Sukces opozycji w wyborach do Rady Miasta!

97

Wynik wyborów wstrząsnęły nowodębską sceną polityczną. Odpali „starzy” radni burmistrza, a na ich miejsce weszły nowe, dynamiczne osoby. Niekwestionowanym zwycięzcą tych wyborów okazało się Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 7 mandatów. Kandydaci niezależni zdobyli kolejne 4 mandaty. Również 4 mandaty zdobyli radni popierani przez burmistrza Wiesława Ordona.  W efekcie burmistrz Wiesław Ordon nie ma większości w radzie i jest to pierwszy taki przypadek w jego karierze.Odpadła jego najtwardsza gwardia jak: Jan Flis, Wojciech Serafin, Krzysztof Sałek czy Kazimierz Skimina. Poniżej prezentujemy nazwiska nowych radych, życząc im wszystkim owocnej pracy na rzecz miasta i gminy Nowa Dęba.

 

Okręg nr 1:

Paweł GRZĘDA – 239 głosów  (KWW PRZYJAZNA GMINA)

Okręg nr 2:

Damian DIEKTIARENKO – 308 głosów; (KW PIS)

Okręg nr 3:

Tomasz GAZDA – 172 głosy; (KW WASZ SAMORZĄD)

Okręg nr 4:

Łukasz SERAFIN – 190 głosów; (KWW ŁUKASZA SERAFINA)

Okręg nr 5:

Tomasz DZIEMIANKO – 253 – głosy; (KW PIS)

Okręg nr 6

Tomasz KOPEĆ – 161 głosy (KW PIS)

Okręg nr 7

Marek KOPEĆ – 166 głosów (KW PRZYJAZNA GMINA)

Okręg nr 8

Michał CHMIELEWSKI – 134 głosy; (KW PIS)

Okręg nr 9

Hubert KOPEĆ – 165 głosów; (KW PIS)

Okręg 10

Helena TŁUSTA – 154 (KW PIS)

Okręg 11

Stanisław SKIMINA – bez głosowania, był jedynym kandydatem;

Okręg 12

Maria GARBOŚ – 241 głosów ( KWW WASZ SAMORZĄD)

Okręg nr 13

Marian TOMCZYK – 253 głosy ( KWW WASZ SAMORZĄD)

Okręg nr 14

Tomasz WOLAN  346 głosów (KW PIS)

Okręg nr 15

Stanisław RAWSKI – 264 głosy (KWW JESTEM DLA WAS)

 

 

 

97 KOMENTARZE

 1. Super. Widzę w wyobraźni twarz posła Chmielowca i twarz Ordona. Obaj przegrali. Ordon nie potrafi słuchać, a teraz będzie musiał. Chyba z tej zgryzoty poda się do dymisji.

 2. Super w końcu świeża krew!!! A jeżeli chodzi o burmistrza to byłoby zbyt pięknie jak by się podał do dymisji , ale może zmądrzeje i zrozumie, że pora na niego minęła .

  • Burmistrz nie zmądrzeje.. gdyby nie ludzie z jego stron jego kadencja by się skończyło aczkolwiek większość radnych się zmieniło i mam nadzieję że wezmą sprawy w swoje ręce i zadbają o nasze społeczeństwo i nasze miasta tak jak należy…

 3. Rada wyznacza pensje burmistrzowi. Wystarczy dać mu najniższą krajową i sam odejdzie. Problem zniknie. Skończy się dyktatura układów. Gość zatrudnia w Urzędzie, SOK, SOSiR, PGKiM, Szkołach itd około 600 osób. Pomnóżmy to przez członków rodzin to jest ok 3000 ludzi. Każdy jest straszony, że jak Ordon przegra to oni stracą pracę. Więc zawsze będą na niego głosować. Tego nie da się skruszyć bez radykalnej opcji.

  • Jeżeli ja mogę tyrać przy piecu za 3200 brutto to on też może siedzieć za ten hajs w garniturku w klimatyzowanym i ogrzewanym pomieszczeniu.

