Dodatkowe wsparcie dla LZS-ów. 5 tysięcy dla klubu!

15
Zdjęcie autorstwa Mike z Pexels

Ludowe Zespoły Sportowe działające na terenie gminy Nowa Dęba otrzymają dodatkowe wsparcie. Samorządowcy podjęli decyzję o dodatkowym dofinansowaniu klubów kwotą 5 tysięcy złotych.

W budżecie miasta i gminy na rok 2021 Rada Miejska zarezerwowała 20 tysięcy złotych, które przeznaczone zostanie do dyspozycji dla 4  LZS-ów. –Środki te będzie można przeznaczyć na renowacje nawierzchni płyt boisk sportowych– mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan. –  W tym roku, podobnie jak w poprzednim będziemy starać pomóc pozyskać fundusze z Ministerstwa Sportu z programu „Klub”. W ubiegłym roku kluby z Jadachów, Chmielowa i Cygan otrzymały po 10 tysięcy złotych – dodaje Wolan.

Jak zauważa przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko, w bieżącej kadencji samorządu terytorialnego wzrosło dofinansowanie dla sportu w naszej gminie. – Zwiększyliśmy dotacje dla klubów sportowych z 31 do 33 tysięcy na każdy LZS. Fundusze pozyskane z programu „Klub”, oraz dodatkowe 5 tysięcy na każde stowarzyszenie będzie bez wątpienia dodatkowym wsparciem dla działalności statutowej tych organizacji. Zmierzamy również do poprawy infrastruktury sportowej. W tym roku rozpocznie się budowa szatni sportowej w Jadachach. Przygotowany zostanie również nowy, zracjonalizowany projekt techniczny szatni w Chmielowie, o co zabiegał radny Tomasz Dryka. W tym roku przystąpimy również do zaprojektowania nowego budynku stanowiącego zaplecze dla Miejskiego Klubu Sportowego „Stal”. – zapewnia Damian Diektiarenko.

15 KOMENTARZE

 1. Moze wreszcie cos ten kulejacy od dawna sport w naszej gminie drgnie. Jeszcze tylko wymiana urzedasow w gminie i bedzie super.

 2. Dlaczego rada nie wesprze będącego w potrzebie Tadeusza z Torunia? Jego dzieła są na skraju bankructwa. Ulitujcie się nad chłopem i poślijcie mu jakieś grube tysiące. On liczy na wasz gest. Jesteście katolikami?

  • „Świętemu za życia” dadzą bezdomni i bankruci, a resztę dusigrosików dorzuci „Wszechmogący Jaro” – a jakże!

  • Już podobno klepnięte. Huty pracują obecnie nad formami odlewniczymi. Zamiast toruńskich pierników będą teraz toruńskie pomniki Ojca Biznesmena, i to w całej Polsce stawiane, odlewane z metali szlachetnych.

 3. Szkoda że Orlika koło basenu nikt nie wyremontuje. Ale w sumie po co przecież tylko dzieci tam ćwiczą prawda? Szkoda dzieci ze się tak starają i trenują z całych sił i tak nikt z władzy tego nie dostrzega mimo że Nową Dębe reprezentują .

  • Dlatego też mają Orlika. Potem wyrastają i albo rzucają sport albo grają po stadianoch opisanych w tekście. Poza tym na lzsach też trenują dzieci. Proszę się doinformować i nie pisać głupot.

  • Raz pisałem o remont nawierzchni Orlika przy basenie do radnego z komisji sportu i oświaty. Nawet odpisał że zajmie się tematem, ale niestety później już pozostała głęboka cisza.

 4. Ja nie pisze głupot tylko stwierdzam fakt. Nie mówię że nie mają stadiony dostawać dofinansowania ale szkoda że orlik się rozpada. Taśmy na boisku odpadają.

 5. Jest zarządca orlika Jest. Jest nim sosir i Panem Szurgocinskim na czele. To on dokonuje remontów itp. Do niego prosze pisac. Pozdr.

 6. po co marnować kase na kluby w b klasie a jadachom po co szatnia mają i wystarczy na b klase w innych klubach nie mają takich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here