Senat odrzucił ustawę o podwyżkach pensji dla burmistrzów i posłów

41

Wczoraj wieczorem senatorowie zagłosowali przeciwko zmianom w prawie, umożliwiającym podwyżki wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie.

Za wnioskiem o odrzucenie ustawy głosowało 48 senatorów, przeciw było 45, a nikt nie wstrzymał się od głosu. Zmiany wiążą wysokość wynagrodzenia najważniejszych osób w państwie nie jak dotychczas z kwotą bazową corocznie określaną w ustawie budżetowej, ale z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego.

Zgodnie z projektem wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) miałoby przysługiwać wynagrodzenie w wysokości nie większej niż 0,70-krotność wynagrodzenia sędziego SN, co w tym roku oznacza 13 990,24 zł.

Staroście, wicestaroście oraz pozostałym członkom zarządu powiatu miałoby przysługiwać wynagrodzenie w wysokości nie większej niż 0,58-krotność wynagrodzenia sędziego SN, co daje 11 591,92 zł. Marszałkowi województwa, wicemarszałkowi oraz pozostałym członkom zarządu województwa miałoby przysługiwać wynagrodzenie w wysokości nie większej niż 0,75-krotność wynagrodzenia sędziego SN, a więc 14 989,55 zł.

(fot. Marta Marchlewska, Kancelaria Senatu)

41 KOMENTARZE

 1. Oj Wiesiek. 14 tysięcy miesięcznie przeszło koło nosa. I tak wyciągasz prawie 4 tysie na rękę miesięcznie, więc nie masz na co narzekać, zwłaszcza że kiepski z Ciebie włodarz i kiepskimi ludźmi się otaczasz. Gmina przez to cierpi.

 2. Ten projekt dobitnie pokazał arogancje władzy. Dla obywatela nic nie zrobią, ale korzystne dla siebie ustawy piszą w pięć minut i chcą od razu przepychac. Na ustach Bóg i dobro ojczyzny, ale czyny mówią co innego, jednak jestem przekonany, że w następnych wyborach znowu będziecie głosować na takich czempionow. Żałosne. Zero wyciągania wniosków.

  • A propos „władzy”. Projekt ten był pomysłem opozycji i opozycja również za nim głosowała w Sejmie : )
   Między innymi Budka, który najpierw głosował ZA, a potem mówił, żeby Senat odrzucił tę ustawę :)

  • Pis głosował za – zero refleksji z ich strony. KO przynajmniej przyznali się do błędu, zareagowali, przeprosił i uwalili projekt.

  • Mieszkaniec, nie ważne czyj to był pomysł. Najistotniejszą kwestią jest to, że PiS wycierające sobie raz za razem mordę tym, że rzekomo dba o interes społeczeństwa nie udupiła tej ustawy w Sejmie mając większość :) Nie dość, że to poparli w Sejmie to również w Senacie :)

   KO przynajmniej zdało sobie sprawę, że wygłupiło się i wykazało wolę poprawy poprzez odrzucenie tego w Senacie, a PiS ciągle szło w zaparte, by to przepchnąć. Nie widzisz różnicy?

 3. Standard. Przed wyborami prezydenckimi mówili, że podniosą minimalną, po wyborach, że nie ma na taki ruch pieniędzy, co musieli wiedzieć wcześniej, ale ludziom i tak kit wciskali, ale dla siebie to kasę zawsze znajdą, pazeroty.

 4. Radna Helena Tłusta z radnym Marianem Tomczykiem podpisali się pod uchwałą mającą na celu podwyżkę pensji burmistrzowi Ordonowi. W projekcie uchwały domagają się aby dać mu najwyższą pensję. Kryzys, recejsa, firmy padają, PKB minus 8%. Oto jakość radnych pana Orodna.

 5. Tvpis wczoraj wam tłumaczył a wy dalej nie rozumiecie??? Podwyżki były dla dobra ojczyzny żeby korupcją nie skazili posłów senatorów i innych prezydentów. A u nas przez sprzeczne z linią rządu pomysły radnych burmistrz jest stale narażany na propozycje korupcyjne. Ale nasi radni chyba tvn zamiast porządnej TV oglądają.