  • w PGKiM to kapusta zatrudnia kolegów i córki kolegow….. firmy remontowe z kobuszowej zamiast lokalnych przedsiebiorcow do ulozenia kostki czy zrobienia płotu dla PGKiM i nie malo im płaci za to…. a burmistrzowi zeby go nie odstawił to wchodzi do Du…… sudoł pewnie tylko przywrócony na polecenie burmistrza…. ale ktos musiał tadzia gazomistrza odstawic wkoncu na bok :)

 4. No tak, tak tak, Jak zawsze – PIS i PIS – sami przedstawiciele kosciola – lektorek i organista – szkoda ze jeszcze drugi organista sie nie dostal, mogli stworzyc dla niego jakis dobry okreg. Troche przykro sie na to patrzy ale to podkarpacie, tu sie nic nie zmieni, szkoda ze mlodzi nie tartuja jako niezalezni, tylko pchaja sie do najlepszej partii jaka jaet tu mozliwa i wyznaja jej zasady. Szkoda, naprawde szkoda …..

  • Zapomniałeś o nawiedzonej tłustej teraz pewnie piwo do piątku będzie można kupić… Z dwa kościoły wybudują…

  • Trochę więcej szacunku kolego do osoby, której nie znasz. to po pierwsze, a po drugie, to nie wiem co w szkole na lekcjach polskiego robiłeś, skoro nie wiesz , że nazwiska zawsze piszemy z dużej litery.Pozdrawiam.

 5. Ordon wygrał a jednak przegrał. Błagam was nowi radni. Nie dajcie się mu podporządkować. Będzie teraz robił do was maślane oczka. Będzie na was naciskał przez posłów, księży i kogo tam się tylko da. Będzie mówił: „to ja zrezygnuje jak mnie nie poprzecie” próbując tym samym wzbudzić w was poczucie winy. Nagle dla niektórych z waszych rodzin otworzą się niedostępne do tej pory miejsca pracy. Błagam! Zaklinam was! Nie dajcie się! Macie większość. On ma was teraz słuchać i wykonywać wasze polecenia. Zaklinam was na moc posępnego czerepu! Nie spieprzcie tego! Te 5 lat może być cudowne dla naszego miasta!

 6. Wypadałoby coś napisać, ale mam biegunkę odkąd dowiedziałem się o wynikach wyborów. Lekarz powiedział, żebym pił pepsi albo coca colę, że to działa. Nie działa. Bo to nie jest grypa żołądkowa tylko strach przed tym co mnie czeka. Ale przecież ja jestem fachowcem, nie mogą mi tego zrobić prawda? Przecież ja zawsze byłem z wami. Przecież to wy mnie wsadziliście na ten stołek. I ja przecież byłem lojalny… No może tylko wobec siebie, ale jednak! Będziecie się mścić teraz, że na następny dzień po tym jak zostałem zastępcą to się wypiąłem na was? Nie bądźcie małostkowi. To nie wypada poważnym ludziom. Teraz będziemy razem, będzie fajnie! Będę was zachwalał przez mikrofon mówiąc do pustej sali. Macie, poczęstujcie się krówką.

 7. W osiedlu Dęba w końcu beton rozbity,przeszło tsunami i wymiotło pewnych siebie dziadków,ale się fajnie zaKopciło . Niech rządzą ojcowie ,a dziadkowie bawić wnuczki.

  • Też się cieszę. Młodzi mądrzy ludzie. Zawsze zastanawiało mnie co dobrego może wnieść Jasiu I Wojtuś i doszłam do wniosku, że oni mogli tylko wynieść. Tak, wynieść dietę i tyle.

  • W mieście lewoskręty, w Tarnowskiej Woli tez, podobnie na Porębach ,nawet do karczmy, ba nawet w Majdanie malują a we wsi Dęba nawet na tak ruchliwym skrzyżowaniu radżta sobie/ se same. Panowie radni, ku Waszej uwadze.

 8. 4303 głosy za Ordonem,
  2513 głosy przeciw,
  Co razem daje 6816 głosów na 15234 osoby uprawnione do głosowania.
  Co daje nam frekwencje 45% głosów oddanych na Ordona.
  Powód do dumy – ŻADEN !!!
  Nawet połowa uprawnionych nie wzięła udziału w głosowaniu !
  Wyciągaj wnioski panie Ordon !
  Zostałeś pan sam !
  I to mnie bardzo cieszy !
  Mam nadzieję że przez te 5 lat będziesz pan musiał się grubo tłumaczyć za swoje wcześniejsze 12 lat beztroskiego rządu !
  Nie życzę ci powodzenia Ordonie !
  Życzę tym nowo wybranym radnym solidnego rozliczenia cie za twoje wcześniejsze decyzje.

