Spotkanie kryzysowe z przedsiębiorcami, którzy ucierpieli na epidemii Koronawirusa

29
Grafika: pexels

Nowodębski samorząd wyjdzie na przeciw miejscowym przedsiębiorcom, którzy ucierpieli z powodu epidemii Koronawirusa. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko zamierza zorganizować spotkanie z przedstawicielami branż, które najbardziej ucierpiały na ograniczeniach związanych z epidemią Koronawirusa.

Chodzi o takie branże jak fryzjersko-kosmetyczną, gastronomiczną i transportową. W wyniku paniki spowodowanej epidemią, przedstawiciele tych branż odnoszą największe straty. Mimo braku dochodów muszą opłacać składki ZUS, utrzymywać pracowników i płacić podatki lokalne.

Przedłużający się stan epidemiologiczny może doprowadzić do fali zwolnień, a nawet bankructw. To z kolei odbije się na całej gospodarce, zarówno kraju jak i samorządu lokalnego. Tak jak pisaliśmy kilka dni temu na naszym portalu, może czekać nas krach gospodarczy jakiego dawno nie było w naszym kraju.

Wprawdzie rząd wprowadził tzw. „tarczę antykryzysową” jednak zdaniem stowarzyszeń przedsiębiorców, zaproponowane przez władzę rozwiązania nie wystarczą.

Przedsiębiorcy oczekują również działań ze strony władz lokalnych. Rozumie to nie tylko wchodzący w skład sztabu kryzysowego przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko, ale również burmistrz Wiesław OrdonJestem nastawiony na udzielanie przedsiębiorcom wsparcia, zarówno w zakresie czynszu czy podatku od nieruchomości. Formy są różne, zarówno rozłożenie zaległości na raty na lepsze czasy, jak i umorzenia. Każdą sprawą zajmiemy się indywidualnie. – informuje burmistrz.

O szczegółach będziemy informować.

29 KOMENTARZE

 1. Nie tylko branże fryzjersko-kosmetyczne, gastronomiczne i transportowe odnoszą straty. Na dzień dzisiejszy to spożywka jest oblegana, inni przedsiębiorcy jak sklepy odzieżowe, meblowe, kwiaciarnie również odczuwają całą sytuację. Co z nimi w takiej sytuacji ?

 2. Burmistrzu odroczenie nic nie pomoże,tu trzeba ludzi zwolnić z opłat za wieczyste i wynajem lokali,z czego oni mają zapłacić jak nie ma przychodu

 3. Takie firmy to sie odrodza a co z pracownikami 60+ nikt o nich sie nie martwi dzieci ktore nie przechodzą wirusa bez zadnych objawów hasaja po miescie i osiedlu tylko buczy czy ich rodzice to ciemnota ze srednoowiecza wchodzimy w najważniejszy okres tej choroby te dzieciaki moga siac te chorobę.

 4. Nie mam pretensji do nikogo tylko naswietlilem problem. A samorzad jest nie od chowania dzieci tylko od robiwnia ludzi w bambuko przyklad garaze do likwidacji.

  • Ten co zrobił ludzi w bambuko w temacie garaży ma swoje imię i nazwisko. Konkretnie Wiesław Ordon.

  • Chłopie ty na etacie pracowałeś swoje życie i azukasz winnych za twoje garaże,tu lusldzie są na schyłku bankructwa wobes zus,pip,us,itd itd czy ry za swojego etatu ro pojmujesz ???

 5. Czy nie ma zakazu zgrupowań co się dzieje wieczorem nad zalewem szok!!!! A policja podjeżdża i tylko patrzy……..jeśli każdy tak będzie podchodził do tego to wybaczcie albo razem działamy przeciwko tej zakazie albo będzie jak we Włoszech właśnie tak to działało,nie przestrzeganie zaleceń……:( pamiętajcie się młodzi i wy rodzice

 6. Władza prosi o pozostanie w domu ze względu na zagrożenie a grupy młodych ludzi wałęsają się do późnych godzin wieczornych po mieście i wydzierają się pod wiatami nad zalewem. I tak jest co dzień – dlaczego odpowiednie służby mundurowe nie reagują ?

  • w halach na zakładach po 200 osób pracuje, dlaczego służby nie reagują? heheheheheh.

 7. A co ci mają mundurowi robić jak jeżdżą po ludziach w kwarantannach cały czas i po głupich wezwaniach wczoraj byłam sama świadkiem zgłoszonej pierdoły i się dziwiłam że zajmują im takimi rzeczami czas . Sami siebie dopilnujmy a przede wszystkim Apel do rodziców

 8. Właśnie a gdzie są nasi mężni terytorialsi? Gdzie pochowali się Ci, który są esencją patriotyzmu? Ojczyzna wzywa a wy po domach siedzicie. Po co wy w ogóle jesteście jak nie do pomocy w tak trudnej sytuacji?

  • I co Ci terytorialsi mają robić ?? Biegać za gówniarzami z którymi rodzice sobie nie mogą poradzić ? To są właśnie skutki bezstresowego wychowania.

 9. To są skutki braku rozmów z rodzicami i nauczycielami. Rodzice nic nam nie mówią tylko martwià się o pieniądze. Jeśli nie zaczniecie nam młodzieży tłumaczyć i słuchać naszych
  pomysłów co zrobić aby pokonać wirusa Przestaniemy czuć się potrzebni. Narazie to na mailu mamy kupe zadań zero nagrania od nauczyciela aby każdy poczuł się ważny. Nic! Nauczyciele
  Zadzwońcie do nas. Zapytajcie co czujemy. Nie tylko zadania. Aktualnie nie widzimy sensu ich rozwiązywania.
  Jako pedagodzy wesprzyjcie nas po ludzku. Przestańcie być szefami. Nie bójcie się być ludźmi.

 10. Jozek a co Policja ma to robic?? terytorialsi /vel wojsko macierewicza dostaja hajs za nic. Za to ze pobawia sie w wojsko?

  • Obrona terytorialna to już od dawna stoji na froncie działań i pomaga służbą mundurowym w całym kraju więc się martwić o nich nie musisz, wystarczy że nie będziesz przeszkadzał

 11. Zabrać 500+ i przeznaczyć te pieniądze na wyjście z kryzysu!!!! Dość kupowania głosów wyborczych przez PiS bolszewie!!!!

 12. Niestety to jest już stan wyjenny. Walczy się z długami a nie z nano mikroskopijnym wirusem. Straszy i dziesiątkuje wirus społeczeństwa nie tylko miasta i państwa… a co za tym idzie cała ekonomię i kulture. Do walki środki ochronne dla służb sanitarnych są niezbędne a już ich brak. Wszystko inne co nie wspiera pomoc zdrowotną Powinno się dostosować do obecnych brakujacych zapotrzebowań.

 13. Dla mnie niedorzeczne jest że osoba,która jest na kwarantannie nie może wychodzić z domu,natomiast osoby które z nią mieszkają tak mogą normalnie funkcjonować chodzić do pracy,sklepu itd.Pytanie gdzie logika? Przecież oni mogą być potencjalnymi osobami,które zagrażają? O tym nikt nie mówi…..te osoby powinny być na te 14 dni całkowicie spreparowane w jakimś miejscu od wszystkich!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here