Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022 w badmintonie w Łodzi

0
W Polsce w Łodzi rozegrane zostaną Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022, które potrwają dwa tygodnie, a rozegrane zostaną w dniach: 17 – 31 lipca 2022 r.
Odbywają się one co dwa lata w różnych miastach Europy. Jest to największe multisportowe święto akademickie w Europie. Łącznie startuje ok. 6000 sportowców z około 46 krajów. Program Igrzysk zawiera 20 dyscyplin sportowych w tym badminton.
Rozgrywki badmintonowe zostaną rozegrane w terminie: 25 – 31.07.2022 r. w hali „Zatoka Sportu” przy al. Politechniki 10 w Łodzi. Na początku zostanie przeprowadzony turniej drużynowy, a następnie odbędzie się rywalizacja indywidualna. W turnieju drużynowym i indywidualnym wystąpią badmintoniści z 20 różnych krajów europejskich.
Barw uczelni AWF WARSZAWA w turnieju drużynowym bronić będzie między innymi badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik, której na co dzień jest studentem tej uczelni.
Tymek wystąpi również w turnieju indywidualnym w grze pojedynczej i w grze mieszanej wspólnie z Karoliną Władzińską lub z Zofią Tomczak.
Z wielką satysfakcją informujemy, że jest to kolejne duże wyróżnienie i jednocześnie duża nobilitacja dla tego znakomitego badmintonisty, w jego dotychczasowej bogatej karierze zawodniczej.
Trzymamy kciuki za udany występ, tak w turnieju drużynowym jak i indywidualnym.
Na zdjęciu badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here