Rząd otwiera hotele, stoki, kina teatry i baseny

36
Zdjęcie autorstwa Miguel Á. Padriñán z Pexels

KOMUNIKAT RZĄDOWY:

W ramach określonego reżimu sanitarnego otwieramy hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie. Chcemy powoli i ostrożnie wracać do normalności, stale jednak przypominając, że pandemia trwa. Każdego dnia do szpitali trafiają nowi chorzy, niektórzy przegrywają walkę z wirusem. Pamiętajmy zatem o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Miejmy zdrowie nasze, ale też innych zawsze na pierwszym miejscu.

Wprowadzamy nowe, łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Wsłuchujemy się w głosy przedsiębiorców, ale też jesteśmy w stałym kontakcie z medykami. Ponieważ liczba zajętych łóżek i respiratorów jest teraz na stabilnym poziomie, chcemy wracać do normalności. Robimy to z dużą ostrożnością. Wirus wciąż jest groźny – każdego dnia do szpitali trafiają kolejne osoby z Covid-19. Chcemy uniknąć nowej fali zachorowań. Nadmierne poluzowanie zasad mogłoby doprowadzić do ponownego, dużego wzrostu liczby pacjentów. Dla niektórych Covid-19 jest chorobą śmiertelną. Dlatego otwieramy niektóre placówki, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

 

Nowe zasady. Nadal w reżimie sanitarnym

 

Luzujemy obostrzenia, ale na razie wprowadzamy łagodniejsze rozwiązania warunkowo – na dwa tygodnie. Najważniejsze dla nas są zdrowie i życie Polaków. Dlatego nadal – to bardzo ważne – obowiązują nas wszystkich zasady bezpieczeństwa.

NOWE OBOSTRZENIA – OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie

Nadal obowiązuje reżim sanitarny

Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).

Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.

Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.

Stoki otwarte.

Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.

Siłownie dalej zamknięte.

Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

 

Bezpieczeństwo nadal najważniejsze

Koronawirus zaatakował ludzkie zdrowie, ale też i gospodarkę wielu państw na całym świecie. Zależy nam na ochronie życia Polaków. Pamiętamy też o potrzebujących teraz wsparcia przedsiębiorcach. Chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, ale każdy krok należy stawiać rozważnie. Stale przypominamy zatem, to bardzo ważne, że wiele zależy od nas samych. Wirus wciąż jest groźny. Możemy starać się go uniknąć myjące regularnie ręce, zachowując dystans, nosząc maseczki. Także zimą regularnie wietrzmy mieszkania. Te proste czynności mają duże znaczenie.

Największe nadzieje na pokonanie pandemii daje szczepionka przeciwko Covid-19. Od 27 grudnia 2020 r. w ponad 5 tys. polskich punktach przeprowadzono ok. 1,5 mln szczepień. Najpierw szczepionki podawane są osobom z ośrodków zdrowia, tym, którzy są najbardziej narażeni na zachorowanie. Szczepimy także seniorów, a w przyszłym tygodniu zaczniemy podawać szczepionki nauczycielom. Na efekty szczepień trzeba jeszcze trochę poczekać, jesteśmy nadal na początku tego procesu. Dlatego teraz – dbajmy o siebie i innych.

 

36 KOMENTARZE

 1. Jestem przekonany, że w ciągu tygodnia sytuacja się zmieni i nic z tego nie będzie. Cud, że jeszcze nie zabronili oddychać.

 2. Rząd otwiera? To co hotele, stoki, kina, teatry i baseny już wszystkie państwowe?? Tak ja wiedziałem, że do tego dojdzie. Fiu fiu… jednak Napoleon z Żoliborza ma rozmach!

 3. NARESZCIE ! Jak długo można się męczyć w tej Nowej Dębie z zamkniętym teatrem i operą, brawo PiS ! Ani kroku w tył !

 4. Banda nieudaczników i pomyleńców – rząd wali na oślep i bez odpowiedzialności! Pełne markety i kościoły bez konsekwencji sanitarnych a zamknięte hotele, siłownie, restauracje i stoki z wymogami sanitarnymi i ograniczoną liczą miejsc

  • Na oślep? Mylisz się. Od wyraźnie widać, że mimo „zarazy” kapitał zagraniczny ma się dobrze, a polski upada, więc są to celowe działania, a nie tak jak uważa część społeczeństwa, że jest to brak roztropności, niewiedza czy ruletka. To celowe działanie i trzeba być impotentem umysłowym, by tego nie widzieć.

 5. Milczeć motłochu. Kazali by wam chodzić na kolanach w 3 maskach i kasku na głowie to tak samo byście chodzili. Niby psioczycie na pis A każdy ich durny telewizyjny postulat wykonujecie bez żadnego zastanowienia. Nawet psy są rozsadniejsze bo nie zawsze pana słuchają.

 6. A co się Dziwisz jak PiSiory to sprzedajne krowy za pincet + i elektorat wyborczy. Zero aborcji i zero hajsu na leczenie bezpłodności. Kobieta która nie chce rodzić ma urodzić a ta co chce a nie może nie będzie leczona. Zamiast się raz a dobrze spiknąć i usunać w końcu tę zarazę piss

 7. „Moher” i „Poranek” to ten sam osobnik. Ciekawe ile jeszcze ma innych nicków… jeszcze się okaże że sam sobie odpowiada na swoje posty… Gdyby tak admin generował jeszcze IP każdego postu, to mogłoby sie okazać że na całym tym forum „info-nd” egzystuje czterech , może pięciu piszących….

  • Ty Moherwill pomodlę się za twoją głupotę,a raczej za twoje nawrocenie drogi Hubercie

  • W dniu 7 Lutego od godz 15,04 do godziny 16,01 od Moherewilla zalecialo wielkim smrodem

 8. Mam pytanie dotyczące odśnieżania w naszej gminie w tym roku to jakiś żart?????!!!!!! To jest katastrofa ludzie nie mogą wyjechać z parkingów, nie mówiąc o normalnej jeździe ulicami, posesję jeśli pług przejedzie łaskawie bramy wjazdowe zasypują nie można wjechac i wyjechać……

  • Kup taczki łopatę worek soli i nie Narzekaj i ogień a nie to Życie na Gorąco .
   Jest Zima Wiec kiedy ma być śnieg i mróz …..Ludzie Tylko Narzekać się Nauczyli i To Bardzo …..

  • Dokładnie. PGKiM nie jest od odśnieżenia, PGKiM jest od odśnieżania. Zamiast cieszyć się, że pod samym blokiem jest gdzie pomorsować niewdzięcznicy chcą czarnych dróg i zielonych parkingów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here