Ruszył przetarg na wykonanie projektu Al. Metalowca

41

Wreszcie! Po wielu latach oczekiwań ruszył przetarg na wykonanie projektu Al. Metalowca. Drogi, która usprawni dojazd i komunikacje z nowodębską strefą ekonomiczną.

O wykonanie tej drogi od lat zabiegał Paweł Grzęda. Najpierw jako mieszkaniec i przedsiębiorca,
a od listopada 2018 roku przewodniczący komisji budżetowej Rady Miejskiej w Nowej Dębie. Oczywiście zadanie to nie znalazłoby się w budżecie na rok 2019 gdyby nie zgodna decyzja pozostałych radnych.  

W chwili obecnej do naszej strefy można dojechać tylko ulicą Kościuszki i Szypowskiego. Brak alternatywnej trasy stanowi nie tylko uciążliwość dla mieszkańców, ale również niebezpieczeństwo w przypadku różnych zdarzeń losowych. Jeżeli poważnie myślimy o rozwoju gospodarczym naszego miasta i naszej strefy to utworzenie tej trasy jest po prostu niezbędne – tłumaczy Paweł Grzęda.

Jak będzie przebiegała nowa trasa? Zgodnie z wytycznymi dla projektantów, wskazanymi
w specyfikacji istotnych warunków zamówienia Al. Metalowca ma połączyć nowodębską strefę ekonomiczną z ulicą Sikorskiego (wyjazd na Poręby i do drogi krajowej nr 9), oraz z ulicą Leśną. Na całej długości projektowanej drogi planuje się wykonanie odwodnienia i oświetlenia. Przewiduje się również utworzenie ciągu rowerowego. Połączenie z ulicą Leśną wymagać będzie wykonania mostu lub przepustu o wymaganiach dostosowanych do kategorii drogi (KR1). Projekt winien zostać wykonany do końca tego roku. Wykonanie nastąpi w latach następnych w zależności od możliwości budżetowych i wysokości pozyskanych dotacji.

[democracy id=”19″]Warto dodać, że nie jest to jedyna zmiana jaka czeka nowodębską strefę ekonomiczną. Już w tym roku ruszą roboty budowlane związane z remontem dróg wewnętrznych i budową parkingów na tym obszarze. Z kolei władze powiatu przymierzają się do zaprojektowania przebudowy ulicy Szypowskiego. Wszystkie te plany i inwestycje powinny wpłynąć nie tylko na polepszenie komunikacji ze strefą, ale również podniesienie jej atrakcyjności w oczach potencjalnych inwestorów. Z drobnych, ale ważnych rzeczy warto również wspomnieć, że na majowej sesji Rady Miasta samorządowcy podejmą długo oczekiwaną przez przedsiębiorców uchwałę o nadaniu nazw ulic na strefie. W chwili obecnej wszystkie znajdujące się tam firmy mają taki sam adres: ulica Szypowskiego 1.

41 KOMENTARZE

 1. Gość kolejny raz udowadnia, że ma łeb na karku. Dzisiaj dla każdego to już stały element krajobrazu, ale wyobraźmy sobie Nową Dębę bez dwóch hoteli, stokrotki, bloku na szkolnej, bloków na leśnej. Gość zrobił w tym mieście dużo dobrego i dlatego wielki szacun. 50% głosów w okręgu świadczy o tym, że ludzie to doceniają, a straszenie małych dzieci Pawłem Grzędą uskuteczniane przez obóz Wiesława Wielkiego już nie działa. Bo ludzi widzą efekty. Ponadto zmienia się mentalność ludzi. Nie ma już tej wiejskiej zawiści tylko to co na zachodzie jest od zawsze normalne czyli uznanie dla ludzi którzy coś osiągnęli.

 2. Jakby się dało otworzyć drogę na Hutę Komorowską za Dezametem to też by było pięknie. Nie wiem dlaczego to jest blokowane?

 3. Odnośnie drogi łączącej DEZAMET z Hutą Komorowską ,Dezamet nie jest firmą prywatną , tudzież i droga nie jest prywatna , burmistrz tłumaczył czemu nie można przedłużyć drogi którą pod samą siatkę Dezametu wybudował wójt Majdanu Królewskiego. A mianowicie tłumaczył to tym że to jakaś strefa ochronna , swoją drogą to stara i wyświechtana wymówka Ordona na wszelkie pomysły zagospodarowania u ułatwienia życia mieszkańców , to samo tyczyło się lasu obok DK9 od Stokrotki do ronda. Można było by go wykarczować na głębokość np 200 m i coś tam zrobić , a nie tylko sralnia dla psów i miejsce picia piwa przez wybrańców …

 4. Droga dla mieszkańców Majdanu żeby mieli wygodniej. Brawo . A nasi mieszkańcy dalej proszą się o poprawę dróg.

 5. Wkoncu cos sie dzieje. Juz mnie h…strzela jak stoję 20 min w korku zeby do roboty dojechać Alleluja i do przodu. Wkoncu kris poszedl po rozum do głowy

  • @Anonim,piejesz peany na cześć P.Grzędy,nikt Ci nie broni tego czynić.Może jednak zapytaj tego Pana dlaczego nie ma szans na przedłużenie drogi od „Stawku”przez teren Dezametu do ul.Szypowskiego.Podziel się z internautami prawdą jaką uzyskasz od niego w tym temacie.

