W środę specjalna sesja Rady Miejskiej z udziałem Ministra Marcina Warchoła xvideo

50

W środę 28 sierpnia 2019 roku o godzinie 16:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbędzie się specjalna sesja Rady Miejskiej z udziałem wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Obecność ministra na sesji jest następstwem rozmów jakie w Warszawie przeprowadzili przedstawiciele nowodębskiego samorządu: Damian Diektiarenko i Tomasz Wolan.

Marcin Warchoł (ur. 13 lipca 1980 r. w Nisku) – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk prawnych, adwokat. Ukończył Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa UW i Wydziale Prawa w Catanii i Mediolanie. W latach 2006 – 2007 był asystentem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a od 2009 r. Rzecznika Praw Obywatelskich dr Janusza Kochanowskiego. Jest wiceprezesem Fundacji Ius et Lex. Stypendysta Instytutu Maxa Plancka we Fryburgu Bryzgowijskim w Niemczech. Dwa staże naukowe LLP – Erasmus Programme – Teaching Staff Mobility na Uniwersytecie w Padwie we Włoszech.Autor wielu publikacji naukowych w języku polskim i niemieckim z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego. W 2010 r. Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rozprawę doktorską pt. „Nadużycie prawa w polskim procesie karnym w świetle orzecznictwa i doktryny polskiej i obcej”. Nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 r. otrzymał na Wydziale Prawa i Administracji UW stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie monografii pt. „Ciężar dowodu w procesie karnym – Studium prawnoporównawcze”, Wydawnictwo Sejmowe, Warszawa 2017 . Żonaty, troje dzieci.

Wystąpienie ministra Marcina Warchoła będzie pierwszym punktem po otwarciu obrad. W porządku sesji znajdują się uchwały w sprawie: 1) wyrażenia woli zawarcia porozumienia międzygminnego z Gminą Stalowa Wola w sprawie realizacji zadań własnych Gminy Nowa Dęba w zakresie zagospodarowania odpadów; 2)wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu lokali użytkowych; 3)zmiany budżetu; 4)zmiany trybu prac nad budżetem; 5)zmiany statutu gminy.

SESJA BĘDZIE TRANSMITOWANA NA ŻYWO W PONIŻSZYM OKNIE. POCZĄTEK TRANSMISJI 28 SIERPNIA (ŚRODA) GODZINIE 16:00

 

50 KOMENTARZE

  • Myślę, że ma ciekawsze rzeczy do roboty. Ja się tylko zastanawiam, czy wójt przyjdzie na sesję w stroju Chochoła czy też wdzieje garnitur? Boję się, że również tym razem z jakiś „tajemniczych powodów technicznych” lub „urlopu pracownika” będą problemy z transmisją…

  • Wójt powinien urzędować w stroju chochoła na co dzień. Każdy kto by wszedł do gabinetu od razu by wiedział o co chodzi. Nie musiałby tracić kwadransu na rozeznanie z kim ma do czynienia.

 1. Młody, ambitny, chce zmian i słusznie. Bo zmiany są potrzebne na każdym szczeblu samorządowym wojewódzkim i krajowym. Idzie nowe lepsze nie ma się czego bać bo stare już znamy i nie wiele można się spodziewać po starych układach które nic już nie wnoszą a tuszują swoje niekompetencję i bronią swoich interesów.Zapominają o dobru społecznym i powołaniu w służbie publicznej licząc na ubogaceniu magistratu swoimi niekompetentnymi znajomymi za wszelką cenę trzymając ich na stołkach działając na niekorzyść gminy.

  • Pokażcie ministrowi radnego burmistrza Ordona czyli Staszka „LGBT” Rawskiego z Tarnowskiej Woli. Tylko uprzedźcie ministra Warchoła, że ze Staszkiem „LGBT” Rawskim trzeba porozumiewać się na migi bo do oratorów to on nie należy. Po prostu trzeba patrzeć Staszkowi LGBT głęboko w oczy i starać się dostrzec w nich głębie myśli.

  • Radny Serafin powinien mówić wiecej nie widzę kompromitacji ze strony tego Pana a wręcz przeciwnie !

  • ale po co ? znowu nakłamie, naobiecuje i pojedzie. Ciekawi mnie tylko czy radni zaopatrzyli się już w pampersy a przydały by się im, ponieważ z podniecenia różne rzeczy mogą uchodzić…

 2. # Mieszkaniec A czy Ty tweźmiesz odpowiedzialność za działalność swojej żony, dzieci , rodziców, ciotek , wujkow , babcie, dziadka i kogo tam jesżyczę, chociaż to Twoja rodzina ???

  • zasr..m obowiązkiem wice ministra tłumaczyć się z tego co się dzieje w ministerstwie (nie)sprawiedliwości, narobili szamba to teraz niech je wypije.

