4 miliony złotych dla Gminy Nowa Dęba

45

Jak informuje wiceminister Marcin Warchoł  4 miliony złotych wpłynie do kasy gminy Nowa Dęba. Jest to efekt dodatkowej subwencji rządowej dla polskich samorządów.

Środki finansowe będzie można przekazać na wydatki bieżące, na wkłady własne do inwestycji, na cele oświatowe oraz inne potrzeby samorządu lokalnego. Dokładne przeznaczenie środków sprecyzują radni w stosownej uchwale budżetowej. Jak podkreśla wiceminister Marcin Warchoł przez ostatnie 8 lat samorządy otrzymują rekordowe środki z budżetu państwa. Dofinansowanie trafia do wszystkich JST – zarówno do tych mniejszych jak i większych. Jak dodaje minister Warchoł, wsparcie dla Nowej Dęby jest pokłosiem dobrej współpracy z samorządem gminnym z przewodniczącym Rady Miejskiej Damianem Diektiarenko na czele.

45 KOMENTARZE

 1. No to przed wyborami piękny gest. Najpierw 2,5 mln. z lasów teraz kolejne 4mln z budżetu państwa. Ciekawe ile teraz poseł z Kolbuszowej przywiezie

 2. Bedzie na garnki dla kół gospodyn wiejskich i sikawki dla strazakow.

  Pamietajmy ze wybory sa w pazdzierniku, i ze to czysta polityka:)

  Jakby kochal Debe to by sie tu przeprowadzil:)

  • Oczywiste że dawanie z podatków to żadna sztuka. Faktem jest jednak że te podatki są lepiej dzielone niż za poprzedników. I Dęba tez na tym korzysta!

  • I tak dobrze że jest Warchoł bo mamy cokolwiek. Natomiast najlepiej byłoby jakbyśmy mieli własnego posła, ale nie mamy bo przez lata Ordon na polecenie Chemielowca pilnował by się nikt tu nie wychylił. W zamian Ordon otrzymywał ochronę w różnych instytucjach.

 3. „Rządowej pomocy” czyli PiSowskiej, a więcej w PiSie ma do powiedzenia poseł z Kolbuszowej. Solidarna Polska jest marginalną przyczepką z 2% poparcia samodzielnie. A napisać to sobie można wszystko…

  • Warchoł jako minister tworzy ten rząd a Zbyszek siedzi w tylnich ławach i ma grzecznie podnosić łapkę za tym co dorośli przy stole ustalili. Z mównicy to sobie może o jasełkach poopowiadać w Bojanowie.

 4. Łaski tym nie robi bo pieniądze nas wszystkich, ale lepiej, że trafiają do nas jak miałyby trafić gdzie indziej. Politycy i tak je przejedzą, a nam na pewno się przydadzą. Szkoda, że poseł Chmielowiec już się w Dębę nie angażuje bo byśmy z dwóch źródeł czerpali.

 5. Na tym polega demokracja, że wybiera się watahę która będzie rozdzielać nasze podatki. Jak rządziło PO to Dęba nie dostawała takiego wsparcia. I to są fakty. Swojego posła nie mamy, dobrze że Warchoł walczy o poparcie w Dębie bo dzięki temu wpływa kasa. A co do Chmielowca, no cóż. Z kim przestajesz takim się stajesz. Taki z niego poseł jak z Ordona burmistrz a z Sudoła starosta.

  • @Pierożyn 25 sierpnia 2023 at 07:33
   Zachowaj godność i nie wybieraj złodziei. W czym lepszy jest złodziej, który zabrał i nie oddał nic, od złodzieja, który zabrał trzy razy więcej i oddał jedną trzecią. Wybierając złodziei, dajesz im przyzwolenie na kradzież.

 6. Ale w internecie pozostał ślad że to ty dałeś nam pieniądze. Nasze pieniądze…

 7. Ktoś pisał, że teraz Chmielowiec powinien przyjechać i coś dać. Jak znam życie teraz Chmielowiec przyjedzie i da… czek na te same pieniądze co Warchoł już załatwił. Nie zdziwie się jak zaraz Chmielowiec będzie robił fotki z dziadkami Sudołem i Ordonem. A kasa będzie ta sama.

 8. A co on jakąś łachę nam robi ???? Płacimy podatki to pieniądze nam się jak psu buda należą . Politycy z PO kasy nie przywozili bo tam było to rozdysponowane ile kto ma dostać z vat ile z cit ile z akcyzy a tu teraz jest tak że dany poseł niby przywozi swoje pieniądze i nam łaskę robi że nam daje . Niech jeden z drugim swoje z konta wybierze i nam da jak taki mądry . Dla takich nie ma poparcia w tych wyborach – takim mówimy dowidzenia .

 9. To Pan Warchoł tyle kasy w bagażniku swego samochodu do Nowej Dęby przywiózł a redaktor tylko jedno jego zdjęcie wstawił ??? Trzeba było z 300 zdjęć wstawić – byśmy podziwiali miłościwie nam panującego posła i jego fotki całowali , a kto chciałby to nawet by sobie wydrukował i na ścianie jako obraz powiesił

 10. Te pieniądze są od rządu , więc od Pana Chmielowca również . Przecież nadal Pan Chmielowiec jest w PiS a oni rządzą a jakaś Solidarna Polska to tylko są ich dupowłazami . Przecież jakby nie ich koalicja z PiS to nikt by nie wiedział co to jest Solidarna Polska. A co do podziału kasy to PiS ma najwięcej do powiedzenia

 11. Jak ty chyży będziesz teraz funkcjonował ? Pewnie na trzeźwo trzeba będzie pieprzyć te głupoty…

  • Teraz będziesz pił samogon z nieznanego źródła, z butelek po wódce znalezionych na śmietnikach i po kilku libacjach oraz pił z butelek ze zwrotów od innych żuli. Na pewno lepiej się poczujesz

  • Myślą co zrobić z tymi zmarnowanymi dwoma miejscami parkingowymi, na jedynym parkingu przy ul. 1-go Maja. Nie dość, że zawsze był tam problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania to teraz zlikwidowali dwa miejsca, gratuluje pomysłowości,

  • te, anonim... Ja się bardzo cieszę że będę patrzył na fontannę z okna a nie na jakiś szrot i wąchał jego smród.

   ty se sam rób parking przy swoich oknach jak ci tak brakuje miejsca. A skąd mnie wiedzieć czy ty tam tego swego rozrzutnika nie postawisz, ha ?

 12. Wczoraj w sąsiednim powiecie z wizytą był Premier Mateusz Morawiecki a w Info Nowa Dęba nic nie piszą na ten temat . Czyżby Poseł z Niska zabronił ???

  • Czyli poseł Zbyszek z Kolby jednak ma centralne dojścia. Wbrew dziecinnym teoriom wiecznie zbuntowanego duetu z hotelowej restauracji, którego działalność blokuje rozwój deweloperki na terenie Dęby w skali odpowiadającej potrzebom armii.

  • Ten portal odpływa w stronę Solidarnej Polski wróć Suwerennej Polski romansując na boku z Konfederacją.

 13. Drukuja na masa przed wyborami as Minster Warchol czuje ogien i zbiera glosy.Pozyjemy … zobaczymy…. Jak kasa wplynie na konto to wtedy uznam tro na sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here