Samorząd apeluje do Agencji Mienia Wojskowego o zajęcie się drogą Anieli Krzywoń xvideo

13

Rada Miejska w Nowej Dębie wystosowała apel do Agencji Mienia Wojskowego w sprawie przeprowadzenia modernizacji ulicy Anieli Krzywoń. Stan drogi prowadzącej do ośrodka poligonowego wojsk lądowych w Nowej Dębie jest opłakany i przynosi wstyd zarówno wojsku jak i naszemu miastu.

O naprawę ulicy od lat proszą również mieszkańcy blokowiska położonego przy tej dziurawej jak ser szwajcarski drodze. Swoje pretensje kierują w stronę radnych i burmistrza. Samorządowcy mają jednak związane ręce gdyż formalnie działka na której znajduje się ta ulica jest własnością Agencji Mienia Wojskowego, a w związku z tym gmina nie może wydać środków publicznych na jej naprawę. Radny Tomasz Kopeć z os. Dęba, postanowił poprosić kolegów radnych o skierowanie wspólnego apelu do właściciela drogi by skłonić go do podjęcia działań w tej nie przynoszącej chluby wojsku sprawie. – Najwyższy czas aby zakończyć te farsę. Stan techniczny tej drogi wymaga niezwłocznego podjęcia prac remontowych i wykonania odwodnienia. Tą drogą poruszają się mieszkańcy, żołnierze, w tym nasi sojusznicy z państw zachodnich. To wstyd, że pozwala się na coś takiego – mówi Tomasz Kopeć.

Jak wygląda ulica Anieli Krzywoń możemy zobaczyć na załączonych obrazkach:

13 KOMENTARZE

    • Przeczytaj artykuł. Drogą ma się zająć Agencja Mienia Wojskowego, do której należy działka.

  1. Jest chyba Dowódca Garnizonu,co nie może interweniować u Ministra Obrony Narodowej w tej sprawie,czy tylko piastuje stanowisko. Gmina ma robić porządek w garnizonie, a podatek z użytkowania gruntów poligonu zbiera gmina Majdan Królewski a Nowa Dęba dostaje resztki. Zobaczcie na granice administracyjne gmin w poligonie.Powinno się mówić poligon Majdan Królewski. Czy nie czas wystąpić wysoka Rado o zmianę granic administracyjnych gminy.Macie zaprzyjaźnionego posła Warchoła ,niech wam pomoże.
    Majdan ma pieniądze a wy remontujcie MON drogę.

  2. Brawo Radny !
    Chciałbym aby Apel Radnych MiG został wysłuchany i zrealizowany przez AMW , trzymam kciuki i życzę nam wszystkim załatwienia sprawy !

  3. Należy zawiadomić nadzór budowlany o stanie technicznym drogi. Najlepiej bezpośrednio w Rzeszowie. Ciekawe kiedy był robiony OBOWIĄZKOWY przegląd techniczny tej drogi i jakie były zalecenia po przeglądzie.

  4. Anieli Krzywon to droga gminna iech sobie naprawi gmina. W tamtej czesci mieszkają cywile nie żołnierze. Tam wojsko nie jeździ bo nie ma za czym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here