Zastrzeżenia co do jakości wykonania ścieżki rowerowej wzdłuż budowanej ul. Śmiśniewicza FILM

62

Mieszkańcy zgłaszają radnym wiele uwag co do jakości wykonania ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż budowanej ulicy Śmiśniewicza. Ewidentne fuszerki dokumentują na przesyłanych samorządowcom zdjęciach i filmach.

Temat ten został poruszony na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Szkoda, że nie ma już z nami pana burmistrza bo chciałem zapytać kiedy jest termin odbioru ulicy Śmiśniewicza? Spływają uwagi od mieszkańców co do jakości wykonania nawierzchni i ciągów pieszo-rowerowych – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. Wtórował mu radny Tomasz Dziemianko: – Proszę aby burmistrz dał znać radnym kiedy jest odbiór tej drogi tak aby zainteresowani radni mogli wziąć w nim udział.

Na wykonanych przez mieszkańców materiałach widać oczywiste błędy w wykonaniu zadania. Wybrane z nich publikujemy poniżej:


 

Zdjęcia:

 

62 KOMENTARZE

 1. Bez komentarza, do dziś mamy zapłacone i nie funkcjonujące oświetlenie płyt na plantach!? Nikt o tym nie wspomina, temat tabu kosztujący dużo pieniędzy podatników

  • Mamy zapłacone i niefunkcjonujące oświetlenie hybrydowe na przejściach dla pieszych na ul. Jana Pawła Ii

 2. Może też się ktoś zainteresuje jak wygląda jakość wykonania ścieżki rowerowej wzdłuż ul.Kościuszki od wjazdu nad zalew w kierunku torów kolejowych. Tam to dopiero ktoś fuszerkę odstawił chyba jest gwarancja na wykonanie.

 3. A nie przeszkadza panom radnym stan ulicy Strażackiej? Przecież do droga w gestii gminy.Panowie,to chyba najgorsza ulica w gminie, mieszkacie tam, jeździcie nią.Nie przeszkadza? Panie Tomaszu D, zrob pań coś.!!!

  • Mieszkanko najgorsza to jest dojaz do garazy na ul 1 maja, burmistrz ma zamiar ja nam zarybic w 2024r

 4. Znakowanie ciągu pieszo- rowerowego chyba odbywało się przy użyciu białej farby na plastykę i pędzelka zabranych dziecku z plecaka…jakość tragiczna, po kilku dniach połowa odklejona i rozwiana wokół.

  • mają się zmieścić 2 tiry, bo wyobraź sobie, że ta ulica prowadzi na strefę ekonomiczną, gdzie jest wiele firm

 5. Szerokość jezdni ulicy prostopadłej do 9 w stronę Krzątki zagraża bezpieczeństwu jej użytkowników. To mówi drogowiec.

 6. W Majdanie K. taka krytyka inwestycji jest jest niemożliwa. Wąsaty celebryta-drogowiec żelazny z Ciułoka i jego świta do tego nie dopuszczą.

  • Pisałem wielokrotnie by do Budowy Dróg Zapytać Wójta Majdanu ale jak zwykle każdy Mądry po Szkodzie

 7. Brawo , naszym nowo debskim gospodarzon za dopilnowanie tej fuszerki za Nasze PLNY , teraz jeszcze prosimy o wstege do przeciecia, pare fotek , i maly lansik na tle tej pieknej inwestycji .

 8. Na razie po wpisach tutaj można tylko powiedzieć – Jak to na wsi….

 9. Nienawiści, którą w sercu Polek i Polaków zasiał PiS, nie wyplenimy jeszcze większą nienawiścią i pogardą ze strony KO i osobników pokroju internauty,,Pistch”
  PO?PiS? Nieważne.Tyle nienawiści nie było w Polsce od dawna.Co się takiego zmieniło,że politycy posługujący się mową nienawiści przesunęli się z marginesu do centrum sceny politycznej,że stali się wybierali.

  • ,że politycy posługujący się mową nienawiści przesunęli się z marginesu do centrum sceny politycznej,że stali się wybierali

   WYBIERALNI miało być
   Prośba do moderacji, proszę edytować mój post aby odpowiedź była zrozumiała.

