POLSAT „INTERWENCJA”: Toaleta za 100 tys. zł! Inwestycyjny bubel za 5,5 mln. zł

15

Władze Nowej Dęby koło Tarnobrzega wydały 5,5 miliona złotych na rewitalizację plant i parku Koziołka Matołka. Ceny poszczególnych elementów szokują. Jedna publiczna toaleta kosztuje ponad 100 tys. zł. Inwestycja pełna jest błędów i niedociągnięć.

Reporter: Niedziałające oświetlenie?
Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby: Oświetlenie działało.
Reporter: Jak to możliwe, że 4 dni później było naprawiane, widać na zdjęciu.
Burmistrz: To się może zdarzyć.
Reporter: Popękane płyty też? Odwrotnie założone.
Burmistrz: Może nie sprawdzili.
Reporter: A powinni, bo to publiczne pieniądze. A murek? Jak można było odebrać taką fuszerkę?
Burmistrz: Zatrudniamy specjalistów, czyli inspektorów budowlanych i oni uznali, że można to odebrać. Dziś mam inne zdanie.

O tej bulwersującej sprawie poinformowaliśmy Centralne Biuro Antykorupcyjne. Agenci CBA nie mieli pojęcia o takim marnotrawieniu publicznych pieniędzy i zapowiedzieli natychmiastowe działania.
Widać niedbalstwo wykonania, widać, ze zostało to zrobione nieprecyzyjnie. Zamówienia publiczne podlegają analizie CBA, zapewniam, że zajmiemy się tym, przeanalizujemy bardzo wnikliwie i skrupulatnie – powiedział Jacek Dobrzyński z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.*

Źródło: www.interwencja.polsat.pl

* skrót materiału

——————————————————————————————–
ZOBACZ TAKŻE:

—————————-

15 KOMENTARZE

 1. Wydaje mi się że ze względu na dosyć duża skalę inwestycji jaką była rewitalizacja, nadzór powinien być już w czasie prac budowlanych.
  Nie wiem jak to jest z umowami i jak dokładnie działa samorząd oraz jakie uprawnienia mają radni, ale przed podpisaniem umowy z firmą która te planty „robiła, umowa ta powinna być do wglądu całej rady miasta żeby już przed jej podpisaniem skonsultować tak kontrowersyjne kwestie jak cena słupków i toalet.
  No a trzecia sprawa to konsultacje społeczne nad wyglądem samych Plant i Koziołka.
  Pozdrawiam

  • A ja myślę, że to wszystko nakręcił GESTAPKO !!! I miał pewnie do tego jakiegoś doradcę, który go GESTAPKO nakręcił, a ten Naiwniak to wszystko opisał. I na koniec coś Wam powiem GESTAPKO nigdy nie dojdzie do władzy w Nowej Dębie !!!!

  • Nie dojdzie bo tacy jak Ty będą głosować na takich jak obecny burmistrz który ma gdzieś opinie innych, on uważa tylko siebie i doradcę z Tarnowskiej Woli.

  • Za skladanie falszywych donosow jest paragraw wiec miejcie to na uwadze i nie bede zdziwiony jak przyjada po donosiciela

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here