Rozpoczyna się renowacja fontanny przy ul. 1 Maja

38

Rusza długo oczekiwany remont fontanny przy ulicy 1 Maja w Nowej Dębie. Zabytkowy wodotrysk zyska drugie życie!  Renowacja miejscowej atrakcji oznacza, że  nowa fontanna powstanie na bazie starej

Niegdyś jeden z elementów zdobiących miasto. Dzisiaj, niszczejące straszydło. Mowa o ulokowanej w najstarszej części miasta fontannie. Fontannie, która przez ostatnie lata przynosiła wstyd nie tyle mieszkańcom, co władzom naszego miasta.

Prace nad renowacją wodotrysku rozpoczęły się dopiero w bieżącej kadencji samorządu. Problemem było zarówno znalezienie dofinansowania na to zadanie jak również wykonawcy. Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem gdyż dwie firmy które wzięły udział w postępowaniu wyceniły prace na ponad 400 tys złotych, a gmina wyceniła zadanie na 250 tys złotych. Inwestor musiał więc zwiększyć budżet i ogłosił kolejną licytację. Jej wynik przedstawiają się następująco:

Jak wynika z powyższej tabeli, realizacją zadania zajmie się miejska spółka PGKiM.

Zakres inwestycji obejmuje:  remont i przebudowę fontanny z infrastrukturą techniczną obejmująca przyłącza i instalacje wody, kanalizacji i energii elektrycznej  remont nawierzchni utwardzonej fragmentu skweru przy fontannie  montaż ławek. Istniejąca płyta denna żelbetowa wykończona lastrykiem przeznaczona jest do demontażu.

Przewidziana jest nowa płyta denna żelbetowa z betonu wodoszczelnego wraz z montażem nowych instalacji i wyposażenia fontanny. Projektowany jest system fontanny obejmujący oczyszczanie, uzdatnianie wody oraz zapewnienie atrakcji wodnych. Wykonawca musi zapewnić funkcjonowanie systemu i zachowanie prawidłowych parametrów wody, a w szczególności:  wartość pH wody w zakresie 7,2 do 7,6  twardość całkowita wody w zakresie: 8° do 15° dH  zawartość czystego chloru w zakresie: max. 0,3 mg/l  zawartość chlorków w zakresie: max. 250 mg/l  poziom zanieczyszczeń lub zawartość piasku w zakresie: max. 50 mg/l  temperatura wody w zakresie: 5° do 35° C. Szczegółowe rozwiązania techniczne zawiera dostępna w Urzędzie Miasta dokumentacja techniczna.

Zmodernizowana fontanna zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

38 KOMENTARZE

 1. Prezes robi fontannę najtaniej z oferty ale bloki na Mickiewicza chciał robić najdrożej.dziwne.bedzie kolejna fuszera jak wszystko w tym mieście

 2. Ło matko kochana, jak to zrobi MPGKAŁ i M toż to i z 10 lat gwarancji będzie. Sukces Łordona jest niesamowity aż na niego ponownie zagłosuję. Ta fontanna w tym zacienienionym miejscu to będzie świetna sprawa. Mieszkania pójdą do góry, procesje, marsze i inne imprezy będą tam się ponownie odbywać jak za czasów sklepu Grodzickiego. Jestem pełen podziwu.

  • Tak jest… Masz głosować na anonima. Tylko że on będzie chciał być anonimowym burmiszczem, aby nie ponosić odpowiedzialności…

 3. Jak nie 20 tysięcy za słupki to prawie pół bańki za schody do DK, ze o tandetnych siłowniach za 280 000 tys nie wspomnę. Teraz zwykła fontanna warta max 30 tysiecy za 400 000 tys. Ktoś w tym urzędzie jest zdrowo oderwany od rzeczywistości. U siebie na podwórkach sobie róbcie w tych pieniądzach a nie za nasze !!! Skandal.

