Nowa Dęba wyprzedza Tarnobrzeg? Kandydat na Prezydenta dostrzega zagrożenie.

63
Fot. www.nadwisla24.pl

Wyborcza kampania samorządowa trwa w najlepsze. Na konferencji prasowej jednego z kandydatów na urząd Prezydenta Tarnobrzega dało się wyczuć nutę zazdrości w odniesieniu do aktywności nowodębskich samorządowców. 

Podczas wczorajszej konferencji prasowej kandydat Koalicji Obywatelskiej Norbert Mastalerz opowiadał dlaczego zdecydował się na udział w wyścigu o fotel prezydenta Tarnobrzega. Jako najważniejszy powód, wskazał postępującą degradację miasta.

– Zderzyłem się jako prezydent z sytuacją, w której mówiło się, że Tarnobrzeg jest daleko za Stalową Wolą, daleko za Mielcem, jeśli chodzi o rozwój gospodarczy i infrastrukturalny. Dziś dostrzegam takie zjawisko, którego obecna władza nie dostrzega, że niestety, zaczynamy być daleko za Kolbuszową i Nową Dębą, jeśli chodzi o skuteczność infrastrukturalną, skuteczność w pozyskiwaniu środków i rządowych, regionalnych, ale też tych unijnych – stwierdził Norbert Mastalerz.

Jak tę wypowiedź ocenia Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Damian Diektiarenko? – Nie zamierzam mieszać się do kampanii wyborczej w Tarnobrzegu, ale cieszę się, że również poza Nową Dębą dostrzegalne jest jak wiele pracy wykonaliśmy w ciągu ostatnich 5-lat. Przez ten czas osobiście jeździłem do wielu instytucji państwowych i regionalnych zabiegając o dotacje i wsparcie.  To również świetna praca ze strony urzędników, którzy przygotowywali wnioski i dokumenty. Sąsiadom z Tarnobrzega życzę jak najlepiej, ale muszą mieć świadomość, że mamy dużo pomysłów na szybszy rozwój naszej gminy i zapewniam ich, że będziemy pozytywnie rywalizować, ale również współpracować.

/rek


 

 

63 KOMENTARZE

 1. Gdyby nie hamulcowy z Tarnowskiej Woli to wiele rzeczy w tym mieście dałoby się zrobić lepiej, szybciej i taniej. Ale jak się jest na usługach Kolbuszowskiego Dziada to nic dziwnego, że Dęba przez dekady rządów sołtysa Wiesława rozwijała się wolniej niż powinna. Wpuściło się trochę świeżej krwi do rady miasta i wszyscy dookoła dostrzegają, że Dęba zaczyna się liczyć. Dalsze rządy leśnych dziadków w osobach Ordon-Sudoł-Chmielowiec to katastrofa dla naszej miejscowości.

 2. Po stagnacji obecnie urzędującego Ordona przyszły wybory w 2018 roku, gdzie burmistrz niemal przegrał sam ze sobą, a władzę nad budżetem przejęła młoda rada. Dało się zauważyć wzmożoną aktywność rady przez całą kadencję. To skutkuje tym, że wreszcie nasza gmina Nowa Dęba jest często brana za przykład działania samorządu. Ja kibicuję dalej młodym i czekam na rezultaty, gdzie razem z młodą radą będzie rządził młody, aktywny burmistrz! Jak obserwuję dziadzia Sudoła i Ordona to naprawdę ziewać mi się chce, i nie widzę w nich żadnych rokujących zmian na lepszą, kompetentniejszą i świeższą wizję dla gminy i powiatu.

 3. Różnica pomiędzy Damianem z radą a Ordonem jest łatwa do zobrazowania. Ordon od 20 lat cieszył się i chwalebnie ogłaszał jak mu dziadek z Kolbuszowej przywiózł jakeś drobne pieniążki, których Kolbuszowa nie miała na co spożytkować. Damian z kolei nie czekał na ochłapy od posłów tylko brał sprawy w swoje ręce i często wizytował w ministerstwach, aby czerpać garściami dla gminy. Co zostało drobnych w Warszawie to właśnie brał Tarnobrzeg i Bożek wychodził na konferencje i chwalił się Tarnobrzeżanom pozyskanymi środkami.

