POLOWANIE NA PRZEWODNICZĄCEGO

131
Nie jest tajemnicą, że w wiosennych wyborach samorządowych o fotel burmistrza zamierza wystartować przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. Opozycja robi więc co może by zablokować jego start lub przynajmniej obrzucić go medialnym błotem.

Brudna kampania wyborcza ruszyła w Nowej Dębie pełną parą. Przeciwnicy Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Diektiarenko robią, co mogą, by wyeliminować go z wyścigu o fotel burmistrza Nowej Dęby. W osiągnięciu celu  szeroko rozumianej opozycji mają pomóc liczne donosy wysyłane do niemalże wszystkich najważniejszych instytucji w kraju, w tym Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).

Celem przeciwników Damiana Diektiarenko jest doprowadzenie do sytuacji, w której podobnie jak w poprzednich wyborach wystartuje tylko jeden kandydat na burmistrza, a konkretnie urzędujący od lat Wiesław Ordon. Poprzednio zakulisowe zabiegi przyniosły sukces. Wystawiony przez lokalny sztab PiS kandydat na burmistrza Wacław Wróbel został zablokowany (skreślony z listy) przez władze wojewódzkie tej partii, dzięki czemu jedynym pretendentem na urząd szefa gminy pozostał Wiesław Ordon. Wprawdzie manewr ten umożliwił Wiesławowi Ordonowi polityczne zwycięstwo, to nie było ono pełne. W wielu okręgach urzędujący burmistrz przegrał sam ze sobą, a mieszkańcy głosując na „nie” pokazali czerwoną kartkę zarówno Wiesławowi Ordonowi, jak i brudnym metodom stosowanym w  celu usuwania konkurentów. Warto mieć ten kontekst na uwadze analizując cel bieżącej spirali donosów.

Nie jest tajemnicą, że w wiosennych wyborach samorządowych o fotel burmistrza zamierza wystartować przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. Opozycja robi więc co może by zablokować jego start lub przynajmniej obrzucić go medialnym błotem. Im więcej błota, tym większa pewność że coś się przyczepi…

PRÓBY ZASTRASZANIA: ŹLE SKOŃCZYSZ

Pierwsze paszkwile powędrowały do Urzędu Skarbowego, gdzie po kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Kolejne były wysyłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Co chwilę jakieś pisma trafiają do wojewody podkarpackiego. Donosy słane są do różnych instytucji w kraju.  Z tego co wiem najnowszy donos trafił do CBA by prześwietlić majątek mojej rodziny – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko i dodaje: – Nie mam pretensji do funkcjonariuszy publicznych, że pod wpływem donosów wykonują swoją pracę bo taki przecież jest ich obowiązek, ale metody stosowane przez szeroko rozumianą opozycję uważam za próby zastraszenia mnie i mojej rodziny. Mamy wraz zoną małe dzieci. Nie ma co ukrywać, że takie nękanie donosami ma nas wykończyć psychicznie. Chodzi o to byśmy doszli do przekonania, że może nie warto się zajmować sprawami gminy i dla świętego spokoju rzucić to wszystko. Poza tym moi przeciwnicy najwyraźniej liczą na to, że któryś z dziesiątek donosów w końcu „zaskoczy” a dzięki temu znajdą „haka” który prawnie uniemożliwi mi start w wyborach – ocenia Diektiarenko.  Przewodniczący Rady Miasta przyznaje, że w obecnej kadencji otrzymywał groźby ze strony opozycji. Jeden z jej przedstawicieli po zakończonych obradach miał mu powiedzieć: „ŹLE SKOŃCZYSZ”.

DONOS NA MIESZKAŃCÓW

O spirali donosów przekonali się również przedstawiciele lokalnej społeczności. Chodzi o organizowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej coroczne spotkanie noworoczne. Biorą w nim udział przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich i lokalnych a także przedstawiciele gminnej społeczności: prezesi i dyrektorzy firm i zakładów pracy, kierownicy jednostek organizacyjnych, szefowie organizacji pozarządowych w tym przedstawiciele OSP i klubów sportowych a także seniorzy. W wyniku anonimowego donosu doszło do chwilowego przerwania spotkania. „Sygnalista” licząc na skompromitowanie Przewodniczącego RM, pod pretekstem obostrzeń kowidowych wezwał SANEPID i Policję. Poza chwilowym zamieszaniem, donosicielowi nie udało się zepsuć wydarzenia. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Sytuacja ta pokazuje jednak że nie mówimy o pojedynczym donosie, lecz o świadomie obranej ścieżce działania politycznego ukierunkowanej na pisanie zawiadomień do różnych służb z nadzieją, że tym razem uda się wyeliminować politycznego przeciwnika.

WYWOŁANIE ATMOSFERY SKANDALU

Warto w tym miejscu dodać, że donosy do Urzędu Skarbowego czy ZUS nie przyniosły przeciwnikom Damiana Diektiarenko upragnionego efektu. Wszelkie kontrole zakończyły się dla niego i jego rodziny pozytywnie i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości czy to w zeznaniach podatkowych czy oświadczeniach majątkowych. Jaki zatem cel ma kierowanie kolejnego donosu tym razem do CBA? Wydaje się, że sprawa jest obliczona na efekt medialny. Nic tak nie elektryzuje opinii społecznej jak te słynne trzy litery najbardziej rozpoznawalnej służby specjalnej. Przeciwnicy Damiana Diektiarenko liczą na to, że sprawa zostanie „napompowana” przez sprzyjające opozycji media lokalne, które na pierwszej stronie zaprezentują „mrożący krew w żyłach” artykuł  o „kontrowersjach wokół Damiana Diektiarenki”. Okładkę gazety będzie można kolportować w mediach społecznościowych dając do zrozumienia, że przewodniczący rady „zapewne ma coś za uszami”.