 9. Sałki, Serafiny, Flisy, Skiminy. Jak to pięknie wygląda. Myślałem, że nie dożyje takiej chwili. Że oni już do końca świata i jeden dzień dłużej będą pierdzieć w stołki. Radość napawa me serce, że se wieczorem kielicha sieknę. Drugiego wypiję za większość opozycyjną w radzie aby się nie skur** i wzięła Owsika za … powiedzmy, że za twarz.

 10. Słuchajcie. Powiem Wam w sekrecie, że ciężko pracuję na rzecz opozycji. Tłumaczę pryncypałowi, że musi się dogadać bo będzie klops. On coś majaczy, że on odejdzie jak go rada nie poprze, albo jak mu postawią zbyt wygurowane warunki współpracy. Wiem, że on tak zawsze mówi, ale sam nie wiem. Studia robi na weekendach. Chłop w tym wieku i studia robi. Jak on odejdzie to ja całkiem odpadne. A jak się dogadamy to wrócę rozdawać bony. Wolę bony rozdawać niż brać kuroniówke. Z drugiej strony on się nie nadaje do żadnej pracy. Po pierwsze nigdzie nie wyciągnie takiego hajsu, a po drugie ma jak przypuszczam uszkodzony płat czołowy czy jakiś tam inny, ten odpowiadający za współpracę z ludzmi i empatie. Stąd może mieć różne psychopatyczne zagrywki. Opozycjo kochana? Uwierzcie mi. Czy kiedyś was okłamałem? No dobra.. Inaczej zapytam. Czy dzisiaj was okłamałem? Uwierzcie. Pacuję pod przykryciem nad tym żeby było dobrze. Zawsze możecie na mnie liczyć. Dobro gminy i miasta zawsze na pierwszym miejscu, ponad własny interes! Wiem że uważacie że ja też mam coś nie teges z płatem odpowiedzialnym za lojalność wobec grupy, ale to nieprawda. Możemy badania zrobić. Rezonans jakiś albo test z kleksami z atramentu. Na pytanie co widzę na danym kleksie będę odpowiadał: mądrość opozycji.

 11. Orientuje się ktoś czy dowożą pizzę na Poligon ? Bo od Niedzieli siedzimy tu razem z kolegą Adamem i nie mamy co jeść. Postanowiliśmy się tu ukryć bo podobno chodzą słuchy że idą po nas.
  Pozdrawiamy bez odbioru. AAa i jeszcze Adam prosił przekazać że on naprawdę z tej puszki nie brał.

  • Chłopaki, a nie ma grzybów i jagód? Może jakieś stare konserwy po obronie terytorialnej? I żeby było jasne. Jestem z wami, wiadomix. Ale nie piszcie do mnie smsów, żeby wam przywieźć kanapki i herbatę w termosie. Teraz próbuję zrobić opozycję w konia, że niby jestem z nimi a nie z wami. Tylko cicho. Powodzenia.

  • Dzięki Mirku, Ty to jednak jesteś super gość. O nas się nie martw, Adam mówił, że zna te tereny jak własną kieszeń bo rowerem ostatnio tu był. Jeszcze mamy jakieś jedzenie bo zostało po komisji z wyborów i dziewczyny nam podrzuciły. Mirku powiedz tak szczerze, jaka jest sytuacja w mieście, co z nami będzie ? Nam możesz powiedzieć. Obiecuję że nigdy tak jak przez ostatnie 4 lata nie przyznamy się do naszej wspólnej przyjaźni. Adam się bardzo denerwuję bo zostawił w gabinecie swój telefon z niewylogowaną Naszą Klasą, a ja miałem się odezwać do kuzynki mojej kuzynki bo obiecałem, że zatrudnię od października jej sąsiada i teram mi głupio że nie daje mu znać, a obiecałem. A jak ja coś obiecam to słowa dotrzymuje, wie to cała moja rodzina z pracy.

