Wojna na Ukrainie – panika w Polsce. Kolejki na stacjach benzynowych i do bankomatów

41

Atak Rosji na Ukrainę wzmógł panikę w Polsce. W całym kraju ludzie masowo ruszyli do bankomatów po gotówkę, oraz ustawiali się w kilometrowych kolejkach po paliwo. Nie inaczej było w Nowej Dębie.

Po godzinie 19:00 większość bankomatów w mieście nie wydawało już gotówki. Kolejki do stacji Orlen w osiedlu Poręby Dębskie sięgała po siedzibę Nadleśnictwa. Lepiej nie było na Lotosie w Osiedlu Dęba, gdzie sznur samochodów blokował pas ulicy Wojska Polskiego. Panikę dało się zauważyć również w sklepach wielkopowierzchniowych gdzie zwiększył się popyt na makarony, konserwy i żywność długoterminową.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek uspokaja, że paliwa nie zabraknie: Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca. Jeszcze w 2013 roku rafineria w Płocku przerabiała 98 proc. rosyjskiej ropy. Dzisiaj jej udział w przerobie to mniej niż połowa – wyjaśnił prezes PKN Orlen.

Spółka podkreśla, że paliwa w Polsce nie brakuje. Zarówno zapasy ropy, jak i produkcja paliw w Grupie ORLEN są na poziomie wystarczającym dla pokrycia bieżącego zapotrzebowania. Zabezpieczone są również dostawy ropy naftowej do rafinerii Grupy ORLEN w Polsce, Czechach i na Litwie. Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco, zgodnie z kontraktami długoterminowymi i spotowymi. Realizowana jest także hurtowa sprzedaż paliw – zaznaczył producent oraz zapewnił, że obserwuje sytuację na Ukrainie i jest przygotowany na różne scenariusze.

41 KOMENTARZE

 1. I teraz co wieśniaczki, dziś już sklepy będą od was wolne? Czy jeszcze w sobotę zrobicie szturm na sklepy? Żarełko w lodówce straci ważność i na śmietnik wyrzucicie. Fakt że w tych dzisiejszych niespokojnych czasach paliwo do końca roku może kosztować 11 złotych. Róbcie zapasy, podkręcajcie inflację, pierwsze szkolenie i nie ostatnie, mieliście okazję przejść podczas początku pandemii. Nie zawiedźcie swoich rządzących PiSiorów

 2. Zerwać się ze snu i stać w kolejce po benzynę w środku nocy, bo być może zdrożeje i „zaoszczędzę” parę złotych…

 3. Miło popatrzeć jak teorie spiskowe stają się prawdą. Tak biegniecie po gotówkę, a globaliści i tak zapowiadają, że was jej pozbawią wprowadzając cyfrową walutę z terminem ważności. I potulnie się zgodzicie stając się 100% niewolnikami.
  https://www.wnp.pl/tech/zloty-z-okresem-waznosci-prezes-gieldy-o-cyfrowej-walucie,535215.html
  Po wprowadzeniu cyfrowej waluty gdy tylko fikniecie wobec polityki rządu krajowego lub globalnego to po prostu wyłączą wam czipa i zajumają hajs jak to miało miejsce kilka dni temu w Kanadzie gdzie państwo ukradło protestującym pieniądze. Witamy w Nowym Wspaniałym Świecie! Nawet nie jesteście sobie w stanie wyobrazić, że „pandemia”, a teraz „wojna” to element dawno rozpisanego scenariusza. Chiny wjadą na Tajwan, Izrael być może uderzy na Iran, a w zanadrzu Klaus Schwab szykuje nam „cyberpandemie” czyli brak prądu i totalny chaos. 3 dni bez prądu oznaczają paraliż kraju, rabunki, brak wody i kanalizacji i totalną anarchię. Gdy po tym wszystkim opadniecie z sił wjadą rycerze na białym koniu którzy ogłoszą wam nowe zasady: świat bez gotówki, świat bez długu, świat bez własności, świat bez wojen. „NIE BĘDZIESZ MIAL NICZEGO I BĘDZIESZ SZCZĘŚLIWY”.Bezmyślnie pójdziecie w ten kanał który będzie oznaczał globalny komunizm (niewolę). Katolicy jednak nie mają się czym martwić ponieważ mają Biblię na którą składa się między innymi Apokalipsa, a ona jednak kończy się Happy Endem! :)

  • Mamy jeszcze kryptowaluty na wypadek pieniądza cyfrowego z datą ważności. Ludzie jeszcze nie ogarniają co im się szykuje.

 4. NAJLEPSZYM SPOSOBEM ZAWSZE BYŁA WOJNA

  „Morawiecki: Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała.

  (…) My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania.

  Matuszewska: No, ale to jest trudne.

