Bal Sportowca na 65-lecie Miejskiego Klubu Sportowego

25

Zawodnicy, trenerzy, sponsorzy i działacze klubowi. Cała nowodębska społeczność sportowa podsumowała mijający rok na cyklicznym Balu Sportowca, który odbył się 30 listopada.  Były wyróżnienia, podziękowania a przede wszystkim wspaniała zabawa w dobrym towarzystwie i znakomitej atmosferze.

Tegoroczny Bal Sportowca był niezwykły z kilku powodów. Po pierwsze Stal obchodziła 65 rocznicę swojego istnienia, a po drugie z funkcją prezesa klubu pożegnał się Damian DIEKTIARENKO, który przez 8 ostatnich lat społecznie piastował te funkcję. Decyzja o rezygnacji z prezesury związana jest z faktem, że w październikowych wyborach samorządowych Damian Diektiarenko uzyskał mandat radnego, a następnie został wybranym Przewodniczącym Rady Miejskiej. – Nie ukrywam, że był to jeden z najlepszych okresów w moim życiu. – mówił podczas swojego wystąpienia.

Ustępujący prezes klubu podziękował wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym za minione 8 lat przez które klub powiększył się o 150 zawodników czyli o połowę dotychczasowego składu. To również czas licznych sukcesów w badmintonie – sekcji prowadzonej przez trenera Adama BUNIO, jak również lekkiej atletyki trenującej pod czujnym okiem trenera Juliana ZIĘBY.

Damian Diektiarenko podziękował również sponsorom. Wprawdzie klub otrzymuje dotacje z miejskiej kasy, jednak środków nigdy nie jest za wiele i bez wsparcia ludzi dobrej woli nie mógłby się rozwijać. Pamiątkowe statuetki wręczono przedstawicielom firm: DEZAMET i BESTER MEDICAL.  Za wkład finansowy i pracę na rzecz klubu podziękowano również radnemu Tomaszowi DZIEMIANKO, radnemu Pawłowi GRZĘDZIE, Czesławowi HOPKOWI i zawsze zaangażowanemu w sprawy klubu Aleksandrowi MOKRZYCKIEMU.

Spośród grona trenerów zarządu klubu wyróżnił Adama BUNIO (badminton), Juliana ZIĘBĘ (lekkoatletyka) , Arkadiusza TERESZKIEWICZAAndrzeja MAJDAŃSKIEGO (piłka nożna).  – W Stali działam od 20 roku życia, jako zawodnik i później trener młodzieży. Te ostatnie 8 lat były naprawdę owocne. Młoda krew wniosła nowa pomysły i nową energię – mówi  trener Andrzej Majdański.

Wyróżnienia otrzymali również zawodnicy poszczególnych sekcji. Ci ostatni nie byli dłużni i wręczyli ustępującemu prezesowi podziękowania i pamiątkowy prezent. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się  szampańska zabawa, która trwała do białego rana. Kolejny Bal odbędzie się w kolejnym roku.

Damianowi Diektiarenko dziękujemy za minione 8 lat pracy na rzecz Miejskiego Klubu Sportowego i życzymy powodzenia w pracy samorządowej! Poniżej galeria zdjęć z Balu Sportowca 2018 !

 

25 KOMENTARZE

  • Impreza była 30 listopada. Była zapowiedź na info. Dopiszę datę w tekście później.