  • No to przecież słuchaj. Co Ci będę Rzemo opowiadał. Rewolucja. Jakobini z PiS u poczuli krew i chcą głów. Naszych głów. Dzowniny po posłach i marszałkach żeby powstrzymać te szarańcze ale to idzie jak walec. Jadę już na tyle frontów, że się zakręciłem jak byk na lodzie. Dekiel mi się nagrzał od komórki jakbym z mikrofali go wyjął. Ksiądz doktor już nie pomoże, a drugi błogosławi ogólnikami typu „oby się ułożyło”. Ja nie wyrabiam. Muszę komuś spuścić lanie z tego wszystkiego… Tzn potrenować troszkę. Bez podtekstów.
   Adamowi powiedz, że on i tak ma dobrze bo jak Jureczek zawrze zwycięską koalicję z tymi lub tamtymi to da mu robotę w powiecie za to że Adam był na liście i łapał głosy. Przecież Jureczek jest lojalny tak samo jak ja. Zarówno wobec ludzi jak i miasta. Ale ty masz Rzemo gorzej. Do najbliższej kurii do pracy trzeba dojeżdżać. Zimą ślisko. I zimno. Kolejny raport niebawem. Aaaa i tam gdzieś koło lądowiska były dobre jeżyny. Poszukajcie. Ok. Czas na trening bo w zdrowym ciele zdrowy duch.

  • Ps. Mirku możesz podeslać nam zdjęcie śladów wilka, bobra i yetti bo Adam nie może zasnąć A chce go trochę uspokoić.

 12. Buach a cha cha cha cha chłopaki do kabaretu ha ha ha ha wyobraziłam sobie Rzemienia na poligonie szukającego pizzy ha ha ha i tą ciotkę która szuka pracy hahaha ha ha ha jesteś lub jesteście kapitalni. Rzemień na poligonie ha ha ha ha ha ha . Moim marzeniem jest zobaczyć tego aroganta, ignoranta w kaloszach po kolanach w błocie z pizzą ha ha ha. Może trzeba zaproponować sesję zdjęciową dla mieszkańców KTOO uchwyci Rzemienia w lesie o każdej porze roku pod lipą lub w dołku potem wystawę zrobić.

  • Dołącz do dyskusji…
   Ordon przegrales!!!nawet nie wiesz jak to cieszy człowieka,nareszcie Nowa Deba się budzi z długiego snu,super , idzie nowe.Brawo młode pokolenie, brawo niezależni, gratulacje! Nareszcie rozbilo się wieloletnie kolesiostwo Ordona z usluznym Serafinem,jednym z najsłabszych przewodniczących rady miejskiej,nazwe ta postac porazka samorzadowa, tylko strata,ze tyle to trwalo. Zegnajcie Szafrany,Szpunary,Salki,Flisy itp., radni w mentalnym zastoju, ukladowcy,wasz czas minal,raduje nas to niezmiernie. Chyba tez walne sobie drinka z tej okazji, tak mi się milo zrobilo z okazji tak pięknych zmian. jeszcze tylko wymiana burmistrza i Jerzego Sudola i będzie postep, czego zyczymy Nowej Debie!

 13. Wynik Wiesława Ordona (osobisty i komitetu) powinien dać mu do myślenia. 37% z głosujących oddało głos przeciw jego kandydaturze. Szkoda że więcej osób nie poszło do wyborów, znam dużo takich którzy twierdzili że nie ma sensu głosować bo
  i tak przejdzie, a mogło by być różnie. Jego pełny elektorat poszedł i zagłosował, ale jest to 28% ze wszystkich uprawnionych
  do głosowania. A gdzie ta jego drużyna z komitetu. Kto tam przeszedł jakimś cudem?. Pani z Chmielowa (jakaś nowa),
  Pan Tomasz .., i jeszcze ten ……… ….. II wice przewodniczący z Cygan. A gdzie reszta?.

 14. I co teraz ….co teraz Wiesiu. Co u Pana no jak się Pan czujesz teraz już c ok nie przejdzie straszenie radnych nagabywanie roznoszenie plotek niszczenie ludzi, mieszanie przez swoich wsiowych żołnierzy w mieście na wsiach na dzialaczy jak w PRL zastraszanie klubów sportowych , radnych że nie dasz kasy bo ten i ten jest radnym. Dalej będziesz wstrzymać budowę remizy w Jadachach lub kanalizację w Alferedówce może nic nie dasz na osiedle północ Coś nie wyszło.. będzie trudniej pluć ludziom w twarz Mieszkańcy wybrali STOP AROGANCJI WŁADZY

