Samorządy mogą już składać wnioski o pieniądze na drogi

21

Wojewodowie ogłaszają już rozpoczęcie naborów wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Program przewiduje wsparcie budowy i remontów dróg w ciągu 10 lat. Dokumenty od samorządów będą przyjmowane do 12 kwietnia.

Województwo podkarpackie otrzyma w 2019 r. w ramach funduszu rekordową kwotę 270 222 785,17 zł na dofinansowanie dróg gminnych i powiatowych. Z tej kwoty 74,8 mln zł zarezerwowane jest dla zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach naboru z roku 2018 r.

Tym samym kwota środków przeznaczonych w ramach ogłaszanego naboru wynosi:

– 97 702 314,59 zł. na zadania gminne,

– 97 702 314,58 zł. na zadania powiatowe.

W tym limit środków na zadania wieloletnie 66 561 942,34 zł.

Gminy oraz powiaty mogą składać wnioski dotyczące poprawy infrastruktury dróg gminny i powiatowych, w tym przebudowy skrzyżowań z drogami wyższej kategorii oraz poprawy infrastruktury obiektów mostowych znajdujących się w ciągu dróg lokalnych.  Komunikat o naborze wniosków wraz z niezbędnymi dokumentami opublikowany został 14 marca br. w Biuletynie Informacji Publicznej. Szczegóły tutaj .

Nabór wniosków będzie trwał 30 dni od daty publikacji ogłoszenia.

21 KOMENTARZE

 1. Pytanie: czy samorządowcy składają wniosek o nowe drogi w ND?
  pszenna, cegielniana,zarzecze,al.metalowca , cmentarna do kolejowej itd.

 2. Chcemy łącznik do S19 w Nisku. Burmistrz podpisal list intencyjny dla kolbuszowej w sprawie lacznika do autostrady wiec dlaczego Nd ma tez nie miec do S19? Taka sama odległosc:)Niech teraz Nam posel chmielowiec taki list podpisze. Dziekuje.

 3. Za każdym razem kiedy tylko pojawi się jakakolwiek wzmianka w sprawie remontów dróg będę do Radnych Miasta i Gminy apelował o remont drogi Torowej. Zapraszam na przejażdżkę szczególnie w dni deszczowe kiedy to co na mapie widoczne jest jako droga. Zdaję sobie sprawę że wiele ulic wymaga remontu itp. ale w dni deszczowe nie ma jak przejechać jesteśmy odcięci od świata… przedstawiamy ten nasz problem Burmistrzowi (wiele razy – bez większego skutku, raz przysypał nam tą drogę niby gruzem niby czymś i wyszło gorzej niż przed pseudo – robotą), Radzie Miasta (wiele razy wcześniejszych kadencji, również bez skutku).Żyjemy ,pracujemy i płacimy podatki,mamy rodziny z dziećmi,mieszkają tam również osoby starsze oraz chore ale jak się do Nas dostać lub wydostać jak drogi brak ? Jeżeli władza nadal będzie nas lekceważyć i zbywać to obiecuje że przyjdziemy całymi rodzinami na sesję rady miasta i dopóki nie zostaną przedstawione nam konkretne rozwiązania problemu nie wyjdziemy z obrad rady lub jak Pan Przemysław M. na sesji ogłosił że nie będzie uiszczał opłat za mieszkanie , my nie zapłacimy żadnych podatków itp.
  …nie pozwolimy na takie traktowanie…

 4. Potrzeby drogowe w gminie są ogromne. Choćby wspomniane ulice Torowa gdzie ludziom ciężko jest normalnie funkcjonować. Ulica Sygnalowa czy w końcu polaczenie ulic Przennej z Cegielnianą, gdzie niewłaściwa polityka poprzedniej Rady doprowadziła do zatrzymania rozwoju osiedla Poreby Debskie. Czekamy na mądre decyzje radnych .

 5. Na ul.Cegielnianej i pszennej juz od paru lat powinien byc asfalt. Tam sie ludzie zaczynają budować. Torowa to masakra..byłam tam ostatnio na spacerze.

 6. Na ulicach gdzie ludzie zaczynają się budować asfalt powinien pojawić się w tedy gdy będą pociagnięte wszystkie media i większa część domów będzie wybudowana. A dlaczego???? już piszę zobaczcie jak wygląda asfalt na ul. Borowej w miejscu gdzie wykwitło nowe osiedle. Asfalt jest zniszczony, pozałamywany od ciężarówek betoniarek dowożących towar na budowy. A co do ul. Torowej to sytuacja jest taka ze to nie jest droga należąca do gminy tylko do PKP. Ale współczuję mieszkańcom, w deszczową pogodę błoto, a w suchą porę kurz. Najważniejsze że zastępca Burmistrza pan Mirowski wylał sobie pod domem asfalt. Po co innym na porębach, którzy czekają w kolejce. To jest obraz warcholstwa i bycia przy korycie.

 7. kawałek Majdanskiej do remontu juz od lat i ciągle nic Dziurawa jak ser a dużo osób jeździ rowerami samopchodami , spaceruje, biega

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here