Na sesji Rady Miasta o modernizacji ulicy Majdańskiej

19

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej samorządowcy podjęli decyzję o przekazaniu Powiatowi Tarnobrzeskiemu darowizny w formie w formie nieruchomości należących do Gminy Nowa Dęba. Operacja ma celu między innymi poszerzenie pasa drogowego.

Sesja została zwołana w trybie pilnym. W przyszłym tygodniu władze powiatu zamierzają złożyć wniosek do wojewody o dofinansowanie na przebudowę tej drogi, jednakże aby to uczynić niezbędne jest uregulowanie jej stanu prawnego. Na sesję przybyli przedstawiciele powiatu tarnobrzeskiego: starosta Jerzy Sudoł, członek zarządu Wojciech Gruszka, oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Zieliński. Obecny był również Przewodniczący Osiedla Poręby Dębskie Wojciech Kasica.

Ta droga na modernizację czekała wiele lat. Pierwotnie miała być realizowana już w roku 2011, jednakże ze względu na powódź musieliśmy się skupić na remontach dróg w Gorzycach i Grębowie. Następnie realizowaliśmy ważne inwestycje to jest trasę Ocice-Chmielów, oraz ulicę Kościuszki w Nowej Dębie. Dzisiaj przyszedł czas na ul. Majdańską – mówił starosta Jerzy Sudoł.

Jak informuje wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Tomasz Zieliński, droga będzie realizowana w standardzie ulicy Sikorskiego czyli będzie posiadała niezbędne odwodnienie, oraz przedłużenie chodnika po prawej stronie. Jak dodaje radny Zieliński o realizację zadania również mocno zabiegali radni gminny z Osiedla Poręby Dębskie – Chciałbym serdecznie podziękować panu staroście, zarządowi powiatu oraz radnym powiatowym z gminy Nowa Dęba za podjęcie się realizacji tego zadania. Dziękuję w imieniu swoim, w imieniu radnego Michała Chmielewskiego i mieszkańców naszego osiedla – mówił radny Hubert Kopeć.

Jeżeli wniosek władz powiatu uzyska dofinansowanie Wojewody Podkarpackiego, wówczas przy wsparciu finansowym gminy Nowa Dęba, już w przyszłym roku ruszą roboty budowlane. O postępach prac będziemy informować.

19 KOMENTARZE

  1. Po prostu dobrze układa się współpraca pomiędzy starostwem a gminą. Pan Sudoł zawarł koalicję z PiS a nie ze szkodliwym układem PO-PSL. PiS rządzi w gminie, w powiecie i województwie. Dzięki tej współpracy jest dobry klimat do realizacji zadań. Myślę, że dzisiaj starosta ma po prostu większy komfort pracy niż w tamtym układzie politycznym. I w przeciwieństwie do burmistrza, starosta nie prowadzi wojenek z radą gminy tylko się dogadują i robota idzie do przodu. Proste.

  2. Podziękowania dla Huberta i Michała za to że cisneliście o tą majdańską.
    Dziękówka dla starosty, Zielaka i Wojtka!
    P.S. Jak będzie z oświetleniem?

    • Przestań szerzyć propagandę rodem z PRL. Za co podziękowania dla Wojtka ? Za to że był na sesji ???? To jego obowiązek. Co takiego zrobił że ta droga w końcu będzie remontowana ? Jak mówi przysłowie ” sukces ma wielu ojców..” Ja nie mówię Że ten chłopak nic nie robi ale jeśli chodzi akurat o drogę Sikorskiego to nie ma z nią nic wspólnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here