 4. Ordon i jego urząd jak coś zamawia to zawsze musi być drogo. W Dębicy korty zrobiono za 400 tysięcy w Nowej Dębie musiały kosztować 800 tysięcy. Dwa kible miejskie kosztowały tyle co mieszkanie w bloku. 3 słupki parkingowe kosztowału 25 tysięcy. Kilka zabawek zwanych szumnie siłowniami pod chmurką, ustawionych w szczerym polu kosztowało 280 tysięcy. Śmiech na sali. Cokolwiek jest tutaj budowane to zawsze kosztuje drożej niż gdziekolwiek. Ja nie zrzucam teraz winy na Ordona bo mam wrażenie że to wypalony neptyk który nie ogarnia, a krecią robotę robią zatrudniani przez niego specjaliści. Ktoś się powinien temu przyglądnąć.

  • Grunt, że burmistrzowi na koncie się zgadza. Robić nie trzeba bo przez lata przy korycie sporo się zarobiło.

 5. Przepraszam, że zmieniam temat ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile dzisiaj jest zajętych respiratorów i łóżek szpitalnych, jak również ile osób zachorowało na SARS-COV-2. Gdzie można się zaszczepić 5 dawką? Może starosta powtórzyłby akcję szczepień przy parafii? Tyle szczepionek się marnuje. Warto by pan Jerzy Sudoł ponownie szczepił ludność.

  • A jak w tym roku z wylotem do Grecji na wakacje? Jest jakaś kwarantanna po przylocie? Trzeba mieć covid paszport? Czy paszport z 2 szczepieniami jest ważny?

  • Ta droga obok, podobnie jak dziurawa Mickiewicza, należy do powiatu i dba o nią niezastąpiony starosta Sudoł. Wszelkie roszczenia o odszkodowanie za uszkodzony pojazd możesz kierować właśnie do tego wspaniałego menadżera. Na wyborach w ramach podzięki zagłosuj na Sudoła.

 6. jest gmina, jest rada, jest burmistrz, Radni ze swoim skarbnikiem stanowia plany i pilnoja budzetu gminy.Burmistrz jest wykonawca tego na co pozwolila rada gminy. Zabytki w Debie? 1basen odkryty, 2 wszystkie budynki z okresu COP lacznie ze zlobkiem, prawa strona ulicy Lesnej itd….. preciez wszystkie te obiekty niebawem skoncza 1OO lat. Panowie radni postarac sie o uznanie chociaz za zabytek basen i PREDKO STARAC SIE O DOTACJE NA REMONT

 7. Dlaczego nasza wieś miałaby być gorsza od innych miast ?

 8. Ludzie, Wam to Wszystko przeszkadza….
  Po remoncie fontanny będzie, nowe, fajne miejsce na mapie miasta.
  Zamiast sklepu spożywczego Społem, niech powstanie Cukiernia lub bistro ze stolikami przy nowej fontannie.
  Niech Społem już teraz pomyśli nad nowym przeznaczeniem tego lokalu…
  P. S. Kiedy otwarcie nowych kortów tenisowych?

  • Faktycznie ten peerelowski sklep ( jak i cały PSS), to dramat. Trzeba tam stać w kolejce do kasy ( chociaż są dwie), bo jest tylko jedna pani z obsługi. Nie wiem, czy to oszczędności wprowadzane przez p. Prezes ?!

  • A czy teraz inni mieszkańcy są zadowoleni, jak im tiry 24h na dobę pod oknami jeżdżą??

 9. Pytanie z innej beczki. Czy ktoś wie może ile Bur(ger)Mistrz wydał z SOKiem na wynajem budek kiermaszowych? A może je kupił i będę stać na stałe jako element drewnianej architektury lasowiackiej? Chyba że każdy dzień po Świętach jest za friko i nie potrzeba demontażu? To w takim razie niech stoją do następnych Świąt Bożego Narodzenia. Proponuję w lecie podczas upału zamontować tam zraszacze wody lub zrobić toalety miejskie w miejsce tych „tanich” i niefunkcjonalnych słupów ogloszeniowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here