ATAKI NA PRZEWODNICZĄCEGO TO NIE PRZYPADEK

-Mamy wraz zoną małe dzieci. Nie ma co ukrywać, że takie nękanie donosami ma nas wykończyć psychicznie. Chodzi o to byśmy doszli do przekonania, że może nie warto się zajmować sprawami gminy i dla świętego spokoju rzucić to wszystko – mówi Damian Diektiarenko

Jak twierdzą obserwatorzy nowodębskiej sceny politycznej, ataki na przewodniczącego RM to nie przypadek. – Jest bardzo aktywny i co gorsze dla jego przeciwników bardzo skuteczny – mówi nam osoba związana z nowodębskim magistratem, która z oczywistych względów woli pozostać anonimowa.

W ciągu kilku lat zrealizował praktycznie wszystkie zaplanowane zadania w swoim okręgu wyborczym w tym między innymi: zagospodarowanie terenu pod starej kotłowni, nowy asfalt na ul. Szkolnej, parkingi przy hali sportowej, parkingi przy MGOPS, parkingi przy Społem, nowy podjazd i schody do SOK, nowa fontanna (w trakcie realizacji), nowy asfalt na ulicy sportowej itp. Ponadto przejawiał aktywność w realizacji spraw całej gminy. Odbył szereg wyjazdów do różnych ministerstw i instytucji centralnych by załatwić takie sprawy jak: przywrócenie całodobowego komisariatu policji, pozyskanie dotacji na budowę ulicy Ogrodowej i Śmiśniewicza, a także wsparcia finansowego dla lokalnych stowarzyszeń.  Jako przedstawiciel środowiska sportowego doprowadził do budowy nowych kortów tenisowych oraz pozyskania środków na nowe obiekty: szatnię piłkarską w Chmielowie i nowy budynek SOSiR (niebawem początek budowy).

Warto dodać, że wspólnie z resztą radnych nie bał się  podejmować trudnych ale ważnych społecznie tematów. To w tej kadencji zapadły uchwały o likwidacji straży miejskiej, zamknięciu małych i kosztownych szkół podstawowych w trzech sołectwach oraz o  uwolnieniu terenów pod inwestycje: budowę bloków i sklepu wielkopowierzchniowego Lidl.

Na tym tle oponenci Damiana Diektiarenko wypadają bardzo słabo i wydaje się, że poza słaniem donosów i brudną kampanią, nie mają mieszkańcom nic ciekawego do zaproponowania.

NIE BĘDĘ BRAŁ UDZIAŁU W BRUDNEJ KAMPANII WYBORCZEJ

Radny Damian Diektiarenko zapewnia, że nie będzie brał udziału w brudnej kampanii wyborczej, a zabiegając o głosy wyborców, skupi się na podsumowaniu realizacji obietnic wyborczych oraz wizji rozwoju gminy na najbliższe lata:  – Ja też mógłbym podejmować takie działania wobec moich przeciwników czy to radnych czy urzędującego burmistrza. Tylko po co ? Uważam, że to do  niczego nie prowadzi. Wolę zajmować się sprawami miasta i gminy, pozyskiwać dofinansowania dla kół gospodyń wiejskich, druhów z OSP,  klubów sportowych czy dotacje na ważne zadania inwestycyjne. Nie będę brał udziału w brudnej kampanii. Ocenę tej sytuacji pozostawiam wyborcom – kwituje Damian Diektiarenko.

131 KOMENTARZE

  • Widać, że lokalny układ się sypie. Widać, że boją się Diektiarenki. Obrzydliwe, że ci ludzie nie cofną się przed żadną podłością byle tylko zachować stołki i posadki. Zero sumienia. Może ta historia dla ludziom do myślenia?

 1. Patrząc na karierę polityczną burmistrza Ordona przypomina mi się hasło: po trupach do celu. Najpierw poświęcił swojego szefa Czekalskiego by samemu zostać burmistrzem. Potem by utrzymać się na stołku nie miał problemów z przysłowiowym odstrzeleniem swoich zastępców Zygmunta i Mirka Leszkowskiego. Dla własnego interesu politycznego poświęcił Rzemyka i Kapuchę. Nawet Wacek Wróbel który Ordona wyciągnął z kapelusza dostał od niego dwa strzały: raz gdy mimo gwarancji nie został zastępcą a dwa gdy partyjnymi koneksjami zablokowano mu start w wyborach. Teraz największym zagrożeniem dla Wieśka Ordona jest Ziaren czyli Damian Diektiarenko. I nagle w roku wyborczym na największego rywala obecnego burmistrza ktoś nasyła liczne kontrole. Gdybym była dzieckiem uwierzyłabym, że to przypadek. Ale za stara jestem. Panu Damianowi życzę siły. Nie poddawajcie. Niech pan pogoni ten układ leśnych dziadków którzy od 30 lat zajmują stołki i blokują rozwój tego miasta. Powodzenia!

  • Obaj są w tym układzie jeden od paru lat a drugi parudziesieciu i obaj dobrze się tam mają i ten biedny , nekany ponoc przewodniczący i ten pożal się Boże burmistrz

  • Kapuchę to akurat poświecił dla Diektiarenk. Chejzdral został prezesem MPGKiM a kto został prezesem Nowodębskiej Spółdzielni mieszkaniowej ?

