W piątek sesja absolutoryjna. Czy burmistrz otrzyma wotum zaufania?

19

W najbliższy piątek -23 lipca 2021 roku – o godz. 9.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba odbędzie się sesja Rady Miejskiej podczas której rozpatrywany będzie Raport o stanie gminy Nowa Dęba oraz kwestia udzielenia  burmistrzowi miasta i gminy absolutorium za rok ubiegły. 

[democracy id=36]Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każdego roku Rada Miejska musi dokonać oceny pracy organu wykonawczego – w tym przypadku burmistrza – w zakresie wypełniania przez niego swoich obowiązków i prawidłowego wykonania budżetu. Pierwsza ocena jest ściśle związana z prezentacją „Raportu o stanie miasta”, oraz polityczną oceną działań i zaniechań burmistrza. Druga kwestia czyli głosowanie nad udzieleniem absolutorium ma bardziej formalny charakter, opiera się na przepisach dotyczących finansów publicznych i w dużej mierze jest uzależniona od stanowiska Regionalnej Izby Obrachunkowej, która pod kątem merytorycznym ocenia wykonanie budżetu.

Będzie to już trzecie głosowanie nad wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Wiesława Ordona w tej kadencji. W poprzednich dwóch „rozdaniach” większość radnych była przeciwko wotum zaufania dla burmistrza, a uchwały o udzieleniu absolutorium nie były przyjęte ze względu na brak wymaganej ustawą bezwzględnej większości. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w najbliższy piątek.

Obrady będą transmitowane na żywo, również na portalu www.infonowadeba.pl

Cały porządek obrad możesz znaleźć >>> tutaj <<<

19 KOMENTARZE

 1. A któż To TK Nóżkami Tupta Na Ciepłą Posadkę Wyzelowany Przewodniczący Inicjator Inicjatyw z których Nic Nie Ma…..

  • Ordonowcy się muszą zdecydować czy funkcja burmistrza to „ciepła posadka” czy tez „wielka odpowiedzialność”. Bo jeśli to tylko ciepła posadka to dlaczego tak utyskują za pensją wójta Ordona?

 2. I teraz pytanie, jak zagłosuje paRada?
  Burmistrz wykonuje wszystkie widzimisię paRady. Więc podstaw do oddania głosu na nie – brak.
  Tacy złoci nasi paRadni:
  Slyszalem, że jeden „byznesmen” zatrudnia na czarno i do tego nie placi na czas pracownikom?
  Słyszałem też, że drugi „byznes is byznes” w jednym z lokali nie spełnia warunków pożarowych?
  Prawda to?
  Panie „reda-doktorze” teraz taka modna sprawa ze spolkami skarbu państwa.
  Kto dostal tam prace po ostatnich wyborach?

  Ja tylko pytam.

  • Mieszkańcy „Miasta” hmmm chyba Poranek zapomniał, że istnieje jeszcze w Gminie Nowa Dęba coś takiego jak wieś, ale zapomniałem 11 tys mieszkańców _ większości emerytów i rencistów może zawrócić w głowie, wielkie miasto z wielkiej płyty…. Kilka bloków na krzyż nie wiele historii nie wiele zwyczajów i sami praktycznie przyjezdni, którzy tu przyjechali że względu na ZM Dezamet bo łatwo było o mieszkanie i pracę- taki jest oto obraz MIASTA Nowa Dęba powstałego w 1961 – szmat czasu- ja jestem starszy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here