21. Tak poczytałam sobie te wpisy powyżej ( bo trudno nazwać je komentarzami) i doszłam do wniosku że niczym się one w treści nie różnią od tych , które głoszone były przez wyznawców Hitlera. Dokładnie to samo, tylko nazwy pozamieniane…. Ale gdyby ci, co tak zawzięcie tutaj wygłaszają swoje mądrości, czytali więcej książek (jeśli w ogóle to robią ) a nie używali ich jako podpałka do grilla, czy tez jako podstawka pod nogę stołu by się ten nie kołysał, to zapewne dostrzegli by manipulację nimi czy to przez władzę czy to przez kler. A wiadomo ze człowiek nieoczytany i słabo wykształcony jest podatny na różne indoktrynacje, których późniejsze skutki ponosi on sam… Ale, jak to mówią, głupi zawsze jest szczęśliwy, więc może i lepiej dla tych powyżej….

 22. Rada z tą przygłupią pseudo uchwałą wyszła daleko przed szereg – chcą być bardziej kosmiczni od kosmitów, i papiescy od papieża! A tak naprawdę tu chodzi o szacunek i tolerancje dla drugiego człowieka a nie naukę dzieci w szkole, bo przecież Ministerstwo Edukacji żadnych takich programów edukacyjnych u Nas nie wprowadza. Ot klerowo-polityczna sprawa

 23. Czytajac komentarze, jak i same „artykuly” na tym portalu wie sie juz wszystko o przewazajacej w Debie mentalnosci —> „Jestem z niewielkiej miesciny, 14 tysiecy mieszkancow. Impreza masowa to tutaj chrzciny a skukces to zloty lancuch”. :D

 24. Nowa Dęba Kraśnikiem Podkarpacia wstyd to jedno a pieniądze których nie dostaniemy na inwestycje to drugie to zafundowała nam rada która teraz chowa głowę w piasek

 25. A czy zapomniano już o ul mickiewicza na której wciąż istnieją słupy wysokiego napięcia dało by to dużo swobody dla moherów i krzyżaków walących co niedziele na jasna górę i parkujących prawie na chodnikach amen

 26. W Tarnowskiej Woli chca zrobic drugi Krasnik,mialbyc nadajnik 5g to pewien przyglup ktory do niedawna jezdzil do niemiec na ogorki wraz ze starymi dziadami i mechanikiem ryskiem zarzadzili blokade dla tej budowy.Karolu S.,badz dummy ze swojej glupoty.

 27. ANONIMKU z 13.25 wyjasnij bo nie wiem gdzie jest NORMALNE PANSTWO azebym przez pomylke sie w nim nie znalazl. Poza tym jakie niedogodnosci by mnie tam spotkaly?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here