 2. Nie przejmuj się Ziaren od zawsze w tej dziurze tak było. Nawet jak w Stali robiłeś dobre rzeczy to połowa pluła i krytykowała z zazdrości. Trzymaj się i dalej do przodu. Nawet nie masz pojęcia jak wielu ludzi i różnych środowisk trzyma za ciebie kciuki. Przekonasz się w kampanii. Powodzenia

 3. Metody Ordona wypróbowane od lat , do jakiegoś czasu się sprawdzały, teraz nikt się nie nabierze, pora odpocząć Panie kierowniku Wiesławie!

 4. Posłowi Chmielowcowi musi się to podobać skoro postanowił tańczyć z Ordonem i Sudołem. Czas na wymianę pokoleniową. Emeryci niech idą już na emeryturę i przestaną psuć świat młodemu pokoleniu. Byłem na opisanym w tekście spotkaniu opłatkowym. Szybko rozniosło się po sali kto odpowiadał za wezwanie sanepidu i policji. Chcieliście tym zaszkodzić Diektiarence a tylko się skompromitowaliście.

 5. Bez przesady, takie stanowiska są cięzkie i nie da się całe życie spijać śmietanki…sam źle robi włączając w m.in ten artykuł swoje dzieci…

  • Zapomniałeś dodać, że wyjątkiem są takie postacie jak Wiesław Ordon i Jerzy Sudoł. Oni całe życie mają spijać tylko śmietankę, a jeśli ktoś odważy się mieć inne zdanie na jakiś temat to następuje obraza majestatu i osoba staje się wrogiem ludu. Goście 30 lat siedzą na stołkach. Nic dziwnego, że wymiana pokoleniowa jest im nie na rękę. A jest konieczna ze względów gospodarczych i cywilizacyjnych. Świat się zmienia, a takie Wieśki i Jurecki mają jeszcze PRL-owską mentalność w wielu obszarach. Zmiany są konieczne!

 6. Efekty zmian widoczne gołym okiem, co się dzieje, wiele tematów ruszonych. Większość pozytywnych działań „nowej” rady i Pana przewodniczącego.

  Jednak źle… trzeba człowiekowi dowalić, zniszczyć, a to oczywiście odbija się na Jego rodzinie. Litości, naprawdę ciosy poniżej pasa.

  Panie przewodniczący, rób swoje i dużo siły.

 7. Od dawna wiedziałem, że ten chudy owsik to podła świnia. Tylko udaje miłego i dobrego ale wy za młodzi jesteście żeby to po kilku latach wiedzieć

 8. Ktokolwiek to jest ktokolwiek doniósł mój zespół go znajdzie. Kto nie zna zespołu zapraszam w internet jest o nas film na faktach. Prawdziwe wydarzenia.

 9. Od ponad 30 lat mieszkam w tym mieście i tak jak ruszyło inwestycyjnie za tej rady nie było chyba nigdy. Zawistnych ludzi nie brakuje, ale tak zawistnych jak z opozycji to nigdy nie widziałem… Samorząd to nie dożywotka, choć większość „starego” układu chyba tak myśli. Szkoda tylko zapału młodej rady, która przez takie działania może go stracić i znowu będziemy z plazoduru chodniki w mieście wykładać…

 10. Widać, że w krwi zostało donosicielstwo z lat młodości starego układu. Żal panowie… Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść…

 11. Oby ci leków na starość nie zrefundowali. Tobie komukolwiek jesteś za takie donosy które nic nie wniosą do sprawy a to jest pewne powinny być kary i to bardzo wysokie. Czy ktoś pomyślał o tym donosząc to takich służb ? Jego żona to pewnie przechodzi atak serca dzieci ? Dzieci nic nie widzą bo są małe ale pewnie zachowanie rodziców się zmieni. A wtedy dzieci wyczują że coś jest nie tak. Nie Polujesz na jedną osobę a na całą rodzine i znajomych wokół. Wiedz jedno ten gość jest zajebiście silny ma wsparcie którego ty nie masz to wsparcie to rodzina i przyjaciele !!!!. Obys odpowiedział za to co robisz robiłeś bo to pewnie nie pierwszy raz. Karma i tak cię dopadnie.

 12. kiedy beda wybory? Nie widac jeszcze kampani ani oficjalnego kandydata a juz sie Damian zali. Jezeli te wszystkie donosy sie niepotwierdzaja to po co te nerwy

 13. Burmistrz wydawał się może i średni ale zrównoważony. Taki nie jest. Po ci Burmistrzu taki atak na młodego człowieka. Jesteś pewny władzy to nie bądź tak perfidnym. Sam ze sobą już przegrałeś. Zlikwidujesz Diektiarenke to i tak chłop zza sklepu z tobą wygra. Taka prawda przegrywie.

  • Będzie dokładnie odwrotnie i bez urazy ale obiektywnie obrady nawet dla mojej babci wyglądają jak teatr jednego aktora, który umiejętnie dobrał sobie obsadę a najfajniejszy i najładniejszy Radny chce ,,wystąpić” jak sam mówi w wyborach na burmistrza. W 2014r. też ładny redaktor tego portalu kandydował jako ,,niezależny” kandydat i mógł to zrobić bez przeszkód po prostu zdobył mniej głosów. Także nie róbmy z Ordona czarnego charakteru w całym tym artykule jakby o to chodzi nie chce sie wierzyć że to taki diabeł jak go tu malują.. Zresztą od 2018r. okazało się że miastem łatwiej i lepiej rządzi Rada Miasta niż jakiś tam Burmistrz:-) co to tylko wedle prawa ma wykonać uchwały ,,Rady” i nie wiele może :). W Google po wpisaniu frazy: ,,CBA Diektiarenko” nie ma żadnych wyników (artykułów) poza tym na tej stronie, co oznacza, że ta fala czarnego PR to chyba pieśń przyszłości lub wymysł bo nic takiego nie widać w google i mediach. Pozdrawiam babcie tak przy okazjii….

