Nowa Dęba na liście 100 rządowych obwodnic

24

Program stu obwodnic na drogach krajowych jest gotów do realizacji i przechodzimy do jego wykonania – ogłosił w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Resort zapewnił przy tym, że obwodnice będą budowane głównie w miejscach o największym natężeniu ruchu.

Szef resortu infrastruktury podczas konferencji prasowej w sobotę ogłosił rozpoczęcie realizacji rządowego programu budowy 100 obwodnic.

„Polacy mają prawo korzystać z bezpiecznych dróg, Polacy mają prawo do miejscowości, w których nie występują korki i nie dominuje smród spalin i w końcu hałas, który temu towarzyszy. Polacy mają prawo korzystać z bezpiecznych wygodnych dróg” – mówił minister Adamczyk.

Zapewnił przy tym, że rząd wsłuchuje się w głosy Polaków. Przypomniał, że jesienią ub.r. PiS zapowiedziało przygotowanie programu budowy 100 obwodnic. „Program stu obwodnic na drogach krajowych jest gotów do realizacji i przechodzimy do jego wykonania” – podkreślił Adamczyk

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber przedstawił sto zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w ramach programu 100 obwodnic.

„Przede wszystkim będziemy budować obwodnice w tych miastach i miasteczkach, w których w tej chwili natężenie ruchu jest bardzo duże. Dlatego te miasta i miejscowości, które w tej chwili są objęte największym natężeniem ruchu, zostały wskazane do realizacji w ramach programu 100 obwodnic” – wskazał Weber.

Dodał, że kolejnym kryterium wziętym pod uwagę przez resort przy przygotowywaniu programu jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

„Będziemy budowali obwodnice w tych miejscach, w których dochodziło do największej liczby wypadków. Chcemy objąć tym programem drogi krajowe, by budować bezpieczną sieć dróg krajowych po to, by w Polsce wzrastało bezpieczeństwo na drogach krajowych” – zaznaczył wiceminister.

Wiemy, że obwodnica Nowej Dęby znajduje się na liście rządowej. Dziękuję ministrowi Weberowi, ministrowi Warchołowi i posłowi Chmielowcowi za zaangażowanie w tę sprawę – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.

24 KOMENTARZE

  1. Za co mamy dziękować? Czy możliwe są opcje, aby ta obwodnica omijała ND jeszcze większym kołem a ci panowie temu zapobiegli?

  2. nie wiem z czego się tu cieszyć ? z tego że do tego miasta nikt jadący w bieszczady nie wjedzie ? wszystko to zostanie pozamykane

  3. nie wzniecajcie się ani nie podniecajcie się tym niułsem. Dopiero za cztery lata ma być podpisana chęć do współpracy na ten temat, a do tamtej pory rząd się może zmienić i tyle w tym temacie, bo posprzątanie bajzlu po pis będzie drogo nas kosztować…

    • platforma jak była taka była, ale wypracowała tyle kasy do budżetu, ze pis mógł przez trzy lata rozdawać ją w rożnych pińćset plusach bez uszczerbku dla PKB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here