  Morawiecki: To… To jest trudne. To będzie… To (…) dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę.

  Matuszewska: Tak.

  Morawiecki: Nie chcemy tej wojny, więc to, co robi Merkel, jak się nazywa… Obama, prawda i tak dalej, fantastyczna robota.

  Chwilę później Matuszewska dodaje, że „przyzwyczaić się do lepszej sytuacji jest daleko łatwiej niż do gorszej”, na co Morawiecki odpowiada: „Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut”.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-tasmowa-to-mowil-mateusz-morawiecki-na-tasmie-od-sowy-i-przyjaciol/247cq75

  • Cytujesz niemieckie media. Dla przyzwoitości znalazłbyś jakieś inne źródło.

 5. Nawet jakby była wojna w Polsce to co wy zrobicie z tą benzyną ? Będziesz uciekał przed nią samochodem ? Gdzie ? Do agregatu wlejesz ? Ilu ma agregat i na jak długo starczy ci tej benzyny ?

  • joozek nie pitol tylko bierz lozko i karnistry i do kolejki pod orlen i czekaj na dostawe

  • Ten Ale Redaktor jeszcze podpala tych Bezmózgów brak słów jego Guru taki Cwaniak też Się Nabrał na brak Paliwa a taki Przewidywalny Likwidator.

 6. Ciekawe jak zapasy paliwa robią miłośnicy elektryków? Ładują powerbanki? :D Cały czas łudzę się że ludzie obudzą się z tego lewackiego amoku i zrozumieją, że OZE nie zastąpi nam węgla i atomu. Cały czas się łudzę, że szantaż gazowy otrzeźwi społeczeństwa. Z drugiej strony przypominam sobie 2 lata kowidiozy i ta nadzieja gaśnie.

  • Musiałby mi się sufit na łeb zawalić żeby iść do bankomatu i stać w tej kolejce. Przecież jakby ruskie zaatakowały Polskę to kurs złotego zrównałby się z kursem hrywny i gówno byśta kupiły za ten papier. Jeśli ktoś wybiera złotówki i leci do kantoru by teraz na zwyżkach kupować dolary i euro to tylko na tym straci bo dzisiaj kupi po 5 zł a za trzy-cztery tygodnie jak będzie po rozmowach pokojowych i Putin będzie ściskał się z Macronem będziecie sprzedawać tego dolara po 3,90. I tak się to skończy.

  • Ale wiesz że węgiel, gaz i ropa nie są nieskończone i za mniej niż 80 lat ich źródła się wyczerpią? Co wtedy?

 7. W przestrzeni krąży masa fake newsów m.in. stare nagrania z 2014 roku…W sumie to nie wiem, co się tam tak naprawdę dzieje.

  • Bandyta putin morduje Ukraincow ,Prezydent Ukrainy prosi OCHOTNIKOW na pomoc , teraz wiesz czy bedziesz udawal nie rozgarnietego!

 8. Mieszkaniec
  27 lutego 2022 at 12:20
  ……Prezydent Ukrainy prosi OCHOTNIKOW na pomoc……..

  Może by tak poprosił również obywateli Ukrainy mieszkających i pracujących w Polsce aby natychmiast wracali do kraju bronić swojej Ojczyzny.Powiedzcie, ilu młodych zdrowych i zdolnych do noszenia broni Ukraińców których znacie wróciło walczyć z ruskim najeźdźcą.Z tych których znam,żaden a w piątek na targu również słychać było śpiewną ,ukraińską mowę handlujących Ukraińców.
  Szkoda tych biednych Ukraińskich kobiet i dzieci którzy nie mają jak uciec i gdzie ukryć się przed rosyjską nawałą.

 9. Mieszkaniec
  28 lutego 2022 at 07:35

  Niewiele zrobił by Stary Bober ani @Mieszkaniec gdyby Putin rozkazał posadzić nad Nową Dębą atomowy grzybek. A tak będzie,szybciej niż sądzisz internauto @Mieszkaniec

 10. Amerykano
  28 lutego 2022 at 09:55

  Sądzisz że ci amerykańscy żołnierze a raczej te 19-20 letnie amerykańskie dzieci będące na nowodębskim poligonie będą Cię bronić?Zesrają się ze strachu gdy ziemia zatrzęsie im się pod nogami. Na czele z Tobą Amerykano i ,,bohaterami”zza klawiatury piszących na stronie infonowadeba. pl

  • To nie pospolite ruszenie macioryewicza do obrony rządu zwane terytorialsami, tylko armia zawodowa. Ale dałeś głos, szczeknąłeś na forum, więc teraz do budy….

 11. Stary Bober sie odslonil, to zakamuflowany dywersant putina ukrywajacy sie na terenie Nowej Deby,putin juz uciekl na Ural a gdzie ucieknie Stary Bober ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here