 3. Czy w nowodębskim magistracie działa taka farma trolli jak ta w Inowrocławskim urzędzie pod rządzami Brejzy seniora i Brejzy juniora ( platforma obywatelska)?
  czy u nas burmistrz też uruchomił program 500+ dla hejtera?

  • W Inowrocławiu dwie członkinie PiS wystawiały lewe faktury :) A mówią w TVP ze były szkalowane przez prezydenta Inowrocławia bo zgłosił ten proceder prokuraturze :) #KadryPIS #PokoraPracaUmiar #BoNamSieNalezalo

 4. Największą fabryką trolii jest moim zdaniem Gazeta Wybiórcza oraz stacja TVN czyli Tusk Vision Network. Utrzymywane między innymi za reklamy państwowych spółek i firm.

  • No geniusz… ktoś, po pierwsze kto chciał sprzedać za czapkę śliwek? Ja widziałem że chcą normalnej ceny nie za czapkę śliwek i nie za 12 tyś za ar, weź to sobie przyswoj i możemy iść dalej. Dwa – porównywanie ceny mieszkania na lesnej albo działek w Rzeszowie z tymi z deby to jest nieporozumienie bo nie da się porównać czego co jest nieporównywalne. Trzy jeśli w Dębie ceny są olbrzymie i ludzie z dęby budują się poza nią to chyba coś jest nie tak a na pewno jest to źle dla GMINY, jeśli burmistrz wystawia cenę wywoławcza na poziomie maksymalnych cen na rynku to jest sabotaż bo podbija dalej ceny jeszcze wyżej i jeszcze więcej ludzi pójdzie mieszkać stąd gdzieś gdzie jest 3 razy taniej. Burmistrz wczoraj pokazał się w pełnej krasie najpierw namotal tak że nikt nie wiedział o co chodzi ale się nie udało z pytaniami dodatkowymi wyszło że rzeczoznawca wycenia a burmistrz olal to i wycenia po swojemu i do tego udaje że nie wie ile wycenia rzeczoznawca niekompetencja totalna i naprawdę trzeba robić wszystko żeby to odsunąć od władzy przy następnych wyborach bo zniszczy to miasto.

 5. Uzasadnienie Pana Wójta dotyczące ceny za ar jest oburzajace. Czy jest tu myślenie związane z dobrem mieszkańców? Rozwoju tego miasta?
  Brawo dla Pana Pawła Grzedy że ma ochotę jeszcze” walczyć” … bo mi opadają ręce jak słyszę wszystkie wypowiedzi i tłumaczenia nieporadnego wlodarza.

  • Rada aby cos zrobic dla tego Miasta musi zrobic wszystko aby pozbyc sie tego goscia z Tarnowskiej Woli bo inaczej Rada bedzie uchwalac a on bedzie to sabotowal

 6. Może by tak pan Przewodniczący komisji budżetowej, a jest osobą operatywną której leży na sercu dobro gminy przyglądnął się dokładnie jak pracuje Referat gospodarki przestrzennej i nieruchomości.
  To tam uzgadniano,opiniowano i wstępnie zaakceptowano zaproponowany przez panie projektantki mało realny do realizacji w obecnych warunkach plan zagospodarowania przestrzennego nad Bystrzykiem i przedłożono go na sesję. Może tam trzeba dokonać zmian aby wyeliminować pewne nawyki.

 7. No śmiech na sali… haha.. „ludzie niech sami zrobią drogi” .. lepszego dowcipu nie słyszałam.
  Wstyd!! centrum miasta a ludzie nie mają drogi dojazdowej do swoich działek.. najlepiej problem zrzucić na ludzi

 8. Mam pomysł.. to niech tą drogę, która ma powstać od zakładów przez las, niech sfinansują osoby które będą z niej korzystać i już jest kasa dla gminy…. Haha

 9. co do dróg na terenach po TSM o których tyle mówiono, niech właściciele utworzą swoją komisję czy jak to tam by nazwał i zaproponują przebieg dróg lub podział swoich działek w taki sposób aby przyszli właściciele którzy pewno się pojawią ze swoich działek pooddawali tereny na te drogi i nie po 2 m aby utworzyć jakąś ścieżkę tylko po 4 lub 5 metrów aby to faktycznie była droga.
  I po czymś takim niech ta komisja przedstawi plan radzie i wtedy wywalić ten obecny plan zagospodarowania mając coś w zastępstwie

 10. W tamtym roku, geodeta z urzędu ustalał już granice działek pod budowę drogi, o szerokości 5 metrów, według zatwierdzonego planu zagospodarowania przestrzennego … wszystko jest w urzędzie… wystarczy zrobić wgląd w dokumenty przez szanowną radę.
  Chyba, że to też jakiś bubel… jak to mówią na sesjach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here