  • Damian obiecaj ze jak wygrasz to tego samego dnia kopniesz owsika w krocze wiec bede na ciebie glosowal

  • Wez się chlopie nie ośmieszaj. Sprawdź se na olx takie samochody chodzą po 50 tysiecy. To już dacia duster Tomka gazdy jest droższa i ciekawe skąd ma

  • Miałem pisać to samo. Czym tu się jarać. Musisz być niezły lama i plebs że zazdrościsz komuś auta. Dzisiaj co drugi gówniarz ma lepsze auto

 14. Super, będziemy mieć burmistrza z Krzątki. Jeden lepszy od drugiego. O ile na początku kadencji była nadzieja tak teraz widać że polityka bierze górę. Do zlobka dla mieszkańców gminy Majdan już dokładamy, ciekawe do czego jeszcze dołożymy po wyborach.

  • A sekretarzowa z komorowa ci nie przeszkadza ? A skarbnik z Majdanu ci nie przeszkadza ? A kierownik inwestycji z Baranowa ci nie przeszkadza ? A kapusta z kolbuszowej tez był Ok? Pozatym zapewniam cię że twój psi szef nie zawsze śpi w Tarnowskiej

  • Przeszkadza oczywiście, ale pracownik a burmistrz to jest różnica. Burmistrza się wybiera a reszta to decyzje burmistrza na które nie mamy wpływu. Burmistrz jest bardziej decyzyjny.

   Będziemy bulić żeby mieszkańcy gminy Majdanu mieli dostęp do wszystiego na zasadach jak mieszkańcy gminy nowa dęba, żłobek i przedszkole już jest bo jak wiadomo jak ktoś był związany Nowa Dęba całe życie to teraz też mu się należy możliwość korzystania z różnych rzeczy. Fajne zachęcanie do wyprowadzki z tej gminy, przeprowadzę się do majdanu żłobek w dębie za darmo, basen za koszt podatnika z Dęby itd. A w majdanie nowe drogi, mniejsze opłaty bo na zlobki nie trzeba dopłaca, do basenu nie trzeba dokładać. Będą ciekawe rzeczy się działy, może jakiś chodnik albo drogę do domu nowego burmistrza zafundujemy w ramach współpracy gmin.

  • To zapytaj twojego twuuuu łordona dlaczego nie ma działek w ND. I mieszkańcy muszą szukać poza

  • Po pierwsze działkę można kupić ale nawet jeśli zalozymy ze nie ma w Dębie to chyba w takim Rozalnie już kupić można, można kupić w gminie a nie w sąsiedniej gminie, jeśli ktoś mówi o przyszłości gminy, płacze nad ilością osób które wyjeżdżają poza gminie, beszta burmistrza na sesji o to a później sam się wyprowadza to trochę jest coś nie tak.

   Po drugie Ordon to nie mój burmistrza, nigdy na niego nie głosowałem.

  • Dokładnie Sam mieszka w Innym powiecie i gminie a tu pokazuje Jaki Wielki. Przecież z wydziałem komunikacji nie tak chop siup co opowiadają ustawy itd. Ale Najlepiej wyjść i powiedzieć ma być. Jeszcze tego od Wyzery powinni się przyglądnąć skoro już sprawdzają bo to Śmiech brak paragonu i Awaria Terminala ….

 15. Damian, rób co masz robić. Nie przejmuj się donosami, olej hejt, nie czytaj, nie słuchaj. Rób swoje. To co robią świadczy o tym , że się boją. Słabi są !!!

 16. Banda od donosów pierwsza się w kolejce do komunii ustawi w niedzielę. Przecież im wolno. Bo to święta wojna o stołki. Cel uświęci środki. Bierz Damian rodzinę i jedź za granicę. Szkoda twojego wysiłku. To jest układ zamknięty. Zniszczą Cię. Oni dzielą stanowiska i wpływy od 89 roku. Nie masz na nazwisko np Rzemień to cię nie dopuszczą. Nie jesteś z układu więc musisz zostać zniszczony.

  • Tylko słabi uciekają! A Damian to ambitny i mądry człowiek, do czego się nie zabierze wkłada w to serce i wszystko na tyle na ile jest to możliwe wykonane jest zawsze na najwyszym poziomie, sam mam podobnie, albo robić coś dobrze albo lepiej się wogole za to nie zabierać . StalCap, Komis Media tel i wiele, wiele innych to tylko przykłady z przeszłości, reszte widać gołym okiem jak Nowa Dęba się ostatnio zmieniła. teraz miasto zaczyna coraz szybciej się rozwijać. Rodzina ambicje i Twoje życiowe cele a reszta będzie oglądać Twoje plecy z resztą juz to robią ,dużo siły życzę. Kiedy przestajesz zastanawiać się nad opinia innych ludzi , zyskujesz najwiekszy stopień życiowej wolności! Tego Ci życzę Ziaren. upadasz to sie śmieją jak osiągasz sukces to zazdroszczą. pupa ich wszystkich boli nic innego strach I życiowa nieporadność, zawiść zazdrość, zamiast zabrać się do pracy.! Pozdrawiamy wszystkich zazdrośników;)

  • Znam starszych radnych a nawet już starych i wiekiem i stażem w tej gminie,którzy na nową kadencję się szykują i nie zamierzają odpuścić ot choćby tacy po 70ce,więc gdzie tu młodzi mają szansę?

