121 FZ Forza Grand Prix Mielca Amatorów i Weteranów w badmintonie w Mielcu

1

W Mielcu rozegrany został już 121 FZ Forza Grand Prix Mielca Amatorów i Weteranów w badmintonie.

Rywalizacja przebiegała w wielu kategoriach wiekowych oraz w grach pojedynczych i podwójnych, a na mieleckich kortach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w różnym przedziale wiekowym, od tych najmłodszych aż po amatorów i weteranów.

I znowu tradycyjnie prym w tej rywalizacji wiedli badmintonowi weterani i amatorzy z Nowej Dęby.

W kategorii „Old boys” w grze pojedynczej mężczyzn znowu całe podium dla

badmintonowych weteranów z Nowej Dęby. Pierwsze miejsce wywalczył najstarszy uczestnik tych zmagań, na co dzień trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio, który w dramatycznym, stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym pojedynku finałowym pokonał swojego kolegę Tadeusza Szczura. Wszyscy uczestnicy i obserwatorzy jednoznacznie stwierdzili, że był to najlepszy finał rozegrany na mieleckich kortach od wielu edycji.Trzecie miejsce wywalczył trzeci z nowodębian Jacek Tomasiewicz.
W kategorii „Runners Up” w grze pojedynczej bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył nowodębianin Sylwester Bunio.
W grze podwójnej rozgrywanej w formule open zdecydowanie i w doskonałym stylu pierwsze miejsce wywalczył, najstarszy w całej stawce debel nowodębian: Adam Bunio / Tadeusz Szczur, na miejscu czwartym uplasował się kolejny debel z Nowej Dęby: Sylwester Bunio / Mateusz Piekarz, a miejsce piąte przypadło trzeciemu deblowi  z Nowej Dęby: Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz.
Warto nadmienić, że dzięki znakomitej postawie w tej edycji Grand Prix, Adam Bunio jest najbardziej utytułowanym uczestnikiem mieleckich zmagań w całej ich historii i ma już na swoim koncie 124 zwycięstwa i już 193 razy stawał na podium dla zwycięzców.
Była to kolejna znakomita promocja środowiska Miasta i Gminy Nowa Dęba na arenie międzywojewódzkiej przez badmintonistów.

Na zdjęciu badmintonowi weterani i amatorzy z Nowej Dęby podczas 121 FZ Forza w Mielcu, stoją od lewej strony: Mateusz Piekarz, Adam Bunio, Mieczysław Sitko, Tadeusz Szczur, Jacek Tomasiewicz i Sylwester Bunio.

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje dla zawodników za sukcesy ale tekst typu znakomita promocja środowiska MiG ND jest śmieszna. Oprócz zawodników kto o tym wie? Więc gdzie jest ta promocja? Czyżby nowa tajemnica Enigmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here