 1. Nie było mnie na balu bo w tym czasie byłem zajęty boksowaniem. Jakby nie patrzeć to też sport, ale bardziej kameralny. Dwójka zawodników i ja zawsze wygrywający przez nokaut. Ale mniejsza z tym. Niech sobie każdy baluje jak lubi. Powiem wam ciekawostkę. Ostatnio głośno było o proteście moich podopiecznych z opieki. Od lat robią za grosze i marzą o podwyżce. Ale na podwyżki nie ma kasy bo pryncypał buduje hale gimnastyczną w Chmielowie za parę milionów złotych (chyba 4 miliony) i wiele innych wspaniałych pomników trwalszych niż ze spiżu. Halę zupełnie nieotrzebną bo już jest dobra sala gimnastyczna i dla takiej ilości dzieci w dobie niżu demograficznego zupełnie wystarczy. Dodam tylko, że na Osiedlu Dęba gdzie kolejny MÓZG chce robić muzeum w ruderze (koszt też 3-4 miliony), w szkole odwoływane są zajęcia WF-u gdy są niskie temperatury bo piec i okna do niczego się nie nadają i dzieciaczki marzną. Ale dyrektor woli rozsiewać plotki na pewnego radnego niż iść do pryncypała i załatwić sprawę (tak, tak. jakobini dowiedzieli się jakie bzdury pan rozsiewasz, ale to nie mój problem). Wracając do tematu bo jak zawsze się rozgadałem, ale nie dziwcie się mojemu gadulstwu bo jak powszechnie wiadomo, tacy tytani intelektu jak Ja, mają taki natłok myśli i wizji i koncepcji i wszystkiego, że trudno to prosto wyrazić w paru słowach. Tak więc wracając do tematu protestujących pań z opieki. Pryncypał świetnie sobie poradził podczas rozmów. Zakiwał je totalnie, a one spiły mu z dziubka brednie jakimi ich karmił. O tym, że wydajemy kasę na wyborcze głupoty po wsiach milczał jak zaklęty, ale za to sprzedał im opowieść, że on jako dobry burmistrz to bardzo chętnie by im dał podwyżkę i to z najwyższej półki, no ale niestety ludzie źle wybrali w wyborach i teraz jest taka rada, która nie da mu kasy na podwyżki. Ta rada jak wiadomo, obniża pensje a nie podwyższa – hłe hłe. I te kobieciny w swojej naiwności to kupiły. Żadna z nich się nie zająknęła, że przez 12 lat miał przyjazną radę i żadnych podwyżek nie było. Żadna z nich się nie zająknęła, że w projekcie budżetu na 2019 rok jaki burmistrz przedstawił Radzie Miasta (projekt budżetu to wyłączna kompetencja burmistrza) nie ma ani słowa o zwiększeniu kasy na opiekę czyli podwyżki. Drogie panie, nie martwcie się! Może nie dał wam burmistrz podwyżek ale za to będziecie mieć halę gimnastyczną w Chmielowie, deptak do dworca PKP w Chmielowie, powiększoną remizę strażacką w Cyganach i super nowoczesne boisko w Tarnowskiej Woli. Zawsze po pracy możecie skorzystać z tej bogatej oferty. I te „inwestycje” to zasługa pryncypała. Rozgłaszajcie podopiecznym, że trzeba głosować „na tak” bo przecież „tyle się robi w gminie”. A hajs? Mordeczki kochane! Nie samym chlebem żyje człowiek! Jak w Biedronce przy kasie popatrzycie do portfela i przyjdzie wam do główki, że mało zarabiacie to przypomnijcie sobie, że to wina radnych bo tak mówił pryncypał. Także chyba wszystko mamy na dzisiaj załatwione. Wasz Leon.

  P.S. Gorzej jak jakobini wpadną na pomysł aby zabrać z budżetu na administrację moją pensję i przenieść te kwotę do działu Opieka z przeznaczeniem na pensje dla pracownic. Wówczas kobiety dostałyby podwyżki, a mnie by musiał pryncypał obniżyć uposażenie. Ale myślę, że jestem bezpieczny. GÓWNIARZE się nie znają na budżecie. Hłe hłe.

  • Jezeli Burmistrz oczernia Rade to Rada nie powinna mu udzielac poparcia w glosowaniu nad Budzetem ,ten projekt nalezy wywalic do kosza

  • Młody człowieku. Pryncypał przedkłada GÓWNIARZOM projekt budżetu. GÓWNIARZE mają prawo wnosić i przegłosowywać poprawki. Gdyby chcieli to by mogli nam wywrócić budżet do góry nogami. Zabraliby nam środki na propagandę, na kupowane filmy w TV Tarnobrzeg, na kupowane artykuły pochwalne w lokalnych gazetach, na wyżerki za pieniądze podatników…Nie mam siły dalej wymieniać bo mi się słabo robi gdy myślę, że to wszystko moglibyśmy utracić. Na szczęście oni są GÓWNIARZAMI więc powinno być dobrze. Swoją drogą bardzo mi się spodobało mi się jak ich nazwałem GÓWNIARZAMI w Alfredówce hłe hłe. Dostali werbalnego lewego sierpowego. Chyba się jeszcze nie podnieśli bo nie bardzo wiedzą co zrobić. Trzeba przyznać, że wypracowana przez 12 lat metoda przypinania obraźliwych etykiet przeciwnikom i rozsiewanie tych etykiet w propagandzie szeptanej jest niezwykle skuteczna. Można powiedzieć, że niczym muzułmańscy teologowie rzucamy na przeciwników Fatwę! Tego nazwiemy „awanturnikiem”, tego „gówniarzem” kogoś jeszcze inaczej… Czasem puścimy jakieś zmyślone newsy obyczajowe… I działa! Ale jak ma nie działać w naszym pięknym, unikatowym, lasowiackim klientelistycznym świecie. Tak! Tak kiedyś historycy nazwą ten system polityczny: KLIENTELIZM LASOWIACKI ! Pomyślcie ile miejsc pracy zależy od nas? Ile umów o dzieło i zleceń dla różnych firm wypływa z naszego urzędu i jednostek mu podległych?! I każdemu mówimy, że jeśli się układ zmieni to on też straci! A jeśli dodamy do tego moce deputowanego, który gdy trzeba załatwi lub pozbawi tego lub tamtego w zbrojeniówce? A dotacje tutaj i w województwie? A znajomości w tzw organach gdzie wszystko można wywlec lub ukryć w głębokościach? Stworzyliśmy system doskonały! Tylko te dzieciaki w tej radzie… Co gorsze! Większość z nich jest niezalezna. Mają swoje biznesy, swoje firemki. Nie zależą od naszej biurokratycznej maszyny. Nawet w skarbówce nic nie znaleźliśmy. Żadnego haka! Mandatów też się nie da ich pozbawić bo szukaliśmy różnych pretekstów. Może jakieś referendum o odwołanie rady? To jest myśl! Idę powiedzieć pryncypałowi… Deputowany by pomógł i marszałek i burmistrz baranowa i nasze media które gdy stracą kasę to się wezmą za jakobiów aby odzyskać dawne wpływy! Jest światełko w tunelu !!!!!

