Trwa wykup gruntów pod budowę łącznika ul. Zarzecze z ul. Anieli Krzywoń

9

W celu poprawy komunikacji na Osiedlu Dęba zadecydowano o utworzeniu nowej drogi łączącej Zarzecze z drogą krajową nr 9 i ulicą Anieli Krzywoń. W tym roku przeprowadzona zostanie procedura wykupu gruntów pod realizację tej inwestycji.

W budżecie na 2019 rok zabezpieczyliśmy kwotę 240 tysięcy na wykup gruntów od właścicieli działek, na których powstanie nowa droga. Projekt budowlany budowy drogi gminnej łączącej ulicę Nadole z drogą krajową nr 9 na wysokości ulicy Anieli Krzywoń w Nowej Dębie jest bardzo istotny dla usprawnienia komunikacji w naszym osiedlu – mówi Marek Kopeć, radny z Dęby.

Rzeczywiście. Dróżki gminne wewnątrz Osiedla Dęba są bardzo wąskie i kręte. Budowa nowej, pełnowymiarowej trasy z poboczami i odwodnieniem, oraz prosty wyjazd do krajowej dziewiątki zdecydowanie polepszy standard życia w tej części naszej gminy. Jeżeli wszystkie procedury przebiegną bez problemów i utrudnień, będzie można szukać środków na realizację tego zadania w następnym roku budżetowym.

 

9 KOMENTARZE

  1. wiwat nowa rada – w końcu idzie wszystko do przodu
    Jasiu wieczny radny na emeryturze, mieszkaniec tego osiedla, nie miał mocy sprawczej choć był najwierniejszym klakierem wysokiego. Ale tak własnie go traktowali, a on jak klakier dalej się łasił.
    Barwo młode Kopcie.

    • Prawda jest jednak tez taka, że w wyborach do rady p. J.Flis przegrał tylko 5 głosami. Widać więc, że Debianie lubią klakierów i głosują na nich.

  2. Drodzy Państwo Radni, bardzo dobrze się składa że jeden z Was zamieszkuje ten teren więc ze sprawą napewno w najbliższym czasie się zapoznacie, wójt Ordon tą sprawę zna tylko zabiera się do niej i zabrać nie może. Chodzi mi o kawałek drogi która łączy ul. Anieli Krzywoń z naszą wewnętrzną osiedlowa drogą. Tak tak to nie jest własności gminy. Ale trwa to całą kadencję wójta gminy i nie potrafi się dogadać w tym temacie. Bardzo proszę w imieniu własnym i mieszkańców o interwencję w tej sprawie. Dziękuję za interwencję w sprawie sprzątania Ul. Anieli Krzywoń po wielu latach w końcu posprzatano tą drogę (teraz to należy pokazywać palcem panom prezesom gdzie ich teren do administrowania).

  3. A czy może mi ktoś odpowiedzieć co z ulicą Olchową? gdzie ma powstać piękna, szeroka droga..według zatwierdzonego planu zagospodarowania przestrzennego, czy coś w tej sprawie jest robione??!

  4. To odrazu na skrzyżowaniu rondo trzeba wybudować albo chociaż wzbudzane światła. Wyjazd od godziny 15 będzie koszmarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here