Minister Rafał Weber w Nowej Dębie o budowie obwodnicy miasta

17

W Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceministra infrastruktury Rafała Webera i posła Zbigniewa Chmielowca. Tematem spotkania była planowana budowa obwodnicy Nowej Dęby.

W spotkaniu wziął również udział gospodarz spotkania: burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon i starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. Jak zaznaczył wiceminister Rafał Weber, budowa obwodnicy zwiększy bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Nowej Dęby. Będzie mieć również walory ekonomiczne – Warto myśl o budowie obwodnicy połączyć z rozwojem nowodębskiej strefy ekonomicznej – mówił Weber. Poseł Zbigniew Chmielowiec przypomniał jesienne spotkanie przedwyborcze w nowodębskim domu kultury, w którym padło pytanie o budowę obwodnicy ze strony jednej z mieszkanek. – Wówczas zadeklarowaliśmy, że podejmiemy działania w tej sprawie i jak widać dotrzymujemy słowa – mówi poseł Chmielowiec.

Którędy będzie przebiegała obwodnica? Tego jeszcze nie wiadomo, ale jedno jest pewne: nie będzie to ślad, który wyznaczono w latach 70-tych.

Stary ślad obwodnicy jeż już nieaktualny bo w wielu miejscach przebieg trasy jest zabudowany. Będziemy pracować nad wyznaczeniem nowego śladu – zapewnia Jerzy Sudoł. Również burmistrz Wiesław Ordon podkreślił, że realizacja starego planu jest już nie realna. 

Czy plan budowy obwodnicy Nowej Dęby nie stoi w konflikcie z planami budowy drogi ekspresowej S9? Minister Weber twierdzi, że nie gdyż nic nie stoi na przeszkodzie aby  potencjalna obwodnica została dostosowana do standardu drogi ekspresowej i stała się jej elementem.

Ogłoszenie przetargu planuje się na pierwszy kwartał 2024. Przetarg odbędzie się w formule zaprojektuj i zbuduj.

17 KOMENTARZE

  1. Tak samo nam obiecywano Zakład Karny dla kobiet w Chmielowie, co wybory to obiecanki – cacanki !
    pożyjemy ZOBACZYMY !!!

  2. Jeszcze na początku wieku taka obwodnica miała sens. teraz trzeba walczyć o drogę ekspresową S9 i dogodne połączenie z Warszawą i Rzeszowem. Jak przez tyle lat nie martwiliście się o mieszkańców przy Rzeszowskiej to teraz lobbujcie S9, a nie jakaś iluzoryczna obwodnica jako kiełbasa wyborcza.

  3. ale pisiory piepszaa głupoty nie wiedza co gadaja jak zawsze kłamcy żadnej obwodnicy nie będzie nigdy nie wierzy sie im w nic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here