U pielęgniarki pracującej w Nowej Dębie stwierdzono koronowirusa

54

Z wiarygodnych źródeł uzyskaliśmy wiedzę, że u pielęgniarki pracującej w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie potwierdzono obecność koronawirusa. 

Według nieoficjalnych informacji jakie udało nam się pozyskać, osoba u której testy wykazały obecność COVID19, nie jest mieszkanką naszej miejscowości, a oprócz pracy w Nowej Dębie, pełniła również dyżury w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. To właśnie tam mogło dojść do zakażenia tej osoby.

Próbowaliśmy uzyskać szczegółowe informacje na ten temat, od dyrektor nowodębskiego szpitala Wiesławy Barzyckiej, oraz starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła.  Dyrekcja placówki uprzejmie poinformowała nas, że nie jest upoważniona do udzielania jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie. Przesłała nam jednak komunikat następującej treści:

O tym, jakie procedury zostaną wdrożone w danym podmiocie leczniczym, w odniesieniu do problematyki koronawirusa decydują służby sanitarne. W tym przypadku również tak było, począwszy od działań podejmowanych w Szpitalu w Tarnobrzegu. Również nasz Szpital od początku  współpracuje z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Tarnobrzegu i stosuje się do wszelkich zaleceń. Dotyczy to także kwestii związanych z prowadzonym aktualnie przez sanepid dochodzeniem epidemiologicznym.

Czym jest dochodzenie epidemiologiczne, na czym polega i jakie rodzi skutki? Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym, oraz służbami Wojewody Podkarpackiego:

Działania państwowej stacji sanitarno epidemiologicznej jakie miały miejsce w Nowej Dębie polegały na ustaleniu osób z bliskiego kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS CoV2. Osoby te zostały poddane ścisłej kwarantannie  domowej – poinformowała nas  rzecznik Wojewody Podkarpackiego p. Małgorzata Waksmudzka-Szarek.

54 KOMENTARZE

  • Potwierdzaja na stronie szpitala, ze brakuje wszystkiego co chroni personel i pacjentow to czego oczekuja? Pracownicy skakaja od placowki do placowki i jest koronawirus!

  • Szpital jest napisane tak . Co jutro będziesz trąbił kto z kąd pochodzi . Poczytaj książkę pomoże Ci

  • Nigdzie, robią artykuły żeby były kliknięcia,tworzą plotki i narkrecaja akcje rentowe na konkretne osoby, co jakiś czas jest seria a to na pana x a to na pana y a to na pana z, nie zauważyliście jest cisza to za chwilę można się spodziewać 3-4 artykułów atakujących kogoś.

  • Wbrew pozorom to ważne, pielęgniarka na pewno nie latała po wszystkich oddziałach, a jak wiemy te oddziały to osobne budynki. Co ma wspólnego O. wewnętrzny z O. pediatrii albo z chirurgią?

 1. Pielęgniarka jest żoną mężczyzny który też u nas w mieście pracuje , co do koronowirusa , w ND jest on już od tygodnia . zarażone jest nim młode małżeństwo z dzieckiem / w scisłej kwarantannie domowej /tak że niestety chyba tylko kwestią czasu są kolejne zakażenia w naszej gminie ….. pozdrawiam i zdrowia życzę.

  • Geniuszu mysle, ze koronawirus w Nowej Dębie jest juz znacznie dłużej niz od tygodnia i odkąd dowiedziałeś sie o zakażeniu młodego malzenstwa z dzieckiem.

 2. Przecież jest napisane:

  „… nie jest mieszkanką naszej miejscowości, a oprócz pracy w Nowej Dębie, pełniła również dyżury w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu.”

  Czytać, czytać i jeszcze raz … myśleć!

 3. Dzieki kadrze zarzadzajacej mamy wiecej kontraktowych pracownikow, ktorzy przenosza rozne zarazki przyworzac je od szpitala do szpitala.

 4. Ponoć ale nie wiem na sto proc że to jakiś ratownik kobieta! i nie stwierdzono tylko są podejrzenia ktoś już przykleił łatkę do wszystkiego!

