NIELEGALNY TRANSFER PONAD 1,3 MLN ZŁOTYCH Z KASY GMINY? UJAWNIAMY DOKUMENTY !

104

Ponad 1,3 mln złotych zostało przelane na konto wykonawcy  źle wykonanych robót nad zalewem.  Burmistrzowie i Skarbnik Gminy nie przestrzegali zapisów umowy !

Umowa pomiędzy Gminą a Wykonawcą jasno wskazuje w jaki sposób mają następować odbiory inwestycji.   Do każdego protokołu odbioru powinno być dołączonych szereg dokumentów takich jak atesty czy deklaracje zgodności.  Gdyby procedura odbioru przebiegała należycie wówczas już na samym początku Wiesław Ordon i Zygmunt Żołądź wiedzieliby, że nad zalewem nie użyto właściwych materiałów. Dzięki pominięciu procedur,  od  lipca do grudnia 2013 roku transferowano pieniądze na konto Wykonawcy.  Łączna kwota wytransferowanych środków to 1 356 396,-zł.

 

Ujawniamy dokumenty zalewu!

Radni byli informowani o możliwych przestępstwach

Radni doskonale wiedzieli o możliwości występowania przestępstw na realizowanej inwestycji. Byli o tym informowani  już na początku grudnia przez mieszkańca Pawła Grzędę, który wskazywał jako winnych odpowiedzialnych za inwestycje Wiesława Ordona i Zygmunta Żołędzia. Niestety radni dali wiarę zamieszanym w całą sprawę burmistrzom i nie podjęli kroków mających na celu ratowanie inwestycji i unijnej dotacji.  Według naszej wiedzy,  w tej chwili to już koniec inwestycji nad zalewem. Wykonane prace nadają się do rozbiórki, roboty nigdy nie będą ukończone, dotacja będzie cofnięta, a  wypłacone wykonawcy pieniądze nie wrócą już na rachunek Gminy. Ostrzeżenia Pawła Grzędy i radnego Marka Ostapko opisał na stronie UMiG wiceburmistrz Zygmunt Żołądź: To nie miłość do miasta, to walka polityczna 

„Kłótnia w rodzinie” – Inspektor nadzoru oskarża burmistrza

Zygmunt Żołądź złożył do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez inspektora nadzoru i wykonawcę. Tymczasem inspektor nadzoru (wyłoniony przez burmistrzów z pominięciem procedury przetargowej) oskarża Zygmunta Żołędzia i Urząd Miasta o kłamstwo. Zdaniem inspektora nadzoru wiceburmistrz zgodził się na zamianę materiałów na gorsze.  Żołądź wszystkiemu zaprzecza.  Tymczasem niektórzy radni chcą uczynić kozłem ofiarnym jedną z urzędniczek i wybielić tym samym burmistrzów.  Nie mogliśmy się skontaktować z urzędniczką, gdyż w chwili obecnej znajduje się ona na zwolnieniu chorobowym.  Przypomnijmy, że 28 listopada 2013 roku, Urząd pisał że nad zalewem jest coraz piękniej i nie informował o żadnych zastrzeżeniach co do jakości wykonywanych robót: Nad Zalewem coraz piękniej…

 zalewsciezki3zalewsciezki1

 

 

 

Zygmunt Żołądź pytany o całą sprawę na ostatniej komisji rady odparł iż nie ma sobie nic do zarzucenia.  Poczucie bezkarności i skrajna nieodpowiedzialność władz Nowej Dęby będzie skutkować trudnymi do przewidzenia skutkami finansowymi dla budżetu miasta. Ile milionów mamy jeszcze stracić? Do kiedy niekompetentni burmistrzowie będą szkodzić naszej Gminie?

 

/rek

 

[ads]

104 KOMENTARZE

 1. Żołądź powinien teraz złożyć zawiadomienie na Ordona, Ordon na Żołędzia, Radni na Skarbniczkę a Skarbniczka na radnych.