  • Do Wojenki
   Było na sesji wystarczy posłuchać/oglądnąć
   Zordon tłumaczył że niby zakłady się nei zgadzają bo jakaś ich strefa ochronna czy coś

  • @uwazny,o,to to,na rynku słyszałeś?Co ma wspólnego konstruktywna krytyka z wyzywaniem kogoś, celowym szyderczym przekręcaniem nazwiska, wręcz opluwaniem. To że jesteś anonimowym nie zwalnia Cię z podstawowych zasad kultury pisząc na stronie infonowadeba. To jedynie świadczy o Twoim poziomie inteligencji. Takie chamskie pisanie, odnoszenie się do innych, jest typowe dla marginesu społecznego, mściwej, zawistnej osoby, która sama w życiu pewno nic wiele nie osiągnęła.Plujecie jadem, nakręcacie wzajemnie każdego dnia, widać sami macie takie marne życie, że tylko tyle Wam pozostało, bo z sensowną krytyką, czy troską o losy gminy niewiele ma to wspólnego. Może się otrząśniecie w co mocno wątpię. Dla WAS liczy się tylko mściwość, nienawiść, zwyczajnie żal mi Was.

 6. W końcu jakieś działania w BARDZO WAŻNEJ sprawie jakim jest dojazd do Strefy w Nowej Dębie. !!!
  Cieszę się że nowi Radni w tej sprawie prężnie działają. Mam prośbę o monitoring sprawy jaką zajmuję się burmistrz od początków swojego urzędu tj. drogi i chodniki na strefie.
  pan burmistrz miał znacznie większe parcie na strefę w Chmielowie i tam cały potencjał finansowy i mentalny zostawił widać brakło na miasto !
  już dobre kilka lat temu wcześniejsza mała grupa radnych walczyła w tym temacie, ale mała grupa , mały odzew a drogi bardziej niszczeją , po deszczach zbierają się wielkie kałuże , dawny temat ale bardzo ważny i wymaga natychmiastowej interwencji, może jest szansa na efekty pracy w tej sprawie.

  • Nie obrazaj Mieszkancow ze jest to burmistrz, to jest tylko marny Wojt wybrany przez wiochy dlatego chcial im zafundowac ubojnie w Chmielowie

  • @Anonim,Twoje demonstracyjne prezentowanie pogardy dla „wiochy” jest niewątpliwie wynikiem kompleksów, które ma większość osób z awansu społecznego.Ty i Twoja grupa zostaliście łatwo zagospodarowani politycznie, stając się zapleczem obecnej rady miasta i tych którzy za nią stoją.Podrzucają Wam, na co wypada kręcić nosem, a czym się zachwycać, by uchodzić za „prawdziwych inteligentów”. To żałosne, gdyż najbardziej gardzą tą „wiochą” ci, z których tak naprawdę ona nie wyszła.

 7. Koniecznie muszą być „pasy” przy górce i ograniczenie prędkości bo jak wyjdę z lasku po piątym harnasiu mogę zapomnieć ze tam auta jeżdżo

 8. do wojenki nie znam żadnych odcinków to co przeczytałem w artykule komentuje bo mogę a jak Ty jesteś jakiś znawca to sam zapytaj o co biega a Pan Grzęda odpowie bo to bardzo kulturalny Pan, ja się na tym nie znam, a jak mi nikt nie broni pisać to dlaczego mnie atakujesz ??????
  pytaj odpowiednich ludzi .Ja wyraziłem swoje zdanie.Widzę że kumasz w tych odcinkach wiec pytaj Pana Grzędę , Pana Burmistrza , Zastępcę i innych Urzędników nie ma na co czekać myślę ze szybko będziesz znał odpowiedz

  • @Anonim,tak jak myślałem,żadnych konkretów. Tak właśnie wygląda rozmowa z osobnikami co to „słyszeli że dzwonią tylko nie wiedzą w którym kościele”
   A jakbyś się poczuł Anonimie urażony brakiem formy grzecznościowej z mojej strony to wiedz, że koło pióra mi to lata.

  • Wojenka, wyżej piszesz coś takiego ,,@Anonim,piejesz peany na cześć P.Grzędy,nikt Ci nie broni tego czynić.Może jednak zapytaj tego Pana dlaczego nie ma szans na przedłużenie drogi od „Stawku”przez teren Dezametu do ul.Szypowskiego.Podziel się z internautami prawdą jaką uzyskasz od niego w tym temacie.,,

   Jeśli wiesz to może nas oświeć, to Ty podziel się tą prawdą.