 15. Oj panie Wieśku oj panie Wieśku co robiłeś z opozycją przez lata jak nakręcałeś lawinę kłamstw i pomówień….. Jak gadałeś i roznosiłeś wśród mieszkańców plotki głupie o Janinie, o Tomku,o Romku
  po mieście już nie wspomnę o głupotach na Chmielowiec i bzdurach na Wolana. Ciekawe ciekawe co teraz wymyślisz jak masz 70 procent rady w opozycji

 16. Wszystko spoko tylko jakoś się nie cieszę zbytnio patrząc na nowych radnych w postaci prezesów, przedsiębiorców i reprezentantów lokalnych kościołów. Młodość młodością ale pachnie mi tu nowym korytem i załatwianiem swoich spraw. I to jeszcze z tej dobrej zmiany. Za jakiś czas zaglądasz do lodówki a tam PiS i Małgorzata Rozenek:)

 17. Pozwolę sobie na kilka przemyśleń po wyborach. Po pierwsze: szacunek dla Dęby Wsi za wywalenie bezradnego Jasia i wiecznie pewnego siebie aroganta Wojtka Polfarmowego. Swoją drogą ciekawe, co teraz pocznie OSP Dęba – wszak takie plany mieli – Renia od JRG, nowa remiza, itd. Jasiowi pozostanie chodzić po wsi, żalić się i d..ę wszystkim obrabiać ( bo w tym akurat konkurencji nie miał ). Po drugie: uznanie dla Miasta. Wybranie nowych radnych napawa optymizmem: Serek, Diekti do dzieła !!! Odetchnąłem, że „Maryia z mojego okręgu nie wejszła”. Po trzecie: Poręby, hmmmm. No niektórym pewniactwo wyborcy ukrócili, to dobrze, ale żeby „Chmielmucha” i „Kopciastka” wybrać – porażka !!! Szkoda Wojtka K., ale mamy w końcu demo… Po czwarte: na wioskowych to już nic nie pomoże. Beton Cygańsko – Chmielowski nadal w cenie – a mogło być tak pięknie. Znów „Skim?” będzie zadawał burmistrzowi „niewygodnie – schlebiające” pytania na sesji, a „TomCygan” nadal nie będzie musiał mydła używać. W Alfredówie znowu będą „Tłuste” lata – zamykanie-ratowanie-zamykanie-ratowanie-zamykanie-ratowanie szkoły dla 13 dzieci. Szkoda, że tylko nieliczni zdają się przyjmować do wiadomości, że szkoła będzie broniona do momentu, kiedy „Panikowa” doczołga się do emerytury. No i po piąte, a w zasadzie powinno być po pierwsze: Jakby Łordon miał choć trochę honoru, to by sam zrezygnował, a miałby gdzie pójść. Każdy bank by go przyjął, w końcu tyle kredytów nabrał. A tak znowu będzie kłamał i kłamał… szybciej kłamał, niż myślał… Pozdrawiam logicznie myślących

  • .Czytam z zaciekawieniem wywody przedmowcy i powiem szczerze że w paru kwestiach mogę się zgodzić ale nie we wszystkich. Nazwanie porażką pozbawienie mandatu radnego Wolosza i niedopuszczenie prawie radnego Skiminę można porównać z upośledzeniem racjonalnego myślenia . Tylko osoba ktora kompletnie nie orientuje się w sprawach tej części miasta może tak powiedzieć. Zakładam że nigdy nie rozmawiałeś z żadnym z nowowybranych osób . I przypuszczam że przy najbliższej okazji powiesz jednemu że ma bardzo dobra kawę A drugiemu podziekujesz za uratowanie życia. Jakie to polskie prawda ?

  • Pozbawienie mandatu wołosza nazywasz upośledzeniem czy ty masz na imie andrzej wolosz ? Czy miałeś kontakt z tą osobowością? Jezeli nie to bredzisz synu

  • Czytaj ze zrozumieniem synku. Napisałem ” nazwanie porażka pozbawienie mandatu Wolosza można uznać upośledzeniem.”

  • to prawda Sudoł postawił warunki by Rzemień Kapusta i Mirowski byli nietykalni.Czyli po to są wybory żeby beton zabetonować jeszcze bardziej. Brawo wyborcy , tak trzymajcie , a przyszłość przed Wami i całym miastem rysuje się mało ciekawa. Młodzi uciekajcie , gdzie się tylko da .

