ROZBUDOWA WIĘZIENIA W CHMIELOWIE STAŁA SIĘ FAKTEM! WYKONAWCA PRZEJĄŁ PLAC BUDOWY!

16

W obecności wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, przedstawicieli samorządu lokalnego oraz licznie zaproszonych gości, nastąpiło uroczyste popisanie umowy na budowę kompleksu penitencjarnego w Chmielowie, oraz przekazanie placu budowy. Chmielowskie więzienie dla kobiet  będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie!

 – Rozpoczynamy nowoczesną inwestycję. Powstanie pawilon mieszkalny, dom przejściowy oraz hala produkcyjna. Jesteśmy wzorem dla wielu państw zachodnich w zakresie resocjalizacji i readaptacji osadzonych – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w Chmielowie na Podkarpaciu.

W nowym kompleksie penitencjarnym w Chmielowie znajdzie się hala produkcyjna, gdzie wykonujące wyrok kobiety znajdą zatrudnienie. Już teraz firmy deklarują współpracę w ramach programu „Praca dla więźniów”. Funkcjonować będzie tu między innymi oddział terapeutyczny dla kobiet uzależnionych od alkoholu. Jednostka będzie nowatorska także dlatego, że w części obiektu nie będzie krat w oknach, mają w nim być przyjazne pokoje do spotkań rodzinnych, część kompleksu nie zostanie również otoczona murem. W Chmielowie powstanie pierwszy w Polsce dom przejściowy, gdzie kobiety kończące odbywanie kary będą mogły przygotować się do życia na wolności – we współpracy ze służbą kuratorską czy organizacjami pozarządowymi.

Radości z inwestycji nie kryli obecni na uroczystości nowodębscy samorządowcy z burmistrzem Wiesławem Ordonem na czele. W ocenie przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Diektiarenko budowa tak potężnego kompleksu to kolejny impuls do rozwoju gminy: –Nowoczesny zakład karny bez wątpienia będzie dużym kooperantem na rynku lokalnym. Z tym wiążą się nowe szanse i nowe możliwości dla lokalnych firm usługowych oraz placówek handlowych. Jesteśmy przekonani, że wraz z rozbudową zakładu powstaną nowe miejsca pracy, a także nowa perspektywa rozwinięcia działalności gospodarczej dla lokalnych przedsiębiorców. Bez wątpienia zwiększy się również zapotrzebowanie na personel obsługujący więzienie i to również otwiera nowe możliwości przed mieszkańcami gminy Nowa Dęba.

Mam nadzieję i o to proszę moich kolegów samorządowców z Nowej Dęby aby zostawili trochę miejsc pracy dla mieszkańców Niska gdzie wcześniej przez lata funkcjonował Zakład Karny – powiedział Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Niska.

W uroczystości brali również udział między innymi: Kazimierz Kopeć – Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowa Dęba, Tomasz Maślach – zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudnik, Tomasz Wolan – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w N. Dębie, a także przedstawiciele Policji, Straży Granicznej i Służby Więziennej. Wydarzenie transmitowały media ogólnopolskie.

16 KOMENTARZE

  1. Pamiętajcie że gdy Tusk dojdzie do władzy, pozabiera wam trzynaste i czternaste emerytury. I pińćset plus też zabierze... I każe wam pracować !

    Tak powiedział Matołusz Kłamliwy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here