Segregacja sanitarna zablokowana ! „Lex konfident” odrzucony przez Sejm.

24

Na wczorajszym głosowaniu Sejm odrzucił ustawę „Lex konfident” zwaną również „Lex Kaczyński”. Projekt zakładał cotygodniowe testowanie i odszkodowanie wypłacane zarażonemu koronawirusem przez źródło zakażenia.

W myśl projektu ustawy covidowej autorstwa PiS pracodawcy mogliby żądać od pracowników oraz osób wykonujących na ich rzecz pracę na podstawie umów cywilnoprawnych, podawania informacji o posiadaniu negatywnego wyniku testu diagnostycznego. Pracownik mógłby wykonywać test raz w tygodniu, a badania finansowano by ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pracownicy, którzy po wykonaniu testu zachorują na COVID-19 i będą mieć uzasadnione podejrzenie, że mogło do tego dojść w miejscu pracy, mogą domagać się 15 tys złotych odszkodowania od pracownika, który nie poddał się diagnozowaniu.

Głosowało 442 posłów. Za odrzuceniem projektu było 253 posłów, przeciw – 152 posłów, od głosu wstrzymało się 37 posłów.

Za odrzuceniem „lex konfident” głosowało 24 posłów PiS w tym poseł z naszego okręgu wyborczego Zbigniew Chmielowiec.  Poseł  Zjednoczonej Prawicy Marcin Warchoł (Solidarna Polska) wstrzymał się od głosu.

Wszystkie partie opozycyjne (PO, Konfederacja, PL2050, Lewica, PSL) w całości zagłosowały za odrzuceniem tej ustawy, jednak każda z nich z innych pobudek. Konfederacja ( w tym poseł z naszego okręgu Grzegorz Braun) od samego początku sprzeciwia się jakiejkolwiek segregacji sanitarnej i przymusowi szczepień. Z kolei  pozostałe partie opowiadające się za ograniczaniem praw obywatelskich wprowadzanych w zachodnich krajach Europy uznały, że zapisy „lex Kaczyński” są tak absurdalne, że nie zasługują na poparcie.

24 KOMENTARZE

  • Jaki chętny do kablowania na innych… I jeszcze drugiego namawia do grzechu

  • I jeszcze swojego pracodawcę bym zbutował od tak za nic, bo mnie naraził na srowid w robocie.

 1. A Pan Warchoł po co bierze udział w posiedzeniu jeśli się wstrzymuje od głosu???? Jeśli się nie ma zdania to może trzeba poszukać innego zajęcia!

  • Warchoł się skompromitował swoim zachowaniem. Dr Bodnar z Przemyśla uratował mu życie. Gostek ma doktorat z prawa i wstrzymał się w głosowaniu dotyczącym bubla prawnego. To co? Dr prawa nie wiedział, że ta ustawa łamie wszelkie normy konstytucyjne oraz zasadę domniemania niewinności? Wstyd.

  • Tak, trzeba przyznać, że tym razem poseł Chmielowiec zachował się przyzwoicie i uczciwie wobec swoich wyborców. W przeciwieństwie do posła Warchoła, który zachował się jak zwykły karierowicz bez wartości. Nie udało się zostać prezydentem metodą na wnuczka, to się stara z innym dziadkiem nie popaść w konflikt.

  • Szpital o ile się nie mylę jest we władaniu starosty. Podobnie jak liceum. Skoro gmina nie dokłada do liceum to w imię czego miałaby do szpitala dokładać. Starosta z Nowej Dęby to niech zabierze trochę z Gorzyc i da na szpital.

 2. I z czego wy się cieszycie? :) Sprawdzają sobie do jakiej granicy mogą się posunąć. Sam zrobili problem i dali fejkowe rozwiązanie, a wy klaskacie uszami. Co za żenada. Nie w ten to w inny sposób wprowadzą to co mają zlecone :)

 3. I z tego miejsca, władzy już tylko krok do takich bohaterów jak niejaki Pawka Morozow – słynny ruski komsomolec, co zakablował ojca, matkę a na końcu sam siebie. I patom riebiata uczyli się w szkole jak powinien postępować prawdziwy czerwony rewolucjonista!

  Urrrrrrraaa!

 4. Tak to ptrawda donoszenie mam po komunie bylo sie tym gumowym uchem i sam komendant dawal nagrody a teraz jakis pegasus robi zamnie i szpieguje getrycha i tuska

  • Najlepiej na Konfident. Bo 'mieszaniec’, to taka rasa kundla co na wszystkich ujada zza płota…

 5. Najgorsze jest to, że czepiają się zwykłych”obywateli” co do roboty chodzą, a w Dębie impreza za imprezą a na nich ludź na ludziu i jakoś wszyscy żyją!

 6. umowa z czechami podpisana, turow uratowany czy juz chlownia trzaskowski kidawa i inni dostali razem z tuskiem? sraczki czy dostana za chwile

  • Anonim ma takie braki obornika w swym rozrzutniku, że sraczki doszukuje się nawet u liderów opozycji

   O czym raczył wspomnieć na tym forum…

  • Na początku sporu ws. #Turów Czesi chcieli od nas ok 30-40 mln € Teraz płacimy im 45 mln € i 68 mln € kary. Razem kosztuje to nas 113 mln € Takie to sukcesy odnoszą Morawiecki z Sasinem

 7. Gdyby nie opozycja, która jak zwykle jest przeciwna naszym ustawom, to ta ustawa by przeszła. (Wiadomości TVPiS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here