  • Pryncypał mnie upomniał bym nie nazywał jakobinów gówniarzami. Od dziś będę mówił: MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA.

  • Tłumaczymy im, że to dla dobra sprawy czyli dobra naszego samorządu. Ale przyznam ze smutkiem, że patrzę tym wieśkowym radnym w oczy i nie wiele widzę poza pustką. Mówię do nich ale nie wiem na ile przyswajają treści. Obawiam się że jest słabo. Wiesiek takimi personami się zawsze otaczać lubił bo nie stawiają trudnych pytań i nie robią problemów. Każdą ścieme łykają i jest spokój. W obliczu nowych wyborów mówimy im że nie mają się co martwić bo jakby było referendum i nowe wybory to wejdą na 100%. Tak samo jak na 100% wchodził Jan, Wojtek, Kazek itd. Ubolewam jednak ze prawo nam nie służy. Bo referendum można zrobić dopiero za pół roku, a żeby było ważne musi być frekwencja 50%…w wyborach nigdy tylu ludzi nie ma :( więc w sumie psu w dup** to referendum. Będzie klapa i jakobini nas kosztami obciążą. Nie wiem co będzie dalej ale 5 lat w takim stanie pryncypał nie uniesie na swoim grabie. A i Mnie coraz trudniej. Cały zespół fachowców drży. Rzemo, Adam, Sałata.. Rośnie napięcie i brak wzajemnego zaufania. Wzmaga się histeria. Ilu znas zostanie poświęconych?? Jak pryncypał spanikuje i odejdzie to wszyscy. Jak ucałuje pierścień jakobinom to paru może się ostac. Sam wariuje. W takim klimacie nie da się pracować. Nie dziwię się Zydze że tym rzucił. Gość ma dobrze. Odsiaduje wyrok w zakładzie o złagodzonym rygorze. Spokój ma, firanki w necie sprzedaje. Właściwie wolny chów. Zaczynam mu zazdrościć.

  • Też mi coś sala gimnastyczna nie potrzebna w Chmielowie, chodniki nie potrzebne przystanki nie potrzebne. Gościu wieś wieś wieś się ogarnij. Za tyle kasy co macie z Chmielowa to by ta wasza pipidówa porządnie podupadła a może by nawet ogłosiła upadłść. Więc zbastuj i sprawdź ile podatku z Chmielowa trafia do budżetu. Chmielów powinien mieć sale gimnastyczną bo ma dzieci tyle że się nie mieszczą w szkole. Chmielów powinien mieć przystanki ławki chodniki i drogi rowerowe bo nam się to należy i nie mówię o stadionie lekkoatletycznym ja uważam że był niepotrzebny trzeba było sobie na niego zarobić a nie żerować na Chmielowiakach leśioki.

  • Nie podoba się Chmielów to odłączcie zrobimy rozwód. Będziemy mieć swoje inwestycje za swoje pieniądze bez łachy. Ha i jeszcze nam ile zostanie nie będziemy waszych dziur na każdym polu finansowym łatać. Zacznijcie nas szanować.

  • Ten dyrektorek szkoły z tego Osiedla to wszyscy wiedzą jaki jest -brak kultury to mało powiedziane.. Mam nadzieję że i tam zrobią z nim porządek.

 2. Ćwoku dobrodzieju przy przejściu do TBG to otrzymacie tylko mały % z tego co macie teraz. Oczywiście gratuluję klonowania dzieci (zmieńcie chociaż imię Dolly ) żeby chociaż w części zapełnić szkołę a właściwie jej małą część. Hala wam rzeczywiście się przyda bo przecież wszyscy wiedzą, że tam górale wypasają owce.

 3. Sam jesteś ćwok oderwany od rzeczywistości wypowiadasz się na temat miejscowości przez którą tylko przejeżdzałeś do TBG inaczej nie zrobiłbyś z siebie takiego mało inteligentnego bufona z teoriami oderwanymi od rzeczywistości. To nie film fantasty nie ma klonowania rzeczywistość brutalna. Przez was jesteśmy najmniej doinwestowani i tak naprawdę przez wasze rządy Chmielów wygląda strasznie. Wiecznie wam mało tylko byście brali nic w za mian nie dając.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here