 10. To nie jest ścieżka rowerowa , to jest taki szeroki chodnik (nie wiadomo po co taki szeroki).. Ścieżka ma inną nawierzchnię..Ciekawe, który spec. zatwierdzał projekt..

 11. Panie Ordon kolejna fuszera zalew , planty , teraz to ileż można tak partaczyć to były wielomilionowe inwestycje – to pan jest odpowiedzialny za te inwestycje nikt inny , po prostu nie nadaje sie pan na to stanowisko i tyle szkoda słów .

 12. mówisz – także zobaczymy w kwietniu na wyborach samorządowych – ludzie pogonią Go jak teraz Pis do sejmu – poprostu jest juz przesyt ordonem i tego jego elokwentną gadką :( i zaufaj mi to nie jest tylko moje zdanie

 13. Demokrata to teraz mi wytłumacz jak mogła mieć większość inne zdanie jak był tylko jednym kandydatem na burmistrza – bo chamsko zablokował kandydature swojemu kontrkandydatowi dlaczego to zrobił – bał sie czegoś ?? p.S w Mieście Nowa Deba nie mówie tu o sołectwach – ordon dostał wiecej na NIE niż na Tak. –

  • Jeżeli mieszkańcy miasta głosowali na NIE, to nie chcieli Burmistrza a pan Ordon powinien być Wójtem.

  • a nowe ledowe sa na urlopie albo stoja w kolejce w wydziale komunikacji ale na ten temat to moze cos wiecej wiedza tomasz i marek jak nie sa na spacerze z kurami

  • Pyskaty, najmądrzejszy (prawie jak pisowski nadprezes), wszędzie go pełno, zwłaszcza tam gdzie go nie proszono… No i musiałby ten „zapach” jakoś zamaskować…

 14. No Serafin może ale za parę lat , a Hubert chyba sołtysem Krzątki lub Brzostowej Góry albo sołtysem w kościele , a najlepiej niech się bardziej do placków przyłoży żeby można było je ze smakiem jeść . Trzech srok za ogon nigdy się nie złapie

 15. Warchoł ich przez 8 lat nie zamknął to i teraz ich nie zamknie , prędzej oni jego . Przez 8 lat nawet nie potrafił postawić im zarzutów , więc był słabym ministrem . Zamiast ztawiać zarzuty to on się bawił w rozdawanie garów . Pomylił ministerstwo sprawiedliwości z akwizycją garów

 16. Czepiać się o barierki które się ruszają a nie zagrażają ani zdrowiu ani życiu użytkowników ścieżki, niedociągnięcia w położeniu kostki które są w ułamku procenta i są niewidoczne, i próba opóźnienia otwarcia drogi jest śmieszna, tak samo jak robienie filmów z wyciągania kostki, droga jest przygotowana, mogę się czepić że brakuje jeszcze ławeczek i koszy na śmieci ale to nie blokuje możliwości jej dostępu do ruchu i rozładowania ,a w dni wolne jest to naprawdę fajny odcinek na spacer. I tu pytanie kiedy będzie otwarcie a z detalami które według niektórych są rażącym błędem radźcie sobie.

 17. Nawet nie ma się czego czepić ,droga przygotowana, pasy przejazd kolejowy wszystko działa lampy pięknie oświetlają chodnik dajcie ludziom żyć i wkoncu rozładujcie korek który się tworzy po 15 aby każdy mógł spokojnie dojechać do domu.

 18. A kto wie może dało by się urządzić pod ochroną policji wyścig na 1/4mili dzieciaki mogli by sobie gdzieś ulżyć w zabawie swoimi samochodami.

 19. I tak będziecie stać w korku przy wyjeździe od hotelu Szypowski żeby wbić się do ruchu, a jak zaczną tamtędy jeździć TIRy to i nawet ciężko będzie wyjechać z parkingu przy Dezamecie.

 20. Nie narzekajmy jestem w miasteczku na Pomorzu drogi główne załamka. Myślę że u nas nie jest tak źle, co ścieżki rowerowej to myślałem że będzie wylany asfalt ale jest kostka też będzie. Jedyne zastrzeżenie do ścieżek rowerowychto brak płynnych przejazdów przez drogi przecinajace sie nawzajem że ścieżkami rowerowymi. Ogólnie nie narzekajmy zawsze może być gorzej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here