   Większość ludzi uważa jednak że rada o latach zastoju i marnowania czasu, możliwości i pieniędzy coś w końcu robi. Lokuje te pieniądze w ważniejsze inwestycje i rzeczy. Schody do domu kultury to jest wstyd i niestety symbol poprzedniej rady. Działanie PGKiM to również jakieś kpiny. Pan prezes nie wie co się dzieje, nic zero, burmistrz odpowiada za niego, jak to świadczy o tym wszystkim? Strefa wygląda chyba najgorzej od początku istnienia, drogi się sypią, chodników nie ma, nowych inwestycji brak, tych inwestycji brak również w mieście, porównując Dębe do innych podobnych miejscowości widać że jesteśmy niestety z tyłu, brak działa przez wiele lat lub złe działania widać teraz gołym okiem. Inni nas wyprzedzają. Mamy dworzec, ścieżki koło zalewu i planty i to niestety tez nie w pełni dobrze zrobione. Klika wyremontowanych dróg, ale znów patrząc na inne gminy to jest mniej. Ta rada działa krótko ale jak narazie widać że im się chce, maja pomysł i działają, nie da się obronić burmistrza i jego ludzi oraz poprzedniej rady widząc co było, a co jest. Czasy się zmieniają ludzie mają dostęp do informacji a do tego potrafią je szukać i wykorzystywać, nie są bierni dlatego myślę że będzie lepiej bo nie będzie ludzi u władzy którzy będą się nie nadawać, a jeśli się trafia szybko wylecą. Teksty typu ,,Ty i Twoja grupa zostaliście łatwo zagospodarowani politycznie, stając się zapleczem obecnej rady miasta i tych którzy za nią stoją.Podrzucają Wam, na co wypada kręcić nosem, a czym się zachwycać, by uchodzić za „prawdziwych inteligentów”.,, nic nie wnoszą, proszę o konkrety. Kto i kiedy coś podrzucił? Schody? Schody podrzuciła poprzednia ekipa, wszyscy widzieli te schody, wiedzieli ile kosztują to nie jest zamknięty temat i blachy żeby móc go podrzucać. Rozumiem niektóre wsie, tam burmistrz zrobił więcej, ale w mieście nie potrafię zrozumieć że ktoś go popiera.

  • Wyborcy,tak rady miasta jak i burmistrza miasta i gminy są za współpracą, a wojny i wojenki do niczego dobrego nie doprowadzą.Bo to co się widzi to są właśnie wojny i wojenki obydwóch stron,rady miasta w szczególności.
   Jeśli rada miasta będzie się kłócić i sprzeczać z obecnym burmistrzem, będziemy stać w miejscu, a wręcz się cofać.O to komuś chodz?Aż zanadto widać że tak.Teraz poniektórzy chcą zgłaszać do prokuratury zarzuty niegospodarności itp.sprawy. Mają rację,publiczne pieniądze zostały zmarnowane na fuszerki.Jednak nasuwa się pytanie, gdzie byliście wcześniej gdy te przedstawiane teraz zarzuty miały miejsce.Pachnie mi to jakąś mściwą zemstą,tyle w temacie.
   Aby uciąć Wasze ujadanie w moim kierunku.Nie jestem poplecznikiem obecnego burmistrza,tak,burmistrza a nie wójta „wioch”jak to poniektórzy twierdzą.Jestem za współpracą,nie lokalną wojenka.Chluby to miastu i gminie nie przynosi.
   Do tych co ujadają”psy szczekają,karawana idzie dalej”

 9. Ktoś musi mieć nie złe plany, aby powstała tam droga połączona z ulicą Leśną. Kolejny pas rajdowy przez las, a było tam tak zacisznie.

 10. Tyle lat się jeździło tą drogą i nie było problemu, komuś nie pasowało wstawili znaki ścieżki rowerowej , chyba żeby wesprzeć straż miejska, teraz domagają się o droge, jedno drogiemu przeczy , musi być tu jakiś haczyk

  • znaki wstawili po tym jak zapadła decyzja o budowie drogi na sesji, zapytaj kto je wstawił ( chyba nie specjalnie ) hehe.

 11. Tyle było kłapania przy remoncie kościuszki że nie może być tak że jedna droga na strefe idzie
  a teraz wielkie wymysły że to grzęda załatwia interesy

  takie to prostackie polaczkowo zaściankowe
  nie ważne czy dobrze trzeba być na nie

  ale musi pewne pokolenie skrzywdzonych przywilejami przez dawny ustrój wymrzeć żeby było normalnie

 12. Pracuje na zakładach i uważam że dodatkowa droga jest potrzebna po pierwsze aby rozładować ruch bo to śmieszne że w Debie stoi się w korku A po drugie dla bezpieczeństwa. Co do drogi na Hutę no niestety ale zbyt blisko jest wydział Montażu Dezametu i mają z tego powodu obawy aby zrobić tam normalny przejazd. I fakt Dezamet to firma państwowa no ale niestety droga o której mowa jest wewnętrzna i nie muszą nic z nią robić.

 13. Po co ta droga? Strata pieniędzy. Ile osób będzie z niej korzystało? Lepiej poprawić istniejące, zrobić ścieżki rowerowe, przez Dęba to miasto rowerów.

 14. Nie róbcie za dużo dróg dojazdowych do strefy, bo mieszkańcy powiatu Kolbuszowskiego nie będą wydawać u nas w Dębie pieniądzy tak szybko będą wracac z roboty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here