Wojsko chce naprawić ul. Anieli Krzywoń

9

Podczas październikowej sesji Rady Miejskiej, nowodębscy samorządowcy z inicjatywy radnego Tomasza Kopcia przyjęli apel, skierowany do Agencji Mienia Wojskowego w sprawie naprawy ulicy Anieli Krzywoń. Kilka dni temu do władz miasta i gminy Nowa Dęba, przyszło pismo z Wojskowej Komendy Transportu w Lublinie, wskazujące na to, że nieprzynosząca chluby wojsku droga, zostanie naprawiona.

W artykule pt „Samorząd apeluje do Agencji Mienia Wojskowego o zajęcie się drogą Anieli Krzywoń„ poinformowaliśmy o akcji radnego Tomasza Kopcia (okręg Os. Dęba) mającej na celu skłonienie właściciela tej drogi, do podjęcia zdecydowanych działań naprawczych – Najwyższy czas aby zakończyć te farsę. Stan techniczny tej drogi wymaga niezwłocznego podjęcia prac remontowych i wykonania odwodnienia. Tą drogą poruszają się mieszkańcy, żołnierze, w tym nasi sojusznicy z państw zachodnich. To wstyd, że pozwala się na coś takiego – mówił Tomasz Kopeć. Wydaję się, że echa apelu dotarły do osób decyzyjnych w wojsku. Kilka dni temu do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, trafiło pismo nadesłane z Wojskowej Komendy Transportu w Lublinie (WKT), informujące że przedmiotowa droga jest wpisana do wykazu dróg o znaczeniu obronnym. Z treści pisma wynika, że wojsko chciałoby pozyskać środki na realizację tego zadania z Funduszu Dróg Samorządowych. Nad szczegółami tego rozwiązania będą pracować przedstawiciele WKT, oraz burmistrz Wiesław Ordon. O sprawie będziemy informować w kolejnych artykułach.

9 KOMENTARZE

 1. Brawo Radny Kopeć !
  W końcu udało się zaapelować i przyjąć do realizacji remont odcinka drogi przez AMW po tylu latach !
  Dziwię się że udało się to młodemu radnemu i to na przedbiegach jego kandydatury a staremu wyjadaczowi byłemu radnemu Janowi Flisowi , który piastował to stanowisko przez wiele kadencji NIE !
  Wniosek jaki nasuwa się mi mieszkańcowi to większość byłych radnych wójta jak i jego pracowników na kierowniczych stanowiskach jest mierna za to wierna jego wysokości wójtowi !
  I dlatego Nasze Miasto i Nasza Gmina przeżywała zastój w wszelakim rozwoju , a naprawa tej sytuacji może trwać jeszcze długo !
  Raz jeszcze dziękuje i gratuluję postawy Młodego Radnego Tomasza Kopcia !

 2. Ale numer. Wojsko jest skłonne naprawić ale za gminne fundusze. A może to jest celowa zagrywka radnych z jednostką ? Radni będą w glorii a wojsko będzie miało cacy. A szef MON-u przypnie medale. BRAWO

 3. Anieli Krzywoń jest ulicą od ks. Łagockiego do bramy jednostki wojskowej i dalej za bramą. A od ul. A. Krzywoń do bloku nr 2???? Co, z tym odcinkiem??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here