  • Czy można sobie wyobrazic ze władze gminy mogą nadal pozostać po czymś takim bezkarne??? Dlaczego przewodniczący rady Serafin nie zabrał jeszcze głosu? Na co czeka pani Mroczek? A komisjia budżetowa pod światłym przywództwem p. Sałka? Czy oni udają że trójka szkodników Ordon, Furgał i Żołądź sami się odsuną od stanowisk??? Przecież Żołądź mówi ze nie ma sobie nic do zarzucenia! Wypłacili oszustom prawie 1,4 mln zł , a po wypłaceniu zaczęli głośno krzyczeć ze zostali oszukani… Jednocześnie nie maja do siebie żadnych uwag. Rada Miasta tez zadowolona.

 2. Uważaj Mareczku, psujesz układ idealny: Wiesław robi na odcinku reprezentacji, Zygmunt – krząta się koło inwestycji. I to się miało tak kręcić w nieskończoność…

 3. Dziwię się tylko pani Furgał, tyle lat w samorządzie i takie wpadki! Czy Pani nie widziała kim są Ordon i Żołądź??? Współczuję, tyle lat pracy i takie rzeczy… Oni są tylko nauczycielami, ale pani jest fachowcem!

 4. Jak zwykle trzeba z kogoś zrobić kozła ofiarnego. Jednak nie szkoda mi tej pani bo skoro nie miała wiedzy i odpowiedniego wykształcenia w tej sprawie to po jaką …lerę się za to brała. Ale tak właśnie jest w naszym urzędzie, wszystkie wszystko wiedzą. Mierni ale wierni, a teraz wyszło jaki to magistrat mamy bez magistrów. Bardzo dobrze, nauczka na przyszłość. A tak na marginesie: w firmie prywatnej już dawno byłaby zwolniona, o ile ktoś by ją wcześniej zatrudnił.

 5. Co mają w tej sytuacji zrobić urzędnicy którzy widzą co się dzieje ale boja się mówić? Jedna poszła na zwolnienie lekarskie, ale wszyscy nie pójdą… Tylko odsunięcie burmistrzów może zmienić sytuację gminy, która robi się tragiczna.

  • To zacznijcie mówić i coś robić w tych wszystkich chorych sprawach. Boicie się? Czego? Wam po prostu taki układ pasuje bo macie ciepłe stołki i cicho siedzicie.

  • Siedzenie cicho czyli tak jak wy to robicie, kończy się takimi ucieczkami chorobowymi .

 6. Co za żenujący człowieczek pisał te wypociny? Jak można ujawniać jawne dokumenty? Przecież każdy może miec do nich dostep wystarczy pójśc do gminy. No ale artykuł ma sprawiać wrażenie sledczego :)

 7. Artykuł sugeruje wyprowadzenie nielegalnie przez burmistrza i skarbniczkę z kasy gminnej ponad milion złotych. To sprawa dla prokuratora lub procesu o zniesławienie.

 8. Przecież zniesławić można tylko kogoś,kto ma honor, kto ceni prawdę. A czy można zniesławić niedojdę, mówiąc mu, że jest niedojdą? Lub oszusta, mówiąc mu że jest oszustem?

  • eeee co ty. zalew zrobiony jest idealnie, kasa poszła za dobrze wykonane roboty, Żołądź dla zabawy śle jakieś zawiadomienia na inspektora i wykonawce i wogóle wszystko jest w jak najlepszym porządku. właściwie lepiej być nie mogło. tylko to wredne info jak zawsze przeszkadza w tym by władzy… sorry by wszystkim żyło się lepiej.