 17. Krzywe murki na plantach, ciągły remont odremontowanego domu kultury, spieprzona bieżnia na stadionie i nowe korty, schody do domu chłopa robione parę razy, toy toye w cenie mieszkania, 3 słupki za 15 tys…. Tam nie było potrzeby kontroli. Tam wszystko było dobrze. Wały widoczne gołym okiem nie zrobiły na nikim wrażenia. Osoby odpowiedzialne żyją jak pączki w maśle i się cieszą. Ale jak się pojawi młody człowiek który mówi DOŚĆ to nagle cały system zaczyna go gonić. Dramat.

  • I tu jest sedno sprawy. To jest robota tych, którzy się przelękli zmiany i jej niekorzystnych dla siebie i sitwy skutków. A osoby ze świecznika oczywiście przyklaskują, bo im to na rękę, ale wcale nie muszą tego robić.

 18. Nie wyobrażam sobie jak w takiej sytuacji czuje się cała rodzina. Myśle ze nikt nie chciał by być w takiej sytuacji jak Damian i jego żona. Tak że trzymam kciuki żeby cała ta chora akcja szybko się skończyła!!!

  • Co mu weszli na hate o 6 rano. Co za Styl kampanii na Litość będzie brał ludzi bo Innego Rodzynka nie Ma. No bez Jaj dla kogo Ty kandydujesz dla Płaczu Litości , a co będzie gdy Wygrasz będziesz.mowił jak Wałęsa nie Chcę ale Muszę

 19. Później się każdy dziwi że nikt nie chce być radnym albo burmistrzem. Ciągły hejt, szopki z oświadczeniami majątkowymi, cokolwiek zrobisz to cię obsmarują jak nie jedni to drudzy. W efekcie na placu boju zostają takie Jurki Sudoły i Wieski Ordony które nie potrafią funkcjonować bez państwowego stołka. Dramat polskiej demokracji.

 20. A skąd pewność że donosy śle opozycja, skoro wiadomo, że sztylet w Cezara wbił Brutus?

  Inna sprawa. Zreszta kto jest prawym obywatelem, spi spokojnie i nie przejmuje sie donosami. Wiec panie Przewodniczacy, prosze wziac na luz.

 21. I kampania ruszyła oraz użalanie się i Ten Uśmiech bez Cenny. Co zmieni się gdyby wygrał. Nowy Układ sterowanie z tyłu dla Mieszkańców nie Wiele dla Kolegów Znajomych Raczej Tak. Jeden w Dezamecie kierowca jest bo Ciężkiej pracy się boi jak i Ten Kandydat boczkiem boczkiem i do przodu

  • Dlatego głosuj dalej na Jurecka Sudoła. Może nie zrobi wydziału komunikacji w Nowej Dębie ani nie wyremontuje Mickiewicza, ale za to rękami nauczycieli zrobi biegi uliczne raz w roku.

   Głosuj dalej na Wiesława Ordona. 18 lat jest burmistrzem. Na 100% zaoferuje świeży i innowacyjny program wyborczy. Powinien jeszcze raz planty zmodernizować. Na tym się zna. Jeśli tym razem Wiesław Ordon wygra wybory to na bank tym razem uda mu się wreszcie Nową Dębe uczynić wielką. Dajmy mu szansę. Ma aż 18 lat doświadczenia na tym stanowisku. To w następnej kadencji już na bank mu się uda!

  • A to co mam głosować na Gwiazdę …bo taka moda. Jest moda w paragony a z Rzeszowskiej Cukiernik wystawia jest płatność kartą ….. Za takim Układem ja nie będę głosował

  • Do Dawaj
   Ja nie mam zamiaru startować ale szlak mnie trafia jak widzę co wyprawiają Ciągle inicjatywy patronaty co to k..a jest . Republika Bananowa. Co On zrobi jak wygra co … Swoich Wepcha na stanowiska a kasa z skąd od p.Warchola Lasów Państwowych. Młodych coraz mniej bo nikt za miskę ryżu nie będzie pracował no chyba że poleci się na znajomości od Kandydata …. Więc dajcie spokój z Mydleniem oczu …..

  • To nie są żale tylko informacja o tym jakie metody stosują leśne dziadki w obronie swoich stołków. Po co ukrywasz się pod pseudonimem skoro jesteś czysty? Pisz pod imieniem i nazwiskiem.

   Możesz być czysty, ale gwarantuje ci że miałbyś dość jakby ktoś na ciebie słał donos za donosem i co chwile musiałbyś się tłumaczyć jakiejś instytucji z tego samego.

   I na koniec dodam. W Polsce obowiązuje zasada: dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf. I właśnie na to liczą autorzy donosów. Może 4 instytucje nic nie znalazły, ale może w piątej uda się upier*** chłopaka.