  • Czy umiesz czytać ze zrozumieniem? Chyba masz problem. Rzecznik wojewody mówi:
   „– Działania państwowej stacji sanitarno epidemiologicznej jakie miały miejsce w Nowej Dębie polegały na ustaleniu osób z bliskiego kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS CoV2.”
   Wyłuszczę: Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM

 5. Nie powinno dziwić. Cała ta propaganda o robieniu wspaniałej roboty byle do wyborów jest… właśnie tym – propagandą. Mógłbym dużo o tym napisać ale nie widzę sensu.
  Jeden gówniany przykład: znajomy w Kanadzie gdzie nie było jeszcze wirusa, zamówił do swojej firmy bardzo dużą ilość masek ponieważ wirus już był obecny w Chinach a jego firma jest w branży sopżywczej, więc wiadomo… dla pracowników na produkcji.
  I co? Rząd kanadyjski zatrzymał tę przesyłkę i rozdysponował jej część po szpitalach.
  Nieważne czy tak powinien był rząd zrobić. Ważne że już wtedy rząd nad tym pracował i podejmował decyzje.
  A kiedy to było? Ano początek lutego. Lutego! Polski rząd zaczął nad problemem pracować na początku marca. Cały miesięc później. Nie drażniło by mnie to gdyby nie ta wielka propaganda jak to wszystko robione jest szybciej i lepiej…

 6. Przypomnę. Pierwsza wersja informacji podawała że to psychiatryk. Nagle bez żadnych komentarzy pod informacją ( usuwali hejt?) strona dostała awarii.

 7. Zaszyli się w administracji rządzący i udają, że problemu nie ma. Wszystko wg. nich jest hejtem i najlepiej pousuwać i pozamykać gęby pozbyć się tym co cokolwiek myślą.

  • Ciekawe, czy Ci którzy mają taką wiedzę i nie informują nas o tym, że są i ile jest przypadków w ND nie informują też swoich rodzin. Juz swoich pochowali w domach, a reszta nieświadoma lata po stonkach i biedronkach uradowana i myśli, że jej to nie dotyczy, bo ”w nd jeszcze nie ma i bedziemy sie martwic jak do nas dojdzie, a narazie spokój’. Takie informacje powinny być podawane do wiadomości mieszkańców, żeby ludzie sobie zdali sprawe z tego, że nie sa bezpieczni. No ale wiadomo… Nie wolno wywoływać paniki :D Panika to dopiero będzie jak się to rozpałęta po okolicy i już nawet nie bedzie się dało ukryć. Uważam, że ludzie, którzy nie informują mieszkańców o takich sprawach, które dotyczą naszego zdrowia i życia, zatajają takie info narażają ich na niebezpieczeństwo. Ciekawe kto za to bierze odpowiedzialność. Odpowiedzialność rozproszona, nie ma winnego. I ta dziwna atmosfera milczenia, temat tabu. Cyrk na kółkach

 8. Sytuacja zdaje się być oczywista, że informacja powinna dotrzeć zarówno do pracowników jak i mieszkańców jeśli choć trochę dyrekcji szpitala zależy na dobrym imieniu i uspokojeniu ludzi. Skoro nie podają informacji żadnej to mają coś do ukrycia…brak jakiegokolwiek oświadczenia też sieje panikę. zakładając, że brakuje środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych, które wymienili na stronie szpitala to nic się nie wydarzy i jeszcze Kultury uczą!:). Komu może na tym zależeć? pracują na etatach emeryci, pracownicy tuż przed emeryturą, a przede wszystkim kontraktowcy z całej okolicy. dla których liczy się tylko kasa kasa kasa. Pracownik etatowy ma pracować a nie się odzywać i komentować, uległość i przyklaskiwanie, donoszenie na pracowników, szczucie i eliminowanie jest mile widziane bo jak tak nie robisz to cię skreślą. Myślenie jak za PZPRu. W ND czas się zatrzymał, koronawirus nie wejdzie.

 9. Gdyby CoV-19 był w ND to byłby prawie jednocześnie w Majdanie. Skoro w powiecie kolbuszowskim jest na dzień dzisiejszy 0 potwierdzonych przypadków to …?
  Nie twierdzę że z tego powodu mamy wrzucać na luz, ale żal mi was panikarze.