 9. Szkoda, że władzy brakuje charakteru. Nie wiem kto zawinił, ale jedno jest nie podważenia, że Burmistrz wraz ze swoim sztabem jest za to odpowiedzialny chcąc czy nie chcąc. Powinien z podkulonym ogonem odejść i rozpisać nowe wybory tak byłoby najsprawiedliwiej. Tak robią ludzie honoru. Na pewno nie dostanie kolejnej szansy, bo takim MARNOTRAWIENIEM pieniędzy jego wartość i użyteczność spadła do 0.
  Nie będę głosował za ratuszem również :) Mam Nadzieję, że się wyłoni jakiś kandydat RUCHU Narodowego albo mający podobne idee, który będzie świadomy swojej pozycji, będzie szanował swoich wyborców, nie będzie się dogadywał z jedną częścią przedsiębiorców na nie korzyść drugiej (…) i będzie miał CHOĆ TROCHĘ HONORU !

  • Burmistrz ze swoim sztabem działa na niekorzyść wszystkich przedsiębiorców podwyższając im opłaty za wod – kan.

   Nic z pustki się samo nie wyłania. Poczekamy zobaczymy.

  • Trzeba miec pusty leb aby na 6 miesiecy przed wyborami ustawowymi proponowac wczesniejsze wybory

 10. Doświadczona kadra inżynieryjno techniczna jak i nowoczesne zaplecze sprzętowe gwarantuje wysoki poziom wykonywanych usług. Przez cały okres swojej działalności Laboratorium zapewniało wysoki poziom usług oraz doradztwo techniczne większości robót drogowych i mostowych na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego.

 11. A ja powiem tak.
  Z dużej chmury mały deszcz.
  Nie błyśnie a co dopiero by zagrzmiało i waliło piorunami.
  Wyjdzie tęcza i zaświeci słońce na urzędem.
  Pomimo podchodów tak nie będzie,by wróbel usiadł na urzędowej grzędzie.

 12. Ordon i Rzoładz plus inspektor i wykonawca to była jadna mała mafia teraz jeden drugiego by utopił w tym zalewie ale kasy juz im nie braknie nigdy napewno.

 13. Następny burmistrz powinien wypierdolić wszystkic urzędników. Na pierwszy ogień księgowego. Żeby taki kozak nie wyprowadzał pieniędzy a potem sciemniał ze burmistrz wiedział bo podpisał. Tak się kończy ” układ zamknięty”. No chyba że Radnego Ostapko zaatakuje samobójca.

 14. Na stanowiskach obracających środkami publicznymi powinni zasiadać kompetentni ludzie i do tego z mocnym kręgosłupem oraz niebojący się wyrażać swojego zdania. Jak widać w naszym mieście tak nie było i gdy wyszła niekompetencja ( czy tylko? ) to winnego nie ma.
  I zaczęło się przerzucanie odpowiedzialności na niższe szczeble urzędnicze.
  Prawdziwi szefowie tak nigdy nie postępują!!!

 15. Obejmując stanowiska szefów gminy należy być
  świadomymi odpowiedzialności jaką się bierze na siebie za niewłaściwe gospodarowanie finansami gminy.

  I najwyższy czas skończyć z myśleniem, że zarządzanie gminą to niekończący się miting wyborczy, ale mądre planowanie i nadzorowanie wykonania inwestycji.

  Ci co sobie z tym nie radzą powinni ponieść osobistą odpowiedzialność.

  • Tacy fachowcy od siedmiu boleści jak pani Furgał powinni odejść z urzędu miasta, zajmuje sie zwalczaniem opozycji zamiast pilnowaniem żeby nie wypłacać pieniędzy na przekręty. Jaki ona ma cel w politykowaniu na sesjach i komisjach? Może będzie kandydować na burmistrza, każdy przecież może. Bo na skarbnika sie nie nadaje.