  • No wlasnie, i teraz mamy dylemat czy plakac czy sie smiac,Panie Damianie i Pawle ja w imieniu garazowiczow przy ul. 1 Maja rozmawialem o drodze dojazdowej do garazy i dostalem zapewnienie ze sie tym zajmiecie i co, Pan Pawel niedawno mi powiedzial zebysmy zapomnieli bo ordon sobie nie zyczy, moge Pamow zapewnic ze na ordona na pewno nie zaglosujemy a na Panow zobaczymy

  • Myślę, że powrót Krystiana Rzemienia do SOK pomógłby burmistrzowi i staroście nadać gminie ten innowacyjny sznyt, o którym często mowa w urzędniczych projektach.

   Dodatkowo fajnie gdyby Krystian doradzał przy budowie ul. Śmiśniewicza na strefę, bo on się na wielu rzeczach zna, a to szeroka droga jest.

 22. Nie jestem ordoniarzem.Nie mam nic do p.Diektiarenki. Widać że mu zależy i się angażuje. Ale można prowadzić kampanię wyborczą na różne sposoby.Można zrobić z siebie męczennika a nawet świętego. Fotografować się z władzą i małymi dziećmi.Tak, to chwyta za serce. Niestetety, nie każdego.Dla mnie jest to po prostu bardzo słabe.

  • Powiem ci bo by się stało gdyby ta informacja o spirali donosów nie ukazała się na infonowadeba. Nikt by nie wiedział że takie akcje mają miejsce co pozwoliłoby pewnej gazecie w której pan Ordon kupuje za gminne pieniądze ogłoszenia, zrobić krzykliwy artykuł w stylu CBA prześwietla przewodniczącego rady. Artykuł byłby w sensacyjnym tonie. Wiadomo jakby było bo ta gazeta nie sprzyja Diektiarence tylko od lat Ordonowi. Okładkę tej gazety rozsiewałby Marianek na swoich fejk kontach na fejsbuku. Oczywiście z dopiskiem sugerującym wreszcie się za niego wzięły lub innymi insynuacjami. Po takiej sensacyjnej okładce temat podłapały by kolejne media. Efekt? Autorzy donosów wygrali. Utaplali Diektiarenkę w błocie, media mają sensacyjny materiał, a ludzie nie znają prawdy jak było i myślą sobie „ciekawe co ten Diektiarenko przeskrobał”.

   I teraz Siedmiopałeczniku błotny odpowiedz mi na pytanie co miał zrobić Diektiarenko? Pozwolić przeciwnikom realizować brudną kampanię według tego co sobie zaplanowali, czy może jednak mądrzejszym posunięciem było zabranie opozycji zabawek?? Moim zdaniem to drugie. Ty nazywasz to robieniem z siebie męczennika. Ja nazywam to prawem do samoobrony przed wariatami i donosicielami którzy nie cofną się przed niczym by cię zniszczyć.

  • Wierz mi czlowieku ze na pewno nie chcial w taki sposob „oficjalnie” potwierdzic ze kandyduje.. ale chyba nie mial wyboru

  • Nie jestem ani za jednym , ani za drugim , ale jak trzeciego nie bedzie to kogo wybierac ? Nie jestem idiotą… i chyba wiekszosc ludzi rowniez

 23. Nasłanie sanepidu i policji na gminny opłatek to było przegięcie pały. 200 osób na sali w tym prezesi ważnych dla Dęby firm i instytucji, ludzie ważni z perspektywy interesów miasta i nagle jakiś kretyn chcąc zrobić Diektiarence na złość robi donos i nasyła policję i sanepid pokazując potecjalnym inwestorom że nowa dęba to jednak wioska. Porażka.

 24. Przeciwnik pisze na ciebie różne listy do różnych instytucji żeby uprzykrzyć ci życie licznymi kontrolami. Przy okazji liczy na to, że na czymś się wyłożysz co w tym biurokratycznym kraju jest całkiem możliwe. Przeciwnik pisze te donosy i pisze, a każda instytucja potwierdza że te donosy są g** warte. Przeciwnik jednak nie ustępuje. Wpada na świetny pomysł, żeby ten sam stek bzdur wysłać do CBA. To nic, że z góry wiadomo że nic z tego nie będzie. Nie o to przeciwnikowi chodzi. Celem przeciwnika jest okładka w sprzyjającej gazecie na której będzie napisane że CBA bada oświadczenia majątkowe radnego. Jest sensacja? Jest! Można bić pianę insynuacjami i plotkami? Można! Ja się nie dziwie, że chłopak przerwał milczenie i opowiedział o tym co mu przeciwnicy od jakiegoś czasu fundują. Niech się ludzie dowiedzą jak to wygląda od kuchni. Miał chłopak czekać aż go oplują w gazecie i dopiero później się tłumaczyć? Bardzo dobrze, że nie dał radości swoim przeciwnikom i w porę zareagował.

 25. Jedni warci drugich, bez potwierdzonych faktów z góry zakładać kto jest winny donosom, kto tu brudno gra? A kto napisał ten tekst? Kolejne stronnicze medium…

  • Przecież wiadomo, że ktoś kto jest w opozycji do Ziarena. Ktoś kto go popiera by tak nie robił.

  • Logika może być też inna. Może ktoś się mści, może to bujda, może być 100 innych wytłumacze…

  • Przykra ta twoja zero jedynkowa logika w tych czasach…a przecież masz internet…

 26. Bo się pogubiłem… ( anonim, tym razem daruj se te tępe komenty, bo o ważną rzecz chodzi) A sam wiesz że twoje wpisy tylko ujmują powadze…

 27. Ludziom wciskany jest kit, że niby chodzi o dobro obywateli i mieszkańców, ale jak przychodzi co do czego to dochodzi do brudnej gry dla własnych i partykularnych interesów. Polityka. Obrzydliwość.

