Zapraszamy Rodzinę z Kazachstanu do Nowej Dęby

3

31 maja Rada Miejska w Nowej Dębie podjęła uchwałę w sprawie sprowadzenia do Nowej Dęby polskiej rodziny z Republiki Kazachstanu.

Wcześniej, bo 28 lipca 2019 r., przyjęta została na wniosek radnej Heleny Tłustej Deklaracja w sprawie repatriacji polskich rodzin. Stanowisko to było moralnym i historycznym zobowiązaniem wobec Rodaków, którzy z różnych powodów znaleźli się w granicach dawnego Związku Radzieckiego.

Podjęta przez radę uchwała rozpoczyna działania zmierzające do sprowadzenia rodziny z byłego Związku Radzieckiego. Wstępnie proponuje się sprowadzenie do Nowej Dęby konkretnej rodziny, która zwróciła do władz Nowej Dęby z prośbą o zaproszenie ich do naszego miasta.

Gmina zabezpiecza na początek lokal mieszkalny dla wspomnianej trzyosobowej rodziny, zaś we współpracy z Wojewodą Podkarpackim rozpocznie procedurę przygotowania tego lokalu do zasiedlenia oraz sprowadzenia zaproszonej rodziny do Polski. Gmina wstępnie rozeznała także możliwość zatrudnienia w zakładach naszej gminy repatriantów, co jest możliwe dzięki deklaracji pracodawców. Gmina ze swej strony udzieli także pomocy w nauce dla małoletniego członka owej rodziny, pokrycia kosztów wydania dokumentów i tłumaczenia dokumentów oraz wspierania członków rodziny w adaptacji do naszego środowiska.

/UMiG

Zobacz również nasz artykuł z 12 lutego 2019 roku:
„Przyjmijmy polską rodzinę z Kazachstanu. Nie zapominajmy o Polakach na wschodzie”

3 KOMENTARZE

  1. Tylko żeby ta rodzina nie chciała zaraz pojechać dalej na zachód, jak to kilka podobnych przypadków wcześniej w Polsce bywało..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here