Wojewódzka konferencja o roli ogródków działkowych

0

O roli i znaczeniu ogrodów działkowych w miastach rozmawiano podczas konferencji, która odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli rodzinnych ogrodów działkowych z całego województwa. Otwierając wydarzenie, wojewoda Ewa Leniart podziękowała prezesowi Polskiego Związku Działkowców Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie Agnieszce Sycz, która wystąpiła z inicjatywą zorganizowania konferencji.

– Rodzinne ogrody działkowe odgrywają ważną rolę w życiu mieszkańców miasta, stając się nie tylko miejscem aktywnego wypoczynku i rekreacji dla działkowców i członków ich rodzin, ale także oazą nieskażonej przyrody. Warto zaznaczyć, iż działkowcy coraz aktywniej włączają się w życie lokalnych wspólnot, organizując wiele imprez, spotkań i pokazów. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu, chętnych na korzystanie z tych atrakcji nie brakuje, bo przecież każdy z nas lubi spędzać czas w otoczeniu kwiatów i zieleni, których tak bardzo mieszkańcom miasta brakuje. Ogrody działkowe jako miejsca wkomponowane w układ architektoniczny wielu miast, nie stoją na przeszkodzie w ich rozwoju, gdyż harmonijne współżycie ogrodów i infrastruktury miejskiej sprawdza się w wielu przypadkach – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wojewoda odczytała również list skierowany do uczestników spotkania przez Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.

Łącznie na terenie województwa podkarpackiego funkcjonuje 161 rodzinnych ogrodów działkowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Ogrodowe Polski Związek Działkowców, które zajmują powierzchnię ogólną 1307,4552 ha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here