  • Ano włazi i bardzo dobrze włazi po to aby np. Dostać dofinansowanie do ul. Smisniewicza, ulicy ogrodowej , komisariat policji całodobowy, i masę innych inwestycji w których w takiej lokalbej polityce trzeba włazić w pupę.. I trzeba się tym cieszyć. Była platforma ordon właził plucie jest PiS ordon włazi chmielowcowi. ..

 28. Ktoś tu chce grać o pełną pulę: Rada Miasta+Burmistrz+jak się da to może i starosta powiatu+poseł+Minister+Ty i ja czy takiego miasta chcesz? no..a jaki mam wybór? w tym problem :-) ktoś już wybrał za ciebie :-)

 29. Ludzie na nic te wasze wypociny z obu stron. To jest ostatnia kadencja ordona niezależnie kto wystartuje naprzeciw. Tym razem nawet pierwszy lepszy urzędujący sołtys by go pokonał bo taka jest rzeczywistość. Zmiana pokoleniowa, ludzie umierają, wyjeżdżają itd. Wiesław jest już tu chyba 5 kadencji a ludzie oczekują zmian. Już w ostatnich wyborach gdzie startował sam miał bardzo kiepski wynik. Tak się dzieje w wielu podobnych miastach. Sytuacja kiedy miał wszystkich proboszczów, dyrektorów, kierowników, kluby, osp i cała rade juz nigdy nie wróci. Nic nie trwa wiecznie i nie zawsze jest pięknie. Każdy kiedyś przegra i tak będzie teraz. To samo spotka pana Sudoła. Możecie się śmiać ale za rok wspomnicie mój komentarz.

  • Widocznie placz to mocna bron, pamietam jak w pierwszych Wyborach ordon plakal przed moimi dzwiami i blagal o glos

  • Oj bardzo prawdopodobne, kto normalny żali się takimi rzeczami w walce na tak małej arenie jak Nowa Dęba…co niektorzy przedsiębiorcy mają gorsze problemy i nie płaczą

  • Czekamy na dowody że były donosy i że to „opozycja” za tym stała, czekamy. Bo na pewno nie są to oskarżenia z tak zwanej dupy tylko zarzuty poparte dowodami? Prawda? Nikt przecież logicznie rzecz biorąc nie mógł tego wymyślić żeby nabić sobie popularności, jak wiadomo nasz przewodniczący to wzór mieszkańca gminy, co prawda gminy Majdan ale jednak wzór. Nie ma co takimi szczegółami nawet sobie gitary zawracać bo to że tak było jest pewne ale dla niedowiarków warto by było przedstawić dowody i całkiem tą złą, okropną opozycje znokautować co by im żadne argumenty nie zostały w ręku. Czekamy też na pozew dla osoby która tak niegodziwie postąpiła lub grupy osób bo nie może tak nadal być że ta okropna opozycja tak postępuje i oczernia niewinnego człowieka, do sądu i ukarać. Czekamy na dalsze informacje.

 30. Aktywa lata w Dębie spędzałem za czasów, kiedy był między innymi klub MPGK, obóz na piaskach za najlepszych czasów oraz basen otwarty dzięki Panu Ordonowi i jego super „młodemu zespołu” tych rzeczy już nie ma, a ja już dawno się wyprowadziłem z Nowej Dęby serdecznie Dziękuje. Panie Burmistrzu chyba już wystarczy dajmy się wykazać młodym i ambitnym, a jak widać, od kiedy mają większość w radzie takie rozwoju gminy chyba nigdy nie było. A jeśli chodzi o donosy to chyba już dawno się skończyły czasy komuny i PRL? Jeśli dalej będziemy iść w stronę starej opozycji to możemy się pożegnać z tym co najważniejsze z młodymi ludźmi którzy będą podnosić demografie i wpłacać podatki do gminy, ale wybór na szczęście zostaje po naszej stronie wiec Powodzenia Panie Burmistrzu.

  • Do Co

   I dobrze zrobił. Miał czekać 5 lat aż ordon jakieś działki uwolni ? Przy mpgku już 10 lat sprzedaje. Musiałby miroski szukać to by szybciutko sie znalazły tak jak asfalt i lampy które jako jedyne w całej Dębie nie gasną i oświetlają to wysypisko śmieci

  • Do somsiad

   Super zrobił , burmistrz ma tylko działki, przecież damian kupił dzialkebod wójta gminy Majdan? Damian nie mógł kupić działki gminie nowa deba w Rozalnie czy alfredówce?
   Dobrze zrobił a sam marudził że ludzie się stąd wyprowadzają, daje przykład nie ma co bardzo dobrze dla naszej gminy, masz rację jesteś naprawdę myślącym człowiekiem..