 6. A czy podwyzki pensji i subwencji to nie był pomysł waszej kochanej partii droga redakcjo? Tego już nie napiszecie? Wy tak cieplutko z obecną władzą trzymacie ale wstyd ich skrytykować?

  • POmysł był opozycji, ale w senacie spalił na panewce. Opozycji nic nie wychodzi, nawet ciamajdan.

 7. kazdyz Was pisze to samo co uslyszy lub wyczyta mediach Wystarczy zauwazyc ze wynagrodzenia mialy byc uzaleznione od PKB Teraz gdy PKB spada to zgodnie z propozycja teraz bylyby nizsze Obecni radni na poczatku swej dzialalnosci obnizyli burmistrzowi wynagrodzenie Zlikwidowali Straz Miejka uzasadniajac te decyzje oszczednosciami Prosze radnych aby na tym forum wyjasnili ile gmina zaoszczedzila

 8. Zgodzę się w czasie kryzysu nie powinno być podwyżek . Ale dlaczego taka krytyka władzy .. czy ktoś z was zapoznał się z głosowaniem ? Więc chyba nie . Cała Koalicja Obywatelska była za . Gdybyście trochę doczytali to wiedzielibyście że był to projekt kilku partyjny tj rządu i innych klubów poselskich . A jeśli chodzi o podwyżki to nie wydaje się wam , że chorym jest że prezydent RP zarabia mniej niż niejeden wójt czy burmistrz starosta . Przecież nigdzie w Europie Prezydent nie ma tak małych pieniędzy

  • Tak, KO była za poparciem tego projektu, ale jako nieliczni posypali głowy popiołem, przeprosili i w Senacie głosowali przeciw zmianom, co należy odebrać pozytywnie. Przyznali się do błędu i postanowili to naprawić. No, bo patrz, taki PiS, który niby gardzi kolesiostwem, nepotyzmem, zwiększaniem liczby urzędników jakoś nie miał nic przeciwko tym zmianom i chciał je wprowadzić na szybko. Mordy wycierają sobie sloganami jak to dbają o obywateli, ale mając władzę zachowują się na tyle arogancko, że w pięć minut piszą ustawę i w ten sam dzień chcą ją przepchnąć nie licząc się z nikim i niczym.

   Jest kryzys, obywatele tracą pracę, o wzroście wynagrodzeń mogą na razie zapomnieć na jakiś czas, na całym świecie politycy, działacze czy rządzący obniżają swoje pensje, by jakoś zsolidaryzować się z resztą społeczeństwa, a w Polsce jak zwykle w drugą stronę.

   Oczywiście można dyskutować, że prezydent ma za małą pensję, że w innych krajach mają więcej, ale to jest żałosny argument na obronę podwyższenia wynagrodzeń w czasie kryzysu. Takie zmiany należy przemyśleć i wprowadzać stopniowo, a nie w pięć minut i to w takiej sytuacji, gdzie kolejne filmy plajtują i szaremu człowiekowi niedługo będzie brakować kasy na podstawowe wydatki.

   Pomijam fakt, że w trakcie kampanii prezydenckiej osoby z obozu rządzącego zapewniały społeczeństwo o podwyżce płacy minimalnej, po wyborach to natychmiast odwołali wykrętem, że kryzys, ale dziwnym trafem jakoś to im nie przeszkodziło, by napisać taką ustawę i dać ją pod głosowanie, by sobie pensyjki powiększyć. Skandal.