  • Damian przy sprzyjającej koniunkturze politycznej może coś wydeptał. Teraz już nie będzie miał na to szansy. Marcin i Zbyszek to już historia, a nigdzie indziej nie znajdzie słuchaczy.

  • Co wydepcze Kosmita i Wiesiek znany wszędzie jako podnóżek Dziadka z Kolbuszowej? Młody sobie poradzi, zobaczysz.

 4. Śmieliście się z tych kartoników i rozdawanych czeków. Mastalerzowi natomiast nie jest do śmiechu bo ma pełną świadomość, że za tymi kartonikami i czekami stały realne pieniądze które trzeba było wydeptać w różnych urzędach i które przyczyniły się do rozwoju Nowej Dęby a nie Tarnobrzega. Mieszkańcy niech wyciągną z tego wnioski :)

 5. jak symbolika może być interpretowana w politycznej kampanii. Obserwując kandydatów do rady miejskiej oraz kandydatów na urząd burmistrza, którzy pozują na ulotkach i banerach z założonymi rękami, nie sposób się nie zastanowić nad przesłaniem, jakie chcą przekazać. Czy może to być aluzja do tego, że przez całą kadencję będą bierni, jakby mieli ręce związane? Jak obecny rząd? Piniendzy ni ma i nie będzie!

 6. To przede wszystkim brawa dla Wiesława Ordona i radnych nie tylko z tej kadencji, ale również z poprzednich. I wielkie słowa uznania dla pracowników Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych, które współtworzą samorząd lokalny. Brawo, brawo, brawo. To wspólny wysiłek wielu, wielu ludzi, którzy działają w tym środowisku od lat. Fajnie, że cegiełkę dołożył Damian D., ale z całym szacunkiem, trochę skromności by się przydało i szerszej wizji tego co się dzieje w widłach Wisły i Sanu.
  A przy okazji pozdrowienia dla pana Mastalerza.

  • Te brawa to dla Tego Ordona od 3 słupków za 25 tysięcy, dwóch toi toi w cenie mieszkania każdy czy tego Ordona od licznych fuszerek, krzywych murków itd. Jeśli chodzi o radnych poprzednich kadencji to który ma tutaj największe zasługi? Bojcorz Jasiu Flis czy może Wojtuś Serafin w świecących garniturach? A może jakaś inna nie znana nikomu niemowa tego dokonała? :) Gdyby ta ekipa nie została wymieniona to byś dzisiaj konsultował czyje papcie mają być wystawiane w projektowanym przez nich muezum, a tak dyskutujesz o tym czy basen ma być takiej czy innej szerokości. Gdyby oni byli dalej u władzy to byś dzisiaj spłacał kredyt za budowę domu pomocy społecznej koło jorguli, a a tak to robisz tam zakupy a lidl płaci do gminy podatek od nieruchomości. Dużo mógłbym pisać ale zaczadzonym wyznawcom wójta Ordona żaden argument nie przemówi do rozumu.

  • Widzisz Grzeszniku, Mastalerz mówił o ostatnich latach. Jeśli chodzi o skromność to niech się jej uczy Ordon bo robienie filmików na tle bloków Grzędy i przypisywanie sobie prywatnych inwestycji to jest pycha która krąży przed upadkiem. Podobnie jak pajacowanie na ulicy Śmiśniewicza która nie była pomysłem Ordona. Ordon przypisuje sobie cudze zasługi, ale jak widać po twoim komentarzu znajdują się tacy którzy te historyjki łykają jak pelikan.

  • Dokładnie! Ordon od 12 lat obiecywał że zbuduje blok komunalny. Żadnego nie zbudował ale teraz obiecuje całe osiedle na niżańskiej heheh, a filmuje się na tle bloków Grzędy którego sam Ordon przez lata jak i później Sudoł blokowali w budowie. To też ciekawa sprawa, że jak Grzęda zaczął budować na osiedlu Północ to Sudoł nie chciał wydać pozwolenia na budowę bo rzekomo za blisko lasu, a jak spółka z Kolbuszowej zaczęła budować koło tego samego lasu to jakoś pozwolenie dostała. Czyli jak spółka z Dęby zaczęła budować to trzeba było blokować, a jak wjechała kolbuszowa to blokady nie było ? Czyli kolbuszowski hamulec cały czas będzie wisieć nad Nową Dębą jeśli dalej będą Ordony i Sudoły?