 16. Po co Marek pokazuje zdjęcie z września? pomiary temperatury Zygmunta Ż. mowia ze wtedy było minus 12 stopni i leżał śnieg, to skąd mógł wiedzieć o przekrętach w postaci złej podbudowy? Tak zaraz Zygmunt Ż. napisze na stronie gminy (która kosztowała dużo kasy bez przetargu)

 17. OEŻOŁĄDŹ I ORDON BREDZĄ ŻE DALI SIĘ OSZUKAĆ. TO JA PYTAM NA ILE MILIONÓW MOŻNA DAĆ SIĘ OSZUKAĆ BY PRZESTAĆ BYĆ SZEFEM.
  DRUGA SPRAWA TO ZAPISY UMOWY. JAKBY GMINA PRZEJĘŁA OD WYKONAWCY DOKUMENTY WYMIENIONE NA ZDJĘCIU TO BY ŻOŁĄDŹ Z ORDONEM WIEDZIELI JUŻ NA POCZĄTKU ŻE TO NIE PLAZADUR. ZAWINILI BO NIE TRZYMALI SIE UMOWY I WYPŁACALI KASĘ MIMO ŻE NIE POWINNY NASTĘPOWAĆ ODBIORY. PONOSZĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

 18. Ordonie i Żołędziu. Jakim prawem nastąpił odbiór robót i zapłata za nie skoro zgodnie z zapisami umowy bez okreslonych dokumentów nie miało to prawo nastąpić? nie zasłonicie się inspektorem bo to umowa miedzy gminą a wykonawcą. inspektora mozecie rozliczac za umowe gmina-inspektor. dociera?

 19. Umowa mówi jasno że nie dostarczenie wszystkich dokumentów będzie traktowane jako brak gotowości do obioru. Dokumenty te ma przekazać Wykonawca Zamawiającemu czyli Gminie. Jeśli dokumenty nie zostały dostarczone a mimo to nastąpił odbiór i zapłata to bardzo zasadne jest pytanie jakim prawem do tego doszło? Jeśli zaś dokumenty dostarczono to Żołądź z Ordonem od początku wiedzieli co jest wbudowane. No Zyga.. Wtopiłeś.

 20. Tylko Zyga jest na świecie? Umowę podpisały inne osoby z urzędu i wypłaty zatwierdzał kto inny widać że Furgał i Ordon

 21. wszystko ok! ale po co Pan Panie marku otacza takimi ludźmi typu wróbel , grzęda i tym podobne wynalazki . bo np tylko przez to stracił pan moje poparcie sorry .Pani Ninie też przydał by sie kubełzimnej wody na głowe czasami . moim zdaniem jest to pPana błąd polityczny. oni już byli i co . Nie było zadłużenia bo nic sie nie robiło proste jak budowa cepa.

 22. Lepiej otaczać się Flisami, Serafinami i Żołędziami ? Skutki są widoczne: 22 mliony zadłużenia + koszty zwrócenia dotacji za zalew i planty + dług PGKiM + dług lokatorów wobec PGKiM + liczba mieszkańców zmalała z 19 000 do 14 000. Miasto jest w rozyspce, w centrum bubel na plantach nad zalewem bagno i błoto. Gdyby ta zbieranina dziwnych ludzi posłuchała ostreżeń Grzędy w sprawie zalewu to dzisiaj nie było by takiego problemu.
  Poza tym nie sprowadzaj dyskusji do tego kogo lubisz a kogo nie lubisz. Mówmy o faktach. Ekipa Ordona i Żołędzia doprowadziła Nową Dębę do tragicznej sytuacji. Skompomitowani burmistrzowie muszą odejść. Kto będzie następny? Możesz być Ty albo twój sąsiad, kolega przyjaciel. Zorganizuj się w grupę i wystartuj. Póki co problem w Dębie jest taki, że mało ludzi chce się angażować bo każdy się boi. Dlatego zamiast siać podziały trzeba się jednoczyć. Wszystkie ręce na pokład drodzy Państwo bo idą baaaaardzo ciężkie czasy. Długi Ordona będą odczuwane do 2025 roku.

