Rusza wielkanocna zbiórka żywności dla Polaków na Kresach

0

Z wielką radością chcemy poinformować, że po raz kolejny nasza nieformalna grupa „Nowodębscy Patrioci” zawiązana pod szyldem „Komitet Społeczny – Nowodębianie Rodakom na Kresach” organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących Polaków z Gródka Jagiellońskiego, Komarna, Strzałkowic i Starego Sambora.

Chcemy by nasza pomoc na czas Wielkiej Nocy dała możliwość spokojniejszego przeżywania tego okresu. Zmniejszenie trosk materialnych i świadomość Naszej pamięci o Kresowiakach jest niezmiernie budujące i potrzebne naszym Rodakom znajdującym się obecnie za wschodnią granicą.  W dniach 20-25 marca przeprowadzimy przy współpracy z lokalnymi sklepami zbiórkę żywności. Finał akcji odbędzie się w sobotę 25.03, kiedy osobiście będziemy zachęcać do pomocy.

Nasza praca i postawa daje nowe zalążki w Macierzy i dziś mamy ogromny zaszczyt poinformować, że akcja pomocy wychodzi poza obszar Nowej Dęby. Nasi przyjaciele z Ziemi Lubelskiej na terenie Bychawy i okolic pod Lublinem zorganizują symetryczną zbiórkę. Zachęcamy do śledzenia (www.facebook.com/Komitet-Społeczny-Pomagamy-Polakom-Na-Kresach-331986633863878/?fref=pb&hc_location=profile_browser) i pomocy naszym kolegom i koleżankom, z którymi łączy nas wspólny cel.

JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI !

Patronat Honorowy nad akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba.
Akcje ponadto wspiera:
Szkoła Podstawowa im. Hrabiego Stanisława Tarnowskiego Tarnowska Wola

Źródło: Nowodębscy Patrioci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here