Samorządowcy złożyli ślubowanie. Za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej.

19

Za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Przewodniczącym Rady został wybrany Damian Diektiarenko, a wiceprzewodniczącymi Tomasz Wolan i Łukasz Serafin. Powołano również komisje stałe.

Po raz pierwszy obrady były na żywo transmitowane w Internecie. Sala Samorządowego Ośrodka Kultury zgromadziła sporą grupę mieszkańców, przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek samorządowych. Posiedzenie otworzył najstarszy wiekiem radny Stanisław Skimina z Chmielowa. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie radnych i burmistrza.  Kolejnym etapem obrad był wybór prezydium Rady. Na te funkcję został zgłoszony tylko jeden kandydat: Damian Diektiarenko, który w swojej autoprezentacji podziękował wyborcom za okazane zaufanie i przedstawił swoją sylwetkę. W głosowaniu tajnym, za wyborem przewodniczącego zagłosowali wszyscy radni. –Serdecznie dziękuję za poparcie udzielone w wyborach samorządowych. Wyniki wyborów do Rady Miasta są dowodem, że pewne zmiany, oraz dynamiczne działanie są potrzebne naszej gminie – mówił w swoim przemówieniu inauguracyjnym. Nowy przewodniczący podziękował radnym za wybór i zachęcił ich do wspólnej pracy na rzecz miasta i gminy Nowa Dęba. Wiceprzewodniczącymi zostali: Tomasz Wolan (okręg Jadachy), oraz Łukasz Serafin (okręg nr 4).

Na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej zgłoszono kandydaturę Marka Kopcia (os. Dęba).  – Wierzę, że nowa rada w tym składzie będzie nowym otwarciem dla naszego samorządu – mówił w swojej autoprezentacji.

Skład poszczególnych komisji stałych Rady Miejskiej przedstawia się następująco:

 1. Komisja Rewizyjna
  Marek KOPEĆ – przewodniczący
  Paweł Grzęda – wiceprzewodniczący
  Tomasz KOPEĆ – członek
 2. Komisja Skarg, Wniosków, Petycji
  Hubert KOPEĆ – przewodniczący
  Helena TŁUSTA – wiceprzewodnicząca
  Michał CHMIELEWSKI – członek
 3. Komisja Budżetowa
  Paweł GRZĘDA – przewodniczący
  Tomasz DZIEMIANKO – wiceprzewodniczący
  Stanisław SKIMINA – członek
  Tomasz GAZDA – członek
  Stanisław RAWSKI – członek
  Maria GARBOŚ – członek
  Marian TOMCZYK – członek
  Tomasz KOPEĆ – członek
  Marek KOPEĆ – członek
  Hubert KOPEĆ – członek
  Tomasz WOLAN – członek
  Łukasz SERAFIN – członek
 4. Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia, Spraw Statutowych i Społecznych
  Helena TŁUSTA – przewodnicząca
  Hubert KOPEĆ – wiceprzewodniczący
  Marek KOPEĆ – członek
  Stanisław SKIMINA – członek
  Maria GARBOŚ- członek
  Tomasz GAZDA – członek
  Stanisław RAWSKI- członek
  Marian TOMCZYK – członek
  Michał CHMIELEWSKI – członek
  Tomasz DZIEMIANKO – członek
  Tomasz WOLAN – członek
  Łukasz SERAFIN – członek
 5. Komisja Gospodarki Przestrzennej Inwestycji.
  Tomasz DZIEMIANKO – przewodniczący
  Tomasz KOPEĆ – zastępca
  Tomasz GAZDA – członek
  Stanisław RAWSKI – członek
  Maria GARBOŚ – członek
  Stanisław SKIMINA – członek
  Marian TOMCZYK – członek
  Helena TŁUSTY – członek
  Paweł GRZĘDA – członek
  Tomasz WOLAN – członek
  Łukasz SERAFIN – członek
  Damian DIEKTIARENKO – członek

Burmistrz Wiesław Ordon w swoim przemówieniu inauguracyjnym podziękował za ponowny wybór, oraz przypomniał i omówił swój program wyborczy. Nowi samorządowcy otrzymali również podziękowania i gratulacje od naszych parlamentarzystów p. Haliny Szydełko reprezentowanej przez asystentkę p. Marię Mroczek, oraz od p. Zbigniewa Chmielowca. Gratulacje i życzenia nowym radnym złożyli także: Tomasz Wawrzkowicz – prezes DEZAMET-u, Stanisław Hałka – przewodniczący Rady Seniorów i Kazimierz Wąsik – prezes oddziału ZNP w Nowej Dębie.