  • A w powiecie tarnobrzeskim 21 potwierdzonych przypadków :D I co z tej Twojej dedykcji wyszło? :D Może słabo wyłapujecie? Nie twierdzę że z tego powodu macie się spinać, ale żal mi was obiboki :D

  • uwaga- ten tekst jest dla „inteligentnych inaczej”: statystyki powiatu robi Tarnobrzeg. Ponieważ pół majdanu pracuje, robi zakupy i załatwia różne sprawy w dębie to nie ma siły żeby ktoś się nie zaraził. Skoro nikogo takiego nie ma to „kto tu jest gupi” ? Jaśniej już nie potrafię.

  • Z wirusem, to jak z pierdem po kapuście – najbliżej czuć najbardziej.
   A Majdan jest najbliżej. Dotarło?

 10. Zawiadowco, Nowa Dęba to powiat Tarnobrzeski. Skąd wniosek że jak w ND to „prawie jednocześnie w Majdanie”? Żyła wodna by przeniosła? ;-)
  Mamy na pewno ten potwierdzony przypadek, popieram któregoś z przedmówców – czytać ze zrozumieniem, bo w artykule jest wszystko napisane. A źródła faktycznie wiarygodne, ani nie przesadzone, ani nie zatajone nic co nie byłoby już wiadome osobom bezpośrednio zaangażowanym w sprawę.

  • Rozmowa, wymiana zdań, opinii , konwersowanie wpływa na rozwój i poszerza horyzonty, a jednocześnie daje nam obraz rzeczywistości. Uciszanie, zamykanie komuś ust w wolnym , demokratycznym kraju ogranicza nas w rozwoju i nie dajemy ludziom wypowiedzieć się co do swojego punktu widzenia. Każdy z natury chce wiedzieć co wokół niego się dzieje. Mamy PRAWO do informacji i do Wypowiadania się!!!!!!!!!

  • a ty ocenisz zapewne kto normalny, a kto idiot. Trochę więcej pokory przestraszona pani Anno radzę

 11. Z powodu cenzury na niektóre wpisy przez redaktora powyższego portalu powtarzam wpis jeszcze raz : Jaki redaktor , takie artykuły i wpisy. To przecież jest za jego akceptacją.Zamiast skoncentrować się na wyjątkowo trudnej sytuacji w kraju i swoim środowisku,zamiast służyć wręcz podjudza .Typowe działania PO i ich popleczników. Mądry dziennikarz nie pozwala pod ważnym artykułem wstawiać prostackich wpisów.

 12. Do moderatora jesli on jest?
  APEL O ROZWAGĘ I KULTURĘ

  Wobec toczącej się w ostatnich dniach ożywionej dyskusji, której część wybiega poza ramy kulturalnej wymiany uwag i myśli, i ociera się niestety o działania o charakterze hejtu i pomówień, a która to dyskusja dotyczy podjętych działań i wystosowanego przez Dyrekcję Szpitala apelu do wszystkich ludzi dobrej woli, o wsparcie Szpitala w czasie panującego zagrożenia epidemiologicznego, ZWRACAMY SIĘ Z APELEM O ROZWAGĘ I O ZANIECHANIE TAKICH ZACHOWAŃ, którymi można skrzywdzić osoby i instytucje wspierające nowodębski Szpital, a którym w stosownym momencie będziemy wszyscy, także i ci, którzy anonimowo lub publicznie złe słowa sieją, serdecznie dziękować.

  W obecnej sytuacji zachowania takie są niedopuszczalne i podważają wiarę w ludzką dobroć i przyzwoitość. Bardzo prosimy, aby często niesprawdzone licytacje kto, kiedy, ile, w jakiej formie i czym wsparł Szpital w Nowej Dębie, pozostawić na czas po epidemii, w którym to czasie SPZZOZ rozliczy się publicznie z otrzymanej z dziesiątek serc pomocy.

  Prosimy, aby zamiast energii włożonej w pomówienia i hejt, spożytkować ją raczej na działania dobrej woli ku dobru wspólnemu. Liczymy wciąż na to, bowiem zagrożenie epidemiologiczne dla nas wszystkich jest wciąż bardzo realne.

  Dyrekcja SPZZOZ w Nowej Dębie
  Lista aktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here