Radni zbadają sytuacje mieszkańców Kościuszki 110

25

W środę 16 stycznia o godzinie 14:00 , w bloku przy ulicy Kościuszki 110 zbierze się Komisja Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji Rady Miejskiej. 

Komisja została zwołana na wniosek mieszkańców. Jej przedmiotem będzie omówienie sytuacji lokatorów i stanu budynku. Budynku, który wymaga gruntownego remontu i termomodernizacji. Działania te będą jednak wiązać się ze sporym wydatkiem z budżetu miasta.

O tym jaki powinien być zakres prac remontowych, będzie dyskutować w terenie Komisja Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji.

25 KOMENTARZE

 1. Podobno radni badają również moją sytuację. Badacze się znaleźli. Owszem zgadzam się, że Jestem idealnym Obiektem do badań, ale na litość boską! Niech badają profesjonaliści i fachowcy. Na przykład z bardzo dobrego i szanowanego Moskowskiego Gosudarstwiennego Uniwiersitieta imienia Łomonosowa, albo Uralskiego Uniwiersitieta Federalnego imienia Borysa Jelcyna. Tam kadra doświadczona i wprawiona w boju. Przypomnę tylko osiągnięcia zasłużonego dla naszej nauki Trofima Denisowicza Łysenki, którego jestem naturalnym spadkobiercom i dziedzicem. Jego umiejętność łączenia prawideł chemii i biologii z marksizmem-leninizem do dziś budzą podziw i uznanie, a wypracowane przezeń postawy moralne i etyczne dają nam asumpt do twórczej pracy politycznej, tak na odcinku życia zawodowego jak i prywatnego.

  • Ty tak nie fikaj mirek, w Gdansku jeden badacz przy pomocy bagnetu przebadal zdrowotnosc Adamka ktory teraz ledwo zipie

 2. Ciekaw jestem co szanowna komisja ustali??? Pan burmistrz robi w tym temacie tyle co nic ! I tak co kadencja zwoływane są komisje po to by zepchnąć temat na boczny tor a najlepiej byłoby zamieść temat pod dywan !!!
  Może teraz jak przy boku wójta stoi dzielny woj Mirosław to może on podpowie pryncypałowi co należy uczynić z tym problemem. Dzielny Mirosławie w tobie nadzieja !

 3. Co tu badać?????? :)
  Tu są lata zaniedbań Burmistrza, pracowników PGKiM Urzędu Miasta i Radnych ostatnich 3-ch kadencji!!!!!
  I co teraz oczekujemy cudów.
  A przynajmniej wiadomo skąd nagle kolce na gołębie i inne remonciki. Wystraszyli się :)

 4. a może przeanalizować zadłużenie mieszkańców co do czynszu ???? niech najpierw zaczną płacić a potem żądania. Ja pracuję muszę wszystko opłacić a jeden z drugim tylko o chlaniu myśli i biedny alkoholik na obiadki do Szypowskiego sobie chodzi wille mu zrób, rachunki zapłać podwieź karetką do domu bo iść nie może pracować też się nie chce. Co to jest niech się cieszy że ma dach nad głową a jak mu nie pasuje to niech weźmie d..ę w kroki i do roboty to sobie mieszkanie wykupi i sam niech fundusz remontowy płaci.

  • Tam też mieszkają ludzie co regularnie płacą. A egzekwowaniem zadłużenia powinien się zająć PGKiM z burmistrzem na czele.

 5. Może w końcu coś drgnie. Blok przynosi ponad 80 tyś zł strat rocznie, i na to zrzucają się wszyscy mieszkańcy. Mieszkania socjalne stoją puste, a na osiedlu zadłużenie też rośnie. Może w końcu nowi radni coś w tym kierunku zrobią?

 6. Starzy radni mogli tyle , ile im burmistrz pozwolił. A więc nie mogli lpraktycznue i nic i wszyscy o tym dobrze wiedzieli , wiec nie tracili czasu na walkę z wiatrakami..

 7. Oczywiście mogło to tak zabrzmieć nie chodzi mi o ludzi którzy regularnie płacą nic do nich nie mam i przepraszam ze wrzuciłem ich do jednego worka z tymi darmozjadami.

 8. @Krys nikt tu nie wspomniał o radnych a ty tu czytasz coś między wersami, tak bronisz nowych radnych – pewnie jesteś jednym z nich

 9. @Wojtek A kto pisze żeby nowi radni w końcu coś zrobili? Jazda zapoznać się sprawa więc im nic nie zarzucaj przydupasie Pryncypala :)

 10. Zawsze można się wyprowadzić jeśli komuś nie pasuje, są nowe bloki nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie kupić mieszkanie a nie czekać aż miasto wyremontuje, miasto dopłaci do czynszu, miasto dopłaci do prądu….

 11. Mieszkańcy, którzy płacą regularnie opłaty (i to nie małe za taki stan), nie powinni mieszkać w takich warunkach. To budynek MiG Nowa Dęba. Proszę, niech Burmistrz wskaże ile odzyskał pieniędzy od tych co nie płacą a za nich płaci gmina. Dlaczego jedni płacą a drudzy z tego korzystają (mają ciepło, itd) Czy ktoś zajmuje się należycie windykacją? Ile jest zadłużonych mieszkań w mieście, i co? I nic!

  • Windykacja w ty mieście nie istnieje. W całym mieście są zadłużone mieszkania, a mieszkania socjalne stoją puste. Ci którzy by płacili szukają mieszkania a niepłacący mieszkają za darmo. Nieporadność Gminy w tym temacie jest porażająca. Urzędnicy miejscy nie chcą ruszać tematu.

 12. Na początku Burmistrz chwalił się jak to będzie tanio, oszczędnie i cudownie w tym bloku po jego generalnym remoncie.
  Następnie ustalenia były takie że przez 6 lat Burmistrz i PGKiM nie zrobiły wiele żeby poprawić warunki mieszkaniowe i obniżyć koszty ogrzewania i utrzymania budynku. Z niepłacącymi lokatorami Burmistrz nie ma pomysłu co zrobić. On nie chce żeby odpracowywali bo gmina potrzebuje pieniędzy a nie pracowników. Tak więc przyzwyczajeni do wygód dalej nie będą płacić i nie będą szanować. Burmistrz i jego załoga dzięki nowym radnym może w końcu wysłucha racji mieszkańców.

 13. Ciekawe kto doprowadizł do takiego stanu te mieszkania? Blok zadłuzony po uszy, a teraz jeszcze podobbno planuje sie na remont prawie 5mln . To jakaś masakra!!!! Przecież za taką kase postawiłby nowy blok. Na mieszkania socjalne wydac 5mln?????!!!!!!!!!!
  A my wszyscy mamy spłącac ten kredyt???? To jest dopiero paranoja.
  Mam nadzieję, że nowi radni zablokuja ten chory pomysł!!!

 14. Kochani, szczególnie ci od ciągłych ataków zwanych obecnie hejtem, obecnie zwanym też modnie mową nienawiści, wiecie wy, że możecie robić źle, możecie kogoś krzywdzić, a anonimowi nie jesteście? Wiecie ze nie można i nie wypada robić złych rzeczy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here