 9. Po pierwsze czy ty wierzysz że PO posypało głowy popiołem ?? Przestań . Za to głosowanie zaczęli być krytykowani i ich zwolennicy nagle zaczeli ich opluwać . Po drugie mnie się wydaje że to był piękny plan PisU ” dobrze zgadzamy się na podwyżki ” , bo jak się nie zgadzać jak tego chce prawie całą opozycja , zresztą trafnie skomentował w dniu dzisiejszym zachowanie PO – Paweł Kukiz mówiąc że takiej obłudy ze strony platformy nie widział nigdy . PO drugie gdzie są te zwolnienia takie masowe ?? Strefy ekonoczne wszystkie dookoła jak działały tak działają z tego co wiem żadna firma nie splajtowała . Po trzecie nie ukrywamy że Prezydent czy też ministrowie jacy by oni nie byli i z której partii to za to że nie mają życia prywatnego i tylko każdy czeka żeby ich na czymś złapać za 12 tysięcy …no żal żeby pracowali . Zarzucamy że nie mamy specjalistów i kombinatorów na ministrach . Ale daj mi przykład jakiegoś specjalisty lekarza ,bankowca ,ekonomisty ,analityka który by za te pieniądze pracował . Przecież byle menadżerowie w naszym rejonie zarabiała około 10 tysięcy i nikt im na ręce nie patrzy .

  • Posypali głowę popiołem, ponieważ zmienili decyzję i uwalili ten projekt. Czy Ty nic nie rozumiesz? Przecież mogli nie zważać na zdanie ludzi i to przepchnąć. Co za problem? Gorsze rzeczy przechodziły i opinia publiczna nie podnosiła wrzasku z tego powodu. Zreflektowali się.

   Jaki „piękny plan PiS-u”? Ta partia reprezentująca konkretne „wartości” mając większość w Sejmie powinna ten projekt odrzucić, ale go przyklepała w Sejmie i chciała przyklepać też w Senacie. Wszystkie projekty ustaw czy to Konfederacji czy innych partii opozycyjnych w tym KO lądowały w koszu, więc po co PiS nagle zgodził się na poparcie tego projektu? Nie ośmieszaj się człowieku. To nie była żadna gra, by kogoś rozegrać. Pazerność i nic więcej. Myśleli, że KO przyklepie to też w Senacie, bo połaszą się na te kilka tysiączków więcej, ale się wycofali. Normalna sprawa.

   Kukiz to niech lepiej zamilczy. Z tego co pamiętam sam głosował przeciw tej ustawie, KO udupiło projekt, więc gość powinien być zadowolony, że ostatecznie to nie przeszło, nie? Nie wiem, gdzie tu można widzieć obłudę. Inną sprawą jest to na ile KO kalkulowało utratę wizerunku, ale tym ruchem nie stracili, bo ostatecznie to nie przeszło. Dla szarych ludzi to ważny ruch.

   A co do bezrobocia to nie pisałem konkretnie o regionie, ale ogólnie, że odsetek osób bezrobotnych rośnie w stosunku do tych samych okresów względem lat poprzednich. Jeśli chodzi o podkarpacie to już się słyszy o zwolnieniach, wystarczy pogadać ze znajomymi z różnych miast jeśli się ich ma lub poczytać w internecie.

   Politycy znali warunki pracy przed wejściem do tego szamba, więc wszelkie pretensje o bycie osobami publicznymi mogą mieć tylko i wyłącznie do siebie. Wiedzieli ile będą zarabiać, jakie będą im przysługiwać diety oraz środki na biura poselskie. To nie jest wiedza tajemna, która ukrywana jest za zamkniętymi drzwiami. A poza tym dobrze wiemy, że większość z nich największe lody kręci na lewiźnie i wyprowadzaniu pieniędzy, więc wysokość pensji może boleć kogoś w miarę uczciwego, kogoś kto nie para się lewizną i jest to jego jedyne źródła utrzymania, by z tego wyżyć i coś odłożyć, ale ile może być takich osób w takim szambie?

   Nie twierdzę, że nie powinno być debaty na temat zarobków polityków i ewentualnego podniesienia, ale to wszystko powinno się odbyć w ludzkich warunkach, transparentnie i przejrzyście dla wszystkich, a nie w pięć minut po wyborach, gdzie ludzie sobie pokrzyczą, a za 3 lata przy kolejnych wyborach mało kto będzie o tym pamiętał i dalej jełopy będą wybierać „mniejsze zło”.

