Garda Brąz Rafała Kopcia na Mistrzostwach Polski kadetów w boksie

1
Brąz  Rafała Kopcia zawodnika  Gady Nowa Dęba na XV Olimpiadzie Młodzieży     
 W dniach 22-26 maja odbywała się XV Olimpiada młodzieży w sportach halowych.-Mistrzostwa Polski  kadetów w boksie. 
Turniej rozgrywany był w w hali MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim brało w nim udział 104 zawodników. Do turnieju kwalifikacje wywalczył zawodnik Gardy Nowa Dęba Rafał Kopeć (kategoria kadet 52kg) pokonując w eliminacjach w Krakowie zawodnika z Magic Brzesko przez RSC 2 rundzie.
W ćwierćfinale na Rafała czekał ubiegłoroczny mistrz młodników z kat.50 kg PAJDZIŃSKI Maurycy NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Po 1 rundzie Rafał stawia na ofensywny boks wygrywając zdecydowanie 2 i 3 rundę, a cała walkę  jednogłośnie na punkty.
W półfinale spotyka  się z  utytułowanym  zawodnikiem Mosm Tychy Roskiwicz Bartłomiej. Trzeba powiedzieć że pomimo dobrej postawy i woli walki   po z 3 rundach Rafał musiał uznać wyższość umiejętności przeciwnika.  Zawodnikowi Gardy  w tej walce zabrakło tak zwanego paliwa , przegrywa walkę jednogłośnie na punkty . Pomimo porażki Rafał zostaje brązowym medalistą Mistrzostw kadetów w Boksie .
Trzeba zaznaczyć że Rafał jako jedyny z kadry zawodników  z Podkarpacia zakwalifikował się do strefy medalowej . Gratulujemy Garda podziękowania za opiekę i pomoc na OOM dla Pawał Rzany  – Iryda Mielec

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here