  • Coś mi się wydaje, że to prawda.
   Co gorsze nie ważne na kogo głosujecie i tak sitwa pozostanie.
   A nasz Rzemyk dalej będzie udawał księcia za włościach i strzygł baranów

  • Wzywam wszystkich nie glosujacych na PIS do zwrotu 500+, wyprawka 300+,rezygnacji w recepcie litery S,oraz nie liczenie na mieszkanie +

  • Obniżyć mu wynagrodzenie na I sesji, niech zarabia tyle co ludzie w tym mieście. Wtedy zrozumie co to znaczy nie być butnym, zarozumiałym i nieliczącym się z przeciętnym mieszkańcem. Odwagi nowa rado gminna!

  • Dla formalności. Rada Miasta //ta nowa// nie będzie mu obniżać wynagrodzenia. Obecne wynagrodzenie W. Ordona to decyzja poprzedniej rady //przydupasów//, która wygasa wraz z kadencją tamtej rady. Nowi będą podejmować uchwałę, która w nagłówku będzie mieć tytuł 'ustalenie pensji burmistrza’. Powinni ustalić ją tak jak wskazują na to widełki w przepisach. Tylko nie wolno zacząć od środka ani od góry. Spokojnie ustalić mu dolny próg widełek i zobaczyć jak będzie pracował. Jak pokaże, że chce współpracować, to dać mu więcej. I to nawet następnego miesiąca. Po prostu trzeba zrobić to z głową bo jak dostanie dobrą pensyjkę to się na was wypnie na 5 lat, a po zebraniach wiejskich będzie opowiadał że ja nic nie mogę bo to rada. 5 lat minie szybko a on powie, no teraz wybierzcie mnie i moich ludzi bo z tamtymi się nie dało współpracować i znowu wygra i wejdą jego przydupasy i zaorają miasto w zemście. Wieśniaki tak mają, że będą orać miasto za swoje urojone krzywdy. Właściwie przez 12 lat rządów tego człowieka nic poza długami się tutaj nie wydarzyło. Więcej stworzyli prywatni inwestorzy, którym ten gość z Tarnowskiej robił pod górkę.

  • zgadzam się z tobą mam jeszcze jedną refleksję do nowej rady a szczególnie do pana Damiana,jeżeli ten człowiek nie spokornieje i dalej będzie gwiazdą to gówno z rady będzie dalej

  • wójt ma taki charakter, że pokornieje przed silniejszym od siebie. słabszemu zawsze będzie pokazywał swoją wyższość. typowe dla ludzi zakompleksionych i takich nowobogackich co powinni robić w polu, ale w wyniku różnych zbiegów okoliczności osiągnęli pozycję społeczną, która ich przerasta. rada miasta będzie mieć siłę jeśli A) będzie trzymać się razem B) nie da się kolejny raz okłamywać i nie będzie wierzyć w ciemno // przypomnijcie sobie ile razy ten człowiek kłamał, obiecywał, zwodził// C) na samym początku pokaże mu kto tu rządzi i w ten sposób ustawi role w samorządzie na 5 lat. Ludzie! W Polsce nie ma niewolnictwa. Jak ktoś nie chce się dostosować do większości to nie musi być wójtem. Zawsze można odejść. Przyjdzie ktoś nowy, lepszy. Ktoś kto będzie współpracował z radą. Nie ma się czego bać.