   A co ma sektor prywatny do publicznego, człowieku? Tego nie da się porównać jeśli chodzi o finanse. Kompletnie inne zasady z tą różnicą, że jak w prywatnym biznesie ktoś wyprowadzi pieniądze albo coś będzie kręcił to od razu proces i tak dalej, a w publicznym swoi kryją swoich, dymisja i sprawa przycicha oczywiście bez procesu i zwrotu zdefraudowanych pieniędzy.

   W sektorze prywatnym więcej się wyciągnie, bo ten rynek bazuje na specjalistach i poza tym nie jest ich na tyle dużo jak w publicznym, więc pracownicy, prawnicy, prezesi mogą się wysoko cenić, a jak to jest w publicznym? Setki tysięcy urzędników, ministrów, wiceministrów i wiele, wiele innych stanowisk, które gdyby tak prześwietlić są zrobione tylko po to, by ktoś ciągnął pensję, ale w rzeczywistości nie każdy z tych pracowników jest przydatny w 100 procentach, ale kasę ciągnie. Nie jakieś kokosy jak w sektorze prywatnym, ale to wynika z ilości takich pracowników. Im więcej to mniejsze pieniądze. Proste.

   Reasumując, myślisz, że nawet w momencie, gdyby prezydent, premier, ministrowie, marszałkowie, posłowie, senatorowie i tak dalej zarabiali setki tysięcy czy tam milion złotych na miesiąc to nie wchodziliby w lewiznę, wyprowadzanie pieniędzy ze skarbu państwa i branie łapówek? Serio jesteś taki naiwny?

   Nie podoba im się, że kamery ich kamerują i ludzie oceniają ich pracę negatywnie, gdy coś spartaczą? W takim razie niech zaczną się starać i robić wszystko solidnie skoro chcą być głaskani za uszkiem lub jeśli nie stać ich na rzetelność niech po prostu zmienią pracę i pójdą do sektora publicznego, ale oni dobrze wiedzą, że takich leserów nikt tam nie zatrudni :)

 10. Daj mi przykład jak za rządów Platformy dbali o obywateli skoro zarzucasz teraźniejszym rządcom że nie dbają o obywateli ?? Jakiegoś socjalna , służba zdrowia była jeszcze w gorszym stanie , służby mundurowe tak samo , minimalnej wogole nie dało się ruszyć bo jakie było tłumaczenie ? Nie ma pieniędzy bo jest pustą kasa … A poza tym polityka europejska i niby przyjaźń i zgoda z Europa ? Moim zdaniem oczywiście nie musimy się zgadzać na wszystko co Europa każe na robić bo mamy swoje Państwo i swoją suwerenność. Dla przykładu ataki parlamentu europejskiego na reformę sądownictwa tylko nikt nie widzi że w wielu krajach Europy jest takie samo zarządzanie np Hiszpania ale to nie przeszkadza nikomu

  • A dlaczego mam dawać jakikolwiek przykład jak Platforma dbała o obywateli za swoich rządów? Czy ja ich tutaj gdzieś pochwaliłem i pokazałem w kontraście do PiS-u, że oni byli cacy, a PiS be? Nie, więc nie muszę podawać żadnego przykładu, bo mija się to kompletnie z celem tej dyskusji.

   PiS otwarcie przeciwstawiał się nepotyzmowi i innym zachowaniom, które przypisywał poprzednikom, ale sam robi dokładnie to samo :) Śmieszne i godne pożałowania.