 23. Szanowni Państwo. GMINA podisała umowę z WYKONAWCĄ. Za wykonanie tej umowy odpowiedzialność ponoszą jej sygnatariusze tj. BURMISTRZ i WYBRANA FIRMA. Inepsktor nadzoru nie ma tu nic do gadania. Z inspektorem może się sądzić burmistrz na podstawie innej umowy którą z owym inspektorem podpisał. Natomiast w przypadku zapisów umowy GMINA-WYKONAWCA pełną odpowiedzialność ponoszą jej sygnatraiusze. Takie jest prawo i komedianckie tłumaczenia władz jakoby zapisy tej umowy są nie ważne bo mają inną umowę z jakimś inspektorem są bez znaczenia. Równie dobrze mogli sobie podpisać jeszcze kolejną umowę z orkiestrą dętą na miłe pląsy podczas budowy ale umowa ta nie miała by żadnego znaczenia prawnego co do zapisów kontraktu GMINA-WYKONAWCA. Myślę, że Ordon z Żołędziem już to jarzą.

  • Będę wdzięczny za to jeśli Pan mnie naprostuje i wyprowadzi z błędu.

   Czy gdy p. Wiesław Ordon podpisał umowę z Wykonawcą inwestycji to zapisy tej umowy obowiązują Wiesława Ordona czy nie obowiązują? Czy p. Wiesław Ordon ma prawo bez aneksu odstępować od warunków umowy?

 24. Zmierzam do tego że są dwie umowy
  1) umowa gmina-wykonawca
  2) umowa gmina – inspektor nadzoru.
  Jeżeli inspektor nadzoru zdaniem burmistrza zaniedbał pewne rzeczy może go rozliczać w oparciu o umowę nr 2.
  Natomiast jeżeli burmistrz lub urzędnicy przeskrobali coś w umowie nr 1 to nie mogą tego zrzucić na inspektora bo umowa nr 2 nie anuluje umowy nr 1.

  To proste jak budowa cepa. Ewentualna odpowiedzialność inspektora to jedna sprawa. Ale jest też druga ewentualna odpowiedzialność burmistrzów.

  • No to miejmy nadzieję, że zostaną rozliczeni ci co nie dotrzymali warunków umowy nr 1 jak i 2.

 25. Na stronie internetowej burmistrza: Marszałek nie krył zadowolenia z zaangażowania starostwa i gminy w zakresie podjętych działań w zakresie wsparcia przedsiębiorczości w podstrefie Nowa Dęba, a tu takie rzeczy… Tam marszałek, starosta, burmistrz i dyrektor szpitala radzą na egzekutywach w domu kultury, jak nam tu nieba przychylić, a tu radny Ostapko tylko codziennie wkłada jakiś kij w szprychy. Dobrze, że burmistrzowie przestali w tej sytuacji udzielać mu informacji.

  • A ty mówisz o tym co marszałek mówił czy o tym co Orodonowe napisały że marszałek mówił? Bo to dwie różne rzeczy. Ten sam marszałek za chwilę zabierze dotację na planty i zalew :) A starosta Sudoł taki sam ekspert jak Żołądź i Ordon. Wszyscy siebie warci. Ma szczęscie, że wśród rady powiatu nie ma opozycji bo mieli by co wyciągnąć, oj mieli by.
   A Ordon niech już nie kompromituje tej gminy i niech nie wyrządza więcej szkód.

 26. Gospodarzem tej niezwykle udanej konferencji byli poseł Zbigniew Chmielowiec i Wiesław Ordon, którzy zgodnie podkreślali, że Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 stwarza kolejną, dobrą okazję do dokonania dalszych kroków w rozwoju naszych przedsiębiorstw, rozwoju przedsiębiorczości na terenie Miasta i Gminy Nowa Dęba, gmin Powiatu Tarnobrzeskiego, Gminy Majdan Królewski, Gminy Bojanów.
  Będzie miało infonowadeba.pl o czym pisać do 2020…

  • Wiesław Ordon wykonał dwa duże kroki w ramach pozyskania środków unijnych: Planty za 5,5 mln i Zalew za 2 mln. Jak jeszcze wykona jeden taki krok to z Nowej Dęby nie zostanie kamień na kamieniu

 27. Z artykułu jasno wynika, że burmistrz nie dopełnił procedur przy odbiorze.

  Jaki był powód, że tak zrobił?