 7. Czy to nie ten człowiek, który przed kilkoma laty za pieniądze publiczne wynajął sobie śmigło z pilotem i poleciał do Siedlec na mecz Siarki?

 8. Wrzućcie ulotke wyborczą BURMISTRZA z ostatnich wyborów. Ile z tego zrealizował? Tak sie chwalił ze wybuduje bloki. Iletych bloków wybudował? Dokładnie ZERO! Gdzie to miasteczko rowerowe dla dzieciaków z tej ulotki? Gdzie pomost na wyspę? Gdzie te miejsca pracy? Ktoś w to jeszcze wierzy?

  • Miasteczko rowerowe z poprzedniej ulotki właśnie trafiło na najnowszą ulotkę Wieśka. On od 20 lat obiecuje to samo.

  • Skoro wygrywał na tych bajkach całe życie to się już tak nauczył. Teraz ci Wiesław wszystko obieca a po wyborach będzie butny i arogancki jak zwykle. Zwłaszcza, że będzie to jego ostatnia kadencja więc będzie miał jak to młodzież mówi wy-wa-lo-ne. Nowy się będzie musiał starać bo jak nie to się go wypierdzieli na zbity pysk. Dlatego konieczna jest zmiana.

 9. Mastalerz to ten facet, który z publicznych pieniędzy wydawał 400 zł dziennie na jedzenie? (100tys. łącznie)

 10. Pani Kieliszek to niech się za robotę weźmie a nie w godzinach pracy zaśmieca faceboka! Zablokowałem w pierony ale inni udostępniają…

  • Najlepszy jest jej program, chyba budżet Warszawy będziemy mieli żeby to wszystko zrobić co obiecują. Żenada i brak wiedzy.

 11. Nie ma co słuchać co jeden z drugim przed wyborami wygadują . Był taki jeden co mówił , że już Japonię doganiamy , inny mówił że Polska wyprodukuje milion aut elektrycznych . No i co z tego wynikło . Tylko mu nos urósł

  • Spokojnie, ostatnio Jarozbaw K. przeciął (wyciągnął wtyczkę) kable do fabryki Tesli pod Berlinem. Będzie produkował u nas w Polsce swoją, naszą, waszą IZERĘ

 12. Młodzieży, trzeba było rodzicom i dziadkom pochować dowody osobiste w czasie wyborów na burmistrza, wtedy nie było by płaczu że Ordon nie zrobił nic dla Nowej Dęby.
  Zresztą kto zdrowy na umyśle wybiera gościa z owsikowni? Zawsze wybiera się swojego niezależnie od statusu społecznego i zawodu którego wykonywał lub w tym czasie wykonuje.

 13. Mastalerz nie odnosił się do ostatnich 20 lat, tylko do ostatniej kadencji urzędującego prezydenta Bożka.

 14. Może ciągle obiecuje to samo jak budowę bloków czy miasteczka ruchu drogowego, ale zaufajcie mi! Wprawdzie rządze ze 20 lat, ale tym razem jak mnie wybierzeta to na 100% się uda. Musicie mi dać szansę. Po prostu brakło mi czasu. Ale teraz wszystko zrobię i zbuduję, a nawet jeszcze więcej!