   Polska oficjalnie straciła suwerenność po ratyfikowaniu Traktatu Lizbońskiego :) Mówi on dość wyraźnie, że prawo UE stoi wyżej od krajowego :) Poza tym jak można uznawać się za suwerenne państwo, gdy tysiące żołnierzy z innego kraju stacjonuje w Polsce, a będzie jeszcze więcej, polscy obywatele za to zapłacą i dodatkowo wszyscy żołdacy będą eksterytorialni? Gdzie jest ta suwerenność o której piszesz? To nie jest wolne państwo, a zwykła kolonia i takie są fakty. Co to za państwo, które nie jest w stanie samo się obronić? Te całe brednie o partnerstwie z USA są tylko bajeczką dla ludzi bez szkoły, by uwierzyli w tę śmieszną historyjkę, a pomyśl co się stanie, gdy USA z terenu Polski postanowi wykonać jakąś prowokację w stosunku do innego państwa. Jak myślisz kto wtedy za to odpowie i poniesie konsekwencje. USA i Amerykanie czy Polska i Polacy? Mam nadzieję, że taki scenariusz się nie sprawdzi, ale to polityka, układy, wasal i lennik, więc każdą możliwość trzeba brać pod uwagę.

   PiS i PO są siebie warci, bo są po jednych pieniądzach, ale plusem u PO było to, że oni nie napuszczali ludzi na siebie tak jak robi to PiS. Nie udawali religijnych, nie mówili kto jest Polakiem, a kto nie, nie manipulowali ludźmi w tych kategoriach i to ich jedyny plus. A PiS niby Bóg i zasady na ustach, ale rozwody, unieważnianie ślubów kościelnych za kasę i potem kolejne śluby w światłach jupiterów…Żal patrzeć. Jedno myślą, drugie mówią, trzecie robią. Całkowita pogarda dla tego typu postaw.

  • A pis daje jakiś socjal? ile masz wpisane na umowie, a ile bierzesz na rękę? Weź kartkę papieru i policz ile zabierają ci miesięcznie i pomnóż przez dwanaście. Myślisz, że co jest większe, „trzynastka” czy suma tego co zabierają miesięcznie w ujęciu rocznym? Sam widzisz, oni nic nie dają, a wydają jedynie resztę z pieniędzy wypracowanych przez obywateli. By cos dać trzeba najpierw mieć. To, że coś dają jest mitem w który wierzą ludzie bez wykształcenia, nie widząc ile miesięcznie zabierają. Trzynasta to tylko piar.

 11. ” Jakiegoś socjalna” i tu przestałem czytać. Kiedy ludzie zrozumiecie, że nic nie dostajecie? To są wasze pieniądze. Pomyśl ktoś kradnie twoje passerratti – bo takim wozidłem przeważnie poruszają się beneficjenci – a potem 2 miesiące później ci daje to samo jako prezent. Zrozumcie ludzie – wam się nic nie należy!!! Umiesz liczyć to licz na siebie. Chyba, że chcecie tylko żreć i być okradani w majestacie prawa i przeżyć nędzne życie. Do kościółka a potem kraść drzewo. Wasz wybór.

  • AKOLITOM PISU nie wytłumaczysz zasad ekonomi są po prostu za słabi w tej dziedzinie za własne pieniądze ich kupili a ci skaczą jak pajacyki ze szczęścia , klękają przed biskupami i Jeszce okupanta ściągają do kraju wieża ze usa ich wybawi

 12. Okej wiem ile mam na umowie a ile dostaje , ale to nie pisowcy czy platformersi stworzyli ten system . Ten system jest chory ale jak dotąd nikt nic lepszego nie wymyślił , a prawda jest że państwo wszystkie pieniądze jakie ma są z podatków także niewiem do czego ten wywód . Każdy prosty obywatel wie że państwo zarabia na obywatelach bo
  jak ma inaczej. Jeżeli dali te 500 plus , wyprawki itp to co według ciebie lepiej żeby państwo nic nie dawało a cały czas brało ? Popatrz w całej Europie jest tak że obywatele dostają od państwa pomoc w tej czy innej postaci . Ilu znam naszych rodaków co jechało za granicę żeby trochę do pracy pochodzić a późnej socjal brać . Nie bronie ich choć może tak wyglądac . Prawda jest że nie podoba mi się to szczucie ludzi i reżimowa tv publiczna . Ale ja ich oceniam na plus choć wyszukuje błędy ich rządów bo popełniają jak każdy ich dużo . Nie było i nie będzie w Polskiej polityce rządów które byłyby idealne .

