31 KOMENTARZE

 1. OK Brak bakteri coli a co z chemią której użyto do odkażenia wody? Od kilku dni woda strasznie smierdzi czy ktos mógłby zapewnić że woda nadaje się do spożycia?

 2. Padl wniosek o odwolanie Prezesa ,Wojt bardzo bronil swojego pupila ale wniosek zostal przyjety,mam nadzieje ze Rada i nowy Prezes przyjrzy sie pracy Kierownika Czeslawa

 3. Ja się pytam, co zamierza zrobić z aferą przy ujęciu wody Pan Burmistrz I Rada Miasta? Co z odpadami medycznymi koło wislosanu czemu teren nie jest jeszcze zabezpieczony przez policję? Jeśli to prawda to jest na to paragraf kk. Jeśli jest świadek czemu jeszcze nie jest robiona odkrywka!!

 4. Fajna sesja wszyscy przygotowani merytorycznie. Dlatego cieszy fakt że poleci głowa za ten skandal z wodą. Przykre że burmistrz słucha P dyr. Sanepidu wybiórczo tylko to co mu pasuje. Na początku mówiła inaczej a na koniec nie wykluczyła powiązań że ściekami sesja nagrywana niech sobie puści jeszcze raz P. burmistrz

 5. Do anonima. Hahaha w manewrowani radni w intrygę. Ja jestem mieszkańcem też mnie ktoś wymanewrował że nikt nic nie wiedział. Na różnych stronach różne art. że można się myć zachwilę że nie można a PGKiM milczy , UMiG milczy, Sanepid pisze komunikaty niezrozumiałym językiem nie wszyscy jesteśmy po mikrobiologii . Do licha!!! Chłopie weź się obódź 20.tyś osób pozostało samym sobie co to paleta czy dwie wody czy beczkowóz. Piątek wykupienie wody przez mieszkańców w sklepach w sobotę z okolic w niedzielę sklepy nieczynne przyjęcia pacjentów w szpitalu wstrzymane. Chaos dezinformacja wszędzie ludzie nie wiedzieli gdzie woda po ile i czy jeszcze będzie a skorzystało niewielu ludzi zwłaszcza w sołectwach . Dla tych na górze nie jesteście nietykalni wszyscy was obserwują

  • no to trzeba sprawę zbadać i ewentualne nielegalne działania nagłośnić. Obok Ekocentrum nie da się przejechać bez zamykania szyb. Są EKO :)

 6. Kamien spadl mi z serca bo to oznacza ze trzy wsciekle malpy co pily Cole Kapusty z ul. 1Maja3 teraz beda pily czysta wode i szczepienie trzeba bedzie chwilowo odroczyc!

 7. Sorry ale pierwszy raz się wypowiadam tu na forum, nigdy nie komentowałam nic na tego typu portalach.
  Jednak tym razem muszę się wypowiedzieć. Z sesji, którą rada zwołała, zresztą bardzo słusznie – można się dowiedzieć, że nic się takiego złego nie wydarzyło tak to przedstawił nasz elokwentny burmistrz. Ja jednak uważam, że to co mówiła Pani z Sanepidu, Burmistrz i Prezes to skandal. Odnosząc się do tego co mówiła Pani Dyrektor Sanepidu:
  badanie zwyczajowo trwa około 72 godziny i tak było jak stwierdzili bakterię: w środę pobrali w piątek na południe decyzja. I tak miało być w kolejnym badaniu (była informacja w gazetach/portalach: pobranie w poniedziałek a w środę wyniki. A tu cud się stał, została nadzwyczajna sesja zwołana to i bakterie mogły krócej rosnąć i wyniki zostały podane chwilkę przed sesją. ciekawe czy jakiś PATRON kolbuszowski nie interweniował w instytucji???. To co ta Pani Dyrektor wygadywała to jest skandal, mówiła że nie było zwiększonych zachorowań w związku z tą sytuacją. Jestem ciekawa czy obdzwoniła szpital i lekarzy rodzinnych. Tylko zapewne Pani Dyrektor czekała na telefon bo sama nie mogła podzwonić w tak nadzwyczajnej sytuacji. Kpina a nie instytucja. Sprawa kolejna Pani gładziła sytuacje że to taka norma po opadach, że tylko ” zanieczyszczenie” , że to na pewno nie bakterie pochodzące ze ścieków. Jednak jak została przyparta do muru przez radnych i zobaczyła jaka piękna rzeka fekaliów płynęła koło ujęcia wody to trochę jej „pęknięta rurka” zmiękła. Przyznała, że może mieć to wpływ na skażenie. Zobaczymy jak sytuacja się powtórzy jak będzie dalej śpiewać. Na koniec powiedziała, że to zaniedbania PGKIM.
  Prezes PGKIM to człowiek często mijający się z prawdą – Panie Prezesie ludzie spacerują z psami koło ujęcia wody i widzą i czują, po co Pan tak kłamiesz, to już nie pierwszy raz taka sytuacja była. Jak Pan nie widzisz i nie czujesz to trzeba na rentę iść. Skandal jak Pan możesz zaprzeczać oczywistym faktom, robisz Pan z mieszkańców idiotów czarując rzeczywistość. Spółka przez Pana zarządzana to popelina, w ogólne nie przygotowana do takich sytuacji.
  Burmistrza nie będę komentował bo nie warto. To jest „Ordon ja nic nie mogę”.
  Jak zwykle Ordon próbował odwrócić temat i zgonić, że rada podbija bębenek – sesja polityczna.
  Co za człowiek. Każdy wie, że to sesja kryzysowa, w związku z z jego działaniami lub brakiem podjętych działań. Burmistrz na stołku już sporo lat siedzi i nie wie, że trzeba mieć kilka źródeł dostaw wody. To Grzęda „starego wygę” będzie uczył. Czego nie myślał przez całe lata o połączeniu sieci wody w Chmielowie z Wód Baranowskich i z Majdanu do Miasta. To radni mają mówić takie rzeczy Burmistrzowi, to on nie ma swojego rozumu i całej rzeszy urzędowych ekspertów no i MPGKowskich ekspertów. Po prostu kompromitacja tego Pana. Widzę, że każdy mieszkaniec musi liczyć na siebie, bo Burmistrz i Prezes mają tylko pensję z podatków brać. Do dymisji Ordon, Kapusta. A ta Pani Dyrektor też niech podejmie refleksję, czy wszystko zrobiła co w swojej mocy. Wcześniej rzeczywiście myślałam, że rada robi nagonkę, ale widać jasno i czytelnie, że racja jest po ich stronie.,