  • Obiecywał też ściankę wspinaczkową na domu kultury i małpi gaj na górce, ale to jeszcze za czasów zastępcy Zygmunta. Ileż to wody w Bystrzyku upłynęło, a po ściance i małpim gaju ani widu, ani słychu :D

 15. Zawsze mieliśmy jako Nowa Dęba kompleks wobec Tarnobrzega i Kolbuszowej. Cieszę się, że udało się zmienić sytuację i Tarnobrzeg boi się Nowej Dęby. Wystarczyło wymienić radę i sprawy idą do przodu. Teraz rozumiecie dlaczego Kolbuszowa i Tarnobrzeg tak chcą Ordona i boją się zmiany w Nowej Dębie? Kandydat na prezydenta TBG mówi wprost, że Dęba stała się silna w ciągu tej kadencji. Dlatego taki nacisk tarnobrzeskich mediów, gazety i telewizji jest na to, żeby wygrał Ordon. Bo Nowa Dęba się przy tym człowieku nie wybije. Oni się bali zrobić filie wydziału komunikacji w Dębie bo wiedzą że to zagraża interesom Tarnobrzega. Są jednak ludzie co się nie boją i wiedzą, że jak będzie filia w Nowej Dębie to kolejnym krokiem będzie przeniesienie stolicy powiatu tarnobrzeskiego ziemskiego do naszej gminy. A jak będziemy powiatem to wieś Kolbuszowa się może schować. I teraz dodajcie dwa do dwóch i zobaczcie kto chce zmian a kto chce utrzymać dominacje Tarnobrzega i Kolbuszowej.

  • O to żeś chłopie farmazony piszesz:) Prędzej zobaczę wieżę Eifla na plantach niż Wydział Komunikacji.
   Wyjdz z domu, ochłoń, wróć i pomyśl. To bujda co piszesz.

   Pozdrawiam kandydata Wiesława! Jedyny gospodarz.

  • Jeśli ponownie wybierzesz dziadersów którzy byli przeciwko utworzeniu wydziału komunikacji w Nowej Dębie to rzeczywiście nic z tego nie będzie. Jak wybierzesz tych co popierają ten pomysł to wydział powstanie. Tak to działa.

  • Powiatem Nowa Dęba nigdy nie będzie a pisanie że Kolbuszowa to wieś jest śmieszne bo w Kolbuszowej czuć miasto a w Nowej Dębie wieś, popatrcz jak Kolbuszowa się rozwija jaki ma dochód jak zmieniła się w ostatnich latach, Nowa Dęba rozwija się bardzo powoli dochody gminy są bardzo ubogie, brakuje w Nowej dębie sklepów galerii nawet rossmana nie ma siłowni wszystko się po zamykało a Kolbuszowa? Dużo sklepów supermarketów nowe zakłady
   Buduje się nowy plac targowy za 5 mln budują w mieście juz 3 nowoczesną kaplice gdzie w Nowej Dębie nie ma ani jednej, nowe ulice praktycznie całe miasto ma ulice i nowy asfalt, rozwija się strefa ruszają nowe inwestycje a w Nowej Dębie? Widać ze od wielu lat się nie zmienia brakuje wielu rzeczy, nie ma pracy mieszkalnictwo ubogie Koleji podmiejskiej tak jak jest w Kolbuszowej brak, zero perspektyw upadające sklepy. Rzeczywiście wieś to Nowa dęba

 16. To super że się nie mieszasz w TARNOBRZEG wystarczająco mieszacie z redaktorem w tych wypowiedziach na pozostałych kandydatów tu w Nowe Dębie myslę że społeczeństwo jest myślące i odpowiednio potraktuje to stronnicze info powinno zniknąć jak telewizja program I bo już się nie dało sluchać podobnie jak WAS taka prawda cały czas wasza manipulacja szkoda czytać

  • dokładnie sie zgadzam skoro wybieramy ludzi u których nic się nie da i mało tego jeszcze tobie wmówili że się nie da i ty w to wierzysz. a mogę sie założyć że jeśli tylko będzie zmiana z tych nic nie mogących dziadów w powiecie i uda się otworzyć wydział komunikacyjny to i tak będziesz pluć pluła . i będziesz tłumaczyć dlaczego nie dało sie wcześniej tego zrobić . Oby sie udało nawet dlatego żeby pokazać niedowiarkom że naprawdę można coś świeżego wnieść do powiatu. trzymam kciuki

 17. U nas w Nowej Dębie wybrać burmistrza to tak jak mówił kiedyś Pinokio – trzeba wybierać między dżumą a cholerą . To i to nie dobre . Każdy kandydat to pożal się Boże , lepiej w dniu wyborów w domu siedzieć lub przejść się na spacer i ciśnienia sobie jakimiś wyborami nie podnosić . Jest taki jeden warchlak kandydat do powiatu , to wystarczy tylko na niego popatrzeć i ciśnienie dopija do 200