 18. Kłaniam się. Poczytałem to wszystko co tu się wypisuje. Doradziłem mojemu pryncypałowi, żeby wydruki przekazać do biura poselskiego z miasta nad Nilem jak również do kancelarii Marszała stolicy regionu. Mamy już ciche zapewnienia, że Kolbuszowa i Rzeszów szykują pociski z napalmem i sarin. Naloty dywanowe zawsze na propsie. Jest też tajny plan aby ogłosić stan wyjątkowy z powodu epidemii odry. Wówczas przepisy pozwalają na zawieszenie rady miasta i oddanie pełni władzy pryncypałowi aby ten jak Piłsudski rządził za pomoco dekretów. Właśnie wybieram się na Ukrainę przywieźć trochę bakterii. Banderowcy z miasta partnerskiego za flaszkę spirytusu nie takie rzeczy są w stanie załatwić. Jeśli nie wyjdzie opcja z wirusem ospy, lub sam podczas tej misji specjalnej zachoruję (aczkolwiek będę się z banderami odkażał tym spirytusem) i mnie nie daj Boże wyłoży, to wierzymy, że na groźne kiwnięcie palcem w bucie przez naszego wspaniałego parlamentarzystę, miejscowi jakobini się uspokoją i skulą kity. Dadzą mi i Wiechowi na rozkaz deputowanego 10 kafli i będzie gitarka. Nawet 8-9 nas zadowoli. I tak nigdzie więcej nie zarobimy. Aczkolwiek deputowany dobrze wie, że to dzięki głosom Dęby jest deputowanym,a już w przyszłym roku wybory do Dumy Państwowej.. pfffu Sejmu. W tej szkole do której kiedyś chodziłem to o Dumie mówili. Zapewne chodziło o narodową ? Nie ważne. Wracając do tematu. Deputowany boi się kwasu bo wie, że jak zrobi zadymę to wszystkie głosy mogą pójść na inne kandydaty. Przykład dobrego wyniku Dziuby do Sejmiku tylko go w tym utwierdza. Bo to nie Pryncypał zrobił głosy Dziubie tylko jakobini. Owszem, pryncypał jak to ma w obyczaju brał sukces na siebie i wciskał im, że to dzięki niemu, ale Dziuba i reszta wiedzą swoje. Tak czy owak liczymy na interwencję z góry. Zapewne nastąpi już niebawem. Z kolei kolega Żemo jako szturmowiec GazPolu miał wysłać notę do Sakiewicza, a ten gryps do Macierewicza, który ponoć obiecał pomoc Żemowi bo widzi w nim dębskiego Bartka Misiewicza, stąd poczucie bliskości i męska miłość czy tam przyjaźń. Dobrze, że Sakiewicz i biskupi nie ogarniają jaki film w Dębie puszczono w Zaduszki bo mogliby się zdziwić. Katolickie święto, katolik Żemo, katolicki film. Wszystko się zgadza prawda? Nie biorący z puszek o ile się nie mylę – a rzadko się mylę – już robił odprawę licząc na powstanie robotnicze. Może będą jakieś petycje? Generalnie umacniamy się na pozycjach. Wczoraj w urzędzie było przekazanie nowym radnych papierów z PKW. I wiecie co?! Pokazaliśmy młokosom ich miejsce w szeregu !!! Pryncypał nie włożył krawata, a na stolikach nie było ani kropli Dębianki i ani kęsa paluszków. Zrobiliśmy taką popelinę, żeby nie czuli się za dobrze. Hłe hłe hłe. Gdybyście widzieli ich miny! Genialni jesteśmy, prawda? Zastanawiam się czy okazać łaskę na pierwszej sesji i położyć im zielony obrus i jeden kubek paluszków na 10 radnych. Ale będzie śmiesznie jak się będą bili o ostatni kryształ soli. A resztę paczki i resztę kartonu wezmę sobie do domu. Zawsze to 70 groszy na paczce do przodu. I cyk. Wieczorkiem kilka paczek do piwka. Ha! TO JEST MYŚL !!! Po początkowej … no nie nazwałbym tego paniką. Ale po początkowej fazie małego lęku, widzę że uda nam się to rozegrać tak żeby mi było dobrze. GŁODEM WEŹMIEMY JAKOBINÓW! GŁODEM! Przynajmniej dopóki nie zjarzą, że to oni decydują o budżecie na paluszki i dopóki rewizyjna nie zacznie węszyć co się stało z całym kartonem.

  • Mirku….Tyle razy Ci mówiłem, żebyś palił dopiero wieczorem a nie od razu po przebudzeniu. No ale rozumiem że w tym okresie potrzebujesz rozluźnienia. Dziękuję Ci za Twoje słowa. Jesteś dla mnie mentorem. Jak Kaczyński dla Dudy, Jak Tusk dla Kopaczowej, Jak Gliniarz z Beverly Hills dla Poloczka. Dzięki temu tekstowi czuję że damy radę. Chce być jak Tommy Lee Jones w ” Ściganym” , A więc do boju Stara Gwardio !!! Zostało nas niewielu na placu boju ale damy radę. Jeśli miałbym wyrwać ostatniego nieświecącego Leda z ziemi przed Domem Kultury, albo rzucić ostatnim słupkiem za 25 tyś to zrobię to. A wszystko w imię sprawiedliwości, w imię pewnych posad przez następną kadencję. Jeden za wszystkich wszyscy za siebie – to nasze HASŁO !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here