  • @skażona – zgadzam się z tobą w 100%. Była to jedna WIELKA KOMPROMITACJA !!!
   KOMPROMITACJA – urzędu , urzędników ppgkim, umig, oraz SANEPIDU !!!
   Wszyscy państwo odpowiedzialni za stan rzeczy, swoim tłumaczeniem możecie dzieciom takie bajki opowiadać!
   Wasze wypowiedzi nie były spójne, były wymijające i żenujące. WSTYD !!!
   Naraziliście państwo swoich podopiecznych, mieszkańców, wyborców na WIELKIE NIEBEZPIECZEŃSTWO !!!
   Tak naraziliście na WIELKIE NIEBEZPIECZEŃSTWO !!!
   I WY za to odpowiadacie !!!
   żal mi was !!! bo nawet taka dramatyczna sytuacja ukazuje was w złym świetle .
   Dla NAS MIESZKAŃCÓW wyłania się komunikat :
   w sytuacji zagrożenia życia mieszkańców WŁADZA nie radzi sobie z tymi problemami, a nawet stara się wszelkie usterki pomyłki awarie itp. maskować, chować czy zatajać przed mieszkańcami !!!
   WSTYD !!! nie taką władze wybieraliśmy , władzę która kręci, okłamuję , maskuję prawdę i problemy wynikające ze złych decyzji czy zwykłych pomyłek.
   Wstyd władzo, wstyd kiedy wasze tłumaczenia i usprawiedliwienia nie pokrywają sie z prawdą a tłumaczenia wasze można porównać do tłumaczenia małego dziecka.
   KOMPROMITACJA !!!

 8. ja myślę, że po tych wszystkich pochwalnych wypowiedziach burmistrza o prezesie Kapuście – Rada powinna zrobić go honorowym obywatelem miasta no i jak już zwołają nadzwyczajną sesję to i Rzemienia też uhonorować a jak już ma być z rozmachem to i burmistrza.

 9. panie Przewodniczący Rady Miasta Panie Damianie !
  Proszę w końcu zdać sobie sprawę że jest Pan Przewodniczącym RMiG ND !!!
  Tak jest Pan, na własną prośbę podjął pad wyzwanie stając w wyborach do władz MiGND !!!
  Jest Pan drugą osobą najważniejszą w tym mieście i proszę się nie dziwić że Pana spokój czy wolny czas, czy nawet czas który przeznacza pan dla swojej rodziny czy firmy jest przerywany i nie ma Pan spokoju !!!
  Przypominam Panu, że to Pana wybór był no i nasz, bo na Pana głosowaliśmy . Dla nas Mieszkańców wybór Pana jest trafiony, bo Pan swoją rolę wypełnia realizuję ! To że do Pana mieszkańcy przychodzą ze swoimi bolączkami czy problemami to dobry znak, ponieważ Panu mieszkańcy ufają i wierzą ! Proszę się tym nie zamartwiać że przychodzą i się dzielą z panem swoimi troskami, proszę się zacząć martwić jak przestaną przychodzić !!! Powód do zmartwień to ma ale nasz wójt !!! Bo tej personie to już nikt się nie zwierza!
  pozdrawiam Pana i życzę Panu więcej wiary w swoją pracę na rzecz naszego dobra !!!
  kibic marian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here