 

NAGRANIE WIDEO SESJI:

 

 

 

 

19 KOMENTARZE

 1. Sytuacja wygląda tak, że pryncypał – jak to ma w obyczaju – nadął się swoją wielkością i póki co nie podjął rozmów z jakobinami. Wielkość majestatu mu nie pozwala odezwać się pierwszemu. I ma racje. On burmistrz 4 kadencji nie będzie się do ich poziomu zniżał. Sami powinni przyjść na kolanach na Rzeszowską i przeprosić za to, że wycięli pryncypałowe tuzy intelektu. Ale chamy nie potrafią się zachować, dlatego wezwaliśmy na pomoc deputowanego z Kolbuszowej. Nasz kochany deputowany, nasza iskierka na niebie, nasza ostatnia nadzieja pięknie dokopała młokosom. Deputowany – co każdy może zobaczyć na filmie – wyjaśnił jakobinom, że przyrzeczenie jakie złożyli na początku sesji to tak naprawdę ślubowanie wierności pryncypałowi, a skoro na końcu każdy dodał „tak mi dopomóż Bóg” no to już teraz nie wolno się stawiać, bo za karę mogą trafić do piekła. Poza tym chyba wiadomo kto w Nowej Dębie jest bogiem? Ja się tego pana boga złapałem za nogi i już nie puszczę. Mam nadzieję, że te długie szkity pod wpływem jakobińskiej rewolucji nie zaczną wierzgać bo nie wiem czy się wtedy utrzymam. Co ja pocznę? A jak mnie zdegradują jak Zygę, który odsiaduje wyrok w zapyziałej kajucie na statku admirała Sałaty? Z babami jakimiś mam siedzieć w jednej wnęce i wyjadać ciasto, które im z niedzieli zostało? Ja pier****. Mam nadzieję, że to tylko zły sen.

  • Mirku nie martw się! Będę obdzwaniał jakobinów. Każdego podejdę indywidualnie. Wczoraj obserwowałem, łowiłem wzrokiem słabe ogniwa. Grozić póki co nie będę. Jak wiesz, mam na wiosnę kampanię wyborczą a bez głosów Dęby przegram. Jeżeli zrażę jakobinów wówczas mi zrobią antykampanie i będzie ze mną gorzej niż z tobą Mirosławie. Co do rejsu statkiem admirała Sałaty, to ja bym się na twoim miejscu tego nie bał. Proponuje grzebalnictwo.

  • Trzeba na głowę upaść żeby na ciebie głosować. Zabieraj pryncypala do Kolby i tam sobie knujcie ile tylko chcecie.

  • Ale się uśmiałem. Dla znającego nowodębskie realia świetna dawka humoru i sarkazmu, a jednocześnie trafna analiza środowiska. Dostrzegam w tych postach inteligencję autora, a nawet talent prozatorski.

 2. Jak nie przewodniczący to członek, prawie każdy w prawie każdej komisji ! Czy za członkostwo w komisjach doliczane są dodatki finansowe?

 3. Tak mi dopomóż Bóg mówił każdy z nich , ale wzruszającę , łapiące za gardło , nawet niektórzy się nawrócili zaczęli chodzić do kościoła , niesamowita metamorfoza , brawo PIS , wpólczucie dla Prezesa , Premiera I Posła

 4. I bardzo bardzo bardzo dobrze w końcu zaczął się bać ten najmądrzejszy. Bo jak ktoś zawsze wygrywa a to czwarty raz to wydaje mu się że niczego bać się nie musi a to już arogancja w czystym wydaniu na szczęście większość rady to dla niego zimny prysznic

  • Tyko on tym razem nie wygrał. Gangsterskim chwytem z posłem uwalili możliwość startu kandydatowi dębskiego PiS. Dzięki temu nie miał kontrkandydata. Gdyby były normalne wybory to by przegrał dlatego poszedł na brudny układ eliminujacy rywala. To dużo mówi o etyce i moralności tego człowieka, który pięknie występuje przed ołtarzem a następnie uczestniczy w czymś tak podłym. Jak widać gość nie cofnie się przed niczym. W przypadku takich postaci nie ma miejsca na pobłażliwość. Nie tylko jej nie doceni ale gdy się odbuduje zada śmiertelny cios tym, którzy byli mili dla niego.

 5. Jeżeli takie postacie jak Deputowany przedzierają się na teren Miasta, może nowa rada przerzuciłaby część sił Straży Miejskiej na patrole wzdłuż południowej granicy gminy?

  • Oddalem ster w mlodsze rece,ale udzielilem instrukcji aby pewnych spraw a szczegulnie oswiadczaj majatkowych nie dotykal a wrecz aby nawet o nich nie myslal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here