Kacper Gołąbek Mistrzem a Kacper Łuc Wicemistrzem Polski

4

W dniach 18-20.07.2023 w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U-20
w lekkiej atletyce. W mistrzostwach tych udział wzięli zawodnicy sekcji lekkiej atletyki
MKS –STAL Nowa Dęba. Kacper Gołąbek zwyciężył i zdobył złoty medal w chodzie
na 10km w czasie 48,15,86, na tym samym dystansie drugie miejsce i srebrny medal zdobył jego kolega klubowy Kacper Łuc w czasie 49,25,81. Kacper Gołąbek i Kacper Łuc
są uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Kacper Gołąbek jest utytułowanym zawodnikiem i zdobył już 6 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy medal Mistrzostw Polski
w różnych kategoriach wiekowych, Kacper Łuc zdobył do tej pory 3 medale srebrne Mistrzostw Polski. Obydwoje są członkami kadry zaplecza Polskiego Zwiazku Lekkiej Atletyki. Kacper Gołąbek jest również reprezentantem Polski Juniorów U-18 i U-20.
W tym roku reprezentował Polskę w meczu juniorów U-20 Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, które odbyły się 24.06.2023 w Bańskiej Bystrzycy, gdzie w chodzie na 10km zajął 2 miejsce w czasie 47,34,61 i zdobył 7pkt. Występ naszych zawodników na Mistrzostwach Polski należy uznać za bardzo udany, gdyż oprócz medali zdobyli 27pkt w Ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży.