Wyłoniono wykonawcę na przebudowę ulicy Majdańskiej

24

Jak informuje wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Zieliński, tarnobrzeskie starostwo wyłoniło wykonawcę robót budowlanych związanych z przebudową ulicy Majdańskiej w osiedlu Poręby Dębskie. Zwycięska oferta opiewa na kwotę 533 341,73 złote.

Oferta została złożona przez Konsorcjum firm: Lider Konsorcjum PBI Infrastruktura S.A.;  Partner Konsorcjum PBI WMB Sp. z o.o.;. Okres gwarancji i rękojmi wynosi 60 miesięcy. – Jak informuje wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Tomasz Zieliński, droga będzie realizowana w standardzie ulicy Sikorskiego czyli będzie posiadała niezbędne odwodnienie, oraz przedłużenie chodnika po prawej stronie. Jak dodaje radny Zieliński o realizację zadania również mocno zabiegali radni gminny z Osiedla Poręby Dębskie.

– Chciałbym serdecznie podziękować w imieniu swoim i w imieniu radnego Huberta Kopcia, zarówno panu staroście, zarządowi powiatu, oraz radnym powiatowym z gminy Nowa Dęba za podjęcie się realizacji tego zadania. Dziękuję również kolegom z Rady Miejskiej, którzy zagwarantowali w tegorocznym budżecie środki na udział gminy w tym zadaniu – mówi radny miasta Nowa Dęba Michał Chmielewski.

Planowe zakończenie robót to wrzesień bieżącego roku.

rek
Zdjęcie: google street

24 KOMENTARZE

 1. Ok niech zrobią to w koncu ale moim zdaniem strefa ważniejsza, kiedy zrobią ulice szypowskiego? niedługo sama się rozleci nie mówiąc o wygodzie i estetyce, jak ktoś tu przyjeżdża to na pewno przeżywa szok.

  • Ta droga to najgorsza droga w Dębie , przejedź przez przejazd kolejowy i zobacz jakie są drogi w sąsiedniej gminie , to już dawno powinno być zrobione

 2. Śmiejecie się z Majdanu ale tam Wójt już asfalt po lasach wylewa bo ma za dużo, a w Dębie wielka sensacja bo wyleją kilkaset metrów asfaltu do torów, a za torami po stronie Majdanu już zrobione od kilku lat. Ten głupi kawałek asfaltu pokazuje jakich mamy gospodarzy.

  • Trochę obronie wladze w tym wypadku. Chociaż uważam jest jest generalnie słaba.

   Tu będzie lepsza droga, chodnik i parę innych pierdoł niż po drugiej stronie torów.
   To też droga powiatowa a nie gminna przynajmniej z naszej strony.

   Wójt Majdanu na drogi dostaje kasę z zewnątrz bo są mała biedna wioska więc wszyscy muszą im dawać a oni budują tylko drogi bo nie mają co innego robić, nie mają basenu, szpitala, kina bo jadą w tych przypadkach do dęby korzystają za darmo bo jako mieszkańcy innej gminy i powiatu nie płacą za to więc nie budują u siebie bo wtedy kasy było by mniej na drogi a i tak na taki basen mogą do dęby. A to kosztuje.

  • Dodam jeszcze, że ma tyle kasy, że oprócz wylewania asfaltu po lasach sfinansował na koszt gminy dwa przystanki PKP w Hucie i na Podlasku.

  • Wojt w Majdanie moze budowac drogi bo przez lata zaoszczędzil masę kasy na nauczycielach . Nie ma bowiem w zwyczaju rozdawać im nagród np. na Dzien Nauczyciela. A nasz burmistrz na ten przyklad hojnie co roku sypie groszem na tych nierobów, no to na drogi.juz nie starcza.

  • Do dzielnych obrońców tow. Wiesława, odpowiedzcie sobie na pytanie: w której gminie leżą dwie strefy przemysłowe Deba i Chmielów i która gmina ma z nich fundusze na inwestycje? Jeżeli Majdan, to by wyjaśniało dlaczego maja lepsze drogi.

 3. w końcu… ta droga już dawno powinna być zrobiona. Jak jest objazd to często własnie wszyscy jadą tą drogą, aż wstyd że takich dziurach przez tyle lat muszą jeździc!!

 4. Co? Do kina i na basen jadą za darmo, a składek zdrowotnych i ubezpieczenia nie muszą płacić żeby korzystać z publicznej służby zdrowia. Ach to świetnie, to już szukam meldunku w Majdanie, bo ja frajer za to wszystko bulę. Aha jeszcze ten „biedny Wójt” nie zadłużył Gminy. A kto im musi dawać? Co z litości im daje ? Owszem Majdan nie ma statusu miasta i wszystkiego tego co wymieniłeś wiec nie ma wpływu z podatków, gmina Nowa Dęba za to ma dosyć sporo, a i tak zadłużona po uszy bo zamiast inwestować chociażby w infrastrukturę został zalana betonem i fuszerką. Wszystko to teraz trzeba „lepić” no i odsetki dalej biją.

  • Popatrz ile kosztuje utrzymanie kina i basenu, ile dokładamy do szpitala a później pogadamy. Nie wiem czy wiesz o co mi chodziło i głupio odkrecasz kota ogonem czy nie wiesz. Chodzi o to że majdan wydatki ma inne niż my, ma mniej rzeczy na które musi wydawać duży procent budżetu więc ma więcej na drogi. Tyle. Nie chodzi o to że ktoś jest frajerem bo mieszka w gminie gdzie placi za kogos, bo wiadomo płaci te same podatki, ale gminą, sama jako instytucja już wydatkuje inaczej niż gminą Majdan, zamiast wydawac na basen, kino, szpital itp. budowalibysmy wiecej dróg to chyba logiczne?

   Nie będę bronił zadłużenia i wszystkich rzeczy które zarzucają władzy naszej samorządowej bo uważam że są słabi ,bardzo slabi i niekompetentni. Z drugiej strony śmieszny jest fakt że masa ludzi ubustwia wójta Majdanu bo buduje wszędzie drogi, napisałem wyżej dlaczego tyle buduje nie koniecznie że jest takim wspaniałym gospodarzem.

 5. w majdanie buduje sie tylko drogi i kupuje traktory do ich obróbki po za tym nic innego sie nie robi no chyba że z proboszczem w czwartki

 6. a i rada gminy w majdanie jest milcżacza w w 1/15 no może 2 casami cos mówią a resztą rządzi – niejaki WóJT – znaczyy się – WILK WIELKi I

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here