Z CENTRUM MIASTA ZNIKAJĄ KOLEJNE RUDERY

25

Dobiega końca rozbiórka garaży zlokalizowanych przy ulicy Jana Pawła II w Nowej Dębie. Stare, zniszczone i szpecące wizerunek miasta komórki, zostaną w przyszłości zastąpione estetycznymi parkingami. 

O likwidacje garaży zabiegał radny Łukasz SerafinOd początku kadencji radni przeznaczali w budżecie środki na rozbiórkę tych obiektów. Z różnych przyczyn burmistrz nie realizował jednak tego zadania. Ważne, że po wielu interwencjach ten temat został załatwiony – mówi Łukasz Serafin i dodaje, że kolejnym etapem będzie wykonanie w tym miejscu miejsc parkingowych dla mieszkańców okolicznych bloków.

 

25 KOMENTARZE

  • Też się z tym w pełni zgadzam! Chciałem jednak przy okazji zwrócić uwagę na brak logiki w planowaniu i inwestycjach gminnych a co za tym idzie wyrzucaniu pieniędzy w tzw błoto! Ktoś nie dawno pisał na forum o dublującym się oświetleniu w „Koziołku” – ja zwracam uwagę na bezsensowne rozplanowanie „Plant”. Chodzi mi o zrobione dojścia do jezdni gdzie jest brak pasów a tym samym robią się dzikie przejścia! najlepiej widać to na skrzyżowaniu Al. Zwycięstwa z Jana Pawła! Teraz tam barierkami zagrodzili – a zróbcie w końcu porządne skrzyżowanie jak z podręcznika przystało, po dwa przejścia na Jana Pawła i Aleji a nie fuszerka! przecież stojak na rowery można przesunąć obok a mocowania na maszty przenieść na plac Grycznama na drugą stronę? o gruntowym, niedziałającym od początku oświetleniu placu nie wspomnę! Druga rzecz to „wyremontowane” ulice Strażacka i Ogrodowa? Kto to zatwierdza – przecież tam jest tak wąska jezdnia kosztem chodnika, że po tym drugim można autem jeździć! Czyżby lobby kostki brukowej miało tak wielki wpływ na projektowanie tych przebudów? A gdyby była potrzebna szybka interwencja Straży Pożarnej to tam ledwo wyminą się dwie osobówki? Jak kiedyś na krzywym moście lub niżańskiej dojdzie do poważnego wypadku to to są przecież drogi zastępcze! o nowo zrobiony wjazd do lasu w kierunku Rozalina nawet nie pytam bo to żenada! pozdrawiam

  • Leśniczy, co do tego przejścia w stu procentach się zgadzam, takie przejście już dawno powinno być.

 1. Usunąć jeszcze garaże spod górki, a ten teren przeznaczyć na park. Podobną góreczkę widziałem w jednym wielkopolskim miasteczku – mieli tam tor saneczkowy i malutką skocznię narciarską (oczywiście dla dzieci i młodzieży)

  • A gdzie będą samochody chować? W piwnicy? Garaż to rzecz potrzebna…rozumiem Cię, ale robienie parku pod lasem to kiepski pomysł….

  • Kolejny odklejony od rzeczywistości. Może Twój dom zlikwidujemy i zrobimy tam tor

 2. Wyburzyć jeszcze starą fontannę na 1 maja a nie pompować w to coś kasę . To nie
  di Trevi … estetyki nawet w wyremontowanej trudno się będzie dopatrzeć ….

  • Co prawda te garaże robiły wiochę, ale od fontanny się od…

  • Jadźka, jesteś babą więc trudno wymagać od ciebie logiki i mądrości. Fontanna była tu zanim ty się zjawiłaś, więc wara od niej

 3. Głównym blokującym inwestycje do tej pory nie był burmistrz ale głównodowodzący radny. Przecież nie jest to żadną tajemnicą więc po co mieszać w to Pana Ordona.

 4. Płacę podatki i Zus wygórowany a Ty kaskę bez podatku tulisz . Nie jeden taki mądry jest w Tej Wsi Mam nadzieję że i do Was Skarbówka zapuka

  • Gdybyś oglądał coś innego niż TVpis wiedział byś że tą biede i hiperinflacja to nie ruskie nam zafundowali .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here