  Mieszkańcom miasta należy się odpowiedź!

  • zgodnie z zapisami umowy odbiór nie powinien nastąpić a więc pieniądze nie powinny zostać wypłacone.

 28. Dlaczego ja w tym chorym kraju płacę podatki.Podatki które są marnowane przez nieudolnych polityków i nieudolnych prokuratorów stojących na straży prawa.

 29. Gmina robi oszczędności likwidacją placówek i zwalnianiem pracowników w oświacie, a wydaje na naprawy swoich wsp…. bubli

 30. To ludzie powinni tworzyć instytucje, a nie instytucje ludzi.

  I ci co tworzą instytucje powinni być najwyższego formatu ( to nie jest tożsame ze wzrostem !).

 31. Mam dwa pytania do burmistrzów, radnych, prokuratorów i czytelników:
  CZY MOŻNA DOKONAĆ ODBIORU INWESTYCJI BEZ KOMPLETU OBLIGATORYJNEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ, A NASTĘPNIE ZAPŁACIĆ ZA DZIEŁO KTÓRE ZGODNIE Z ZAPISAMI UMOWY NIE POWINNO ZOSTAĆ ODEBRANE?
  ILE MILIONÓW MUSI WYJŚĆ W TEN SPOSÓB Z URZĘDU BY SZEF TEGO URZĘDU PRZESTAŁ BYĆ JEGO SZEFEM?

  • Czy można zapłacić jeśli ktoś ostrzega: nie płaćcie za to bo to jest przekręt!!! Żołądź Ordon Furgał zapłacili naszymi pieniędzmi za kupę gówna nad Zalewem, mimo że byli ostrzegani: nie powtórzcie tego co na plantach i w koziołku! Niestety trójka specjalistów powtórzyła wyczyn z plant, czym pokazali bezde nną głupotę lub nieuczciwość, niech sądy orzekają co to były za cechy charakteru.

 32. WYOBRAŹCIE SOBIE, ŻE PRZEZ OSTATNIE KILKADZIESIĄT LAT W POLSCE TAK ODBYWAŁY SIĘ INWESTYCJE WSZELKIEGO RODZAJU.

  PIERWSZE POKOLENIE, KTÓRE MA KONTAKT Z NORMALNYM ŚWIATEM, WYSTAWIA TEMU REALISTYCZNĄ OCENĘ.

  • JEŚLI TEN ARTYKUŁ OPISUJE PRAWDĘ TOINWESTYCJE w NOWEJ DĘBIE TO JEDEN WIELKI ZŁODZIEJSKI PRZEKRĘT

 33. Wszyscy nauczyciele do szkół! Nie znacie się na zarządzaniu, ani na administracji
  Do szkol po nauki oczywiście

 34. Tak pisał Żołądź, zca burmistrza Nowej Dęby w dniu 31 grudnia 2013 r., :
  http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/aktualnosci/art,1314,to-nie-milosc-do-miasta-to-walka-polityczna.html
  A tak pisał ten sam człowiek w dniu 25 lutego 2014 r. :
  http://www.nowadeba.pl/biznes/aktualnosci/art,1520,sprawa-zalewu-prawdopodobnie-zajmie-sie-prokurator.html
  A najciekawsze jest ze ten pan do dzisiaj pełni swoją funkcję i nadal pracowicie próbuje rozwikłać zagadkę kryminalną której sam jest głównym bohaterem. Czyli sam zawinił i sam się poszukuje. Ciekawe czy kiedyś wpadnie na własny trop i to opisze.

  • Czyba czarny popsuł facebooka gminy bo pisał tam różne takie a teraz te treści sa niewygodne.

