Okręgi wyborcze znów będą zmienione. Interwencja Komisarza Wyborczego.

13

Atmosfera przed zbliżającymi się jesiennymi wyborami samorządowymi staje się coraz bardziej gorąca. Nie cały miesiąc temu Rada Miejska w Nowej Dębie podjęła decyzję o uchwaleniu okręgów wyborczych, a już za chwilę dokona tego ponownie. Powód? Komisarz Wyborczy negatywnie odniósł się do projektu zaproponowanego przez burmistrza Wiesława Ordona i zaakceptowanego przez Radę Miasta.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami rady gmin do 1 kwietnia miały obowiązek ustalenia granic okręgów wyborczych w których mieszkańcy wybierają swoich radnych. Jeden projekt przedstawił burmistrz, natomiast drugi projekt przedstawili radni Prawa i Sprawiedliwości. Pod tym ostatnim zebrano podpisy części mieszkańców. Jak łatwo się domyślić, zwyciężyła wizja rządzącej większości skupionej wokół burmistrza.

Radni PiS nie godząc się z tym rozstrzygnięciem, skierowali skargę obywatelską do Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu. Ten uwzględnił wątpliwości protestujących i wezwał Radę Miasta do podjęcia określonych działań. W całym zamieszaniu chodzi o ulicę Szkolną, której część znalazła się w okręgu nr 2 a cześć w okręgu nr 3. Komisarz uznał takie rozwiązanie za niezgodne z zasadą zachowania jedności terytorialnej. Jednocześnie wyznaczył burmistrzowi i radzie miasta nowy termin uchwalenia okręgów tj. do dnia 27 kwietnia 2018 roku.

13 KOMENTARZE

  • zobaczcie na ta mapke jak chcieli szkolna wyru…ać Ordony haha ale jaja.. zero wstydu tak kombinowac okregami.

  • no to jak wreszcie jest? co tak faktycznie straci Szkolna, jakąś kasę z miasta ( chyba nie dostaje żadnej z tego co wiem), na czym to wyru..nie ma polegać? totolotek wyborczy i tak rozstrzygnie. wg mnie to tylko sztuczny problem.

  • drugi radny z PiS w naszej radzie też głosował za projektem burmistrza, to może dać wiele do myślenia, a kto głosował za skargą : pani która rozwaliła ZS1, pan POP – lata 70-te, do tego pani z Chmielowa i pan z Jadachów – ( radni z wiosek piszą protest dotyczący nie swoich okręgów – gratulacje ) a co w tym towarzystwie robi drugi radny z „północy” to niech sobie sam da odpowiedź

  • Jak zwykle wśród radnych z obozu cara rozgłasza się ćwierć prawdy. Cały Klub PiS minus „Judasz” glosował tak jak trzeba. Chyba to normalne że należy utrzymać bloki ze Szkolnej w naturalnym dla nich okręgu. – chyba że się wszystko robi pod jednego pana wuefistę. Najlepiej będzie jak to wyborcy ocenią.

  • Co stracą a co zyskają zostając w tym okręgu co byli lub przechodząc do innego ? Może ktoś to jasno wytłumaczyć? Czy w tym okręgu czy w innym jaka to różnica? Przecież i tak będą głosować na tego na kogo zechcą. Ta cała dyskusja to sztuczne kreowanie problemu.

  • ty jesteś jakiś ograniczony???!! jak mogą głosować na kogo zechcą skoro to nie jest ich naturalny okręg a przy propozycji długiego ograniczany jest ich ewentualny przedstawiciel. A co na tym zyska Szkolna to sobie sam odpowiedz. Napisz ile straciło miasto przez nieodpowiedzialne zarządzenie. Napisz coś o wyrokach sądowych – niech ludzie wiedzą ile inwestycji nie będzie zrobionych bo specjaliści od długiego rządzą.

 1. A prawdą jest też że komisarz zaakceptował podział na okręgi ale że poskarżyli się radni PISu to stwierdził że uchyla. I co z tego jak Rada znowu może uchwalić po swojemu. Większość wszystko może. Czyż nie „kochany” PISie?

  • a ha sie ciesze sie ze pis wniosl skargę na tą kombinacje Ordonowych .Boicie sie czegoś. wyborcy zdecyduja .spokojnie moi mili

  • tak jak mieliscie wiekszosc przy plantach i zalewie . a potem trzeba byla oddawać z budzetu ponad milion zlotych z dotacji za ta wasza bute arogancje i nie liczenie sie z glosami innych .to jest tak jak mówisz wiekszosc moze wszystko .tylko traca na tym mieszkancy N.D czyz nie ? Radni Ordonowi ?

 2. Dlaczego nie ma rozkładu PKP na tablicy przy dworcu autobusowym? Marceli dał łapówkę? Nie, dlatego, że ponoć były skargi od pasażerów, że raz pociąg nie przyjechał. Taką kuriozalną odpowiedź usłyszałem kilka lat temu od „pierwszego”. I wszystko jasne. Na tym skończyły się moje pytania do burmistrza na oficjalnej stronie gminy. Jak macie podobne doświadczenia z „rzeczowymi” odpowiedziami „pierwszego” to piszcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here