Prezes PiS: Nie będzie podatku katastralnego w Polsce

12

PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, bo wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości – powiedział w poniedzialek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Szef partii rządzącej przyznał wprawdzie, że jest to instytucja znana w różnych krajach i mająca swoją historię, „ale instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości ogromnej części Polaków”. Zdaniem Kaczyńskiego wprowadzenie tego podatku mogłoby doprowadzić do utraty nieruchomości przez wielu, zwłaszcza mniej zamożnych Polaków i przejęcia własności przez „pewną grupę społeczną, a także być może przez elementy zewnętrzne”.

12 KOMENTARZE

  • A taki, ze dotyczy wszystkich Polakow, ktorzy posiadaja jakas nieruchomosc. Mieszkancow Nowej Deby rowniez. A wprowadzenie tego podatku wiazaloby sie ze znacznymi podwyzkami oplat ponoszonych przez podatnikow, nawet dzisieciokrotnie wiecej niz obecnie. Jezeli nic nie posiadasz to ciebie to info nie dotyczy. Wiec jest to bardzo istotna i wazna informacja, zwlaszca dla tych troche mniej zamoznych posiadajacych nieruchomosci.

  • Jak to, kto?
   Odwieczni wrogowie drobnych posiadaczy.
   Ci sami, przed którymi obronił nas Pan Prezes, a którzy nie tak dawno, chcieli nam wprowadzić walutę euro.
   Jeżeli Pan Prezes ponownie nas obroni – teraz przed podatkiem katastralnym – to ja w zamian, jesienią oddam
   swój głos na Niego.

 1. a po co jakies durne wypowiedzi i to jeszcze na stronie nowej deby żeby ludzi wkur……..ć .nie bedzie podatku boby musiał płacic bykowe.

 2. Temat podatku wraca ? Pierwszy raz go usłyszałem od Jaroslawa prezesa. Znowu wymyślił coś przed czym będzie nas bronił ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here