  • Mieli trzy dekady, by ten system zmienić. Trzy dekady, a czy coś zostało zrobione, by był bardziej wydolny? Cokolwiek? Nadal idziesz do lekarza i musisz czekać, a lekarze mimo to miesiąc w miesiąc pensyjki dostają :) Dla nich nie jest ważne czy twoja wizyta będzie miała miejsce jutro czy za dwa miesiące, bo kasa się zgadza nim kiwną paluszkiem. Czy tak powinno być?

   Czy idąc do sklepu obuwniczego możesz sobie pozwolić na wzięcie kilku sztuk butów pod pachę, wyjście z lokalu bez słowa i zapłacenie dopiero za miesiąc lub dwa? No właśnie. Jest towar czy usługa to powinna być zapłata i moim zdaniem lekarz powinien ją otrzymywać, gdy wykona usługę, a nie tak jak teraz, że zaocznie z pensji każdego pracującego człowieka miesiąc w miesiąc odciągane są pieniądze, lekarze zadowoleni, bo mają pensje, a ludzie źli, że muszą czekać. Tak być nie powinno.

   Wywód był po to, by nieświadomi czytelnicy zobaczyli, że na każdym kroku są oszukiwani jeśli chodzi o to, że jakakolwiek partia coś daje. Nic nie może dać, bo politycy nie operują własnymi pieniędzmi, a środkami obywateli.

   500 plus jest może i dobre dla ludzi rzeczywiście potrzebujących, ale w ogólnym rozrachunku powoduje to więcej szkód niż pożytku i już tłumaczę dlaczego tak uważam.

   Jak już ustaliliśmy politycy wszystkim pracującym zabierają część pieniędzy nim pensja wpłynie na konto. Polityka to biznes, więc PiS postanowił mocno pójść w piar i stworzyć ten program, co powoduje, że ludzie pracujący są oburzeni, że z pieniędzy, które wypracowują zabierane są środki i przekazywane ludziom tylko dlatego, że mają więcej dzieci niż średnio bywa.

   Łatwiej byłoby obniżyć podatki. Ludzie mieliby więcej kasy w kieszeni, a co za tym idzie mogliby więcej wydawać na dobra i usługi i jakąś część odkładać w razie W, ale wtedy takie zmiany dotyczyłyby każdego, więc rządząca partia nie miałaby buforu na lewiznę jak w obecnej sytuacji czyli: teraz jednym zabierają, dają drugim, a wydatek na 500 plus i tak jest mniejszy niż to co zabierają miesiąc w miesiąc w składkach i podatkach, rozumiesz?

   Gdyby obniżyli podatki to potencjalnie budżet mógłby wyglądać tak, że starczałoby z kasy państwa jedynie na podstawowe wydatki i nie byłoby wielkiego manewru jeśli chodzi o wyprowadzanie środków. No i dodatkowo PiS chce długo rządzić, a oni doskonale zdają sobie sprawę jacy ludzie na nich głosują, więc stworzyli ten program, by wykonać określony cel – zdobycie i utrzymanie władzy oraz by być określanym przez niziny intelektualne jako wielcy darczyńcy czy wręcz filantropi :) Więc ja w tym wszystkim widzę tylko i wyłącznie działania piarowe.

   A politycy bezczelnie wykorzystują tylko niewiedzę i naiwność ludzi bez wykształcenia i znajomości kwestii podatkowych, składek i tym podobnych. My wiemy, że PiS nic nie daje, a wydaje jedynie resztę, ale jeden z drugim gamoń bez szkoły wierzy w to, że coś dają i dzięki temu wykreowano ten mit o „wielkich darczyńcach” i tak to się kręci. Po co PiS ma iść na rękę każdemu obywatelowi skoro może „nagrodzić” tylko swój elektorat i jednocześnie napuścić jednych na drugich czyli pracujących, którzy są oburzeni tym programem oraz obiboków, którzy tylko wyciągają rączki po pieniądze innych.