 35. Najłatwiej to krytykować przyjdą następni i będą załatwiać swoje interesy Ostapko i pozostali – gdzie wcisnąć swoich . Proponuję nie rozbić nic tylko krytykować to co jest zrobione. Ludzie zacznijcie trochę myśleć, za kadencji Pana Ordona przynajmniej coś się dzieje coś zrobili i próbują coś robić ale to właśnie najbardziej boli.

  • Pewnie, że boli rozkradziona kostka, wszechobecny beton, powycinane piękne dęby, długo by wyliczać. Każdego normalnego i uczciwego boli i to boli bardzo !

 36. Ale Wy ludzie jesteście złośliwi.Mieszkam w Nowej Dębie już ponad 60 lat.Uważam,że teraz wygląda pięknie.Jeszcze się taki nie urodził,co by wszystkim dogodził.Krytykować potrafi każdy.Gdzie Wasza kultura???!!!!Jak Wy piszecie???!!!Treść Waszych wypowiedzi daje dużo do myślenia.Żołądź jest z Nowej Dęby i jest kulturalnym człowiekiem.Zgoda buduje a niezgoda rujnuje.Kiedyś Nowa Dęba była jak jedna rodzina.Teraz jest dużo chamstwa.Skąd się to wzięło?!!!Pozdrawiam i życzę opamiętania:)

  • Co zostało zrobione? Wielkie g**no. Zniszczone planty i zniszczony zalew. Dęba zadłużona po same uszy i jeszcze będziemy zwracać dotacje unijne. Tych dwóch trzeba się jak najszybciej pozbyć żeby już nie szkodzili Nowej Dębie.

  • Mieszka Pani 60 lat. Czyli ma Pani mieszkanie i pracę, albo już emeryturę. A młodzi?
   – co burmistrzowie zrobili przez 2 kadencje aby ułatwić młodym ludziom tutaj start?
   – jakie pozostawiają po sobie zadłużenie?

  • Skoro jest kulturalnym człowiekiem to powinien zrozumieć, że wziąć 30 milionów kredytu na barki przyszłych pokoleń tego miasta i zmarnotrawić je na idiotyczne, często robione niezgodnie z prawem inwestycje po kilka milionów każda to jest co najmniej nieładnie. Czy słowo kultura w tym przypadku jest właściwe? Czy słowo kultura znaczy coś więcej niż czyste marynarki pana Żołędzia? A odpowiedzialność za losy miasta należą do pojęcia kultura pani Ewo? Czy kultura kończy się w momencie podejmowania zobowiązań w imieniu naszych dzieci i wnuków? A może one sobie nie poradzą ze spłatą, i powiedzą: lepiej było zostawić Planty takimi jakimi były, a nie zostawiać nam 30 milionów długu, bo nie dajemy rady!

  • Przez takich kulturalnych panów jak wiceburmistrz Zygmunt Żołądź połowa młodych musiała spierdalać za granicę. Przepraszam za niekulturalne słowo pani Ewo. Muszę się jeszcze uczyć kultury. Ale nie od tego Pana, jeśli pani pozwoli.

  • Jak się pcha, skoro z PIS – em wystawiają wspólnego kandydata i nie jest nim Lubera.

 37. Co niektórym szybko rosnie dług :) Niedawno bylo 22 mln, teraz juz 30mln. Ciekawe do jakich kwot dojdzie info w tych rewelacjach :)
  Gratuluję kreatywnej księgowości :)

  • Do długu trzeba doliczać długi PGKiM bo jest to spółka w całości należąca do gminy. Te długi musi spłaci mieszkaniec Nowej Dęby a nie np Kolbuszowej. Musi to spłacić albo samorząd z podatków albo spółka z podwyżek cen mediów. Ale dług można liczyć rożnie, to fakt. Ci co piszą o 30 mln tez maja racje.

 38. Ordonowcy nie mają wstydu. Nawet ten dyrektorzy na się połasił na pieniądze które będą słynne w całej Polsce. A tutaj miliony. Panie burmistrzu to jest wasz koniec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here