 18. Ja tylko pytam – człowieku powiedz co ty wąchasz , że masz takie zwidy ??? Dęba powiatem ???? Hahahahahahaha , chyba w XXXV wieku . Za chwilę powiesz , że może stolicą polski będziemy – ha ha ha ha ha

 19. ,,……. to kolejnym krokiem będzie przeniesienie stolicy powiatu tarnobrzeskiego ziemskiego do naszej gminy……..”
  Ludzie,czy Was, komentujących na stronie infonowadeba całkowicie poje..ło?Pójdźmy więc dalej,zróbmy stolicę Podkarpacia.

 20. No prawda jest taka, że to nie tylko Rada Miasta rządziła miastem tylko również i burmistrz, projekty też ktoś musiał napisać i to na pewno nie Rada Miasta, dlatego ważna jest współpraca na każdym szczeblu, a nie przypisywanie sobie wszystkiego co pozytywne. Prawda jest taka, że bardzo dużo rzeczy zostało też zaniedbanych, np Zalew, place zabaw, nie powstała żadna konkretna ścieżka rowerowa, młodzież nie ma się gdzie podziać, a wszyscy teraz prześcigają się w obietnicach, niedługo plakatami zakleją nam całe miasto :-/

  • Projektów nie pisze burmistrz. Radny też nie. Projekty, wnioski, dokumenty itp sporządzają pracownicy urzędu którym przewodniczący rady w swojej wypowiedzi podziękował. Natomiast systemowo jest tak, że rządzi rada ponieważ to ona podejmuje decyzje. Burmistrz jest organem wykonawczym czyli ma wykonywać to co mu rada każe. Oczywiście jak Wiesiek miał stado swoich miernot to on był jednocześnie organem uchwałodawczym i wykonawczym a miernotki tylko podnosiły łapki w górę.

 21. Prawda jest taka , że niezależnie czy burmistrzem zostanie Damian czy Wiesiek to Dębę szybciej wyprzedzi Cmolas niż Dęba wyprzedzi Tarnobrzeg . Z 20 lat temu Kolbuszowa była wiochą trochę większą niż Cmolas a teraz my przy Kolbuszowej jesteśmy wiochą . Kolbuszową rzadził Chmielowiec , Zuba czyli ludzie po konkretnych studiach a w Dębie jakiś nauczyciel . Z takimi kandydatami na burmistrza jakich obecnie mamy to nigdy się nie rozwiniemy

  • Cmolas przegoni Dębę? To żeś pojechał po bandzie chłopie. Kolbuszowa jest dla Cmolasu tak ważna jak Nowa Dęba dla Majdanu.
   W kolbecie i Majdanie K. ma się po prostu spokojnie w ciszy żyć a pracować w Dębie.

 22. Kiedy w Cmolasie mieli kryty basen a kiedy w Dębie powstał , kiedy tam mieli wyasfaltowane wszystkie drogi a kiedy u nas takie będą . Strefę przemysłową otwierają , parę firm przyciągną i będzie duża wioska obok miasteczka Cmolas . Nawet po rozgrywkach piłkarskich widać kto przyjezdza grać do Nowej Dęby , w większości pobliskie wsie

 23. To mówicie , że jak Damian zostanie burmistrzem to w ciągu 4-5 lat zrobi Nową Dębę stolicą Podkarpacia ??? Nic tylko głosować

  • Jak mówią Polacy w Anglii: To promise pears on willow. W tłumaczeniu: Obiecywać gruszki na wierzbie.
   To już jest dno dna obietnic wyborczych.

 24. Damian z Warchołem jezdzil do Warszawy załatwiali żeby w Dębie przybyło ok 1800 żołnierzy , Wiesiek też chyba za tym lobbował , mieli budować dla nich bloki , osiedle domków . A się okazuje , że prawdopodobnie Tarnobrzeski szpital będzie szpitalem MON i tam też powstanie soiedle dla wojskowych . Nic tylko pogratulować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here