Pracownicy socjalni protestują

20

Smutne święto pracowników socjalnych. W proteście przeciw niskim zarobkom cały tydzień ubierają się na czarno.

Dzień Pracownika Socjalnego (21 listopada) upłynął pod znakiem czarnego protestu. Protest jest ogólnopolski i trwa cały bieżący tydzień. Powodem są płace. Także w województwie Podkarpackim. Przyłączyły się do niego nie tylko związki zawodowe, ale i pracownicy pomocy społecznej. Przez cały bieżący tydzień przychodzą do pracy ubrani na czarno. W nowodębskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, na czarno ubrani są prawie wszyscy. Poniżej prezentujemy zdjęcia zamieszczone na portalu społecznościowym Facebook.

20 KOMENTARZE

 1. Za moich czasów wszystko było jak należy. Dziś już zapomniałem skąd się wywodzę. Ale rozumiem was drogie panie. Mnie też to za chwilę może czekać.

 2. Może pan burmistrz i jego zastępca powinni zarabiać tyle co te dzielne kobiety? Dziewczyny pracują za grosze. I to ciężko pracują. Sprzątają, myją, karmią. Pan burmistrz i jego zastepca zajmują się autopromocją w mediach i na różnych uroczystościach i za to dostają 10 tysięcy złotych. To jakaś patologia i mam nadzieję, że to się wreszcie skończy.

 3. Oni, chyba śmiech an sali. Lepiej nie się zajmą swoją pracą , a nie w czasie pracy po sklepach i targu w dębie chodzą. W prywatnej formie to nie jest dopuszczalne, a tutaj robia co chcą. Niech się cieszą , że maja ciepłą posadkę i nikt ich nie kontroluje.

  • Nie rozumiesz, że ich praca polega między innymi na robieniu zakupów??? Opiekują się osobami chorymi, starszymi, niepełnosprawnymi. Robią więc im zakupy! Sprzątają domy. Przygotowują posiłki. Powinnaś przeprosić za to, że obrażasz ludzi a nie znasz ich zakresu obowiązków.

  • Po takim ogólnopoglądowym, w dodatku protekcjonalnym komentarzu śmiem twierdzić ze nie ma Pani, Pani Aniu, bladego pojęcia na czym polega ta praca.
   Ciekawe czy byłaby Pani taka odważna w konfrontacji z niektórymi podopiecznymi, z ktorymi muszą sie spotykac Panie z MGOPSu.
   Zarobki tych Pań na pewno nie sa adekwatne do sytuacji w których muszą sie odnajdywac.
   MAM NADZIEJĘ ZE SIE TO W KONCU ZMIENI I PRACA W TAKIM MIEJSCU BĘDZIE NAGRADZANA ODPOWIEDNIO

  • przeciez zawsze mogą sie zwolnić, a na ich miejsce przyjda równie kompetentni ludzie i nie bedą narzekac na zarobki

 4. Anna pracownicy socjalni mopsu chodzą też do apteki żeby kupić lekarstwa swoim podopiecznym ale chyba tam ich nie widziałaś bo wspominasz tylko o targu i sklepach.

 5. Rozumię, że orócz osób na zdjęciu w MGOPS pracują również inne osoby, których zarobki zadowalają. Tylko, że one, że tak powiem hmm.., och…ach….
  Takie są realia zarobków, a propaganda swoje.

 6. Dobrze pracować w państwówce 13 Nastki wakacje od 7 do 15.00. dodatki premie.każda praca jest ważna w każdym sektorze nawet w sklepie czy piekarni lub gastronomii. Ja też bym chciał zaprotestować ja też mało zarabiam. Mam już dosyć bez przerwy ktoś protestuje to policja to pielęgniarki to straż graniczna. A co z tymi co pracują w normalnej pracy bez urlopu lub nie w sezonie żadnych 13 nastek czy płatnych wakacji, żadnych nadgodzin premii. Kurcze to ten co nie pracuje w rządówce to nie człowiek weźcie się ludzie otrząśnięcie.

  • Zgadza się. Jak się im nie podoba, to niech idą to zwykłej pracy najlepiej w korporacji, wtedy sie przekonają co to prawdziwa praca. A nie od 7 do 15. Wolne weekendy i święta. Jak im źle prosze bardzo jest wolny rynek – zmieńcie prace, a nie tylko narzekacie.

 7. Skoro te panie tak dobrze zarabiają to kto jest za tym aby pryncypał i jego giermiek zarabiali tyle samo? Proszę o kciuka w górę. Pryncypał też ma trzynastke.

 8. Pracownicy socjalni to niech się wezmą za robotę. Bo na chwile obecną ich działania są słabe. Ładują kasę w nierobów i kombinatorów, którzy mają dodatkowe dochody z zagranicy i opieka dobrze o tym wie tylko nie chce nic z tym robić bo to przecież ludzie z tego samego miasta wiec po co sobie wrogów robić. A ci którym naprawdę sie należy klepią dalej biedę. Pomoc społeczną najlepiej rozwiązać. W czasach mojego dzieciństwa opieka fundowała darmowe obiady dzieciom ludzi którzy mieli pół rodziny w USA, żyli ponad stan i opieka dobrze o tym wiedziała. A ludziom potrzebującym nie chcieli udzielić pomocy bo przecież byli zwykłymi biedakami, którzy mieli np. żałosną rentę. NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ!!!!!!!!! weźcie się za rzetelną pracę.

  • Właśnie. Weście się do roboty,a nie tu narzekacie. Co ciepła posadka, praca 7-15, kawka kiedy chcecie się znudziły?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here