   Zdecydowali się na dzieci to sami powinni zadbać o ich byt, a nie tylko wyciągać ręce po cudze pieniądze. To nie fair to raz, a dwa daje to zły przykład. No i powiedzmy ktoś nie chce mieć dzieci albo nie może ich mieć ze względów zdrowotnych i ma być z tego powodu dyskryminowany i część swojej pensji oddawać a cudze dzieci? Z jakich powodów? Nie stać mnie na Aston Martina to jeżdżę Polonezem. To jest proste jak drut. Nie stać mnie na pałac czy ziemię i duży dom to mieszkam w bloku i tak dalej i tak dalej. Są sytuacje losowe, gdzie rzeczywiście dla ludzi te pieniądze są bardzo ważne, ale takie przypadki nie stanowią większości, a tak właśnie chce się ten program sprzedawać, że dostają go sami potrzebujący, co dobrze wiemy, że jest fikcją.

   Porównywanie sytuacji w innych krajach do Polski nie ma sensu, ponieważ w cywilizacji wszystko jest przejrzyste i obywatele nie są w aż taki sposób bezczelnie wykorzystywaniu jak tutaj. Tutaj zawsze i wszystko jest na odwrót, ale tak to już jest, gdy małpy chcą na nowo wynaleźć koło. Na zachodzie i w normalnych państwach politycy myślą o swoich obywatelach, bo wiedzą, że bez nich wszystko się zawali. Oczywiście są afery, wyprowadzanie pieniędzy, lewe delegacje, ale tam w takich przypadkach tacy politycy albo sami się podają do dymisji i pod ocenę sądu, albo zmiejsca lecą na pysk i wszystko jest przejrzyste. Tutaj jak jest każdy widzi. Afera goni aferę, zero podejrzanych i zero skazanych, a miliardy wyprowadzane non stop bez przerwy. Na zachodzie dbają o ludzi, a tutaj byle jak najwięcej z nich wydusić, zero poprawy systemu, bo jak mówi stare porzekadło polityków: „A co nas to obchodzi? Tym to już będzie się martwić kolejna ekipa” :) Adidas

 13. Czy prawdą jest że gmina umorzyła 90 tys.jednej z firm pod zakładem.Co na to komisja rewizyjna rady.
  Czy prawdę mówią na mieście.
  Proszę nie wycinać tego wpisu.

 14. W Kolbuszowej już obwodnicę planują , poseł Chmielowiec załatwił . A ten nasz poseł z Niska śpi ? Przed wyborami to wiedział gdzie jest droga do Nowej Dęby

  • Gdzie ja planują? kiedy? Jakieś źródło? Bo z tego co wiem to ma być u nas i u nich w tym samym czasie czyli z 8 lat a znając realia to za 12 lat

  • Podałem źródło kilka godzin temu ale cenzura nie puściła, szukaj na gddkia.gov.pl pod tytułem Rusza przetarg na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Kolbuszowej (DK9) Może teraz cenzura Infond puści, jak nie, do trzeba zmienić portal nd na jakiś inny, może sam założę, bez cenzury.

  • Przetarg faktycznie będzie ale lata budowy 2026-2028, czyli podobnie jak u nas ma być, są różne czynniki tam mają trudniej poprowadzić ta drogę niż u nas lasem, korki mają większe, u nas praktycznie ich nie ma, a gdzie będzie szybciej wybudowana to się okaże bo miga zacząć nawet budowę wcześniej a skończyć później zresztą tak jak mówiłem nie nastawiam się na lata podane w programie zawsze są obsuwy.

 15. ” Chmielowiec załatwił ” nic nie załatwił, co najwyżej Tobie się śni że dalej ” coś się załatwia „. Nie te czasy. Chyba, że masz na sprzedaż maseczki i respiratory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here