 31. Damian jest młodym, ambitnym, mądrym czlowiekiem. Z dumą obserwuje jego rozwój, zaangazowanie przez ostatnich 10 lat w Nowej Dębie!
  Ziaren trzymam za Ciebie kciuki ✊. Ludzie pragną wkoncu zmian – dasz radę ✊ bo jak nie Ty to kto?
  Powodzenia ;)

 32. Jakby był donos to i byłaby kara . Jakby tak każdy chciał się się stresować donosami i walkami przedwyborczymi to pomyślcie teraz jak bardzo musiałby Pan Tusk teraz płakać . Jak codziennie na niego jadą w tej pisowskiej telewizji . Panie Diektarienko , jest Pan uczciwy , uczciwie się Pan dorobił , to w czym problem . Ja jestem uczciwy i do mnie codziennie kontrole mogą przychodzić . Ktoś nie ma nic do ukrycia to się nie stresuje

  • tu nie chodzi o problem a o pokazanie prawdziego oblicza tzw opozycji, która udaje świętych ale nie cofnie się przed największym skur**stwem byleby tylko wyeliminować jedynego rywala pana Ordona. Piszesz, że jak ktoś nie ma nic do ukrycia to się nie stresuje? Żyjesz w Polsce? Jednych się skazuje za byle co, innym wszystko uchodzi płazem. Nie masz nic do ukrycia? To się podpisz imieniem i nazwiskiem. Gwarantuje Ci, że pod twoim komentarzem pojawi się wiele wpisów na twój temat od „życzliwych” którzy zrecenzują całe twoje życie. I dodam że argument „jak nie masz nic do ukrycia to nie nie masz się czego bać” to woda na młyn dla wszystkich którzy pragną inwigilacji jak u orwellla. Chciałbyś kamery w swoim domu? Przecież jak nie masz nic do ukrycia to nie masz się czego bać.

 33. Jak Ordon wygra to będzie jego ostatnia kadencja. Będzie jeszcze bardziej butny niż jest i będzie miał całkiem wywalone na gminę bo nie będzie nad nim żadnego bata. Jak wygra Diektiarenko to będzie mu zależało na tym aby dalej być na szczycie, a jak nie to się go wymieni. Ordon się nachapał a nic nowego nie ma już do zaoferowania. Młodemu się jeszcze chce i robi robotę i to jest ta przewaga którą trzeba poprzeć. Takie Ordony czy Sudoły już się nachapali. Ich już nic nie pcha do przodu poza tym żeby dzieciom dofinansować mieszkania i studia.

 34. Zawsze na tym portalu był kwik że dęba nie ma lidla. Ordon mial na to 18 lat.
  Przyszli młodzi i lidl powstał w ciągu roku.
  Pytacie czego dęba nie ma np. mc donalda mimo obecności us army.
  Jak się usunie blokujących miasto to i mc donald będzie.

  • Tak Wszystko Będzie już miała być Japonia w Polsce . Wyluzuj człowieku z tymi planami …jak nie będzie Godziwych zarobków to będzie jak jest nic tu Nowi nie zmienią . A co to ten Lidl jakaś nowość że się Podniecasz? Zapytaj ludzi jak im się w tym dobrobycie pracuje na słuchawce i w pozostałych sieciówkach . W Niemczech Lidl czynny od 7-21 tutaj … i dalej żle

 35. taki donos bez pokrycia to pomówienie, w dodatku do CBA? a co to Ordon Putinem gminy, weźcie się ogarnijcie, wiadomo kto na czynach społecznych kręci się koło Damiana, ma złego doradcę i te metody już się raz nie sprawdziły

 36. Belkot….i Ordon w ukladzie i nasz Ukrainiec enko tez.Inwestycje ala PiS sa i znajomy z Niska pomaga bo mu sie stolek pod dupa pali;)

  Rada jest slaba jak sik pajaka , burmistrz tez…..jak glosujecie tak macie

  • W obecnej sytuacji to sobie raczej uważaj z takimi wpisami bo cie szybciej dojadą i zwiną niż jakbyś kogoś zabił.

 37. pisior zafdaje sie z warchlakiem pis to zło najgorsza partia rzad rada gmina robi co chce głupotami sie zajmuja szukaja haków na innych zle rzadza rada jest taka sam ajak rzad i to samo robi

 38. Po przeczytaniu tego artykulu doszedlem da wniosku ze ta forma przyniesie Przewodniczacemu wiecej szkody jak pozytku. Mysle ze on mial na celu [ten artykul] zasiac nieufnosc wobec Wyborcow do Pana Przewodniczacego jeszcze przed ogloszeniem startu do Wyborow na Burmistrza.Jezeli Pan Panie Damianie podzielasz moj punkt myslenia to jak najszybciej usun Pan falszywych doradcow.

 39. To tylko zmiana ukladu , jak naczynia polaczone – jak Damian wygra to obywatel A B C i ich firmy beda mialy lepiej , zony dostana ciepłe posadki , ruszy budowa mieszkan bo bedzie wszystko podpisywane.Mojego zycie to nie zmienia czy Damian czy Wiesiek beda burmistrzami.Prosta zmiana ukladu

  • A kysz z wieskiem, tffu i won do tarnowskiej z zakazem pokazywania sie w Nowej Debie, moje Zycie wtedy nabierze blasku jak on zniknie

 40. Być może i trochę się ruszyły pewnego rodzaju sprawy ale patrząc na kulturę wypowiedzi jednego drugiego czy trzeciego pana przewodniczącego to woła o pomstę do nieba. Tak młodym osobom nie przystoi żeby jak coś nie idzie po ich myśli podnosiły głos lub używły różnego rodzaju odzywki tak jak miało to miejsce na debacie o szkole w alfredówce. Niestety to w mojej ocenie dyskwalifikuje takiego człowieka na takie stanowisko.

  • Oczywiście, że tak. Lepszy wygadany i kulturalny kłamca jak człowiek, który widać, że przeżywa i zależy mu na dobru gminy. Bierzmy na te stanowiska wyłącznie nauczycieli bo przecież to im się należy.

  • Mają również dość (T)twoich głupich i rozwydrzonych bachorów w szczególności.Nie dziwota,niedaleko pada jabłko o jabłoni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here