Starostowie chcą zarabiać więcej. Czy im się należy?

7

Związek Powiatów Polskich apeluje o podwyżki i nagrody dla włodarzy. Zrzeszeni w korporacji starostowie – w tym z powiatu tarnobrzeskiego – twierdzą, że zarabiają zbyt mało. 

Członkowie samorządowej korporacji twierdzą, że konsekwencji decyzji dotyczącej ograniczenia wysokości wynagrodzeń osób zarządzających w jednostkach samorządu terytorialnego o 20 proc. na przestrzeni dwudziestu lat wynagrodzenia wzrosły jedynie symbolicznie. Liczby są bezwzględne. W roku 2000 maksymalne wynagrodzenie zasadnicze starosty w największych powiatach wynosiło 4.500 zł (stan na 1 sierpnia 2000 r.), a obecnie wynosi ono 5.000 zł. Oznacza to wzrost o 11 proc.
W tym czasie:
-wysokość inflacji wyniosła 47,3 proc.;
-przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 143,1 proc.;
– minimalne wynagrodzenie za pracę wzrosło o 221,4 proc.
W konsekwencji gdy w roku 2000 maksymalne wynagrodzenie zasadnicze starosty wynosiło 2,2 przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, obecnie się z nim zrównało.

Na koniec dodajmy, że starosta tarnobrzeski, ze wszystkim dodatkami zarabia ponad 10 tysięcy złotych.

7 KOMENTARZE

  1. a co ten starosta zmienił w ogóle – z niego taki reformator jak z koziej pi..y gwóźdź
    nie wiem po jakiego ciula te starostwa istnieją.

  2. Najpierw obniżyć honorarium starosty, potem walczyć aby zlikwidować starostwa. Tyle zadań co ma starostwo udzwignie każda gmina. Starostwo tylko generuje stołki . Zero działań.

  3. Zielak stań na wysokości zadania i zorganizuj to co zrobiono z wynagrodzeniem dla włodarza ND. Ale tyś za cienki Bolek na takie cuś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here